» »

Kaj je boljše? W7 ali W8?

Kaj je boljše? W7 ali W8?

«
1
2

burek2011 ::

Kaj je boljše za igre Windows 7 ali 8

bluefish ::

Vseeno.

Castiel ::

povsem vseeno.

Najboljše je win8 + ssd za splošno hitro delovanje sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

harmony ::

XP

RokX ::

Dos:))
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Janac ::

XPeje+ 7/8 ker ogromno iger ne podpira OS nad XP.

bluefish ::

Konkretni primeri?

Pa ne kake 16-bitne.

aiko ::

Janac je izjavil:

XPeje+ 7/8 ker ogromno iger ne podpira OS nad XP.


Morda igre stare 15 let res ne ...

Dej si 7-ko ali 8-ko... Xp-ji so prazgodovinski OS za vsak malo novejši PC.

Janac ::

bluefish je izjavil:

Konkretni primeri?

Pa ne kake 16-bitne.


RC Cars, Alarm fur Cobra 11, zdaj vseh nevem na pamet no.

bluefish ::

Hja, rekel si, da je teh iger ogromno, posledično bi pričakoval spisek iz glave.
Kakorkoli, zaradi tistih par slabih iger, ki jih nihče ni portal ali naredil patcha, se itak nihče ne sekira.

Mipe ::

Windows 8 je optimiziran Windows 7 z Metrojem. Po defaultu je boljši, če nimač volje ročno optimizirati Win 7.

Kar pa zadeva starih iger, se da vse igrati. VirtualBox z nameščenimi XP-ji, DosBox za še starejše igre in tako naprej.

harvey ::

Po defaultu je boljši, če nimač volje ročno optimizirati Win 7.


Tole bi pa res rad slišal kako ročno optimiziraš Windows 7, da dobiš Windows 8.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hojnikb ::

harvey je izjavil:

Po defaultu je boljši, če nimač volje ročno optimizirati Win 7.


Tole bi pa res rad slišal kako ročno optimiziraš Windows 7, da dobiš Windows 8.

bullshit... Popravki so globji od nekih registerskih tweakov ...
#brezpodpisa

shadeX ::

Jaz bi rekel da je vseeno kaj imaš. Bolj naj te skrbi grafična kartica, RAM, procesor... kot pa kaj drugega :)


p.s

1 minuto sem potreboval, da sem zastopil tvoje vprašanje. Nauči se postavljat vejice oz. ločila..

Kaj je boljše za igre, Windows 7 ali 8?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Janac ::

Je res tko težko met dual boot?

http://www.techradar.com/news/gaming/ho...

Dober dan ::

Zakaj, če ne rabiš. Bi pa blo fajn dobit mac osx. Vsaj jaz ga potrebujem :)

Relanium ::

Hackintosh ?

Castiel ::

ma kaj govorite no:D

Janac..tako mlad najstnik, pa se ne moreš navadit na najnovejši OS? Resno? Sem mislil da so sami stari dinozavri tako leseni, da zavračajo nov odličen uporabniški vmesnik

Obvezno windows 8 ali pač windows 7, če se ti doma valja kakšna stara licenca. Crackat se ga ne splača saj je windows 8 odličen.


Če pa rabiš os za kakšne prazgodovinske igre pa pač namestiš virtualko in vanjo namestiš igre in bo delalo zagotovo. ALi pa jih poizkusiš pognati is Dos Boxa.

http://www.dosbox.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Yacked2 ::

Windows 7 + VMware
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Rias Gremory ::

Gentoo.

ontopic: win 8, ker je bolj optimiziran.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

shadeX ::

Sicer pa so sistemske zahteve za Windows 7 in Windows 8 enake. Tako da razlike ne bo opaziti..

Windows 8 zahteve
Windows 7 zahteve

Castiel ::

shadeX je izjavil:

Sicer pa so sistemske zahteve za Windows 7 in Windows 8 enake. Tako da razlike ne bo opaziti..

Windows 8 zahteve
Windows 7 zahteve



win8 vseeno na isti mašini deluje bolje. Predvsem zagon sistema je hitrejši.

Vidil sem da kupije nov računalnik tako da če že kupi nov računalnik se mi zdi smiselno da namesti tudi nov OS, ki pač dela lepše.

Goran's Blog ::

PO mojem če, si daš windows milenium ne boš nič zgrešil, najboljši operacijski sistem ever;)!

techfreak :) ::

Kaj ko bi nehal spamat?

