» »

Google Maps Navigation podprl Slovenijo

Google Maps Navigation podprl Slovenijo

TheNextWeb - Google je razširil seznam držav, za katere je na voljo polna podpora za Google Maps Navigation za Android in iPhone. Gre za aplikacijo, ki uporablja GPS-sprejemnik na mobilnem telefonu in Google Maps for Mobile, da uporabnika usmerja na poti. Med 18 novimi državami, po katerih bo sedaj mogoča navigacija tudi z Googlovo mobilno aplikacijo, se je znašla tudi Slovenija.

Google torej v zadnjem času pospešeno dodaja Slovenijo med države, v katerih delujejo njegove storitve. V torek je začel slikati Slovenijo za Google Street View; posnetki bodo na internetu na voljo konec leta. Sedaj smo dobili še Google Maps Navigation. Gre za največjo razširitev v zgodovini, saj še nikoli niso hkrati dodali 18 novih držav. Google se je odločil držati namere, da postanejo vodilno podjetje tudi pri mobilni navigaciji, kar so jasno nakazili z nakupom Waza. Ta je sicer še ločen od Google Maps in bo to vsaj naslednja tri leta tudi ostal, a smer je jasna. Slovenija je bila ena zadnjih držav Srednje Evrope, ki je še čakala na vključitev, in prva država nekdanje Jugoslavije. Hkrati ob dodatku novih dežel je aplikacija doživela tudi vizualno prenovo.

33 komentarjev

kriko1 ::

Zakaj ne morem namestiti maps? Vedno sem se mogel drkat z nekimi apk-ji.

https://play.google.com/store/apps/deta...
"This item cannot be installed in your device's country."

damjanll ::

kriko1: kater telefon imas in kje je bil kupljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

DuleKrtola ::

Zihr je samsung. Znanec si je nabavil S4, pa v google now nič ne dela, češ da Slovenija ni podprta :))

djordjevic ::

Potegneš z marketa aplikacijo morelocale in nastaviš jezik na English-US, pa dela. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aramis ::

imam lg p880 pa mi aplikacije ne najde na playu...

wini ::

Meni deluje lepo kot mora :)
Ta aplikacija je združljiva z vsemi napravami, ki jih imate.
Mobitel Samsung GT-N7100
Mobitel Samsung GT-I9100

mcgeek ::

Deluje pravilno (na Galaxy S4).
Se pa še vedno ne more kosati s kakšno namensko aplikacijo za navigacijo - recimo Sygic.
Nastavitev praktično skoraj ni. Glasovno upravljanje v angleščini bere slovenske ulice in kraje, kar je precej komično. :-)

Tac20 ::

Aramis je izjavil:

imam lg p880 pa mi aplikacije ne najde na playu...


Imaš ze nameščeno, google maps.

imam isti telefon in deluje.

HardFu ::

a ti mape lahko prednalozi, ko gres v tujino, ali moras bit v net povezan?
http://codeable.io

Ashrack ::

HardFu je izjavil:

a ti mape lahko prednalozi, ko gres v tujino, ali moras bit v net povezan?

lahko jih prednalozis. Pac potegnes kvadratek in ti ga zlouda

mcgeek je izjavil:


Se pa še vedno ne more kosati s kakšno namensko aplikacijo za navigacijo - recimo Sygic.
Nastavitev praktično skoraj ni. Glasovno upravljanje v angleščini bere slovenske ulice in kraje, kar je precej komično. :-)

ko bi vsaj se dalo nastimati da ti ne bere krajev ter ulic ampak samo pove turn left, turn right. To sicer se da nastimati tako da si offline kar pa svoje probleme za sabo potegne
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

BadB0y ::

Ashrack je izjavil:

HardFu je izjavil:

a ti mape lahko prednalozi, ko gres v tujino, ali moras bit v net povezan?

lahko jih prednalozis. Pac potegnes kvadratek in ti ga zlouda

mcgeek je izjavil:


Se pa še vedno ne more kosati s kakšno namensko aplikacijo za navigacijo - recimo Sygic.
Nastavitev praktično skoraj ni. Glasovno upravljanje v angleščini bere slovenske ulice in kraje, kar je precej komično. :-)

ko bi vsaj se dalo nastimati da ti ne bere krajev ter ulic ampak samo pove turn left, turn right. To sicer se da nastimati tako da si offline kar pa svoje probleme za sabo potegne



jaz na verziji 7.0 ne najdem kako nasatvit offline mapo


zee ::

Google Maps Navigation je podprl samo Android naprave, iPhonov ni med njimi. Vsaj uradni PR tako pravi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mcgeek ::

Na novi verziji 7.0, ki se posodablja v teh dneh, ni več offline map, kot so bile v verziji 6.

djordjevic ::

So jih hitro dodali s popravkom, sem ravno včeraj bral o tem v engadgetu - najprej je veljalo, če si napisal v search 'maps ok', nato pa so dodali še dedicated gumb.
No grave is deep enough to keep us in chains.

floyd1 ::

Glej, glej, tudi "Google Earth" mi zdaj najde na Play-u in si ga lahko namestim... Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj ga lahko imam na (Slo) N7 že nameščenega, na SGS pa mi ga ne pusti gor dat :|.

FireSnake ::

mcgeek je izjavil:

Deluje pravilno (na Galaxy S4).
Se pa še vedno ne more kosati s kakšno namensko aplikacijo za navigacijo - recimo Sygic.
Nastavitev praktično skoraj ni. Glasovno upravljanje v angleščini bere slovenske ulice in kraje, kar je precej komično. :-)


Sygic je OK, ampak, naj mi nekkdo pove, kako vnesem hišno številko...

