» »

Linux modem problem

Linux modem problem

kloshar ::

Dobil sem driverje za moj Winmodem. Pa ne morem inštalirat driverje. V Terminalu napišem
./configure
make clean
make install
.
.
.
Pa napiše No such file or directory
Baje rabim inštalirat "make". Kje in kako to inštaliram?
Kaj da naredim?
Hvala!

dr.J ::

make clean
make
make install

Hočeš nekaj inštalirati, pa tistega sploh še nisi naredil!

kloshar ::

Če že napišem ./configure mi napiše no such file or directory

kloshar ::

Evo, nekaj mi je ratalo. Inštaliral sem rpm make, potem pa je delal ukaz make. Sem napisal make clear, potem pa make install. Samo potem je nekaj napisalo, na koncu pa:
ismod: hamcore: No module by that name found
Done

Zdej pa ne vem, če je modem inštaliran. Kje se to preveri?
Hvala!

Aspirinix ::

Pri configure je zaštekal?
Si mogoče kje našel rpm paket za tvoj modem? Kateri modem je?
Meni je šlo po postopku:
./configure
make
make install
make clean (clean šele na koncu)
Drgač pa sedaj uporabljam one iz rpm. Najenostavneje probaš, če greš skušaš povezavo vzpostaviti in najprej malo nastavitve za modem premešaš. MOgoče pa bo kaj.
Kteri Linux? Kateri Modem?

kloshar ::

Imam Mandrake 8.0, modem pa je Wincomm v.90-sl ./configure ukaz mi sploh ne prime.

dr.J ::

Daj napiši URL za ta modem in URL za gonilnike zanj!

Včasih ti ni treba delati ./configure in zadostuje že make.

Svetujem ti, da pogledaš datoteki Install in Readme; notri navadno piše, kam se zadeva instalira. Komanda insmod išče module v /lib/modules/kernelversion... mapi.

minmax ::

autoconf nimaš instaliranega.. i guess. najdi ta rpm in ga instaliri predno zaženeš ./configure

potem verjetno tudi prevajalnikov in drugih stvari nimaš ... tak da boš moral vse to prej namestit preden boš lahko uspešno prevedel modem driver...

to je pa to, ker so izdelovalci hardwara čudni in ne pustijo da bi bili driverji čisto pod GPLjem in bi jih potem distribucije notr vključile (... pri modemih je še dodatno zapleten zaradi glupih patentov.. patenti morajo umret!)

kloshar ::

Res je, veliko stvari mi fali. ./configure mi v tem primeru ni treba napisat.
Zdaj mi je javil neko drugo napako, tako da bom poročal.

kloshar ::

Naslednja error ki mi jo napiše je:
#error Modules should never use kernel - headers system headers
#error but headers from an apropriate kernel - suorce
Kateri pack rabim? (rpm)

dr.J ::

kernel-headers-xyz.rpm ?

ali glibc-kernheaders-*.rpm (to je za RedHat, za Mandrake pa ne bi vedel, kje headerji tičijo)

pa če preveri, če so nameščeni naslednji paketi:

autoconf
automake
make
bison
flex
cpp
gcc
glibc
glibc-devel

pa najbrž še kateri.

kloshar ::

Bom probal, hvala!

kloshar ::

Hvala za te pakete, ki si mi jih naštel. Jih bom jutri inštaliral! Upam da bo delalo.

kloshar ::

Kljub inštaliranim packom (razen glibc - devel) mi še vedno napiše isto. Kaj da naredim??

dr.J ::

Kaj ti napiše? Ali je datoteka 'configure' sploh v source direktoriju? Ali je 'Makefile'? Če je ta, poskusi z 'make'.

Pa URLjev za modem tudi nisi napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Gejmer ::

Dej ti prvo odtaraj(odpakiraj) tist paket, pol k veš v keri mapi je pojt v tisto mapo pa probaj še enkrat. >:D :D
Nanda yo?

kloshar ::

Gejmer: ka misliš da še nism tega naredu??

dr.J: ne vem, če je v source direktoriju. Jaz imam v /usr/src/ samo mapo RPM. Pa svetovali so mi še, da ustvarim v usr/src mapo linux in v terminal napišem: ln -s /usr/src/linux /usr/src/RPM
Ni pa nič pomagalo, tako da zdaj ne vem. Sploh ne vem, kje je source mojega kernela. Lp!

kloshar ::

Kot napako, pa mi v terminalu napiše: #error Modules should never use kernel - headers system headers
#error but headers from an apropriate kernel - suorce

Gandalfar ::

dej driverje nekam na net da bomo lahko drugi pogledali kaksno cudo imas to in da ne bo potrebno ugibat..

dr.J ::

pzorko:

že dvakrat sem ti rekel za URL, ti pa nič!

Kam in kako si razpakiral driverje? V kakšni obliki so bili: rpm ali tar.gz?
Izgleda, kot da poganjaš configure kar v eni mapi, kje pa je ta pravi source, je pa še vprašanje. Mogoče so driverji celo že prevedeni, a za drugo jedro kot ga imaš na svojem računalu.



kloshar ::

Oh, oprosti za url sem šele zdaj videl!
Tu je naslov:
ftp://ftp.jaton.com/modem/winc_ham/412-2.tar.gz

Driverji so v obliki tar.gz. Sem jih odprl, in ročno prekopiral file v /root/Desktop/Modem

dr.J ::

Hm. S temi gonilniki bolj slabo kaže (med drugim je zadnji update star okoli leto in pol). Preizkusili so jih na jedru 2.4.2, potem pa ne več.

