» »

Osebni podatki ?

Osebni podatki ?

shadeX ::

Jaz razumem pod osebni podatek informacijo, s katero je mogoče "razkrinkati" neko individualno osebo. Na google play-u imajo napisano:

You agree that if you use the Market to distribute Products, you will protect the privacy and legal rights of users. If the users provide you with, or your Product accesses or uses, user names, passwords, or other login information or personal information, you must make the users aware that the information will be available to your Product, and you must provide legally adequate privacy notice and protection for those users. Further, your Product may only use that information for the limited purposes for which the user has given you permission to do so. If your Product stores personal or sensitive information provided by users, it must do so securely and only for as long as it is needed.



Moja aplikacija, ko se zažene pošlje na moj web service informacijo o trenutnem jeziku katerega uporablja njegov android. To mi pač pomaga, da sortiram ljudi po državah (vsaj bolj na grobo-ker ni nujno da bojo npr vsi nemci imeli nemški jezik ampak tudi angleškega npr). Vem da to ni neka informacija s katero bi "razkirnkal" nekoga ampak me zanima če je prav da uporabnik aplikacije to ve?
  • spremenil: shadeX ()

KoMar- ::

It's OK. Sestavi Privacy Policy, ga daj nekam na net in v GPlay app listing vpiši link do njega, če te res skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

St235 ::

Ali je prav da uporabnik to ve: Vsekakor

Ali je to osebni podatek: Ne

shadeX ::

Zanimivo da imam spet podoben problem.

Apple je zavrnil mojo igro ker uporabnika nisem obvestil, da pošiljam njegov high score na moj server, ker je to osebni podatek.

Od kdaj lahko iz številke "95" razrkrinkam identiteto nekoga?


we noticed that your app does not obtain user consent before collecting the user's personal data.

Specifically, users scores are posted to a high score feature. Please see the attached screenshot(s) for additional information.

Next Steps

To collect personal data with your app, you must make it clear to the user that their personal data will be uploaded to your server and you must obtain the user's consent before the data is uploaded.


Iz wikipedije:

Osebni podatek je v zakonu o varstvu osebnih podatkov definiran v 6. členu kot katerikoli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen.


Odlično. High score je po novem osebni podatek..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mavrik ::

Ne vem kaj ti ni jasno - z uploadom samega scora uploadaš tudi identifikator uporabnika ter dejstvo, da je tvojo igro igral. To da slediš nekomu kaj dela na telefonu pa jasno zahteva razkritje tega.
Še posebej če uporabljaš Googlov sistem, kjer je zraven še uporabnikovo pravo osebno ime, njegov email in njegovi G+ krogi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

shadeX ::

z uploadom samega scora uploadaš tudi identifikator


Si me zmedel. Identifikator česa?

Ne uporabljam nič Googlovega. Na moj strežnik prideta samo dva parametra. Poljuben nickname ter številka. To je to..

Ne uporabljam nobenih Googlovih/Facebook/drugih API-jev za prepoznavanje identifikacije.

BlackMaX ::

shadeX je izjavil:

z uploadom samega scora uploadaš tudi identifikator


Si me zmedel. Identifikator česa?

Ne uporabljam nič Googlovega. Na moj strežnik prideta samo dva parametra. Poljuben nickname ter številka. To je to..

Ne uporabljam nobenih Googlovih/Facebook/drugih API-jev za prepoznavanje identifikacije.


One solution...remove the highscores.

shadeX ::

Niti pozdrazno :)

Pač bom naredil kar Apple zahteva. Sej ni tak big deal. Če user noče met high scora na strežniku (ki mimogrede moraš ta feature kupiti v sami igri - sam ne uploada nič), potem pač.. ne bo imel high scora. Kaj mu čem :)

BlackMaX ::

shadeX je izjavil:

Niti pozdrazno :)

Pač bom naredil kar Apple zahteva. Sej ni tak big deal. Če user noče met high scora na strežniku (ki mimogrede moraš ta feature kupiti v sami igri - sam ne uploada nič), potem pač.. ne bo imel high scora. Kaj mu čem :)


Res je.

