» »

Skriti deli Windows Blue

1
2
3 4

Hayabusa ::

MuadDib
2. Sam uporabljam Ubuntu (s cairo dockom je vse skupaj mnogo lepse) in sem nadvse navdusen. Vendar pa se pojavi tezava, ko potrebujes kaksen program (npr. SolidWorks), za katerega moras imeti celo M$ SQL bazo!!! Odprta, prijazna mySQL ni ok!

Od kdaj potrebuje SolidWorks MS SQL bazo ?

LightBit ::

ScumbagSteve je izjavil:

LightBit je izjavil:

Nummy je izjavil:


Ja ko bodo VSI programi, ki mi sedaj laufajo na winsih, laufali na linuxu NATIVE brez kakrč+šnegakoli emulatorja (tu imam v mislih tudi starejši programi, ki so že out of production cycle), potem pa lahko razmišljam o linuxu, do tedaj pa pač uporabljamo winse in jih probamo čimbolj modificirat, da nam ne težijo življenja :P


WINE = Wine Is Not an Emulator.
Sicer pa stari programi (Win2k naprej) z WINE večinoma bolje delajo kot na novih Windowsih.



Pred leti sem igral TF2 z WINE in je delal opazno hitreje (nalaganje, ne grafika).
Spomnim se, da je bil nek test, kjer so primerjali hitrost Firefoxa na Linux-u, native in WINE. Z WINE je bil hitrejši in enako hiter kot na Windowsih.

WINE ne uporabljam več, ker bi potreboval še 32 bitne knjižnice in ga preprosto ne rabim več. Sedaj nujno rabim Cygwin na Windowsih.

Nummy ::

LightBit je izjavil:

Nummy je izjavil:

technolog je izjavil:

Kako lahko windows uporabniki vzdržite vse to? Občudovanja vredno.

d4vid: Manjaro Linux za OS. Kar se pa tiče maila, pa glede na to, da imaš server, gor namesti roundcube, pa boš pošto pregledoval na podoben način, v web vmesniku, brez, da bi vmes morala iti preko googla (seveda moraš potem kupit svojo domeno).

Ja ko bodo VSI programi, ki mi sedaj laufajo na winsih, laufali na linuxu NATIVE brez kakrč+šnegakoli emulatorja (tu imam v mislih tudi starejši programi, ki so že out of production cycle), potem pa lahko razmišljam o linuxu, do tedaj pa pač uporabljamo winse in jih probamo čimbolj modificirat, da nam ne težijo življenja :P


WINE = Wine Is Not an Emulator.
Sicer pa stari programi (Win2k naprej) z WINE večinoma bolje delajo kot na novih Windowsih.

Napisal sem NATIVE ne preko WINE. Ne da se mi "jebat" z njim. Hočem samo 2x na exe file in da zadeva dela. Out of the box, prav tako inštalacija.

MrStein ::

Relanium je izjavil:

Jah, prej šaltamo boljše bo.
MS pa zgleda s tem samo pospešuje zadeve hvalabogu,
samo nekateri še moraj videt malo širšo sliko in si upat probat kaj novega.

Ubuntu in sorodniki majo zdaj dobro šanso :)

Šanso so imeli že pri Visti. Ali ME.
Da bo kaka taka sprememba, se mora nekaj spremeniti na strani Linux, ne na Windows. (jap, pri sebi treba nekaj narediti, ne pa čakati, da bo drug nekaj naredil)
In nič ne kaže, da se bo. Razen mogoče izumrtja desktopa kot takega.
"Nismo zmagali, ampak tudi sovražnik ni..." :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

ScumbagSteve je izjavil:

Hmmm, čudno, nihče še ni jabolčnih izdelkov omenil kot alternativo - mene mika nek mbp 13"... pa še Steam ima vedno več zadev za jabolčni OS.


Če se kot glavna hiba windowsov omenja zaprtost in pošiljanje informacij, potem Apple ni ravno dobra alternativa. Iz stališča uporabnosti pa tudi ne, saj so windowsi 10 let zadaj.