Kot kaže, stoji zadaj Intel, kar je dobro. Najprej natančno preveri, kateri model modema imaš, potem pa se odpravi sem in dolpotegni ustrezne gonilnike. Več informacij o modemu poišči v dokumentaciji, ki jo imaš poleg modema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

kloshar ::

Ja, na škatli piše da je Wincomm II, na priloženi knjižici pa Wincomm v.90-sl, tako da verjetno je to ena in ista stvar. Na tisti strani ki si mi jo pokazal, pa so te stvari tako podrobne, da sploh ne vem kje začeti iskati informacije o mojem modemu in sploh ne vem kje kaj piše o tem. (v škatli ni nič)

Sej če pa ne bo nič ratalo, bom pa nekje poiskal USRobotics star zunanji modem. Res je da je 33,6, ampak je vseeno dober. (recimo :P )

kloshar ::

Šment, to je pa res šit. Evo, moj modem, pa probaj če tebi downloada driverje: KLIK

Gejmer ::

Kaj bos stara jajca kupvou.Kupi dobr modem in pol več ni problemov...
Nanda yo?

dr.J ::

Vzemi ga ven iz računalnika in preberi oznake. Potem boš vedel, katero datoteko zložiti.

Isto naredi za tvoj USR. Če je pravi model, mu lahko upgradaš firmware in bo iz V.34 nastal V.90.

kloshar ::

Saj sem že ugptovil kater čip je: Intel MD563X-HaM
Samo bom še raje odprl računalnik. Lp!

kloshar ::

Oj,
meni pa noče pridet v X. Napiše mi:
Could not load XKB Keymap, falling back to pre - XKB keymap
Could not load init font path element unix/:-1, removing from list
Fatal error:
Could not open default font "fixed"

Kaj da nardim?

Tisti čip za modem je pravi, samo driverjev ni! :)

Gejmer ::

hmm sigurn si kej slatu po nastavitvah zdej si pa pokvaru..Sej mi je zou kr sm ti dau Mandrake 8.0.Ti bom mogoc probal dobit Red Hat al pa Debiana...
Nanda yo?

kloshar ::

Ma kaj bi šlatu po settingsih! Nič nisem! Samo inštaliru sem kernel-source. To je vse. Ka pa če bi še enkrat inštaliru linux? Zakaj ti je žal za mandrake? Sej so najbolj prijazni uporabniku in najlažje jih je konfigurirat. Mah, kaj bom jst z Debianom. Sej se boma jutr pri računalniškem zmenla.

Gejmer ::

Red Hat 8.0 je najbol prijazen. :D Ja probi se enkrat instalirat al pa iz instalaciskega cdja dej gor Xfree 4.0 še enkrat..
Nanda yo?

kloshar ::

Ti šment! Zdej sem najdu USRobotics SportsterVoice 33.6 fax modem. In ta šment računalnikov nima pravega vhoda za modem! rrrr Pa sem mel modem na 486, ta je pa 233 pa nima vhoda. Jao!

bmen ::

Malce of topic - pa ne preveč

za srečne lastnike Motorolinih SM56 modemov, ki jim ne dela pod RedHat 8 - rešitev je na tej strani:

http://www.rootshell.be/~eg/faqs/sm56.h...

Nisem še preveril, če zares dela - upam, da ima kdo več časa pa naj poskusi. Čeprav je rešitev opisana za RH 8, bi morala delovati tudi pod Mandrakeom (RPM).

Lep pozdrav
bmen

dr.J ::

pzorko: kaj je zate "vhod"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

kloshar ::

Tam kjer se vstavi kabel modema v računalnik?? Prav?

Moj računalnik nima tako velikega "vhoda" za modem.

dr.J ::

Aha, tvoj modem ima 25 pinski vhod, računalnik pa 9 pinskega. Normalno. Zdaj moraš poiskati ustrezen serijski kabel, šlo bi tudi s kakim starim adapterjem (bolje 'reduktorjem' 25->9) za serijsko miš. Malo povprašaj naokoli, če jih še niso pometali stran. Mogoče imam še sam enega.

Glede USR modema: kateri model imaš? (poglej številke na modemu). Zakaj? Ker se nekaterim modelom da nadgraditi firmware, tako da dela na 56kbps.

kloshar ::

A imaš tisti kabel?
Kak kabel je treba dobiti? Da bi delal na npr com port 1.
Za modem pa ne vem, katere številke misliš. Zadaj piše: FCC REG# CJEUSA-20778-MM-ERINGER QUIVALENCE: 0.4B
Complies: FCC Part 68

FCC ID: CJE-0375


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664768 (4054) moj_nick
»

GTK gphoto v KDE

Oddelek: Operacijski sistemi
241251 (1090) Gandalfar
»

RPM installation ERRORS ?!

Oddelek: Operacijski sistemi
51082 (1013) SasoS
»

Kernel težave - xtime

Oddelek: Operacijski sistemi
91041 (940) operater
»

Kernel tezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
121204 (993) DarkHand

Več podobnih tem