Vzemi Windows 8, razen ce ti kak gonilnik ne deluje na njem. Ni koristi vztrajati na starejsem OSu, ce ti ne nudi nic vec kar ti nov, in imas oba na voljo.

Windows 8 je hitrejsi, na njem naceloma deluje vse kar na Windows 7, ce te pa moti Metro pa si lahko namestis StartIsBack (poceni in kul), Start8, ali kaksno izmed preostalih alternativ.

Castiel ::

techfreak :) je izjavil:


Vzemi Windows 8, razen ce ti kak gonilnik ne deluje na njem. Ni koristi vztrajati na starejsem OSu, ce ti ne nudi nic vec kar ti nov, in imas oba na voljo.


Prosim za pomoč pri izbiri računalnika

uporabnik v neki drugi temi prosi za pomoč pri nakupu novega računalnika. Gonilniki mu bodo zagotovo delovali tako da kot si rekel..win8 + startisback če ga metro moti.

harmony ::

Castiel je izjavil:

Predvsem zagon sistema je hitrejši.

Vauuu. Prižgem računalnik in grem srat in pridem nazaj je čisto vseeno al je W7 ali W8.

To ne more biti razlog, da bi nekdo šel iz W7 na W8.

Goran's Blog ::

Kar ti je ljubše daj gor ;)

furion ::

Rias Gremory je izjavil:

Gentoo.

ontopic: win 8, ker je bolj optimiziran.


Arch Linux :)

// Windows 8.1 raj kot 7, precej hitra/stabilna zadeva

STU-III ::

burek2011 je izjavil:

Kaj je boljše za igre Windows 7 ali 8


Jaz bi rekel, da je sedmica bolj za ziher, tudi sam sem šel nazaj na sedmico, ker osmica ni podpirala vsega.

Castiel je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sicer pa so sistemske zahteve za Windows 7 in Windows 8 enake. Tako da razlike ne bo opaziti..

Windows 8 zahteve
Windows 7 zahteve



win8 vseeno na isti mašini deluje bolje. Predvsem zagon sistema je hitrejši.

Vidil sem da kupije nov računalnik tako da če že kupi nov računalnik se mi zdi smiselno da namesti tudi nov OS, ki pač dela lepše.



Win 8 se pač zažene nekoliko hitreje, kar pa še ne pomeni, da ni tveganja za nedelovanje iger, sem že imel primer.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Dober dan ::

STU-III je izjavil:

burek2011 je izjavil:

Kaj je boljše za igre Windows 7 ali 8


Jaz bi rekel, da je sedmica bolj za ziher, tudi sam sem šel nazaj na sedmico, ker osmica ni podpirala vsega.

Castiel je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sicer pa so sistemske zahteve za Windows 7 in Windows 8 enake. Tako da razlike ne bo opaziti..

Windows 8 zahteve
Windows 7 zahteve



win8 vseeno na isti mašini deluje bolje. Predvsem zagon sistema je hitrejši.

Vidil sem da kupije nov računalnik tako da če že kupi nov računalnik se mi zdi smiselno da namesti tudi nov OS, ki pač dela lepše.



Win 8 se pač zažene nekoliko hitreje, kar pa še ne pomeni, da ni tveganja za nedelovanje iger, sem že imel primer.


Na dan z besedo! Meni do danes deluje še vse...

Castiel ::

STU-III je izjavil:

burek2011 je izjavil:

Kaj je boljše za igre Windows 7 ali 8


Jaz bi rekel, da je sedmica bolj za ziher, tudi sam sem šel nazaj na sedmico, ker osmica ni podpirala vsega.

Castiel je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sicer pa so sistemske zahteve za Windows 7 in Windows 8 enake. Tako da razlike ne bo opaziti..

Windows 8 zahteve
Windows 7 zahteve



win8 vseeno na isti mašini deluje bolje. Predvsem zagon sistema je hitrejši.

Vidil sem da kupije nov računalnik tako da če že kupi nov računalnik se mi zdi smiselno da namesti tudi nov OS, ki pač dela lepše.



