» »

Optimalne dimenzije zimskih pnevmatik (majhne-velike/tanke-debele)

Optimalne dimenzije zimskih pnevmatik (majhne-velike/tanke-debele)

1
2
»

WarpedGone ::

ja, to je detajl ki ga radi izpuščajo na novih avtih, nanj se pa spomneš ko vidiš srebn pleh pod barvo :\

Je že na TODO za to jesen...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

lahko kakšen link do teh folij?
je to must-have za zimo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

lahko kakšen link do teh folij?
je to must-have za zimo?



Jaz sem narocil posebej pri Conrad-u. Notri dobis veliko folije, nozek, straglo za nanasanje...tako da se lahko veckrat zmotis, ko bos delal svoje sablone ali lepil na avto z mehurcki ;)

http://www.conrad.de/ce/de/product/8536...

gruntfürmich ::

koliko pa je to opazno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

koliko pa je to opazno?


...odvisno kako spretno nalepis in kaksne barve avta imas. Drugace folija ni mat, zato se ob lepi namestitvi vidi zgolj rob, verjetno pa se folija cez cas postara in dobi mat izgled, ce ne od vremenskih vplivov, pa od mehanicnih poskodb...ampak tega zaenkrat se ne vem ;)

Zheegec ::

jaz imam 7 let staro tovarniško folijo na temnem avtu je še vedno praktično neopazna. samo je še premajhna :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mercury89 ::

Pozdravljeni

Na mojem avtomobilu so sedaj gume dimenzij 175/65 R13. Sedaj kupujem zimske gume, zanima me če bi lahko dal na avto zimske gume dimezij 175/70 R13? Zanima me zaradi razlik v ceni med velikostmi in različnimi proizvajalci.

Modri dirkač ::

Če dimenzija ni homologirana, potem ne.
Everybody lies!

gruntfürmich ::

Sava ESKIMO HP 215/65 R16 so made in germany :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

KTr1sk ::

Zanima me glede homologacije , na avtu imam najmanjše možne homologirane gume gor
195/65/15 in če bi rad dal gor 205 širine že morem zamejnat felgne, kajti na homoligacijskem kartončku za širino 205 so potrebne 16col felfne,...je kako možno da bi dal vpisat v karonček in homologirat 205/60/15 recimo?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

VaeVictis ::

Po svojih izkušnjah lahko povem, da bodo ALU feltne slej ko prej spraskane, pa je čisto vseeno, če jih boš vozil tudi v zimskem času ali ne...

Sčasoma boš malo dotaknil pločnik pri parkiranju, morda bo kje kaka manjša luknja, ki je ne boš videl, ...

Kdaj bo feltna popraskana je samo vprašanje časa.

Drugače pa v snegu je bolje, da je guma tanka in visoka, vendar imej vedno gume take kot so navedene v homologaciji za tvoje vozilo.

Tanka zaradi tega, da je čim večji pritisk na površino, visoka, da je vožnja bolj udobna.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Tanka zaradi tega, da je čim večji pritisk na površino,

Pritisk na površino niti ni tako zelo odvisen od širine gume ampak predvsem od teže vozila in pritiska v pnevmatiki. Širša guma ima pri enaki teži in tlaku pač 'krajšo' stično površino.

Širina pnevmatike igra vlogo pri 'prebojnosti' i.e. kolk debelo plast dreka na cesti pri neki hitrosti bo še predrla in prišla do direktnega stika z asfaltom.
Širša kot je pnevmatika na istem avtomobilu, pri nižji hitrosti bo splavala na stoječi vodi / zdrsela čez plundro oz. sneg.

Ista reč igra vlogo tudi pri letnih pnevmatikah, le da je poleti stoječa voda redkejši dogodek kot po zimi.
Zbogom in hvala za vse ribe

nekoman ::

oprrijem in cena
195/65 R15, najboljše za ta denar savske s3

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

Sava ESKIMO HP 215/65 R16 so made in germany :D


One pod 15 col pa delane na poljskem :(.

Spajky ::

Jest pa bi imel eno vprašanje iz vaše prakse, če kdo ve: na 6˝ široke AluFelge, koliko najožje gume gredo še lahko gor; ali gredo še 165 gor bp ??? Ali bo treba vsaj 175 ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

GrimReaper ::

http://www.kouki.co.uk/utilities/visual...
Po tej tabeli je 175 min, za kaj več bi pa sam vulkanizerja poklical, če jih lahko gor dobi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Modri dirkač ::

Spajky je izjavil:

Jest pa bi imel eno vprašanje iz vaše prakse, če kdo ve: na 6˝ široke AluFelge, koliko najožje gume gredo še lahko gor; ali gredo še 165 gor bp ??? Ali bo treba vsaj 175 ...

Tisto kar je napisano v homologaciji.
Everybody lies!

Spajky ::

Hvala GrimReaper za link; @ Modri dirkač : boli me k* za homologacijo; tam so preširoke in posledično dražje; še nikoli mi niso gum gledali na tehničnem tu. Pa če bi kaj zezali kdaj, lahko fliknem gor samo za tehnični zimske tastare na žel.feltnah pa je ... Ker sem malo na cesti me tudi redko policaji ustavijo, pa ne verjamem, da se bodo zapičli glih v gume (verjetneje v hitrost) >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tx-z ::

Mal offtopic, ampak zakaj bi potem sploh kdaj hotel imeti širše gume na avtu? Npr. poleti? A na suhih cestah je pa obratno - širša guma, bol?
tx-z

LeQuack ::

Zato da lahko dinamično voziš in izsiljuješ prednost ane.
Quack !

tx-z ::

Ampak če maš boljši oprijem na tanjših gumah.
tx-z

GrimReaper ::

Saj ti je WarpedOne malo višje razložil. Poleti je v glavnem cesta suha, pa tudi če je malo dežja ni panike če imaš širšo gumo, za poleti se gleda da je guma čim širša, ker na suhi cesti ne rabiš ničesar predret da prideš do asfalta. Če seveda dinamično voziš, pri 30km/h čez ovinke je vseeno kaj imaš. Pa če imaš osnovno motorizacijo, 1.2 ali 1.4, tudi ni potrebe po širših gumah kot so tovarniško predvidene.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupiti jeklena platisca za zimo?

Oddelek: Na cesti
354311 (2939) tony1
»

Lita platišča - Da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538354 (6365) St235
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8815462 (12826) nekoman
»

menjava zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8517337 (13140) ...:TOMI:...
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10624883 (20737) Domobrancek

Več podobnih tem