LightBit ::

Nummy je izjavil:

LightBit je izjavil:


WINE = Wine Is Not an Emulator.
Sicer pa stari programi (Win2k naprej) z WINE večinoma bolje delajo kot na novih Windowsih.

Napisal sem NATIVE ne preko WINE. Ne da se mi "jebat" z njim. Hočem samo 2x na exe file in da zadeva dela. Out of the box, prav tako inštalacija.

Sej z vidika procesorja je native. Samo format in knjižnice niso.
Točno to sem jaz naredil, ko sem uporabljal WINE. 2x na exe file in dela (če dela). Sčasoma najdeš druge programe.

MrStein je izjavil:

Da bo kaka taka sprememba, se mora nekaj spremeniti na strani Linux, ne na Windows. (jap, pri sebi treba nekaj narediti, ne pa čakati, da bo drug nekaj naredil)

Zakaj bi se Linux moral spremeniti v Windowse? Odprto-kodne Windowse že imamo: ReactOS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

MuadDib ::

Hayabusa je izjavil:

MuadDib
2. Sam uporabljam Ubuntu (s cairo dockom je vse skupaj mnogo lepse) in sem nadvse navdusen. Vendar pa se pojavi tezava, ko potrebujes kaksen program (npr. SolidWorks), za katerega moras imeti celo M$ SQL bazo!!! Odprta, prijazna mySQL ni ok!

Od kdaj potrebuje SolidWorks MS SQL bazo ?


Prevec me vprasas. Pri nas je bil nek tehnik od SolidWorksa in je zahteval M$ SQL Server, da smo morali na vrat na nos kupit licenco se za win server in SQL. Za kaj tocno se pa potrebuje pa nimam pojma. Sem pa posebej vprasal ali mu zadosca mySQL, saj uporabljamo izkljucno linux streznike, kar mi je zanikal!

Da pa je se huje, pa ze na FERIju ucijo da je M$ boljsi in bolj uporaben v podjetju kot pa Linux, saj "je manj tezav" z njimi!

Pol pa vedi kako in kaj... Moja izkusnja je se vedno da je Linux boljsa resitev, saj pri tem (imam obcutek da se ponavljam) dobis vse buge brezplacno, ko jih moras pri M$ placat! :D

kitaj ::

MrStein je izjavil:

kitaj je izjavil:

Zabavno bo tudi gledat povprečne uporabnike Oken, kako onemogočajo servise. Upam, da bo za to kaka ikona na namizju >:D

Hmm, kdo je že prvi uvedel reklame?
A enako kot če Linux konfigurirajo? Ali imaš dvojna merila?

Nimam dvojnih meril, zaradi tega (med drugim) ne uporabljam Ubuntuja.
Če pa lahko povprečen uporabnik najde in ustrezno onemogoči pravilen servis v Oknih, potem lahko ta isti uporabnik tudi zažene (vnaprej spisan) ukaz v ukazni vrstici. Ne imejmo dvojnih meril!

techfreak :) ::

MuadDib je izjavil:

Da pa je se huje, pa ze na FERIju ucijo da je M$ boljsi in bolj uporaben v podjetju kot pa Linux, saj "je manj tezav" z njimi!

Nisem sicer tega kaj preveč zasledil, še vseeno bi pa od raziskovalne institucije pričakoval večjo podporo odprte kode.

MrStein ::

Podpora je eno, laganje pa je drugo.

LightBit je izjavil:


MrStein je izjavil:

Da bo kaka taka sprememba, se mora nekaj spremeniti na strani Linux, ne na Windows. (jap, pri sebi treba nekaj narediti, ne pa čakati, da bo drug nekaj naredil)

Zakaj bi se Linux moral spremeniti v Windowse? Odprto-kodne Windowse že imamo: ReactOS.

