» »

Pušča voda

Pušča voda

kriko07 ::

Lep pozdrav
Imam velik problem.Nekje mi pušča voda.Tlakovci so na dvorišču,in to dvorišče je okoli 200m2. Sedaj me pa zanima kako bi našel rešitev da bi videl kje mi pušča voda.

Sam sem dejal,ko je tam ŠT.=Števec. Pred hišo mi je pred parimi leti počla cev,oz so jo pretrgali ko so kopali.Sam sem dejal da bi tam dal števec,in če bi bilo npr 40barov pritiska oz enako kot na glavnem števcu,nebi puščala voda.
Kaj mislite.
P.S Žal mi je za grdo sliko,nisem imel časa lepo narisati.

STU-III ::

Hm, daj opiši kje imaš vodovode okoli hiše, kakšen načrt. Kje pa imaš to 40barov? Ker normalen tlak vodovoda je 5 barov.
Line secured.

Castiel ::

kriko07 je izjavil:

Lep pozdrav
Sam sem dejal,ko je tam ŠT.=Števec. Pred hišo mi je pred parimi leti počla cev,oz so jo pretrgali ko so kopali.Sam sem dejal da bi tam dal števec,in če bi bilo npr 40barov pritiska oz enako kot na glavnem števcu,nebi puščala voda.
Kaj mislite.
P.S Žal mi je za grdo sliko,nisem imel časa lepo narisati.



dejansko misliš da imaš 40 barov pritiska?:D :D :D :D

Morda imaš 4 bare. Če bi imel 40 barov bi ti potrgalo vse cevi.

Če misliš da veš kje je pretrgana cev pač začni kopati. 200 kvadratnih metrov ni ravno veliko. To je mogoče 20x10 metrov. Če več kje je cev je to zelo malo kopanja.

Če neveš pa naredi kot je v naslednjem postu rekel t-zonaz. Sam bi sicer rekel da pušča tam kjer je največ vode samo nisem nek strokovnjak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

t-zonaz ::

Ena varianta je da ti pridejo z inštrumentom poslušat in sliši kje pušča. Enkrat sem že klical bi moral poiskati št. Stane pa enih 50€
t-zonaz

STU-III ::

Malo poglej, kje so kakšne cevi, morda pipe zunaj, ki so vidne, pa malo preštudiraj. Kopati bo treba tako in tako, če pušča.
Line secured.

kriko07 ::

Problem ni kopati,skopljem na roke,vendar problem je ker je tlakovano. Rdeča črta je glavni vodovod,potem gre notri v hišo.Je mogoče da bi se pretrgala na štukaju?

T0RN4D0 ::

Tudi najbolj verjetno.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kriko07 ::

Potem najbolje da skopljem vse tam,kjer imam štukaje. Ali bi bilo pa to dobro,da bi pri začetku hiše dal števec in,bi potem videl kakšen je pritisk,če bi bil pritisk nižji bi videl seveda da voda pušča,ali bi naredili isto?

Yacked2 ::

Jaz bi zmetal tlakovce vn, ter odkopal po cevi, začel bi pri hiši pa lepo počasi do tam kjer je počena, vse kar odkopleš meči na polivinil da potem samo usuješ nazaj noter.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

SkIDiver ::

A na površju se ne vidi mesto puščanja? Če je dvorišče pod naklonom lahko pušča višje kot pa mesto kjer voda pride na površje. Mam izkušnjo, da je bilo dvorišče pod naklonom med hišo in cesto (hišja je stala višje od ceste), voda je tekla ven pri cesti, cev pa je bila počena pri hiši.

Če je cev starejša bi ti priporočal, da jo zamenjaš v celoti, ker se zna zgodit, da jo boš moral sicer redno krpat. Problem so sušna obdobja v času poletja, ker prihaja do krčenja zemlje kar povzroči poškodbo cevi. Potem pa še sunki na cev pri odpiranju in zapiranju pip pa jo poškuduje.

PS: Sodeč po skici je velika možnost, da pušča nekje pri zavoju. Tako je bilo v mojem primeru. Zavoj cevi pri hiši in točno tam je spustila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Primoz78 ::

Pokliči komunalo/vodovode imajo napravo za iskanje okvar...koliko bo natančno zaznal mesto okvare je odvisno pa od šuma tam okrog (promet itd) in od cevi.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

STU-III ::

Problem so sušna obdobja v času poletja, ker prihaja do krčenja zemlje kar povzroči poškodbo cevi.


