» »

Vodovodna napeljava v hiši pušča.

Vodovodna napeljava v hiši pušča.

Go-ahead ::

Vodovodna napeljava v hiši pušča. Vidnih madežev ni. Kako ugotoviti, kje pušča?

mr1two ::

Vodovodarja pokliči.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

imagodei ::

Termalna kamera?
- Hoc est qui sumus -

AndrejO ::

Go-ahead je izjavil:

Vodovodna napeljava v hiši pušča. Vidnih madežev ni. Kako ugotoviti, kje pušča?

Koliko litrov dnevno ti pa izgine?

Vajenc ::

AndrejO je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Vodovodna napeljava v hiši pušča. Vidnih madežev ni. Kako ugotoviti, kje pušča?

Koliko litrov dnevno ti pa izgine?

Kako bi pa to izmeril?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BlaY0 ::

Zapreš vse porabnike, odčitaš števec, počakaš eno uro, odčitaš števec, razliko množiš s 24.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

telexdell ::

Vajenc je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Vodovodna napeljava v hiši pušča. Vidnih madežev ni. Kako ugotoviti, kje pušča?

Koliko litrov dnevno ti pa izgine?

Kako bi pa to izmeril?

Kako pa sploh veš, da ti pušča?

PS- se norčuješ in odprto pipo smatraš za puščanje vodovodne napeljave?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Vajenc ::

Pritisk v cevi je verjetno okoli 4 bare. Če to nekje pušča imo zapreš glavni ventil dokler se ne popravi, ne pa da meriš koliko vode ti pušča.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BlaY0 ::

Vprašal si kako bi to izmeril.

Vajenc ::

BlaY0 je izjavil:

Vprašal si kako bi to izmeril.

Drži, hvala za odgovor.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

AndrejO ::

Vajenc je izjavil:

Pritisk v cevi je verjetno okoli 4 bare. Če to nekje pušča imo zapreš glavni ventil dokler se ne popravi, ne pa da meriš koliko vode ti pušča.

Na podlagi hitrosti puščanja lahko dobro sklepaš na morebiten razlog in si privarčuješ čas.

Lahko ti kje pušča kakšen ventil ali spoj, kar ti da nekih 5-10 l/teden. Tega bo zelo težko najti.

Lahko ti pušča WC kotliček, kar ti da mimogrede kakšnih 10 l/dan. Zapreš ventil za kotliček, pa boš videl, če si ustavil puščanje.

Glede na to, da madeža še ni videti, verjetno ni cev, ker bi že nekaj litrov usekalo skozi omet. Lahko greš pa poslušati z jogurtovim lončkom (improviziran stetoskop) tam, kjer je vodovodna cev za ploščicami.

marvin42 ::

Če pušča po kapljicah, se v steni nič ne sliši.
Mostly Harmless

AndrejO ::

Zato pa najprej pogledaš koliko litrov na dan ti "izgine". Če so to kapljice, ti ne ostane kaj več, kot pa to, da čakaš madež ali pa plesen.

BlaY0 ::

marvin42 je izjavil:

Če pušča po kapljicah, se v steni nič ne sliši.

Se pa pozna recimo pri vlažnosti in temperaturi tistega dela stene...

SeMiNeSanja ::

Dejansko še vedno ni pojasnjeno, na osnovi česa OP smatra, da mu napeljava pušča.

Da ne bo tole spet troll tema, saj se OP ni več oglasil, da bi podal kakšne podrobnosti.

Go-ahead ::

Števec se vrti.

opeter ::

Go-ahead je izjavil:

Števec se vrti.


Torej, ko ne uporabljate vodo, se števec vseeno vrti?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SeMiNeSanja ::

Go-ahead je izjavil:

Števec se vrti.

Kako hitro se vrti? 1 l/h? 10 l/h?
Potem najprej preverite vse WC kotličke - ponavadi se kar ti izkažejo za krivca.

Vice ::

Števc se mu vrti glede na porabo pira.

MTB ::

Ogrevaš vodo s centralnim ogrevanjem? Kak imaš pritisk v sistemu?

noraguta ::

MTB je izjavil:

Ogrevaš vodo s centralnim ogrevanjem? Kak imaš pritisk v sistemu?

Preveč piješ
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Go-ahead ::

Nikjer ni vidnega puščanja. Števec - rotorček se kar vidno lepo vrti. Točno koliko še ne vem?
Avtorjem konstruktivnih odgovorov se zahvaljujem.

