» »

original vs cracked

original vs cracked

tomaz- ::

Imam eno vprašanje:

Danes sem sedel pri mizi in pil kavico, ko se je za sosednjo mizo vnela žgoča ( in glasna )razprava o tem, če crackana igra deluje enako kot original ( hitrost, frejmi in podobno )..
Ker fantje niso prišli do zaključka oz sem sam prej odšel, me zanima, kaj vi porečete na to..

Tema nikakor ni namenjena "crackanju" ali debati o tem, kaj je prav in kaj ne, preprosto teorija me zanima.

hojnikb ::

dokler je "skrekana" samo zaščita, bi načeloma mogla delat enako.
#brezpodpisa

Sriple Tix ::

V primeru, da igro "obremenjuje" kakšna ultra fensi online zaščita, crackan špil lahko deluje celo bolje in nekateri z modificiranimi .exe povozijo svoje kupljene primerke, o čemer je bilo govora tudi na ST.

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

bottom line...odvisno od zaščite

MasterTade ::

Uglavnem igre k jih dobiš s torrenti lahko delajo čist uredu, če se je uploader vsaj mal potrudu...Kar se tiče pa kakšnih prednosti originala je pa po moje samo ta, da laži inštaliraš če se sevede ne spoznaš in pa, da ti original manj zaserje komp z razno šaro k jih v torrentih ponavadi dobiš.

Brias ::

http://www.greenheartgames.com/

recimo novi pristop, avtorji te igre ( Game Dev Tycoon ) so sami uploadali na warez site ... malo predelano verzijo igre ki jo ne mores koncati ...

igra je pac simulacija razvijalca iger ...


in v ... tej verziji ... te leta 199x - 200x iz posla spravijo ... torrenti :)


zanimiva ironija he he he

techfreak :) ::

Sem že večkrat bral da so pri kakšni igri zaznali crack in je zaradi tega bilo igranje težje oz. tudi nemogoče. Vendar ponavadi tudi v takih primerijo izdajo posodobljen crack, ki takšne nevšečnosti odpravi.

blackbfm ::

Naceloma deluje enako... Kot ce bi avto vzgal mimo kljuca, masina deluje enako :)

Daliborg ::

na tako enostavno vprašanje je samo enostaven odgovor: DA, "krekana" igra deluje ENAKO kot original (hitrost, frejmi in podobno)..
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Furbo ::

Isto deluje, vendar je v času steama in podobnih servisov meni lažje igro kupiti, kot pa se ubadati s torenti, updejti, cracki za updejte...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Daliborg ::

FORUM!! zato ker je lažje vprašat kot pa uporabljat svoje sive celice oz. razum!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

blackbfm ::

Furbo je izjavil:

Isto deluje, vendar je v času steama in podobnih servisov meni lažje igro kupiti, kot pa se ubadati s torenti, updejti, cracki za updejte...


No ja, razen za redke izjeme ni dost vec dela s torrenti..kaksna stvar je se celo bolj enostavna za zagnat mimo steama, ne rabis acc in tako

tiran2000 ::

Edini problem pri krekanih igrah so potencialni backdoori, ki jih avtorji lahko dostavijo z krekom... Je pa res , da kot smo zvedeli predkratko, NSA in ostali veselo spijonirajo tudi ce kupis legalno...

Tr0n ::

Odvisno od zascite in samega cracka, in kako je napisan.

ABX ::

blackbfm je izjavil:

Furbo je izjavil:

Isto deluje, vendar je v času steama in podobnih servisov meni lažje igro kupiti, kot pa se ubadati s torenti, updejti, cracki za updejte...


No ja, razen za redke izjeme ni dost vec dela s torrenti..kaksna stvar je se celo bolj enostavna za zagnat mimo steama, ne rabis acc in tako


Ko sem še kupoval fizične CD-je sem vedno pobral dol še piratsko verzijo. Hitreje se inštalira, ne potrebuješ CD-ja v PC-ju in jo shraniš za vedno. Na srečo danes tega ni več potrebno počet.

Če je dober crack je piratska verzija >>>> original.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

first_line ::

Pri skrekanemu lahko igraš kadarkoli, če kupiš original te še mal nateguje če ni neta, ne dela server, ali pa se naključno odloči da si nepošten cigo in se ti ne zalaufa.

Tr0n ::

Spet odvisno od zascite in cracka. Ce je kak MMO, ti crack ne bo koristil, ce nimas se celega "home made" serverja zraven. :)

ABX ::

S tem da če niso kreteni MMO nima nobene zaščite na klientu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Phantomeye ::

Tr0n je izjavil:

Spet odvisno od zascite in cracka. Ce je kak MMO, ti crack ne bo koristil, ce nimas se celega "home made" serverja zraven. :)



Obstajajo številne MMO(RPG) igre, ki imajo močne privat skupnosti, pa še ne pomeni, da je izkušnja kaj slabša.

