» »

Brez olja... kaj je sedaj bolje?

Brez olja... kaj je sedaj bolje?

1
2
»

Invictus ::

Sam sem 1x v puntota dolil 4 litre olja ...

Je pol še delal kar nekaj časa ...

Imel sem pa tudi 128tko. Tudi ni preveč občutljiva na pol litra manjka olja. OP je tako ali tako povedal premalo. Po njegovih postih sklepam da še palčke za olje ni ven potegnil ...

Smo že malo pozabili kako trpežni so bili ti stari avti brez posrane elektronike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Evo avto je že na servisu, bodo že oni naprej ugotavljali kje točno pušča.
V avtu je bilo olja še nekaj ampak lučka za olje je konstantno svetila tudi ko se je napolnilo. Pa ko je spet motor tekel, je na veliko začelo spet puščati, ugasnjen pa skoraj nič.

Star avto, kaj češ.

Hvala v glavnem za nasvete.

energetik ::

Invictus je izjavil:

Sam sem 1x v puntota dolil 4 litre olja ...

Je pol še delal kar nekaj časa ...

Imel sem pa tudi 128tko. Tudi ni preveč občutljiva na pol litra manjka olja. OP je tako ali tako povedal premalo. Po njegovih postih sklepam da še palčke za olje ni ven potegnil ...

Smo že malo pozabili kako trpežni so bili ti stari avti brez posrane elektronike.
Kaj ima pa elektronika veze z nivojem olja in oljno pumpo? Sodobni motorji so v osnovi še vedno skoraj identični kot pred 30 leti.

Sicer pa - nima veze če manjka pol litra olja. Pomembno je le, ali je sito od oljne pumpe pod gladino ali ne. Lohk ga manjka tudi 1L, pa bo še vedno zajemala pod gladino in bo pritisk povsem ustrezen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WarpedGone ::

Sodobni motorji so v osnovi še vedno skoraj identični kot pred 30 leti.

Le tolerance imajo precej manjše, posledično je tudi sivo področje med good in bad nekaj ožje.
Zbogom in hvala za vse ribe

jernejk90 ::

Da ne odpiram nove teme... kupujem avto in me zanima kaj bi lahko pomenilo to, da je mašina od zunaj ravno toliko mastna, da se je prah prijel nanjo?

šernk ::

Dizel, bencin? Motor je masten kje točno? tisoč in eno stvar lahko naštejemo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jernejk90 ::

bencin oziroma plin, masten je zgornji del motorja

šernk ::

Huh na plin se pa ne spoznam najbolje, mogoče da je posledica slabo vgrajene plinske napeljave. Nihče nima na dolgi rok nekih super izkušenj pri plinu. poznam pa precej ljudi, ki je prvič in zadnjič vgradila plin v avto.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrimozR ::

Fuč tesnilo glave? Verjetno je masten blok tik pod glavo.

_commandos_ ::

jaz bi pa rekel tesnilo pokrova ventilov, ker če bi bilo tesnilo glave bi v veliki verjetnosti bila 'majoneza' v hladilnem sistemu.

PrimozR ::

To bo verjetno boljši odgovor ja.

m0LN4r ::

Ni druge, kot pobrisat na suho pa gledat.
Moj avto je bil celoten masten od znotraj (pod havbo). Pa se je izkazalo, da je bil počen semering in je olje špricalo po celi notranjosti zaradi osovine.
Smo pa skor cel dan ponucal za brisanje na suho.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SkIDiver ::

_commandos_ je izjavil:

jaz bi pa rekel tesnilo pokrova ventilov, ker če bi bilo tesnilo glave bi v veliki verjetnosti bila 'majoneza' v hladilnem sistemu.


Niti ne, ker je odvisno kje je prebilo tesnilo;) Ni vse črno in belo!
@jernejk90 po tem kar si napisal lahko vsakdo samo ugiba. Kaj je zate sploh zgornji del motorja? Če je masten po pokrovu ventilov potem je nekdaj nekdo pozabil s pokrovčkom zapreti odprtino za dolivanje olje, če je mastna glava je lahko tesnilo pokrova ventilov, če je mastno samo na strani z jermeni je lahko semering glavne ali odmične gredi (odvisno od konstrukcije motorja), itd... itd...

energetik ::

_commandos_ je izjavil:

jaz bi pa rekel tesnilo pokrova ventilov, ker če bi bilo tesnilo glave bi v veliki verjetnosti bila 'majoneza' v hladilnem sistemu.
Ponavadi je v takem primeru krivec tesnilo pokrova ventilov. Poceni zadeva, lahko sam zamenjaš.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

golf 6 1.2 tsi

Oddelek: Na cesti
253973 (2911) hojnikb
»

Slabo privit filter za olje, je to hud problem, če sem se vozil

Oddelek: Na cesti
353741 (1965) Tilen
»

golf 6 1.2 tsi motor 2010 letnik

Oddelek: Na cesti
399483 (7753) lovro535v2
»

Skoraj nov avto pije olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6222151 (20416) bosmla
»

Kam izginja motorno olje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5233797 (32036) jalovec09

Več podobnih tem