Win 8 se pač zažene nekoliko hitreje, kar pa še ne pomeni, da ni tveganja za nedelovanje iger, sem že imel primer.



za takšne primere obstaja vmware, virtualbox ali dosbox.

leonleon ::

windows 8 je bolši kar se tiče vsega razen start menija.Če maš pa starejše igre pa virtual box/virtual pc in namestiš xp-je pa špili.

dronyx ::

Za hiter zagon potrebuješ v vsakem primeru SSD disk. Sam osebno bi še vedno raje imel Windows 7, ker ne štekam kaj je dodana vrednost tistih kvadratkov od Metroja na PC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jericho ::

dronyx je izjavil:

Za hiter zagon potrebuješ v vsakem primeru SSD disk. Sam osebno bi še vedno raje imel Windows 7, ker ne štekam kaj je dodana vrednost tistih kvadratkov od Metroja na PC.


Točno tko, jst tud ne štekam teh kvadratkov na pc-ju, na lumi-i820 pa mi čist lepo sede.

harmony ::

"Kvadratki" bi bili fajn, če bi bili zasloni na dotik. Bi bi bila interakcija med uporabnikom in operacijskim sistem veliko hitrejša. Tako pa žal so poti do željenega cilja še težje kot prej. Pa veliko uporabe tipkovnice.

Lightning17 ::

Mipe je izjavil:

Windows 8 je optimiziran Windows 7 z Metrojem. Po defaultu je boljši, če nimač volje ročno optimizirati Win 7.

Kar pa zadeva starih iger, se da vse igrati. VirtualBox z nameščenimi XP-ji, DosBox za še starejše igre in tako naprej.


Neumnost... Windows 8 je narejen za tablice in pa mobitele... Šele zdaj je izšel Windows 8.1, ki je malo bolj prijazen računalnikom.

Windows 8 je po naravi veliko hitrejši od sedmice... Windows 8 se na mojem računalniku zažene v 3-4 sekundah... Porabi bistveno manj CPU in RAM... Res pa je, da je težava z driverji...

Aston_11 ::

V 3-4 sekundah od pc power on?

Castiel ::

morda uporablja hibernacijo.

dronyx je izjavil:

Za hiter zagon potrebuješ v vsakem primeru SSD disk. Sam osebno bi še vedno raje imel Windows 7, ker ne štekam kaj je dodana vrednost tistih kvadratkov od Metroja na PC.



torej štekaš bližnice na namizju, ne štekaš pa bližnic v obliki kvadratkov.

dajmo no. če ti uporabniški vmesnik ne ustreza to še ne pomeni da moraš zavreči perfekten OS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

harmony ::

Castiel je izjavil:


dajmo no. če ti uporabniški vmesnik ne ustreza to še ne pomeni da moraš zavreči perfekten OS

Nemoreš ravno reči, da je perfekten OS, ker če bi bil perfekten, potem ne bi vedno dajali ven posodobitve, popravke itd.

Castiel ::

popravke je treba izdajat tudi zaradi zunanjih dejavnikov, novo odkritih varnostnih groženj itd.
Posodabljat je treba tudi zarad kompatibilnosti s hardwarom in drugimi programi. Pač ne posodablja se samo zaradi morebitnih napak pri izdelavi :)

Kot recimo če kupiš avto in ti po pol leta pridejo zamenjat vsa stekla ker se je sončno sevanje povečalo in te hočejo zaščitit ;) recimo.

Lahko pa odkloniš in upaš da bo vedno oblačno in da bo vse ok :) Točno tako delujejo posodobitve.. lahko tvegaš in ne posodabljaš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

blackbfm ::

Windows 8 se na mojem računalniku zažene v 3-4 sekundah.


yeah right, do namizja že prideš, ko pa kaj klikneš pa nalaga pol še minuto dve programe driverje karkoli že predno se umiri

tako da, navidez se naloži prej, praktično pa isto kot 7 ali pa minimalno hitreje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Castiel ::

blackbfm je izjavil:

Windows 8 se na mojem računalniku zažene v 3-4 sekundah.


yeah right, do namizja že prideš, ko pa kaj klikneš pa nalaga pol še minuto dve programe driverje karkoli že predno se umiri

tako da, navidez se naloži prej, praktično pa isto kot 7 ali pa minimalno hitreje




primerjaj hitrost zagona na ssd, ne na počasnem hddju ki trokira ko se nalagajo programi.

blackbfm ::

če tamle chrome al pa nevem java čaka na omrežje s tem posledično driverje, delujočo povezavo in tako naprej da preveri nadgradnje, lahko po trepalnicah hodiš pa boš vseeno čakal predno se ti bo kaj odprlo

techfreak :) ::

blackbfm je izjavil:

tako da, navidez se naloži prej, praktično pa isto kot 7 ali pa minimalno hitreje


http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011...