Privatke so tudi v drugih igrah, npr. non-steam CS skupnost je (bila) recimo precej močna.

Mi je pa ful zanimivo, da imajo KUPCI iger veliko več problemov z igro kot nekdo, ki si jo downloada. Kar na nek način ljudi sili k temu, da jo downloadajo.

sej pri filmih je podobno. običajno nadlegujejo tiste, ki so film kupl (tista nepreskočljiva obvestila o tem kaj se sme in kaj ne).

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

Hmm, glede tega, ko nekateri pisete, ce je crack "dober" ali ne.. In po cem se loci "dober" crack od slabega? Je to zgolj teorija, ali je to v real life-u vidno oz ocitno?

Tr0n ::

Phantomeye je izjavil:

Obstajajo številne MMO(RPG) igre, ki imajo močne privat skupnosti, pa še ne pomeni, da je izkušnja kaj slabša.

Vse MMORPG igre so slabse na privat serverjih, full stop. Ce kdo trdi nasprotno, ni igral na uradnih serverjih. :)

shadeX ::

tomaz- je izjavil:

Hmm, glede tega, ko nekateri pisete, ce je crack "dober" ali ne.. In po cem se loci "dober" crack od slabega? Je to zgolj teorija, ali je to v real life-u vidno oz ocitno?


Vidno in očitno.

Skrekana igra deluje isto kot original. Seveda je odvisno od zaščite ampak recimo če izpostavimo špile kot so FIFE , COD .. itd. Ja isto.

Phantomeye ::

Tr0n je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Obstajajo številne MMO(RPG) igre, ki imajo močne privat skupnosti, pa še ne pomeni, da je izkušnja kaj slabša.

Vse MMORPG igre so slabse na privat serverjih, full stop. Ce kdo trdi nasprotno, ni igral na uradnih serverjih. :)



Bolje kot nic.

St235 ::

vsekakor, samo to ne pomeni, da izkušnja za offcial serverjih ni boljša.

tomaz- je izjavil:

Hmm, glede tega, ko nekateri pisete, ce je crack "dober" ali ne.. In po cem se loci "dober" crack od slabega? Je to zgolj teorija, ali je to v real life-u vidno oz ocitno?


dober crack, ti omogoča da igraš igro brez kakršnihkoli težav in omejitev. Slabi cracki pa se pojavijo takrat ko avtorji namenoma naredijo popravke v igro, ki ti v neki fazi prepreči, da normalno igraš. Primer je bila na primer zgoraj navedena igra, kjer v piratski verziji nisi mogel zmagat. Pa pred leti je bil špil (mislim, daje šlo za FPS) kjer v zadnji sobi ni bilo bossa in ti je pobrisalo vse save. Ampak taki primeri so bolj izjema kot pravilo. Žal je tako, da nekatere igre z crackom dejansko mudijo boljšo izkušnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

particle ::

Zadnja igra od ID - RAGE, če se spomnite so bili problemi z osveževanjem tekstur, so pirati prvi popravili .exe, in posledično so tudi ljudje z originali igrali s tem crackom, ker je omogočal boljše osveževanje in večji overall FPS.

tomaz- ::

jej jej, se pravi, da naj bi bila dejansko praktično "boljša" crackana igra kot original, skupaj s preverjanjem tisočinene zaščite.. NAROBE SVET...:(

[D]emon ::

Itak, ce pa z zascitami zmeri naj... samo legalni kupci. Tudi pri kupljenih dvd-jih imas ponavadi na zacetku opozorila, ki se jih ne da preskocit. Zato pa se pri meni kupljen film hitro znajde na "varnostni kopiji", ki vsebuje samo film in podnapise, ne pa tudi ostale nesnage. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BorutK-73 ::

Saj je bila enkrat primerjava original vs pirat filma.
Gledalec originala je potreboval 15minut da je prišel do začetka filma, medtem ko je pirat že videl 15 minut filma.:D
edit
sem našel sliko

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garry's Mod se bori proti piratom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6718831 (16304) PARTyZAN
»

Poljski založnik pravi, da DRM zgolj vzpodbuja k piratiziranju iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9521264 (18546) BigWhale
»

Ubisoftov DRM že razbit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6518682 (15783) St235
»

Bo Ubisoftov DRM deloval? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12419876 (16477) BaToCarx

Več podobnih tem