» »

Ventilator!?

Ventilator!?

Skankulja ::

Ventilator na grafični kartici (manjši - od starega pentiuma vzet) mi je ravnokar nehal dalati - dela, ga začne blokirat in se ugasne - ga mal poženem spet dela potem pa se spet ponovi isto. Vem, da so take stvari več ali manj potrošne, a kje za vraga naj dobim podoben ventilator. BueOrba se mi za V3, ki že itak ima (zadostna) rebra zdi nesmiselno kupovat (sploh za ceno treh tisočakov). Če pa ima kdo takšen ventilator (kakšni stari računalniki) in mi ga je pripravljen odstopiti ali za male denarce odštet (beri: poštnina :) ), bi bil mnogo hvaležen. Velikost: po moji oceni okoli 35*35 mm (na oko) - nokoliko tako velik kot kartičina rebra. Ali pa je mogoče stvar celo kako usposobit (naoljit,...)? Hvala, za vsak odgovor.

Tjulenj ::

vzemi vent. dol s hladilnih reber, malo odlimaj nalepkico ki je spodaj in v nastalo luknjo naspricaj malce WD-ja. pobrisi nastalo svinjarijo, pocakaj minuto da se stvar zasilno posusi, ovij okoli ventilatorja papirnat robcek in ga prizgi (voodoo bo ze zdrzov par sekund brez venta). ce je robcek razpadel zaradi prevelike kolicine WD-ja, potem si pretiraval in zadevo ponavljaj (brisanje venta, susenje). v nasprotnem primeru namesti vent. na svoje mesto in nacrtuj podobno opravilo cez kake dva meseca. ce ti to ni povseci, idi v najblizjo racunalnisko trgovinici in od prodajalca zahtevaj nov vent (max 1000 SIT... zahtevaj ball-bearing)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator glasen, vrti ves čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877507 (6218) lolipop2
»

Northbridge vent ropota, kaj zdaj?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382219 (1585) XS!D3
»

Odstranjevanje hladilne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221381 (1117) mysly
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412399 (1589) guest #44
»

popolnoma tiho vodno hlajeneje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221738 (1418) piki64

Več podobnih tem