Windows 8 se definitivno naloži hitreje kot prejšnje verzije. Na splošno pa vsaj na SSDju nisem opazil vidnih razlik med navadnih in hitrim shutdown-om, tako da imam raje malo več prostora na disku, kot pa da bi se sekiral zaradi dodatne sekunde pri zagonu.

blackbfm je izjavil:

če tamle chrome al pa nevem java čaka na omrežje s tem posledično driverje, delujočo povezavo in tako naprej da preveri nadgradnje, lahko po trepalnicah hodiš pa boš vseeno čakal predno se ti bo kaj odprlo

Vzpostavitev omrežne povezave je (vsaj po mojih izkušnjah z LAN in WLAN) sekunda ali manj tako da ni ravno kaj veliko za čakati.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Pri meni par sekund pri postavljenem sistemu, če izklopim in vklopim wifi..če grem pa cold bootat bo pa zih bistveno več. Pa to je ena stvar od nevemkolko servisov in gonilnikov ki laufajo v ozadju, tako da skupaj nanese. Prazen sistem, na frišno formatiran in naložen pa je vsak hiter.

mal pretiravate s tem kok je oh in sploh hitro vse..če bo šlo tko naprej bi moral bit win 8.1 najmanj instanten, realnost je pa mal drugačna..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

techfreak :) ::

Načeloma bi skoraj rekel, da delaš nekaj narobe, če imaš veliko servisov, ki niso od Windowsa ali gonilnikov (ter mogoče še kakšne kakšne malenkosti). To je pa že druga zadeva, načeloma pa veliko število programov ne vpliva na zagon, saj le ti naj ne bi vplivali na sam zagon. Ko rabiš program ga zaženeš in to je to.

Windows 8 sicer ima eno foro, da občasno ko greš dol iz omrežja oz. te dol vrže, traja kar nekaj sekund (beri: do 1 minute), da odpre tisti desni meni za izbiro wireless. Prav tako v tem času ne moreš dostopati do nastavitev omrežja preko nadzorne plošče. Osebno teh težav na Windows 7/Linux nisem imel.

mirancar ::

pomoj so na windows 8 zamenjal shut down gumb z hibernacijo in zdaj nekateri mislijo da je to najhitrejši OS in je pentium 4 poletel

techfreak :) ::

Nekaj postov višje sem prilepil sliko in link do opisa zakaj je toliko hitrejši. Je neke vrste hibernacija, vendar prava hibernacija hrani OS+prijavljene uporabnike+odprte programe, pri hitrem shutdownu pa se shrani samo OS in je zaradi tega toliko hitreje.

Poleg tega pa so spremenili tudi nekatere stvari v OSu, tako da se tudi brez tega hitreje naloži.

Castiel ::

blackbfm je izjavil:

če tamle chrome al pa nevem java čaka na omrežje s tem posledično driverje, delujočo povezavo in tako naprej da preveri nadgradnje, lahko po trepalnicah hodiš pa boš vseeno čakal predno se ti bo kaj odprlo



meni se na win8, ki teče na ssd vse odpre instantno. Povezava je na voljo prvo sekundo ko se prijavim v sistem.
Kupi si sodoben sistem, pobriši nepotrebne programe (kot v tvojem primeru java update lol), potem pa ocenjuj koliko časa se zaganja OS.

Takoj, prvo sekundo po zagonu sistema prižgem chrome z 20 zavihki, se vse prične nalagat takoj.

mirancar je izjavil:

pomoj so na windows 8 zamenjal shut down gumb z hibernacijo in zdaj nekateri mislijo da je to najhitrejši OS in je pentium 4 poletel



Ne bodi trot. Win8 ima tako izklop sistema kot tudi sleep in hibernate Je techfreak:) nalepil in opisal vse potrebno. Preden pišeš bedarije samo zato, da bi očrnil neko reč si preberi vsaj malo o čem sploh pišeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

blackbfm ::

Takoj, prvo sekundo po zagonu sistema prižgem chrome z 20 zavihki, se vse prične nalagat takoj.


Vzemi telefon in posnami, da vidmo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417678 (1317) jedateruk
»

Win 8 / Win 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8516370 (14862) solatko
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515856 (4911) solatko
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569123 (8303) Qushaak
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237134 (20598) AlkaZar

Več podobnih tem