Spremenit se mora v nekaj boljšega.
Dokler se to ne zgodi, bo imel delež 1-2%, preprosto ker folk ne bo šel v migracijo samo zato, ker se peščici navdušencev to zdi kul. (primerjava: peščici navdušencev se električni avti zdijo kul. Koliko ljudi vozi električne avte?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ales ::

MrStein je izjavil:

Podpora je eno, laganje pa je drugo.

Tretje je pa vpetost institucij v razne propriatery rešitve, ker imajo posamezniki od tega materialno korist. Z drugo besedo, korupcija.

MrStein ::

Obtožbe? Kar tako? "brez študije"? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Še nobene študije ni bilo navedene v tej temi, tako da nisem hotel kvariti povprečja. ;)

MrStein ::

Z težko obtožbo si že pokvaril povprečje...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Podpora je eno, laganje pa je drugo.

Ne ne, spustil sem se nanj.

edit:
Kaj bi bil Slo-tech brez občasnega Win-Lin ali MacOSX flamewara... 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

kitaj ::

"Windows PRISM Edition" R.M. Stallman

Lonsarg ::

Vsa Ameriška podjetja so pod isto zakonodajo(oziroma pod agencijami, ki delajo celo mimo zakonodaje), torej če res kdo misli, da se to, koliko imajo Američani in še kdo dostop do tvojih podatkov razlikuje pri različnih ponudnikih živi v veliki iluziji.

jest10 ::

LightBit je izjavil:


Zakaj bi se Linux moral spremeniti v Windowse? Odprto-kodne Windowse že imamo: ReactOS.

Ki pa so praktično neuporabni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

d4vid ::

jest10 je izjavil:

LightBit je izjavil:


Zakaj bi se Linux moral spremeniti v Windowse? Odprto-kodne Windowse že imamo: ReactOS.

Ki pa so praktično neuporabni.


... in jih meni ni uspelo zbootat na nobeni kišti, razen v virtualboxu
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

LightBit ::

jest10 je izjavil:

LightBit je izjavil:


Zakaj bi se Linux moral spremeniti v Windowse? Odprto-kodne Windowse že imamo: ReactOS.

Ki pa so praktično neuporabni.

Se strinjam, ...

LightBit ::

MrStein je izjavil:

Podpora je eno, laganje pa je drugo.

LightBit je izjavil:


MrStein je izjavil:

Da bo kaka taka sprememba, se mora nekaj spremeniti na strani Linux, ne na Windows. (jap, pri sebi treba nekaj narediti, ne pa čakati, da bo drug nekaj naredil)

Zakaj bi se Linux moral spremeniti v Windowse? Odprto-kodne Windowse že imamo: ReactOS.

Spremenit se mora v nekaj boljšega.
Dokler se to ne zgodi, bo imel delež 1-2%, preprosto ker folk ne bo šel v migracijo samo zato, ker se peščici navdušencev to zdi kul. (primerjava: peščici navdušencev se električni avti zdijo kul. Koliko ljudi vozi električne avte?)

Delež me ne zanima, samo Windows uporabniki se mi včasih smilijo.
Linux se spreminja na slabše, razen Wayland-a in še parih izjem so vse spremembe na slabše.
Linux kot jedro je v redu, ampak GNU/GNOME pa smrdi.
Je pa zelo odvisno kaj je komu bolje.

techfreak :) ::

Delež me ne zanima, samo Windows uporabniki se mi včasih smilijo.

Ti še veš ne kako smo bogi. V času Windows 7 in 8 prinaša uporaba Windowsa večjo stabilnost kot pa recimo uporaba Ubuntu. Imamo user-friendly OS, ki načeloma ne šteka in nima težav z delovanjem. Edina stvar, ki bi jo lahko pogrešali je konzola ter package manager in vse kar pride z njim.

Jaka83 ::

ScumbagSteve je izjavil:

Hmmm, čudno, nihče še ni jabolčnih izdelkov omenil kot alternativo - mene mika nek mbp 13"... pa še Steam ima vedno več zadev za jabolčni OS.


