» »

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji?

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji?

1
2
3 4

Massacra ::

jest10 je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Zakaj pa ni kliničnih študij, če je polno enega folka, ki pravijo da so se pozdravili z konopljinim oljem?

Zakaj pa ni kliničnih študij zaradi množice, ki jih je "pozdravila" vera, polagalci rok, živa voda, energetske točke, posušen tigrov penis, zdrobljeni slonji okli, himalajska sol,...


Daj no. Kanabinoidi kažejo kar zanimivo protikancerogeno delovanje. Še enkrat si odpri Borgesov link in dasj, vzemi si čas in malo prečitaj.

jest10 ::

Massacra je izjavil:

jest10 je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Zakaj pa ni kliničnih študij, če je polno enega folka, ki pravijo da so se pozdravili z konopljinim oljem?

Zakaj pa ni kliničnih študij zaradi množice, ki jih je "pozdravila" vera, polagalci rok, živa voda, energetske točke, posušen tigrov penis, zdrobljeni slonji okli, himalajska sol,...


Daj no. Kanabinoidi kažejo kar zanimivo protikancerogeno delovanje. Še enkrat si odpri Borgesov link in dasj, vzemi si čas in malo prečitaj.


Nihče ne zanika, da ima travca določene zanimive učinkovine(za katere pa je še vedno vprašanje koliko so dejansko sploh učinkovite in kako se jih dozira).

Problem je kup mitov, idiotizmov ter pretiravanja, ki so se spletli okoli tega. In potem imaš olja, kaplice, dišavice, kremce,... ki "pozdravijo" vse živo od prehlada do raka:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Massacra ::

Daj jest10, tvoje razlage so naravnost idiotske!

Kanabinoidi so realne snovi/spojine, ti pa to primerjaš z nekim polaganjem rok in podobnim. A ti misliš, da zdravila, ki jih danes uporabljamo, da so "prišla z neba in so jih ustvarili v labotatorijih"? Najbrž je dandanes več kot pol vseh zdravilnih učinkovin IZVORNO iz narave, ki nas obdaja!

In kaj je pravzaprav tvoj problem?

jest10 ::

Znova...
Nihče ne zanika, da ima travca določene zanimive učinkovine(za katere pa je še vedno vprašanje koliko so dejansko sploh učinkovite in kako se jih dozira).

Problem je kup mitov, idiotizmov ter pretiravanja, ki so se spletli okoli tega. In potem imaš olja, kaplice, dišavice, kremce,... ki "pozdravijo" vse živo od prehlada do raka

Pa res počasi preberi

Massacra ::

Jaz sem že prebral. Vendar ti ne zmoreš neke razumne distinkcije, pa se zdi, da imaš do vsega omalovažajoč odnos, namesto racionalno-emocionalnega premisleka, ki bi izluščil pozitivno sporočilo in ločil seme od plevela.

Da se razumemo: nihče ne zanika, da obstajajo šarlatani, ki izkoriščajo in v glavnem "mešajo drek"! Ampak, verjemi mi, da je med recimo zdravniki, nesposobnih, več kot polovica! Pa tudi oni niso vsega sami krivi, ampak tudi sistem, ki jih je naredil "odvisne" od farmacevtskih lobijev!

jest10 je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Zakaj pa ni kliničnih študij, če je polno enega folka, ki pravijo da so se pozdravili z konopljinim oljem?

Zakaj pa ni kliničnih študij zaradi množice, ki jih je "pozdravila" vera, polagalci rok, živa voda, energetske točke, posušen tigrov penis, zdrobljeni slonji okli, himalajska sol,...


In poskusi ti še vsaj dvakrat prebrati, kaj si tukaj napisal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

mailer ::

Zagotovo so bile za zidovi različnih farmacevtskih laboratorijev konkretno testirane glavne učinkovine konoplje a rezultati niso bili objavljeni javno. Tako kot so že zgoraj napisali, olje pridobljeno iz semen je preveč osiromašeno, pomaga le destilat iz topila in cvetov, ki jih lahko namočiš in stisneš največ trikrat saj se takrst izloči 90% učinkovine. Je pa treba bit pazljiv pri pripravi, ker je zelo lahko vnetljiva zadeva.

