» »

Ko ti crkne polnilec tik pred iztekom garancije

Ko ti crkne polnilec tik pred iztekom garancije

WildChild ::

Pozdravljeni!

Pred enim tednom mi je crknil polnilec za prenosnik. Ta ponedeljek sem ga poslal nazaj in sem danes prejel že novega. V paketu sem dobil tudi stari originalni garancijski list. Garancija se izteče 4.7.2013.

Torej sedaj, ko sem prejel nov polnilec, je sicer nov vendar nimam niti dneva garancije za nov polnilec. V najslabšem primeru mi lahko še danes crkne in moram kuputi novega.

Je to običanja praksa ali bi moral dobiti ponovno leto garancije za nov polnilec?
in da mood

neskoncno ::

1. Pri manjšem popravilu se garancijski rok podaljša za toliko, kolikor časa kupec ni mogel uporabljati stvari.
2. Če je bila stvar zaradi nepravilnega delovanja zamenjana ali bistveno popravljena, začne garancijski rok teči znova od zamenjave oziroma od vrnitve popravljene stvari.
3. Če je bil zamenjan ali bistveno popravljen le kakšen del stvari, začne garancijski rok znova teči samo za ta del.

Beri 3. :)

WildChild ::

Dibil sem nov izdelek. Ker je prejšni bil "skurjen", ob priklopu v vtičnico je prišlo do kratkega stika...

Torej za mene velja točka 2.

Ali mi v tem primeru nebi morali poslati novega garancijskega lista? Ker sedaj imam na računu napisisano, da mi garancija velja do 4.7.2013?

P.S. Nisem dobil nobenega dokazila o tem, da so mi zamenjali napajalnik. Je samo čisto nov (drugačne oblike).
in da mood

Zgodovina sprememb…

medenko ::

Zakaj pišeš na forumu, kliči trgovino/servis.

WildChild ::

Na forumu najprej pišem oz. poizvedujem iz preprostega razloga. Ker v Sloveniji za enkrat še ne velja, da je stranka tista katero se ne nateguje, in iz izkušenj trogovec-kupec dobim bolj točne podatke iz forumov.

Trgovina je seveda že obveščena.
in da mood

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

WildChild je izjavil:

Dibil sem nov izdelek. Ker je prejšni bil "skurjen", ob priklopu v vtičnico je prišlo do kratkega stika...

Torej za mene velja točka 2.

Dve možnosti:

  1. Če si zaradi skurjenega polnilca dobil komplet nov prenosnik (sigurno ne) velja točka 2.
  2. Če si dobil samo nov polnilec, velja točka 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

neskoncno ::

Kot so ti že potrdili velja točka 3. zate. In JA izdati ti mora nov garancijski list - da je v skladu z zakonom.

WildChild ::

Ah zaj razumem, vi mislite, da je bil polnilec v sklopu s kupljenim prenosnikom. Ne. Polnilec sem kupil posebej in je kot samostojen produkt.
in da mood

Šimpanz ::

Garancija za polnilec se začne spet od začetka. Prodajalec bi ti moral dati nov garancijski list.

WildChild ::

Se je vse uredilo v skladu z zakoni :)

Hvala vsem za odgovre.
in da mood


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija na zamenjano komponento

Oddelek: Loža
81132 (973) tikitoki
»

Podaljšanje garancije zaradi napake na izdelku

Oddelek: Pomoč in nasveti
61904 (1726) St235
»

garancijsko zamenjani izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
869074 (6939) medenko
»

Garancija

Oddelek: Loža
373542 (2468) Šimpanz
»

45 dnevni rok (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110846 (8388) čuhalev

Več podobnih tem