Je bilo omenjeno. Če te mika 13" MBP, je to fajn mašinca, samo ne misli, da boš kaj dosti igral z integrirano grafiko. Sploh če ciljaš na Retina izvedenko. Trenuten 13" Retina ima porodne krče samo s poganjanjem UI-ja, kaj šele, da bi kakšen špil zaigral gor. :)
Morda se v kratkem utegne kaj spremeniti, če bodo šli na Iris 5200, 4-jedrnega procesorja ali celo samostojne grafike pa na 13" MBP pomoje še nekaj časa ne bomo videli. Ampak to je off-topic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

d4vid ::

LightBit je izjavil:

MrStein je izjavil:

Podpora je eno, laganje pa je drugo.

LightBit je izjavil:


MrStein je izjavil:

Da bo kaka taka sprememba, se mora nekaj spremeniti na strani Linux, ne na Windows. (jap, pri sebi treba nekaj narediti, ne pa čakati, da bo drug nekaj naredil)

Zakaj bi se Linux moral spremeniti v Windowse? Odprto-kodne Windowse že imamo: ReactOS.

Spremenit se mora v nekaj boljšega.
Dokler se to ne zgodi, bo imel delež 1-2%, preprosto ker folk ne bo šel v migracijo samo zato, ker se peščici navdušencev to zdi kul. (primerjava: peščici navdušencev se električni avti zdijo kul. Koliko ljudi vozi električne avte?)

Delež me ne zanima, samo Windows uporabniki se mi včasih smilijo.
Linux se spreminja na slabše, razen Wayland-a in še parih izjem so vse spremembe na slabše.
Linux kot jedro je v redu, ampak GNU/GNOME pa smrdi.
Je pa zelo odvisno kaj je komu bolje.

Po moje bi bilo kul če bi se našlo nekaj programerjev in linux geekov in bi skompajlal popolnoma lastno distribucijo, svoj vmesnik, in vse skupaj izpilili v nulo... Ne pa te distribucije ki vzamejo npr. debian, zapakirajo noter gnome 3, nekaj programov pa je to to...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

techfreak :) ::

Ubuntu dela na tem -> lastna distribucija, ki jo želijo narediti kar se da user friendly (ter s čim manj bugi).

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

techfreak :) je izjavil:

Ubuntu dela na tem -> lastna distribucija, ki jo želijo narediti kar se da user friendly (ter s čim manj bugi).


Da, vendar odkar furajo Unity je zadeva čedalje slabša, ampak 13.04 dela kar lepo menda?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

MrStein ::

d4vid je izjavil:


Po moje bi bilo kul če bi se našlo nekaj programerjev in linux geekov in bi skompajlal popolnoma lastno distribucijo, svoj vmesnik, in ...

Zakaj pogojnik, saj to se zgodi nekje vsakih 6 mesecev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

techfreak :) je izjavil:

Delež me ne zanima, samo Windows uporabniki se mi včasih smilijo.

Ti še veš ne kako smo bogi. V času Windows 7 in 8 prinaša uporaba Windowsa večjo stabilnost kot pa recimo uporaba Ubuntu. Imamo user-friendly OS, ki načeloma ne šteka in nima težav z delovanjem. Edina stvar, ki bi jo lahko pogrešali je konzola ter package manager in vse kar pride z njim.

Ubuntu je slab primer Linux-a. Drugače pa se mi stabilnost GUI-ja zdi na Windows večinoma boljša kot na Linux-u. Stabilnost ni vse, glavni problem je ne-prilagodljivost.

techfreak :) ::

d4vid je izjavil:

Da, vendar odkar furajo Unity je zadeva čedalje slabša, ampak 13.04 dela kar lepo menda?

Menda. Načeloma mi je Unity kar všeč, vendar odkar ga redno uporabljam sem opazil precej motečih zadev (predvsem glede upravljanja z okni programov in prestavljanja med njimi).

Ales ::

Jaz zadnje čase uporabljam Fedoro z Enlightenment-om, Gnome 3 mi je sicer načeloma kul a ni zame, enako kot Gnome 3 z Unity.

