» »

Odstranjevanje hladilne paste

Odstranjevanje hladilne paste

Hux ::

Kak se to prav naredi. Liter JackDenilsa gor vlijes al kaj :D

Dozaj se nisem ubadal prevec stem sem kr vzel 1 papirnat robcek ali 2 pa sem zbrisal dol. Pol pa kr novo gor in fertik. A je to hudo narobe?

kuglvinkl ::

Sam delam to kar s kolonjsko vodo + papirnat robček. pazi, da ti ne ostanejo gor vlakna. sicer pa je zadeva malce drugačna pri CPUjih, ki imajo heatspreader, kot pa pri krhkih K7.
Your focus determines your reallity

Hux ::

erm kaj rez z aftershavom brises dol? A si ziher da to ne skodi procesorju?

kuglvinkl ::

Zaenkrat še ne. ;)
Your focus determines your reallity

Jackal ::

Heh... Sem enkrat na enem starem Athlonu obrisal pasto dol s ponočjo Old Spice-a, ker pač nisem imel trenutno pri roki alkohola... Še zdaj ima procesor vonj po tem aftershave-u. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Hux ::

lol.

tiborrr ::

Jaz sem jih, preden sem jih prodal, vedno umil pod tekoco vodo in sfenal s susilcem za lase.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Suli ::

Procesorje?:D

mysly ::

Ko je ravno tema od termalne paste; kako jo je treba namazat na proc (debelina) ? Sem se nekaj pozanimal,ampak mi ni nobeden točno povedal. Eni pravijo,da se da na sredino,in jo potem z coolerjem stisnemo odvečno ven. Drugi spet,da se razmaže po celemu procu . . .
Gre se pa za pasto AS5,ki jo je že težko razmazat ! Ne vem,kako jo cooler odvečno iztisne ven. Proc amd 3000+ 754 socket (vodno-cpu in gpu).
Naj mi kdo to malo bolj podrobno napiše.

Vodno je komplet od Eddya.Ventilator za hladilnik je 120mm in nastavljen na 2000 obratov. V idle je drugač temp. 36 stopinj. Zdaj je tamal igral igro (cca 2 uri),in je bila temp. proca 58 stopinj,temp. vode 43 stopinj. Je pa iz serijskih 2000 navit na 2650mhz. Kako je zdaj s tem ?
Če je pa vse privzeto (2000mhz) je pa temp. idle 36 in pa 43-45 po večurnem igranju.


Hvala in lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mysly ()

flashek ::

js ga pa obrišem z robčku in cetu.ponavadi je Jar:))
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

Hux ::

Pasta bi se nej namazala po celem procesorju. Anyway zasovrazim ta princim kak se cooler namesti. Enkrat se fukam negre nikak skupaj drugic probam kr sam not skoci. Nej gre u pm to. A nemojo to zeenkrat bolse naret.

To sem tak samo delo ker ko sem prvic vceraj ta procesor instaliro sem coolera mogo 5x dol vzet ker enostavno ni zaskoclo not.

Hux ::

Temp mojega 939 3500+ 90n je idle bla 40 pod obremenitvijo pa 53. Vse stock coolanje z default a razfuckano pasto

Jakka ::

Jest jo pa samo obrišem dol z krpico iz blaga, od kakšne majce recimo. Pa gre čist lepo dol. Če pa ne gre pa mal drgnenja. :D

bajker ::

Aceton dobro topi AS5, zato gre stran brez problemov, pa se razmasti zadevo. Pri XP jedru je dobro paziti, da recimo AS ni razmazan po okolici jedra, kjer so upori, ker je prevoden.
Pasto se da lepo razmazati po jedru z koščkom kreditne kartice. Jaz odrežem kakih pol cm sirok kos, nato ga na koncu pol cm zakrivim, da rata nekakšna "lopatka". S tem se da pasto zelo lepo in tanko razmazati po jedru.