Massacra ::

Seveda so bile testirane. Tukaj se gre za "patentno vojno" v smislu, kdo bo prej neko molekulo kanabinoida toliko spremenil, da bo dobil patent zanjo! In ko bo dobil patent, bo s tem plačal klinične študije in nato začel z masovno proizvodnjo. V nekaj letih bo zaslužil 3-10x toliko, kot je plačal za študije in ga je stal patent.

Massacra ::

Mogoče bi bilo eno zanimivo branje za vse:

Michael T. Murray, N.D.


Stres, anxiety and insomnia
(What the drug companies won`t tell you
and your doctor doesn`t know)

Podnaslov je vsekakor zelo pričujoč in močno odraža stanje!

BaToCarx ::

Massacra je izjavil:

Seveda so bile testirane. Tukaj se gre za "patentno vojno" v smislu, kdo bo prej neko molekulo kanabinoida toliko spremenil, da bo dobil patent zanjo! In ko bo dobil patent, bo s tem plačal klinične študije in nato začel z masovno proizvodnjo. V nekaj letih bo zaslužil 3-10x toliko, kot je plačal za študije in ga je stal patent.


In vse kar boš moral vedet je doza in dronabinol = THC. Res težko? Wikipedia ne deluje več?

Konopljino olje je pa ok prehranski dodatek, tko kot olivno olje na žlico in pa ostala. CBD je meni bolj všeč, predvsem zaradi protivnetnega učinka. Seveda ima Cannabis indica še ostale aktivne substance, ki delujejo druga z drugo, in je prepovedana. Samo kdo ti bo pa jajca lomil, če ne delaš težav družbi in se držiš pod radarjem. Ko pa imaš raka, mislim da je zadnje kar te briga a je prepovedano al ne, če recimo kemo in rezultati pravijo da je "THE END", atleast go away stoned. Če pa pride do preobrata, jebi ga si mel srečo, ne moreš pa izključno konoplje povzdigovat. Najbolj glupo pa je zavračanje preverjene metode in oditi na alter. metode, če je že brezupno se vsaj pozanimaš če si kandidat za kak trial, bo vsaj neki pozitivnega, pa še mogoče lahko dela na tebi. win-win

Massacra ::

Ne skrbi zame. Zame ne bo in ni problema!

BaToCarx ::

Dobro, se slišimo čez 10,20,30,40 let. :D

Massacra ::

..CBD je v Slo reguliran kot prepovedana substanca? Ker če ni...;)

BaToCarx ::

Ne gre se za to. :P Bolj za ne skrbi zame, leta ti bodo dala skrbi, garantirano. ;)

Massacra ::

CBD ni na seznamu prepovedanih substanc v Sloveniji! Bingo! :))

Ja saj, z leti pridejo težave. Ampak, morda se midva nisva kaj dobro razumela!

BaToCarx ::

Sigurno se nisva. :D

CBD brez THC ni mi ni "perfect mix". ;) Za to pa konzumiram sativo. Vsake tolko.

Aja pri nas bi tudi moral bit Sativex za dobit, če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Massacra ::

BaToCarx je izjavil:

Sigurno se nisva. :D

CBD brez THC ni mi ni "perfect mix". ;)


Ja, CBD bi v Slo potemtakem lahko pridobival iz rastline. Je pa res, da bi moral THC odstraniti. Hmmm...

Kot "prehransko dopolnilo" CBD recimo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

BaToCarx ::

Bo nevem, zame so to vse drug, ter je podskupina food zame, tako da kaj je prepovedano in kaj ne mi je bolj tako.

Se pa z leti spremeni pogled recimo lih na travo, nekoč smo na kile konuzumirali, cilj zadetost, zdej je zadetost nezaželjen efekt. Nimam "nič" od tega če me odreže in ure minejo, zato pa po navadi samo pred spanjem pokadim. Da bi pa čez cel dan bil zadet, waste of time.

Nisem pa še testiral da bi z tem nekako ritem spanja in budnosti uredil, ker mi drifta že leta. Jebat ga broken clock.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Massacra ::

Pharmaceutical preparations

A CBD extract made from industrial hemp was introduced to the US market in 2012.
Because the FDA considers cannabinoids derived from hemp to be "food-based" products, no legal restrictions exist.

:)

meandmouse ::

Torej vršički industrijske konoplje vsebujejo CBD, THC-ja vem da do 0,2%?