Drugače pa Windows 7 sploh ni slab OS za desktop. Meni je pravzaprav že Vista bila čisto ok, po začetnih težavah. Windows 8 mi je pa katastrofa kar se UI tiče. Veliko lažje sem se vsaj približno navadil na Gnome 3, ki je v nekaterih principih naredil podoben preskok kot Win 7 -> Win 8.

Od kar pa uporabljam Enlightenment, sploh ne pogledam več nazaj...

Z veseljem bom pogledal Win 8.1, ko ga zrihtajo. Ampak po sedanjih novicah se mi zdi, da to vseeno ne bo to.

Poldi112 ::

In kaj ti je tako všeč pri enlightenment? Ker sem ga sprobal kakšno leto nazaj, skupaj še z par alternativami, pa sem ostal pri KDE.

Zanima me pa čisto praktično, da vidim, če mu mogoče nisem dal dovolj časa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ales ::

A si poskušal že E17 devel snapshote takrat? Če si še E16, potem priporočam še en poskus zdaj, ko je E17 že izdan...

Všeč mi je nastavljivost, z lahkoto sem si npr. nastavil podobno obnašanje glede hot cornerja za preklop med okni, kot je v Gnome Shell-u, ter na desetine drugih stvari. In na sploh odzivnost. Pri uporabi imam veliko večji občutek lahkotnosti, kot pri Gnome ali KDE, kar se dejansko pozna tudi pri testih porabe RAM-a.

Glede nastavljivosti se mi je najprej zdel pravi overkill možnih nastavitev, potem pa sem si rekel, da si bom poskusil enkrat nastavit UI kot bi res želel in... no, potem sem kar ostal na E17. Na kar se še nisem navadil je Enlightenment File Manager (večinoma uporabljam Nemo, fork Nautilusa iz Gnome) in Terminology (meni vseeno bolj sede Gnome Terminal).

Posnetki ekrana sicer ne pričarajo animacij oken, itd., ampak vseeno, malo za občutek - tema je default, pozicija in konfiguracija manijev in wallpaper niso:

 Terminology

Terminology


 File Manager

File Manager


 Hot Corner (scale modul)

Hot Corner (scale modul)



Trenutno si še sam pripravljam E17 rpm-je za Fedoro, z dodatkom parih modulov, ki še niso izdani (scale, engage in forecasts). Drugače pa, če hoče kdo na hitro probat, slišim da ima Arch Linux kar popedenan Enlightenment.

Truga ::

Jaz nucam E17 zdej ze skoraj 10 let (uporabljat sem ga zacel par let po zacetku developmenta) in moram rect da boljsega WMja se nisem uporabljal. _Cist_ vse se da nastavt.

Looooooka ::

Delež me ne zanima, samo Windows uporabniki se mi včasih smilijo.

Jst se tud sam seb smilim.
Prizgem racunalnik pa vse kar dela.
Ce hocem spisat program spet...prizgem visual studio pa zadeve kar delajo. Nobenga googlanja pa skakanja po forumih, ker klincev switch moram kje prizgat zato, da se bo nek obskuren program povohal z drugim.
Res je grozno...ves tist prosti cas, ki ga imam z vsako verzijo vec.
Vcasih prav jokam in se spominjam dobrih starih casov, ko mi je vsake toliko casa kaksen blue screen dvignil pritist in sem sel potem v disneyland(aka drkanje configov po linuxu).
Ampak zgleda sem mazohist tko kot ostali...pa rad "trpim" se naprej :)

LightBit ::

Meni na žalost tudi vse kar dela na Linuxu, razen, če kaj spreminjam moram malo nastavit disneyland.
Na Windowsih tudi dela kar dela, sam ko se pa kaj zaserje si pa v gardalandu (ponovni instalaciji vsega).
O ti nesrečnik, jaz nikoli nisem dočakal, da bi se Visual Studio sploh naložil.
Joj vsaka verzija je počasnejša in ti je bolj dolgčas.
Oh ne omenjaj blue screena že par mesecev nisem videl, bom moral več uporabljati Windowse.
Ampak najbolj pa pogrešam tisto prijazno pametno sponko iz officeov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

