» »

Samsung Note 2 - Baterija

Samsung Note 2 - Baterija

Scylla ::

Dober večer!

2 tedna nazaj sem v Big Bangu kupil nov Samsung Galaxy note 2. Z mobitelom je sicer vse v redu, ampak mam eno nadležno težavo kar se tiče baterije. Baterija se mi zelo hitro sprazne, mobitel moram polnit vsak dan, več ne zdrži. Dobro, je pa res da ga čez dan kar dosti uporabljam: Internet, igre, fb,...Opazil sem celo da čez noč ko mobitela sploh ne uporabljam izgubi par % baterije. Zanima mi ali je to normalno, ali pa je pri meni kje težava?
Je možno da mi določene aplikacije požirajo baterijo? Čeprav WiFi, gps in ostalo po uporabi zmeraj izključim..
Malo sem se pozanimal okoli glede te težave, kaj konkretnega pa nisem našel.
Ima kdo od vas kakšno podobno težavo? Prosim za vaša mnenja..

Lp

Scorpia ::

Je normalno, da se tako prazni. Sploh note, ki ima velik ekran. Programi v ozadju naj nebi odzirala bateriko ali delovali, ceprav task manager kaze tudi 15% prostega pomnilnika (ram). To pa zato, ker se aplikacije hitreje zazenejo. Glede na to, da imas 4 jedernik, lahko sprostis ram in prodobis nekaj rezerve, pri bateriji. Je pa smotano to veckrat poceti. Ce hodis na internet samo preko wi-fi se splaca dati, da ti omrezje lovi samo gsm in wcdma (tako ima android napisamnv meniju) in seveda izklopljen prenos podatkov. Ce samo to storis, ogromno pridobis na avtonomiji baterije. Sam imam bliznjice od task manager pa preklop iz wcdma na gsm, pa brez tezav mobilnik uporabljam dalj casa. Ampak zal po koncu dnwva ostane 10% in je vseeno zrel za priklop na polnilec. Imam pa samsung s3. Zal tak telefon imas, da tudi ce uspes privarcevati baterijo do vecera, bos drugi dan ze imel prazno baterijo. V tem primeru se splaca kupiti dodatno baterijo ali pa prenosljivi polnilec.
////

JohanP ::

Meni običajno drži dva dni ali več, redko manj- običajno takrat ko ni napolnjen do 100%. Imam pa nastavljeno varčevanje z baterijo in samodejno prilagajanje svetlosti. Igric ne igram, mobilni podatki in wi fi sta stalno vključena, občasno teethering, bluetooth je izključen, precej koristim multitasking. Polnim na 220V polnilec in ga takrat ne uporabljam.

sandmat ::

Vklopi varčevanje z energijo in izklopi 3G, če ga res ne potrebuješ.

Scylla ::

Dobro, razumem da ima velik zaslon in da porabi veliko energije, ampak ne razumem kako porablja baterijo ko ga ne uporabljam?
Evo lihkar gledam v mobilnik in mi piše da zaslon porablja 65% baterije..To je normalno?
Ne vem, mogoče probam kupit novo baterijo ali kaj?

TiTe ::

Ja mam podobn problem...odkar sem posodobil android na 4.1.2 TRETJIC oz.treh fazah mi baterija manj drzi in sicer kaze da uporablja pol baterije SISTEM ANDROID kar prej ni dokler nisem tretjic posodobil androida...zaj pa nvm je to verjetno krivo al pa ne...obcutno mi bolj pobira baterijo..ne najdem pa nikjer da bi pisalo kaj o SISTEMU ANDROID PORABA BATERIJE SG NOTE 2... kaj se lahko pricakujemo ob posodobitvah v prihodnosti...

TiTe ::

Scylla
Mislim na baterije vpliva android sam...saj je zapisano da posodobitev pomaga pri manjsi porabi baterije...si zadnji cas posodobil telefon?

tt2advanced ::

Scylla je izjavil:

Dober večer!
Ima kdo od vas kakšno podobno težavo? Prosim za vaša mnenja..

men isto komi da zdrži dan bat., včasih kr potrebno mal stresne prilagoditve bateriji;) to je pomoje normaln za nota-e, se enostavno sprjaznš.. mam pa samo občutek da mi bat. zdrži dalj časa, če ga vsakič do konca spraznm, če dam ne vem filat pr 20% mi gre bat. pol hitrej naslednji dan..;)

pa posodobitve mi ne pomagajo nč
What Else Is There?

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Pustite ga na polnilcu celo noč in imaš zjutri 100%.