Vajenc ::

Kako boš dokazal, da nekomu ni pomagalo preživeti ali živeti dlje z rakom zaradi konopljinega olja ali pa morda objemanja dreves?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Poldi112 ::

Če si zabit, te korelacije ne moreš narediti. Če ti pa doktor reče, da boš čez par mesecev umrl, potem pa prideš čez kakšno leto na slikanje in ne najde več raka, ti pa veš da si jedel olje,...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Massacra ::

Vajenec pa lahko objema tudi drevo, če mu je to bolj ljubo. :))

meandmouse je izjavil:

Torej vršički industrijske konoplje vsebujejo CBD, THC-ja vem da do 0,2%?


Ja, tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

sabanezer ::

odpiralcu teme v opozorilo. Stvar, ki jo isces ni poceni! 5ml = 500EUR. Zadeva se dozira v kapljicah.

francek1 ::

jest10 je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Zakaj pa ni kliničnih študij, če je polno enega folka, ki pravijo da so se pozdravili z konopljinim oljem?

Zakaj pa ni kliničnih študij zaradi množice, ki jih je "pozdravila" vera, polagalci rok, živa voda, energetske točke, posušen tigrov penis, zdrobljeni slonji okli, himalajska sol,...

Ti imaš malo težave s selekcioniranjem pojavov po svetu, ne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

meandmouse ::

Olje iz indijske konoplje dejansko stane okoli 500EUR ali manj, saj je potrebna velika količina vršičkov, da dobiš 5ml. Mislim, da okoli 100g-200g. Medtem, ko je olje iz industrijske dosti cenejše.

Jaz imam letos prvič posajeno cca. 1ha industrijske in če vršički res vsebujejo zadostno količino CBD-ja bo to velik boost za moje zdravje. . . + seveda olje iz semen.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

sabanezer je izjavil:

odpiralcu teme v opozorilo. Stvar, ki jo isces ni poceni! 5ml = 500EUR. Zadeva se dozira v kapljicah.


Jaz sem dobil eno ponudbo, ko sem iskal za babico, za 150eur/5ml. Tako da se mi zdi 500 eur precej pretirano. Sploh ker za celo terapijo rabiš 60ml...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Massacra ::

10ml 100EUR! ZS!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Double_J ::

meandmouse je izjavil:

Olje iz indijske konoplje dejansko stane okoli 500EUR ali manj, saj je potrebna velika količina vršičkov, da dobiš 5ml. Mislim, da okoli 100g-200g. Medtem, ko je olje iz industrijske dosti cenejše.

Jaz imam letos prvič posajeno cca. 1ha industrijske in če vršički res vsebujejo zadostno količino CBD-ja bo to velik boost za moje zdravje. . . + seveda olje iz semen.


Literska flaša stane 100.000€?

Potem je pa dražje kot zlato... pa samo eno njivo zasadiš.:))
Dve šivanki...

Massacra ::

Omenjene cene so pretirane!

Ni glih primerljivo, pa vseeno za info:
" A pound of good bud is between 2500 and 3000 USD".

V Californiji. In pridobljeno iz indice, z vsebnostjo THC okrog 70%!

Massacra ::

meandmouse je izjavil:

Olje iz indijske konoplje dejansko stane okoli 500EUR ali manj, saj je potrebna velika količina vršičkov, da dobiš 5ml. Mislim, da okoli 100g-200g. Medtem, ko je olje iz industrijske dosti cenejše.

Jaz imam letos prvič posajeno cca. 1ha industrijske in če vršički res vsebujejo zadostno količino CBD-ja bo to velik boost za moje zdravje. . . + seveda olje iz semen.


Če bo letina normalna, boš imel lahko čez 1 tono semen! (najbrž si posejal Novosadsko konopljo). Si odstranjeval terminalne vršičke? Za 20% se poveča pridelek na ta način!

meandmouse ::

Posadil sem Fedoro - franscoska sorta, ki je tudi najbolj razširjena pri nas. Na hitro sem na internetu zasledil, da Novosadska konoplja vsebuje več kot 0,2% THC in spada že med ilegalne konoplje pri nas in EU. Drugače se pa pričakuje okoli 500kg semen na ha. Nisem pa nič odstranjeval terminalnih vršičkov, ker je enostavno tega preveč.

Ali veste koliko stane 100g indijske konoplje in koliko ml olja se dobi iz tega, seveda če ne mešaš z ničemer?