Edit: že najdu:
http://help.sygic.com/entries/22279756-...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

erkgheoruugh ::

FireSnake je izjavil:

mcgeek je izjavil:

Deluje pravilno (na Galaxy S4).
Se pa še vedno ne more kosati s kakšno namensko aplikacijo za navigacijo - recimo Sygic.
Nastavitev praktično skoraj ni. Glasovno upravljanje v angleščini bere slovenske ulice in kraje, kar je precej komično. :-)


Sygic je OK, ampak, naj mi nekkdo pove, kako vnesem hišno številko...

Ko vpišeš ime ulice, se ti odpre iskalna vrstica (spodaj piše karkoli ime ulice), ti pa vpišeš številko in potrdiš.

PrimozR ::

BadB0y je izjavil:

Ashrack je izjavil:

HardFu je izjavil:

a ti mape lahko prednalozi, ko gres v tujino, ali moras bit v net povezan?

lahko jih prednalozis. Pac potegnes kvadratek in ti ga zlouda

mcgeek je izjavil:


Se pa še vedno ne more kosati s kakšno namensko aplikacijo za navigacijo - recimo Sygic.
Nastavitev praktično skoraj ni. Glasovno upravljanje v angleščini bere slovenske ulice in kraje, kar je precej komično. :-)

ko bi vsaj se dalo nastimati da ti ne bere krajev ter ulic ampak samo pove turn left, turn right. To sicer se da nastimati tako da si offline kar pa svoje probleme za sabo potegne



jaz na verziji 7.0 ne najdem kako nasatvit offline mapo

Ko imaš pogled, ki ga eliš, v search vpišeš okay maps in 'poiščeš'. Easter egg, ki ti shrani mapo v offline.

mm46 ::

zee je izjavil:

Google Maps Navigation je podprl samo Android naprave, iPhonov ni med njimi. Vsaj uradni PR tako pravi.

Tudi na iphonu preverjeno dela google navi ;)

kriko1 ::

@damjanll: Xperia Neo V, kupljen v prosti prodajo - mobisvet.
Sam že stock pred posodobitvami mi ni kazalo da imam maps nameščen, čeprav je bil gor.

slovenec_89 ::

Sygic se lahko skrije proti Google Maps Navigation.

matjazek ::

mm46 je izjavil:

zee je izjavil:

Google Maps Navigation je podprl samo Android naprave, iPhonov ni med njimi. Vsaj uradni PR tako pravi.

Tudi na iphonu preverjeno dela google navi ;)


Katera aplikacija je to? NAmreš jaz Google maps ne najdem a Apple store

Hvala!
Za domovino, z biciklom navhrib!

djordjevic ::

Pojdi v maps -> settings -> what's new, pa te bo odneslo v Trgovino Play, kjer jih boš lahko nadgradil, če je nadgraditev že prišla do tebe.
No grave is deep enough to keep us in chains.

s1m0n ::

Aramis je izjavil:

imam lg p880 pa mi aplikacije ne najde na playu...


Tole meni piše na storu:
Ta aplikacija je združljiva z: LGE LG-P880.

stb ::

Končno bo red v krožiščih:))...

googlova ruta skozi krožišče

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Invictus ::

sygic je offline, kar pride prav v tujini ko nočeš plačevati data prenosa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mm46 ::

matjazek je izjavil:

mm46 je izjavil:

zee je izjavil:

Google Maps Navigation je podprl samo Android naprave, iPhonov ni med njimi. Vsaj uradni PR tako pravi.

Tudi na iphonu preverjeno dela google navi ;)


Katera aplikacija je to? NAmreš jaz Google maps ne najdem a Apple store

Hvala!

Google maps na žalost (še) ni v slovenskem app store, tako da rabiš US račun (navodila za to so na jabuk forumu)
https://itunes.apple.com/us/app/google-...

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

sygic je offline, kar pride prav v tujini ko nočeš plačevati data prenosa ...


Obenem je vmesnik in sama mapa precej preglednejša, kar pomaga pri vožnji. Predvsem se močno vidi da je Sygic precej bolj prilagojen uporabi med vožnjo (pomoči, radarji, omejitve, opozorila pred ostrimi ovinki, etc.) kot pa Googlova stvar.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

s1m0n ::

Meni je Sygic-ijev UI totalno bedn :) Da tega niso mogli bolj pregledno naredit je sramota.

floyd1 ::

stb je izjavil:

Končno bo red v krožiščih:))...
 googlova ruta skozi krožišče

googlova ruta skozi krožišče


Ups, pa ravno Angležem so dali to za programirat. ;)

damonstr ::

A to je to... Jst sm pa včer debelo gledal ko sem vključil navigacijo na svojmu HTCju in se peljal z vžganim zemljevidom, ko naenkrat: "NADALJUJTE NARAVNOST." . Mi ni blo nič jasno :)

Floyd: Vrhnika :D tistole krožno je že itak v k...., kakor se folk skoz vozi.

Spock83 ::

Primerjate zastonj navigacijo s plačljivo. :8) Za začetek bo tud ito v redu. Še psoebej v večjih mestih zna priti zelo prav.

Kiborg ::

Na mojem Samsongu je še vedno stara različica. Saj se to samo posodobi, ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5516998 (11700) dunda
»

Google Maps Navigation podprl Slovenijo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3314163 (10697) Kiborg
»

Google Maps s prometnimi poročili v živo prihaja na kontinentalno Evropo

Oddelek: Novice / Android
4913676 (11413) MrStein
»

Google Navigation se širi po svetu

Oddelek: Novice / Android
4513946 (12338) Dami
»

Android na iPhoneu, Froyo že v divjini

Oddelek: Novice / Android
204959 (4146) Relanium

Več podobnih tem