» »

Vgradna pečica in temperatura

Vgradna pečica in temperatura

mk818764 ::

Kupil sem TOLE kuhinjo
Neke stvari bom prilagodil, predvsem pa me zanima ali lahko namesto vgradnega hladilnika dam tja gor pečico?
Nekaj bo sicer rezanja in prilagajanja, ampak je bolj praktično zgoraj.
Zanima pa me kako je zaradi požarne varnosti. Namreč, spodaj kjer je mišljena pečica kao stranskih iverk ni, samo okrasna. Če pa dam v omaro pečico, je pa okoli iverka, ki se verjetno malo zagreje. Je nevarno,da se kaj vname?
Gledam še druge kuhinje pa vidim, da je nekje še pečica bolj not v iverki, recimo TALE.

Torej, kaj pravite? Da ne bom skuril kuhinje...

Machete ::

Ne ni problema. Lahko jo daš.
Hladilne kanale za omaro rabijo večinoma samo parne pečice, hladilniki in indukcijske plošče (v podnožju).
Za vsak primer vseeno preveri pri dobavitelju, če slučajno ravno ta pečica ne zahteva nekega kroženja zraka, vendar je takih vgradnih peč izjemno malo.

JanK ::

Vgradne pecice imajo ponavadi med vrati in kontrolno plosco rezo skozi katero ventilator, montiran na zgornji strani pecice, izpihuje topel zrak. Ob straneh pa je itak precej izolirana.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

mk818764 ::

Aha, torej lahko tako naredim kot sem si zamislil. HVala, bom lažje spal, ko vem da mi ženska ne bo zapalila stanovanja :D

Castiel ::

mk818764 je izjavil:

Aha, torej lahko tako naredim kot sem si zamislil. HVala, bom lažje spal, ko vem da mi ženska ne bo zapalila stanovanja :D


no...na mnenje samo dveh članov slo-techa se jaz ne bi 100% zanašal. Pred dejanjem se o tem prepričaj, zberi še nekaj mnenj, če se le da to stori od ljudi, ki se na to področje dejansko spoznajo, nas pa vprašaj kako sprogramirat kakšno reč. (or something in that direction)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Vzdevek ::

Kaj pa če vseeno za preventivo uporabiš kaj takega?
Protipožarna zaščita za les

Škoditi po moje ne more. Better to be safe than sorry. ;)

mk818764 ::

Ni slaba ideja. Grem v Baumax pa bom vprašal če majo tole ali kaj podobnega.
Upam, da imajo v malih količinah, ker za tole ne rabim tega 10kg.

SkIDiver ::

Imamo serijsko vgrajeno pečico na način kot je prikazan pri drugi kuhinji, ki si jo podal pa nimamo nobenih težav s kakim segrevanjem.

Tudi v primeru, ko je pečica vgrajena pod pomivalnim koritom imaš ob strani iverko, ki se ne vname. Pač vidiš jo ne vendar, če odpreš vrata pulta levo ali desno od pečice boš videl, da imaš med pečico in prostorom pod pultom iverko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

mk818764 ::

Ja, to vem, saj je tudi sosednji element iverka, vendar je vseeno kak cm bolj stran kot bo tukaj. Sicer se iverka ne naslanja direkt na pečico, pa vendar, bolje mislit v naprej kot pa da me bo nekoč nekdo vprašal, ker idiot je dal tja pečico pa zapalil stanovanje.
V službi je en reko, da ko je menjaval pečico, da je imel vso iverko zoglenelo ob pečici, da je mel srečo da se ni vnelo. Je pa res bla neka stara pečica.
Moja pečica je neka novejša(kupljena pred 2 letoma -Gorenje), pa zgoraj ima ventilator. Bom tam pustil malo več prostora ko bom itak moral malo prlagodit, tako da ne bo ob strani problem. Bom pa premazal, če najdem kaj primernega.

Machete ::

Castiel je izjavil:

mk818764 je izjavil:

Aha, torej lahko tako naredim kot sem si zamislil. HVala, bom lažje spal, ko vem da mi ženska ne bo zapalila stanovanja :D


no...na mnenje samo dveh članov slo-techa se jaz ne bi 100% zanašal. Pred dejanjem se o tem prepričaj, zberi še nekaj mnenj, če se le da to stori od ljudi, ki se na to področje dejansko spoznajo, nas pa vprašaj kako sprogramirat kakšno reč. (or something in that direction)


Nismo vsi tu gor samo računalničarji.
V firmi vgradimo ca 5-10 pečic mesečno :P
Ponavljam. Vgradne pečice ne rabijo hlajenja. Tudi mali promil, ki sem ga omenjal ignoriraj, ker jih ni več na trgu.
Rabijo ga mikrovalovke in parne pečice.
Bip bip.

mk818764 ::

hm, saj pa se mikrovele ne segreva, zakaj rabi hlajenje? Res da mikrovalkovko uporabljam samo za segrevanje(2-3 minute največ), samo še nikoli nisem opazil da bi se segrela.

JanK ::

Magnetron v mikrovalovni pecici ima okoli 2/3 izkoristek. Pri 800W efektivne moci se sprosti okoli 400W odvecne toplote v relativno majhnem volumnu. Zato so magnetroni hlajeni z ventilatorjem. Opremljeni so tudi s senzorjem za temperaturo, ki ugasne tok, ce se magnetron prevec segreje.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

WarpedGone ::

Segrevanje != gorenje.
Ja, ohišje pečice se mal segreje ampak do vžiga okvirja/lesenih delov kuhinje je še daleč.
Če pride do gorenja, bi do njega prišlo tudi ob super zračenju okrog pečice, ker je očitno z njo nekaj zelo narobe.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vzdevek ::

Ja vendar, koliko je meni znano je tista iverca tam, kjer bi naj bila pečica premazana z protipožarno zaščito. Zdaj pa če ti namestiš pečico tam kjer je predviden hladilnik. Ne vem, zagotovo pa od previdnosti ne boli glava. ;)

fosil ::

Machete je izjavil:

Ponavljam. Vgradne pečice ne rabijo hlajenja. Tudi mali promil, ki sem ga omenjal ignoriraj, ker jih ni več na trgu.
Rabijo ga mikrovalovke in parne pečice.

Mikrovalovke rabijo hlajenje?
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero pečico kupiti?

Oddelek: Loža
3711934 (4467) Mare2
»

Mikrovalovke - ja/ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7013368 (11365) Magic1
»

Whirlpool mikrovalovka

Oddelek: Loža
52011 (1804) mojsterleo
»

Nakup vgradne pečice

Oddelek: Loža
112565 (2270) Arto
»

kuhinjski aparati

Oddelek: Loža
243327 (2847) heero

Več podobnih tem