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Pri nas je mislim da okoli 7eur/gram, s tem da se večinoma prodaja skunk, ki je čisto neprimeren za olje, ker je iz sative. Indico pa navadno gojijo samo tisti, ki imajo zdravstvene težave oz. delajo olje. Tako da jo je posledično dosti težje kupiti. Plus da ob teh cenah tega niti ne bi hotel. Raje kupiš že kar olje, ali pa si sam posadiš par bilk.

Citat iz Phoenix Tears:

I usually work with a pound or more of bud from very potent high quality indica or indica
dominant sativa crosses. An ounce of good bud will usually produce 3 to 4 grams of high-grade
oil and the amount of oil produced will vary from strain to strain. You are never really sure how
much oil you will get until you have processed the material you are working with. On average, a
pound of good bud will usually produce about 60 grams of high-grade oil and sometimes you may
even get substantially more from some varieties.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kozmy ::

Že da omiliš stranske učinke kemoterapije, je ogromno! Da pa je ena izmed najbolj vsestranskih rastlin, ''na črni listi'' pa je že absurd.. Važno da se lahko doma prideluje na hektolitre šnopsa in vina, za budnost v službi spije 3-4 skodelice kave, pri slabi volji pa hitro po xanax k osebnemu zdravniku, ki zelo blagodejno vplivajo na zdravje.
Žalostno je, da komentirajo taki, ki z bilokatero boleznijo niso imeli niti stika. Očitno milijoni ljudi po svetu lažejo o pozitivnih lastnostih konoplje...

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

poweroff ::

Moja teta Estera je tudi kadila konpljo - in se pozdravila depresije, nespečnosti, debelosti, prehlada in raka.

Aja, pa barabam je verjela. :))
sudo poweroff

koyotee ::

aja, pol ni ozdravela od konjske sperme?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Matija82 ::

Jabuke pa hruške pa še kakšna sljiva vmes.

Torej.

"Konopljino olje", ki se kot prehrambeni dodatek prodaja po trgovinah je "olje iz konopljinih semen" in nima nič veze z ekstraktom iz vršičkov. (OOps vidim, da ste to že petkrat povedali :D)

Live, en primer kako potekajo stvari z MDMA (kot še ena "Schedule 1") glede študij.


You are a Professor of Chemistry at the Athabasca University in Idaho. As an outgrowth of a discussion at the graduate seminar last Monday afternoon you would like to verify that MDA is indeed the primary metabolite of MDMA, in man. So you go into the lab on Tuesday morning, diddle with simple chemicals for a few hours and come up with a few hundred milligrams of MDMA. You eat 120 milligrams of it at 3:00 p.m., collect your urine at 6:00 p.m., and, making a basified extract of it at 6:10 p.m., get a sample for the GCMS at 6:30 and zap it into the machine. By about 7:00 p.m., you see a big peak for MDMA and another, somewhat smaller, peak that is clearly MDA, and you have the answer to your question. Yup. MDA is certainly a major metabolite of MDMA. All this is ordinary, standard laboratory procedure.

But all of this is secret within your isolated laboratory. What would happen if you wanted to publish this observation and share this finding with the world? Were you to send a paper to Nature with this simple finding, they would reject it since any acknowledgment on their part would make them conspirators to the knowing commission of a felony. You have synthesized an illegal drug without permission. You possess an illegal drug with the intent to sell. You have given an illegal drug to a person (yourself) with the intent to achieve an illegal effect. You have analyzed an illegal drug without permission. You and your Department allies, and your complacent University principals, are all clearly co-conspirators in the commission of a felonious crime. You will be dumped from the University and will be unemployable. Believe me, the FDA is only one obstacle to this noble intent. There are many others. Let me try to indicate some of them.

To perform human studies, a research IND must be obtained from the FDA. This requires that the Human Health Committee of your University review your research proposal and approve it. The proposal must be written out completely, with all the minor details spelled out. What is the legal vulnerability of the University if there is some suit bought by one of the research subjects? What are the Good Laboratory Practices (GLP) that will guarantee quality workmanship? What are the sources of the chemical needed and the assurances that they will be adequate? How will the identity and the purity of the product be assured? What is the source of your reference sample that will confirm identity and purity?