Pravzaprav je pozimi dosti hujše, ker voda zamrzne in se razširi, potem pa pokajo cevi.
Line secured.

SkIDiver ::

Kolikokrat ti je že zamrznila dovodna cev za vodo od glavnega voda do hiše? V mojem primeru še nikoli. Je pa že počila zaradi suše, ker je cev napelo + sunki in jo je predrgnilo, da je popustila.

Primoz78 ::

STU-III je izjavil:

Pravzaprav je pozimi dosti hujše, ker voda zamrzne in se razširi, potem pa pokajo cevi.


Ce je cev na 1m globine ne zmrzne kar tako, ce pa je zasuto z precej porozno zemljo ali peskom (tamponom) zna bit problem.

lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Assass1n ::

Pri meni je bilo tudi vedno mokro dvorišče, kjer je samo pesek. Sem kopal kot nor pa našel kar eno cev zabito iz lesenim čepom pa je vn teklo ker je vse pregnilo. Sem urezal navoj pa čep navil pa je mir.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

STU-III ::

SkIDiver je izjavil:

Kolikokrat ti je že zamrznila dovodna cev za vodo od glavnega voda do hiše? V mojem primeru še nikoli. Je pa že počila zaradi suše, ker je cev napelo + sunki in jo je predrgnilo, da je popustila.


ne štejem več. hidrantu, ki dovaja vodo k nam, je počila cev praktično vsako zimo, včasih celo večkrat.
Line secured.

SkIDiver ::

Hidrant ni še nikoli dovajal vode do hiše. Vsaj ne, če je vodovodno omrežje urejeno v naselju.
Hidrant služi interventnim službam in je seveda priklopljen na glavni vod vodovoda, ki gre skozi ulico. Če ostaja hidrant odprt pa je čisto možno, da v njem voda zamrzne in posledično pride do poka.
Če pa poka cev glavnega voda ali dovodna cev do hiše pa je zakopana na premajhni globini ali pa zasuta z neprimernim materialom.

STU-III ::

SkIDiver je izjavil:

Hidrant ni še nikoli dovajal vode do hiše. Vsaj ne, če je vodovodno omrežje urejeno v naselju.
Hidrant služi interventnim službam in je seveda priklopljen na glavni vod vodovoda, ki gre skozi ulico. Če ostaja hidrant odprt pa je čisto možno, da v njem voda zamrzne in posledično pride do poka.
Če pa poka cev glavnega voda ali dovodna cev do hiše pa je zakopana na premajhni globini ali pa zasuta z neprimernim materialom.


No, zdaj veš, da ne živim v hiši. Hidrant pa se napaja iz iste cevi, kot naš objekt. Hidrant ne ostaja odprt. Hidrant ne poka. Poka cev, ki napaja tudi hidrant. Cev je na primerni globini. Zasuta je s primernim materialom. Ta cev poka tudi na dosti različnih mestih, od 30 pa tudi do 80m stran od hidranta, največkrat pa v bližini hidranta.

Sumim, da v času, ko ne uporabljamo toliko vode, voda preprosto zamrzne in cev poči, to je to.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

SkIDiver ::

Se strinjam glede hidranta. Ta se praviloma napaja neposredno iz glavnega voda kjer je tudi večji pretok in tlak vode. Vsi gospodinjski odjemi pa se tudi vršijo neposredno iz glavnega voda z izjemo manjših odcepov (krajše ulice, etc...). Če imaš pa odjem večje kapacitete pa je to druga zgodba.

No vsekakor zanimivo, da cev poka. Koliko pa je stara? Verjetno je malo odjemalcev, ki v času zime niso aktivni pri odjemu vode ali pa slabo aktivni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

STU-III ::

Ne vem, koliko je stara cev, so jo pa že večkrat štukali. Ne vem, koliko manjša poraba je ampak je manjša. Pač poči, pa je treba kopati potem. :D
Line secured.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodovodna napeljava v hiši pušča.

Oddelek: Loža
4113328 (5163) c3p0
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7920861 (8457) floyd1
»

Črpalka za vodnjak

Oddelek: Loža
82214 (2028) krneki0001
»

Pretok vode skozi vrtno cev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5216961 (15529) alese
»

Kdo vzdržuje vodovod?

Oddelek: Loža
273923 (1988) KoKi

Več podobnih tem