MrStein ::

A trolamo?
OK: pol pa je nekaj s tabo narobe, ker uporabljam Windows doma in v službi, pa:

- Original Install Date: 13.4.2012, 18:20:24 (takrat kupljen)
- Original Install Date: 11.3.2005, 16:34:34

To so službeni, doma pa tudi nikoli ni bilo reinstalirano, razen če sem po nakupu eno verzijo menjal z drugo.

Ampak hej, "šimfati soseda" je kul, a ne ? Odvrne pozornost od lastne štale... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Ce hocem spisat program spet...prizgem visual studio pa zadeve kar delajo. Nobenga googlanja pa skakanja po forumih, ker klincev switch moram kje prizgat zato, da se bo nek obskuren program povohal z drugim.

Ker na Linuxu je pa to tko težko? Nameščanje/prevajanje knjižnic je na Windowsu obupno, na Linuxu pa jih imaš v večini primerov že v package managerju, drugače pa jih zelo lahko prevedeš in uporabiš.

Če pa pogledaš še kaj drugega kot .NET pa hitro ugotoviš da boš na Windowsu porabil 2x več časa da stvar usposobiš, pa še vseeno je vprašanje če bo potem delala. Na Windowsu potem iščeš prevedene knjižnice za recimo Python ali pa Ruby in jih po možnosti še najdeš ne, ali pa so za drugo verzijo prevedene kot pa je tvoja inštalacija interpreterja.

Linux je veliko bolj prijazen za programiranje, no v bistvu še na Macu prej spraviš skupaj kot na Win, pri Windowsu pa je edino Visual Studio svetla izjema.

OK: pol pa je nekaj s tabo narobe, ker uporabljam Windows doma in v službi

Očitno še nisi naletel na kakšno težavo, kjer bi mogoče bila ponovna namestitev potrebna.

LightBit ::

Ne, če bi trolal bi napisal kaj hujšega.
Možno je, da je z mano narobe, da do tega pride, ampak dejansko je težko počistit Windowse.

Pred mesecem sem v VMWare hotel instalirati Windows 8 in je pol dneva in celo noč (brez pretiravanja) nalagal instalacijo, zato sem ustavil in ponovil, enako.
Sej ne rečem, da pri drugih OSih vse zmeraj dela, ampak večina je tolk prjazna, da ti vsaj napako izpiše, da veš kaj je.

Torej, če nisem dovolj potrpežljiv in ne maram, da se OS do mene obnaša kot do popolnega bedaka, je to moja napaka?

Mavrik ::

Tvoja napaka je verjetno da se do OSa obnašaš kot popoln bedak. Kar je s strani Linuxašev precej pogosto, ko delajo kompletne neumnosti na Windowsih ;)

Je pa res da te je težko resno jemati ko daješ OS na 200MHz P2 samo zato da lahko trolaš okoli.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Boš rekel, da se Windows ne obnaša do tebe kot do bedaka? Nič, čisto nič ti ne pove kaj dela. Me je že večkrat zmotilo, recimo med nameščanjem ali nadgradnjo OSa, ko sem lahko dve ure gledal v zrak in razmišljal če je slučajno zaštekal.

Je res tako težko zraven dodati obvestilo kaj trenutno dela, na koliko procentov je, mogoče katere datoteke kopira/namešča, itd. ?

Podobno tudi tisti njihov anti-malware whatever, ko sem že parkrat po prenosu datoteke preko Chroma čakal in ugotavljal zakaj mi ne odpre/zažene datoteke, ter mi šele Task Manager pove da nek neuporaben proces porablja 100% CPUja brez da bi te kakorkoli obvestil.

Linux je veliko bolj transparenten glede tega in načeloma veš kaj dela - lahko bi tudi rekli da ima loge/dnevnike bolj obširne in veliko prej ugotoviš kaj je delal.