And this is, after all, a Schedule I drug. This is for the DEA. What are the security provisions that will guarantee that it cannot fall into the hands of an unauthorized person. Safety vaults. Registration of all dilution samples. Locks on all refrigerators. Who has the Schedule I license that assumes responsibility for everything being proper? How do you get the sample from the pharmacy vault to the experimental clinic safely?

And what are the criteria for the selection of the human subjects involved? Medical insurance provisions? And more specifically, just what are the questions to be asked? Why do you want to know the ratio of MDA to MDMA? Will this help to explain the recognized toxicity of MDMA in man?

Oh, by the way, where is the money coming from, to pay for this research? Please give details as to the sources and amounts of funds that are dedicated to this study, and the reasons for their interests.

You are looking at a minimum of two years of paper-work.


Bi kdo nalimal kak link vsebnosti kanabinoidov v t.i. industrijska konoplji? Limit THC-ja je 0.2%.

Tole je dober sestavek glede uporabe konoplje v medicinske namene, brez "Trava puzdrav use, mudel" / "Prokleti hašišarji!" neumnosti.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/226...

Kot je dejal Matthai, pomembni so detajli je pa nekako splošno priznano, da obstajajo dokazi, da kanabinoidi v določenih primerih (lahko) pomagajo, velik problem pa predstavlja (nesmiselen) legalni status in predsodki.

gendale ::

tole kar si napisal glede težav pri izvajanju študij z nelegalnimi snovmi je velik problem, veliko jih ima potencial za zdravljenje različnih bolezni, ampak ker je toliko komplikacij z raziskavami in trženjem, se farmacevtska podjetja temu večinoma izogibajo

>Bi kdo nalimal kak link vsebnosti kanabinoidov v t.i. industrijska konoplji? Limit THC-ja je 0.2%.
http://blogs.westword.com/latestword/20...
tale r4 zgleda zanimiva, zlo blizu 0.2% thcja, ampak hkrati 14.55% cbdja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

poweroff ::

To ni tak problem. Je pa res, da je kar nekaj papirologije potrebne, da se dobi vsa ustrezna dovoljenja.
sudo poweroff

koyotee ::

evo, za vse matthaie, 34 kliničnih študij o tem, da konoplja zdravi raka: www.wakingtimes.com/2013/07/27/34-medic... večina je .gov linkov, tako da nevem, kater izgovor bodo sedaj našli nejeverniki.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

poweroff ::

Eh ja. Ti očitno niti ne prebereš linkov, ki jih pošlješ.

Malo se sprehodi po abstraktih in boš videl,da piše točno to, kar sem napisal. V računalniških modelih in na miših konoplja deluje protitumorsko. Resne klinične raziskave pa so šele v teku.

Vsekakor prezgodaj za trditve, da marihuana zagotovo zdravi oz. je učinkovita podpora pri zdravljenju določenih vrst raka.

Je pa zanimivo tole: http://www.delo.si/druzba/zdravje/sprem...

Upam, da bo sedaj kaj več kliničnih študij. Resnih, ne nekih zapisov zapohancev na raznih pro-weed sajtih. ;)
sudo poweroff

Massacra ::

Saj jih ni moglo biti! Prepovedanih substanc in rastlin ni možno uporabljati v clinical trials!

Colorado je lani marihuano legaliziral. Institut for natural product research na University of Missisipi, pa je dobil povsem legaliziran nasad marihuane!

Clinical trials torej šele sledijo!

jest10 ::

Massacra je izjavil:

Saj jih ni moglo biti! Prepovedanih substanc in rastlin ni možno uporabljati v clinical trials!

Zakaj lažeš:8)
Aja ups, nisem vedel, da so sestavine, ki jih farmacija dnevno uporablja na prodaj v supermarketu in dostopne vsakemu Lojzetu.

Vse, prav vse se lahko uporablja. Razlika med jabolkom in xyz "prepovedano" substanco je le v kupčku papirjev, ki jih je treba izpolnit, ter pravil kar se tiče ravnanja, ki se jih moraš držati.

Double_J ::

Malo se sprehodi po abstraktih in boš videl,da piše točno to, kar sem napisal. V računalniških modelih in na miših konoplja deluje protitumorsko. Resne klinične raziskave pa so šele v teku


"Deluje protitumorsko" .... to je zelo švoh. To je tako kot kup stvari deluje protibakterijsko. Glavno vprašanje je, ali odpravi infekcijo. Če ne... potem je nesmiselno.
Dve šivanki...