_Dejan_ ::

hm bajker a ti kr kreditne kartice režeš:D :D
Jst spucam procesor z alkoholom(unim iz lekarne)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SebaR ::

js sm pri vseh treh (cpu,mb,gpu) z wc papirjem pa je šlo dol. pol pa tolk dal arctic silver paste da je vse pokrila in še fejst zategnu. zj je tam okol 38c idle/46full - p4-3.0ghz@3.6

matra me edino ker mi prime95 ne pride skos, verjetn so slabi rami krivi. špila pa več kot vredi.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

DominusSLO ::

mysly
43°imaš temp. vode? 8-O
Saj se hecaš? :D

Poleg ekstremno visokih temperatur na procu(za vodno), zna bit taka temp. kriva tudi za krajšo življensko dobo pumpe...
Kakšen radijator pa imaš? imaš vente gor? lahko daš kam kakšno sliko?

as5 pa se najlažje namaže s kreditno kartico ;) Po moje ni treba pretiravat s tankostjo sloja, kot nekateri pravijo..

Tudi jaz sem jo že odstranjeval z aftershaveom :D je pa vseeno boljši alkohol...

mysly ::

DominusSLO

če je comp odvit je temp. vode po nekajurnem igranju 27-30 stopinj. Če je pa navit,so pa take temp. kot sem napisal zgoraj. Bom še enkrat zmeril temp. vode,po full load-u. Radiator je 130x160x45,na njemu pa vent 120mm,2000 obratov. Vent vleče od zunaj v radiator. Ampak meni se vseeno zdi,da sem dal premalo paste gor ! Ja grafika je tudi pod vodo (ati 9800 pro). Ne vem,tudi meni se zdijo te temp. nekam visoke ! Bi še enkrat dol vzel blok,ampak se je tako zalimal na proc,da ga bom moral iz podnožja ven potegniti. Pri merjenju temp. vode je bila sobna 25 stopinj.


No zdajle je okno odprto in je 34 stopinj v idle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mysly ()

DominusSLO ::

mysly

vodo imaš 10°-20°pretoplo ;)

Vse rešitve se ti vrtijo okoli radijatorja, blok pa lahko mirne duše pustiš pri miru. Ne vem ali je tvoj trenutni radijator enostavno premajhen, ali pa nekaj ne štima s prepihovanjem... po moje je premajhen...

mysly ::

DominusSLO

Zdaj sem še enkrat izmeril in je proc 51,voda pa 38 stopinj po igranju. Verjetno je res radiator premajhen...
Potem ne rabim bloka še enkrat dol jemat ? Ker v idle mi pa fajn pade. Če bi bil slab stik proc in blok,bi tudi v idlu bila visoka temp.,oz. kaj meniš ti ?

DominusSLO ::

mysly
Saj sem ti že napisal :D
Vodo moraš ohladit, ker se poleg vsega bliža poletje... če jo spraviš pod 30°, pri temperaturi sobe 25°, si na konju.
LP

Nejc Pintar ::

Blok dobro odvaja toploto sicer voda ne bi bila tako vroča, priporočam nov radiator/pumpo ter širše cevi
Lahko je biti prvi, če si edini!

mysly ::

DominusSLO

Dal sem vse na privzete nastavitve in je temp. proca v idle 29 s. Vodo nisem meril.Pri full load-u pa pride max. do 40 s. Voltaža je pa 1,425v.
Ko navijem,moram imeti voltažo na 1.600v,drugače Prime 95 ne naredi testa. Aja še to;pumpa je pa L30 (1000l pretoka). Verjetno bom moral zamenjati radiator,in bom dal noter od Jugota (240x150x45).To bi pa moralo zadostovati ? !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386314 (5311) Pentium
»

Moje "cheap" vodno hlajenje, nasveti...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304534 (3376) Janac
»

civava

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332181 (1236) Bevcan
»

Vodno - par vprasanj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241983 (1399) tec
»

Temperatura ni prava?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201367 (1087) Keyser Soze

Več podobnih tem