Mavrik ::

Je res tako težko zraven dodati obvestilo kaj trenutno dela, na koliko procentov je, mogoče katere datoteke kopira/namešča, itd. ?


Ja. Ko boš kaj razumel o UXu bo tudi tebi jasno.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Mogoče nekateri raje vidijo lepo animacijo kot pa to kaj se dejansko dogaja. Še vseeno bi lahko dodali možnost da lahko vidiš kaj dela.

LightBit ::

Mavrik je izjavil:

Tvoja napaka je verjetno da se do OSa obnašaš kot popoln bedak. Kar je s strani Linuxašev precej pogosto, ko delajo kompletne neumnosti na Windowsih ;)

To bi dejansko pomenilo, da je Linux lažji za uporabo, ali pa da Linuxaši precenjujejo zmogljivost Windowsev.

Mavrik je izjavil:

Je pa res da te je težko resno jemati ko daješ OS na 200MHz P2 samo zato da lahko trolaš okoli

200MHz P2 v življenju nisem videl. Bil je blade server, če se prav spomnim z SSD diski. Res pa je, da je poganjal več virtualnih na enkrat.

MrStein ::

LightBit je izjavil:

Ne, če bi trolal bi napisal kaj hujšega.
Možno je, da je z mano narobe, da do tega pride, ampak dejansko je težko počistit Windowse.

Pred mesecem sem v VMWare hotel instalirati Windows 8 in je pol dneva in celo noč (brez pretiravanja) nalagal instalacijo, zato sem ustavil in ponovil, enako.
Sej ne rečem, da pri drugih OSih vse zmeraj dela, ampak večina je tolk prjazna, da ti vsaj napako izpiše, da veš kaj je.

Torej, če nisem dovolj potrpežljiv in ne maram, da se OS do mene obnaša kot do popolnega bedaka, je to moja napaka?

Nekomu drugemu pa se je zataknilo pri namestitvi ene linux distribucije v virtualbox, drugemu pa boot linux-a na realnem PC (tretjemu pa nekaj z MacOS), kaj pa zdaj?

techfreak :) je izjavil:


Očitno še nisi naletel na kakšno težavo, kjer bi mogoče bila ponovna namestitev potrebna.

Take težave lahko nastanejo na vsaki platformi, tudi telefonih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BigWhale ::

Hm, Steam ima trenutno 237 naslovov za Linux. Velika vecina je indie produkcije, za 'resnega igralca iger' je pa to verjetno premalo.

Nevem no, Ubuntu je kot desktop platforma ze nekaj casa povsem zrela za uporabo pri vsakdanjih taskih. Ima buge? Seveda. Je kaj tezji za uporabo od WinX? Kakor za koga. Ljudje se v vecini primerov enostavno nocejo nauciti novega uporabniskega vmesnika, predvsem zato, ker se ga ne potrebujejo nauciti.

Meni je tezko uporabljat OS X in Win 8. Ob obcasni, zelo neredni uporabi, bo tako tudi ostalo. Komot vzamem v roke Maca in Win masino in pol ure klikam in potem izjavim, da sta totalno neuporabni zadevi. Tako kot to naredi 95% ljudi za Ubuntu oz kaksno drugo distribucijo.

In ja, dokler Ubuntu ne bo ponudil nekaj precej obcutno boljsega kot Windows, ne bo nihce zamenjal. Enostavno ni potrebe, in zakaj bi?

d4vid ::

Mavrik je izjavil:


Je pa res da te je težko resno jemati ko daješ OS na 200MHz P2 samo zato da lahko trolaš okoli.


Vbistvu je 350 MHz. In kaj potem? res da mam server samo za zajebancijo, lahko si kupim 2x Xeon če mi paše. Ampak ne bom, ker tole dela tako kot mora. Pa če mi slučajno strela v bajto useka me boli k* če je sploh kaj ostalo od serverja.

