» »

Katero PC ohišje?

Katero PC ohišje?

egamad ::

Kupujem PC ohišje, najraje mid-tower. Not bi dal Asrock Z68 Prednost dajem hlajenju, torej konfiguracija z ventilatorji, in pa da je "futureproof". Budget do 60€.

Ideje?

BALAST ::

"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

NightHawk ::

Xigmatek Midgard II

Assass1n ::

Jaz bi ti rekel da dvigni do 100€, ker ohišje kupiš pa ga imaš 10let+. Glej da imaš spredaj vsaj 2 120+mm fana, zadaj izpuh 120+, da imaš zgoraj vsaj za 2 če ne 3 fane če boš kdaj montiral vodno, da imaš prostor za radiator, da je veliko, da imaš za vse prostor...
Sam sem kupil ohišje za 40€ ker sem mislil saj ne rabim pa sem potem klel ko je blo treba vse rezat pa modat v smrt.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

trnvpeti ::

10let?
a ti ko kupujes nov racunalnik, das ven komponente, jih prodas po delih, in kupis komponente in vstavis v 10let staro ohisje?

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

10let?
a ti ko kupujes nov racunalnik, das ven komponente, jih prodas po delih, in kupis komponente in vstavis v 10let staro ohisje?

če je kul ohišje, starost ni noben problem.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

10let?
a ti ko kupujes nov racunalnik, das ven komponente, jih prodas po delih, in kupis komponente in vstavis v 10let staro ohisje?

če je kul ohišje, starost ni noben problem.

a tako naredis?

BorutK-73 ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

10let?
a ti ko kupujes nov racunalnik, das ven komponente, jih prodas po delih, in kupis komponente in vstavis v 10let staro ohisje?

če je kul ohišje, starost ni noben problem.

a tako naredis?


Jaz delam tako že dalj časa, čeprav imam noname ohišje.:D

ohišje za 62EUR
http://www.mlacom.si/corsair-carbide-20...

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Ja normalno, da se tak dela. Prvo itak menjas 2x graficno preden menjas podnozje. Potem, ko pa podnozje menjas pa zamenjas sam procesor+plato. Ne vem zakaj bi diske/rame/napajalnik prodajal...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

10let?
a ti ko kupujes nov racunalnik, das ven komponente, jih prodas po delih, in kupis komponente in vstavis v 10let staro ohisje?

če je kul ohišje, starost ni noben problem.

a tako naredis?

Da. Zakaj za vraga bi menjal ohišje če je ok ?
In ja, ni še 10 let staro, vendar tudi če bi blo, bi ga vseeno obdržal.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

stare komponente lazje prodas, kot pa komplet kisto?

hojnikb ::

sploh ne prodajam komponent če smo že pri tem.
Mogoče izjemoma, če so še kompoente kej vredne (recimo stari quad), sicer jih pa uporabim za kej druga in/ali šenkam naprej..
#brezpodpisa

Siddh ::



BorutK-73 ::

trnvpeti je izjavil:

stare komponente lazje prodas, kot pa komplet kisto?


Jaz delam tako kot je tudi hojnik povedal in ne da se mi z "Bolha" folkom ukvarjat:D
pa sry za offtopic

klinker ::

hojnikb je izjavil:

sploh ne prodajam komponent če smo že pri tem.
Mogoče izjemoma, če so še kompoente kej vredne (recimo stari quad), sicer jih pa uporabim za kej druga in/ali šenkam naprej..


Enako jst. Od mene gre k necaku, od njega pa v vecini primerov senkam ker se mi ne da se zajebavat s folkom.
Prejsnje ohisje sem fural cca 7 let...neko Chieftec, saj je blo narjeno odlicno. Sem sicer vmes kupu nek drek za 50€ zaradi podpore 120mm ventom, ampak je blo glasnejse in navaden srot napram Chieftecu z 90mm venti, tako da sem ga senkal in nazaj vse premontiral v Chiefteca. Sedaj imam Fractala R3 in bo po moje vsaj 5-6 let pri meni.
Ohisje in napajalec vedno kupim boljse in je vsaj 5 let mir.
OP-ju pa svetujem Corsair 500R na hoh.de. Za dobrih 100€ vsekakor best buy, po moje :)

egamad ::

Hvala vsem za odgovore. Nekako sem se po pregledovanju raznih reviewjev zapiknil v Aerocool Xpredator X1. Za to ceno se mi zdi dobra kupčija, sploh z dodanima dvema fanoma in vgrajenim fan controllerjem. V enem izmed reviewjev so sicer omenjali slab "clearance" za plato, da bi naj blo težavno skrit kablovje zadaj.. Ima mogoče kdo s tem izkušnje?