Massacra ::

jest10 je izjavil:

Massacra je izjavil:

Saj jih ni moglo biti! Prepovedanih substanc in rastlin ni možno uporabljati v clinical trials!

Zakaj lažeš:8)
Aja ups, nisem vedel, da so sestavine, ki jih farmacija dnevno uporablja na prodaj v supermarketu in dostopne vsakemu Lojzetu.

Vse, prav vse se lahko uporablja. Razlika med jabolkom in xyz "prepovedano" substanco je le v kupčku papirjev, ki jih je treba izpolnit, ter pravil kar se tiče ravnanja, ki se jih moraš držati.


Kako si pa ti zabluzil v repliki, je pa že groteskno.

http://www.policymic.com/mobile/article...

http://edition.cnn.com/2013/08/08/healt...

Massacra ::

Dodatek: če je komu uspelo prepričati pristojni organ, da je kljub prepovedi dobil dovoljenje za clinical trial na ljudeh, je pa trčil v problem finansiranja tega! Tako da: skoraj mission impossible jest10!

poweroff ::

Massacra je izjavil:

Saj jih ni moglo biti! Prepovedanih substanc in rastlin ni možno uporabljati v clinical trials!

Colorado je lani marihuano legaliziral. Institut for natural product research na University of Missisipi, pa je dobil povsem legaliziran nasad marihuane!

Clinical trials torej šele sledijo!

Ne bluzit. Kolega, ki je delal na eksperimentalni toksikologiji je delal klinične študije z ibogainom. Ki je BTW pri nas prepovedana droga.

Je dobil vsa potrebna dovoljenja in to je bilo to.
sudo poweroff

Massacra ::

poweroff je izjavil:

Massacra je izjavil:

Saj jih ni moglo biti! Prepovedanih substanc in rastlin ni možno uporabljati v clinical trials!

Colorado je lani marihuano legaliziral. Institut for natural product research na University of Missisipi, pa je dobil povsem legaliziran nasad marihuane!

Clinical trials torej šele sledijo!

Ne bluzit. Kolega, ki je delal na eksperimentalni toksikologiji je delal klinične študije z ibogainom. Ki je BTW pri nas prepovedana droga.

Je dobil vsa potrebna dovoljenja in to je bilo to.


Na ljudeh?

Pa kaj, če je en (kolega) delal študijo. Ponovljivost je pomembna se pravi več študij!
http://www.policymic.com/mobile/article...

Ps: najbrž pa sploh nisi prebral prejšnjih člankov.

poweroff ::

Pa kaj, če je en (kolega) delal študijo?

To dokazuje, da se klinične študije že izvajajo!
sudo poweroff

Matija82 ::

friendbreez, prjatu, bluziš ;)

Ne da se mi spet pisat da ni bilo nobene legalizacije (regulacija pod posebnimi pogoji) ampak tale glede kliničnih študij je pa res bosa.

MAPS je vodilna organizacija, ki se fokusira največ na MDMA toda (meddrugim) delajo tudi z ibogainom in konopljo.
http://www.maps.org/research/mdma/

Grob je na UCLA delal s psilocibinom (sestavina "halucinogenih gob") na skupini bolnikov z rakom, študije se izvajajo z halucinogeni pri bolnikih z migrenami (Cluster headaches, ne vem če je migrena pravilen prevod), Strassman je delal z DMT-jem, itd. Skratka tvoja trditev je napačna. Predlagam, da to sprejmeš in gremo najprej.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2081...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1680...

Treba biti natančen pri kontraverznih tematikah.

To pa seveda ne pomeni, da je enostavno izvajati študije z prepovedanimi drogami, še posebej če niso maskirane v "strogo znanstvene"/prohibicijske namene.

http://www.wired.co.uk/news/archive/201...
http://www.nature.com/nrn/journal/v14/n...

Gupta je pa kar velik car (za razliko od indijancev raznih latino ameriških držav, ki zdaj, ko niso več predsedniki jokajo kako nepravična je trenutna situacija toda v svojih mandatih niso naredili nič).
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konopljino olje cbd (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417132 (1378) Orias
»

Uporaba kanabisa v farmaciji

Oddelek: Loža
458637 (6967) stalker
»

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13931997 (28103) Smrekar1
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31676711 (67949) Okapi

Več podobnih tem