Scylla ::

Ni potrebe celo noč puščat mobitel na polnilcu, pri meni se baterija natanka z 5% na 100% v uri in pol...ampak problem pride šele po tem, ker mobitel čez noč zgubi 15 - 20% baterije...
Razumem kar pravite da je normalno da tak mobitel porabi dosti baterije, ampak še nisem slišal za primer da se baterija čez noč tako hitro sprazne..
Aja, pa kar se tiče posodobitev, mobitel je posodobljen, tako da...
Zgleda da se bom moral sprijaznit s tem, da moram vsak dan tankat baterijo..

blackbfm ::

Pač pusti na kablu, nevem kaj kompliciraš. Ali pa vklopi airplane mode ali kakorkoli se že reče temu na samsungu.

sandmat ::

Scylla je izjavil:


Razumem kar pravite da je normalno da tak mobitel porabi dosti baterije, ampak še nisem slišal za primer da se baterija čez noč tako hitro sprazne..
Aja, pa kar se tiče posodobitev, mobitel je posodobljen, tako da...
Zgleda da se bom moral sprijaznit s tem, da moram vsak dan tankat baterijo..


še enkrat: vklopi varčevanje z energijo in izklopi 3G. Sploh, ko si v hiši, ti verjetno preklaplja med 2 in 3G in zato je baterijo.

Glede na to, da si ga pred kratkim posodobil, naredi factory reset. Meni se je življenska doba po factory resetu podaljšala za parkrat.

shadeX ::

To je danes normalno. Jaz včasih moj telefon polnim 2x na dan..

GGGGG ::

Note2 čez noč ne bi smel izgubiti 15 do 20%. Jaz sem se moral kar pomatrati z videom in igrami, da sem pokuril baterijo v enem dnevu. Brez risank in iger je z lahkoto zdržal 2 cela dneva, brez izklapljanja 3G in podobnih zadev.

Pomoje ti nekaj kuri baterijo, poglej kaj vse teče na telefonu in po potrebi izklopi.

Sharkb1te ::

Največja težava je v SD kartici. Če v telefonu nimaš SD kartice ti telefon zdrži veliko več. Imam Note 2, brez SD kartice, cca 5 klicev dnevno, podatki vklopljeni 24/7, sinhronizacija 4 mail računov, vsak dan cca 45 minut neta (chrome ali flipboard)+ kakšna fotka in mi zdrži 4 dni. Igric ne igram, telefon imam v bistvu za stalen stik z netom, pa za tiste klice, ki jih rabim (nisem tiste sorte da bi skoz klicaril).

Moja je dobila Samsung S3 mini in ji je na začetku tudi zdržal samo 1 do 2 dni. Potem sva dala ven SD kartico in ji zdrži brez problema 6 dni (ona ga uporablja še malo manj kot jaz).

Sam za foro probajte, pa boste videli, če to drži.

vorantz ::

:O
hudirja to pa bom sprobal
sicer mam manjši android jajc, ampak mi je začela baterija it in se sprazni vsakič ko kdo prdne

Scylla ::

Sharkb1te je izjavil:

Največja težava je v SD kartici. Če v telefonu nimaš SD kartice ti telefon zdrži veliko več. Imam Note 2, brez SD kartice, cca 5 klicev dnevno, podatki vklopljeni 24/7, sinhronizacija 4 mail računov, vsak dan cca 45 minut neta (chrome ali flipboard)+ kakšna fotka in mi zdrži 4 dni. Igric ne igram, telefon imam v bistvu za stalen stik z netom, pa za tiste klice, ki jih rabim (nisem tiste sorte da bi skoz klicaril).

Moja je dobila Samsung S3 mini in ji je na začetku tudi zdržal samo 1 do 2 dni. Potem sva dala ven SD kartico in ji zdrži brez problema 6 dni (ona ga uporablja še malo manj kot jaz).

Sam za foro probajte, pa boste videli, če to drži.

Nimam SD kartico notri. 3G imam izklopljen, wifi, gps, skratka vse kar ni nujno..Varčevanje z baterijo sem lih sinoči imel vklopljeno čez noč, in mi je ponoči baterija šla z 57% na 26%, mobitela se niti dotaknil nisem.

sandmat ::

Factory reset naredi. Jaz sem imel isti problem in ga je slednji odpravil.

Scylla ::

Bom kaj podatkov izgubil če to naredim?

sandmat ::

seveda. Naredi prej backup preko kies-a

Scylla ::

Dobro, saj nimam veliko za izgubiti..Mobitel je kupljen pred kratkim. Probam pa sporočim če je to rešilo težavo. Hvala.

Scylla ::

Evo, če bo še kdo imel podobne težave, factory reset je pomagal. Baterija zdrži dosti dlje kot prej. Čez noč nisem izgubil niti enega %. Hvala sandmat in ostalim za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711162864 (53667) Dr-4Skull
»

Koliko se vam sprazne telefon čez noč?

Oddelek: Mobilne tehnologije
456053 (4651) DMouse
»

Samsung Galaxy S3 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
600137477 (59238) Mad_Lion
»

Samsung Galaxy Note (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
375104832 (58568) camper66
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770333951 (150970) medenko

Več podobnih tem