Zanima me igra, ali mi lahko daš link do igre? :)

shadeX ::

Ni na voljo v Sloveniji .. :)

BlackMaX ::

shadeX je izjavil:

Ni na voljo v Sloveniji .. :)


Itak nimam iPhone, sam igra me zanima, upam da imaš kakšen trailer?

shadeX ::

Špil ni nevem kaj. Neki preprostega za prvo igro. Nism hotu preveč komplicirat.

BlackMaX ::

shadeX je izjavil:

Špil ni nevem kaj. Neki preprostega za prvo igro. Nism hotu preveč komplicirat.



Upam, da pritegne dost pozornosti.

Upam, da ne zameriš. Vsi imamo mnenja vendar se mi zdi, da bi bilo dobro, če bi ko te lovi evil spirit spodaj pokazal neko ikono tega spirita koliko je blizu. In ko bi te ujel bi kao ekran poču :D

shadeX ::

Sploh ne zamerim. Ubistvu pričakujem naval kritik. Sicer tvojo idejo mi je že nekdo predlagal, ampak zaradi tega špil ne bo 200% boljši. Pač če bo kej uspeha, bo seveda update in improvments. Novi powerji itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

BlackMaX ::

Veš kaj bi bilo mogoče kul.

Da igralec lahko izbere eno žival recimo kokoš. In med tem ko skače na te poličke, na vsaki 3 recimo lahko pobere jajce. Med tem ko ga lovi evil spirit lahko ta nabrana jajca meče v njega ter pridobi nekaj malega na času. Seveda ga mora zadeti, da pridobi to prednost.

Vendar vidim, da to mogoče lahko spada pod nove powerje kot si omenil.

shadeX ::

:D

Idej je kolikor hočeš :)

Hotu sm sam naredit malo bolj advanced Doodle Jump. Ker tako enostavne igre s toliko igralci še nisem videl v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

BlackMaX ::

shadeX je izjavil:

:D

Idej je kolikor hočeš :)

Hotu sm sam naredit malo bolj advanced Doodle Jump. Ker tako enostavne igre s toliko igralci še nisem videl v življenju.


Simple is way to go xD

shadeX ::

Se strinjam. Ampak ne za tako ciljno publiko kot sem jaz.

BlackMaX ::

shadeX je izjavil:

Se strinjam. Ampak ne za tako ciljno publiko kot sem jaz.


Ti ni cilj, privabiti čim več ljudi?

shadeX ::

Da.

Ampak igra mora bit challenging. Doodle Jump ima samo dober marketing, koliko jih pa dejansko igra, to je vprašanje.

Cilj moje igre ni to, da ima lahko user 1 miljon scora, ampak da se za score trudi, to pa ga drži pri igranju. Svoj skill pa primerja z drugimi..


Kje je fora?

BlackMaX ::

shadeX je izjavil:

Da.

Ampak igra mora bit challenging. Doodle Jump ima samo dober marketing, koliko jih pa dejansko igra, to je vprašanje.

Cilj moje igre ni to, da ima lahko user 1 miljon scora, ampak da se za score trudi, to pa ga drži pri igranju. Svoj skill pa primerja z drugimi..


Kje je fora?



Zdi se mi da je bolj stvar psihološke narave. Večina ne mara preveč razmišljat in ne išče posebnega izziva. Sedaj to je en profil uporabnika. Imaš pa take, ki hočejo izziv, ampak taki so ponavadi bolj zahtevni uporabniki mogoče ne iščejo simpl igric kot je doodle.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Aspie test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212998 (7142) Mavrik
»

Atomic Cookie - nova slovenska mobilna igra

Oddelek: Loža
71172 (795) N4m31355
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131865 (1583) shadeX
»

Anonymous vdrl v internetno enoto italijanske policije

Oddelek: Novice / Varnost
278120 (6151) JesusChrist
»

Podrt rekord v Space Invaders (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5013517 (10633) Kenpachi

Več podobnih tem