LightBit je izjavil:

Meni na žalost tudi vse kar dela na Linuxu, razen, če kaj spreminjam moram malo nastavit disneyland.
Na Windowsih tudi dela kar dela, sam ko se pa kaj zaserje si pa v gardalandu (ponovni instalaciji vsega).
O ti nesrečnik, jaz nikoli nisem dočakal, da bi se Visual Studio sploh naložil.
Joj vsaka verzija je počasnejša in ti je bolj dolgčas.
Oh ne omenjaj blue screena že par mesecev nisem videl, bom moral več uporabljati Windowse.
Ampak najbolj pa pogrešam tisto prijazno pametno sponko iz officeov.


Jaz pa pogrešam Java update, Flash upgrade, vaš izvod Windows ni originalen, spyware, malware, adware... V bistvu vse skupaj tolko pogrešam da bom fotru 8ko zbrisu pa mu Ubuntu naložu :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

LightBit ::

MrStein je izjavil:

Nekomu drugemu pa se je zataknilo pri namestitvi ene linux distribucije v virtualbox, drugemu pa boot linux-a na realnem PC (tretjemu pa nekaj z MacOS), kaj pa zdaj?

Problem je v tem, da sploh ne veš ali se je zataknilo ali ne.
Samo kaže tisto animacijo (krogec) in zdej naj jaz vem kaj mu je?
Primer: Ubuntu 8.04 se ni hotel ugasniti, ampak ker je med ugašanjem ustavil pri "stopping alsa ..." sem lahko ugotovil, da je ALSA problem in sem uporabljal OSS namesto ALSA.

MrStein je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Očitno še nisi naletel na kakšno težavo, kjer bi mogoče bila ponovna namestitev potrebna.
Take težave lahko nastanejo na vsaki platformi, tudi telefonih.

Na unixu podobnih sistemih se skoraj zagotovo da popraviti ročno. Razen, če je datotečni sistem preveč poškodovan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

tiborrr ::

Na Linuxu ne morem služiti denarja, ker mi pač ne deluje SolidWorks (ali pač kateri koli drugi popularen CAD program). To je argument, mimo katerega ne gre. Dokler linuxaši ne boste prepričali velike igralcev, da predelajo svoj softver za vaš operacijski sistem vas ne bo nihče resno jemal in Linux ne bo nadomestil Windows okolja, vašemu fundamentališčno-terorističnemu pristopu navkljub. Teh sto in nekaj evrov, kolikor stane Windows OS, je pač bagatela glede na to, da ta vložek mojemu šefu prislužim nazaj v enem delovniku.

Pač igračka za naprednejše uporabnike in stare mame taistih, katerih vnučki pač ne trpijo 'mainstreama'.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

techfreak :) ::

Oprosti, ampak tukaj se edino ti obnašaš otročje.

Linux že sedaj resno jemlje zelo veliko podjetij, Linux pa ni nič manj resen kot Windows in je definitivno nadomestilo Windows okolju. Kar nekaj velikih igralcev podpira Linux in na trgu je tudi kar nekaj produktov ki delujejo izključno na Linuxu.

Če imajo določena področja predvsem programe za Windows, to nikakor ne pomeni da je drugje enako. Sploh pa ne moreš priti z argumenti, kot je recimo cena. Večina ljudi uporablja Linux predvsem zaradi tega kar jim omogoča in ne zato ker je 100€ ceneje.

Hayabusa ::

tiborrr
UGS NX, proti kateremu je SW (Catia light) kot mspaint proti Adobe PS.
Catia v5 in prejšnje verzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft primoran umakniti ime "SkyDrive"

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
4315421 (13253) matejdro
»

NSA in Microsoft prestrezala komunikacijo pred šifriranjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13049963 (44985) Truga
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931224 (25275) krneki0001
»

IE 10 vendarle z vklopljenim Do-Not-Track

Oddelek: Novice / Zasebnost
368907 (7507) Icematxyz
»

Naslednik Hotmaila je Outlook.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5119752 (16509) darkolord

Več podobnih tem