Drugače pa bom vesel še kakšnega mnenja.

Mitja358 ::

Ve kdo za kakšno ohišje, ki je na voljo ali pa je napovedano s podporo Mini ITX? Rabim majhno ohišje ali pa cube dizajn, kot npr. CM 130 Elite, vendar mora imeti podporo za USB 3.1 (USB-C) na sprednji plošči.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

mailer ::

Izbire je veliko. Odvisno ali boš dal not še dodatno grafično ali ne.
P.S. Videl, da iščeš usb-C.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Mitja358 ::

Ja tako je, USB-C. Sem updal, da se kakšno ohišje prikaže na CES-u, pa ni bilo nič ... Mogoče pa bo na Computexu.

Drugače pa vseeno hvala za link CM Elite 110, sem šele sedaj spodaj videl primerjavo z Elite 130 in je skoraj pol krajše, kar mi zelo ustreza. Sem že prej videl tole ohišje, samo mi nekak ni padlo v oči, pa sem ga kar preskočil.

BorutK-73 ::

Še nisem videl priklopa na matični za front panel usb type C.

Furbo ::

http://www.kitguru.net/components/cases...

Drugače pa res, imam frišno plato z USB C, ampak samo zadaj, nobenega priklopa za spredaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

hojnikb ::

in zakaj bi mogu bit posebaj priklop za type c ?

Sj je samo konektor drugačen. Ti lahko kamot kupiš typ c front panel in ga prklopiš v usb 3.0 header...
#brezpodpisa

Furbo ::

Potem je brezveze sploh iskati ohišje, ampak samo uporabiš kabel z običajnim USB priključkom na eni in type C na drugi strani.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Mitja358 ::

No najlepša hvala Cooler Masterju za odgovor na vprašanje ali bodo letos izdali novo Elite Mini ITX ohišje z USB 3.1. Odgovor je bil pritrdilen, ampak še niso določili točnega datuma, tako da bo vredno počakat, ker se mi ne mudi ravno. Sem skoraj ziher, da bo po Computexu.

mailer ::

Pazi, da izbereš ustrezen low profile hladilnik in rame, ker je nad njim napajalnik. Ta ohišja so zanimiva ampak če ne daš dodatno not grafične kartice ti vse to ponuja tudi NUC. Sicer ne gre noter 4 ali več jedrnik ampak za normalo delo je pa čist ok. Čakam, da se malo poceni 250D, ker je zdaj že skoraj 100€ pred tem pa je bila cena okoli 80€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mitja358 ::

Hladilnik bo AIO vodno, pri RAM-ih pa ne vidim nobenega problema, če je enko prostora v višino, kot pri hladilniku. Vsekakor bom not dodal dodatno grafično kartico. Mi pa NUC odpade, ker drugače veliko nadgrajujem, SSD in PSU za ta sistem pa že imam. Si bom pa zraven omislil še Compute Stick za normalno uporabo na drugem PC-u.

mailer ::

Potem boš težko spravil vodno hlajenje v CM 110, compustick ti na drugem pcju ne koristi kaj dosti. Raje si omisli en hiter USB3 ključek pa nanj namesti poljuben sistem.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mitja358 ::

Kako težko? V CM Elite 110 gre praktično vsako 120mm vodno vlajenje, tudi XL različice brez problema.

Zakaj točno mi na drugem sistemu ne koristi CS, če pa tisti računalnik rabim samo za splet in dokumente?

Pa tudi v CM Elite 110 gre brez problema Fury Nano oz. še kaj večjega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika na podjetje

Oddelek: Pomoč in nasveti
338738 (1301) anketar
»

Nove komponente v staro ohišje

Oddelek: Strojna oprema
415947 (4746) MIHAc27
»

AMD-jev preobrat: Ryzen ne bo podpiral Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10224569 (20260) sdklfjafoijd
»

slim ATX ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
111913 (1644) ru7
»

Rabljen račuanalnik

Oddelek: Strojna oprema
91434 (1207) leo123

Več podobnih tem