Aston_11 ::

Go-ahead je izjavil:

Nikjer ni vidnega puščanja. Števec - rotorček se kar vidno lepo vrti. Točno koliko še ne vem?
Avtorjem konstruktivnih odgovorov se zahvaljujem.
Porabniki pa so seveda zaprti? Zraven rotorčka imaš cagerje, med njimi tudi za decilitre, in bi lahko podal podatek, koliko deci steče po časovni enoti steče, ko so vsi porabniki zaprti. Ni težko.

floyd1 ::

Vodomer je v kleti (hiša?) ali zunaj v jašku?

AndrejO ::

Go-ahead je izjavil:

Nikjer ni vidnega puščanja. Števec - rotorček se kar vidno lepo vrti. Točno koliko še ne vem?
Avtorjem konstruktivnih odgovorov se zahvaljujem.

Če se vrti počasi, potem najprej preveri WC kotličke in pralni in/ali pomivalni stroj. Pri teh se ventil včasih ne zapre več do konca. Za te zapri njihov dovodni ventil (pipo?) in potem znova preveri.

Ah, pa preveri tudi pipo na vrtu, če jo imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sam sem imel podoben scenarij. Vse pipe zaprte, nikjer nobenega mokrega "fleka", kotliček b.p.... V hiši, v kleti imamo jašek z uro, od ure naprej pa jeklena cev leži v zemlji, dokler se ne preusmeri v vertikalo. Nismo nič opazili, dokler nismo dobili enormnega računa za vodo. Sva z očetom odkopala omenjeno cev in je skorodirala na zvarnem spoju in veselo spuščala vodo v zemljo. Od takrat občasno preverim obašanje ure....

LP

Jože

AndrejO ::

Dobro vedeti. Pri meni je števec v kurilnici, tako da na to nisem niti pomislil.

Go-ahead ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Sam sem imel podoben scenarij. Vse pipe zaprte, nikjer nobenega mokrega "fleka", kotliček b.p.... V hiši, v kleti imamo jašek z uro, od ure naprej pa jeklena cev leži v zemlji, dokler se ne preusmeri v vertikalo. Nismo nič opazili, dokler nismo dobili enormnega računa za vodo. Sva z očetom odkopala omenjeno cev in je skorodirala na zvarnem spoju in veselo spuščala vodo v zemljo. Od takrat občasno preverim obašanje ure....

LP

Jože


Nekaj podobnega je predvidel vodovodar. Še prej pa naj pokličem službo vodovodov, ki naj bi poiskala približno mesto puščanja.

Ali se s termo kamero res da kaj odkriti?

Highlag ::

Načeloma bi bila lahko stena na mestu puščanja nekaj stopinj hladnejša od ostalih sten.
Never trust a computer you can't throw out a window

Matko ::

Go-ahead je izjavil:


Ali se s termo kamero res da kaj odkriti?

Kadar pušča v steni, če v tleh, ne bo učinka.

Go-ahead ::

Kaj pa če spustim toplo vodo v sistem? Bo termo kamera kaj zaznala tudi v tleh?

opeter ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Sam sem imel podoben scenarij. Vse pipe zaprte, nikjer nobenega mokrega "fleka", kotliček b.p.... V hiši, v kleti imamo jašek z uro, od ure naprej pa jeklena cev leži v zemlji, dokler se ne preusmeri v vertikalo. Nismo nič opazili, dokler nismo dobili enormnega računa za vodo. Sva z očetom odkopala omenjeno cev in je skorodirala na zvarnem spoju in veselo spuščala vodo v zemljo. Od takrat občasno preverim obašanje ure....

LP

Jože


Pri nas (babici) je bilo podobno in na začetku nismo vedeli, zakaj dobi tako visoke račune.

No, kmalu se je izkazalo, da je bil problem pri cevi oz. spojki pri zunanji vodovodni napeljavi, ki pride v hišo (števec se nahaja zunaj v betonskem jašku). Stena, nasproti vodovodnega jaška, v kleti hiše je bila popolnoma mokra in fasadna barva je "začela poganjati mehurčke" oz. pokati (sicer ne tako hudo kot na spodnji sliki):
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BlaY0 ::

AndrejO je izjavil:

Dobro vedeti. Pri meni je števec v kurilnici, tako da na to nisem niti pomislil.

Sicer OT ampak vseeno... kako ti je pa to ratalo? Kolikor vem mora biti števec dostopen upraljavcem vodovoda.

Go-ahead je izjavil:

Kaj pa če spustim toplo vodo v sistem? Bo termo kamera kaj zaznala tudi v tleh?

Ja če pušča cev za toplo vodo potem ja, če pa za mrzlo pa verjetno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

AndrejO ::

Hiša narejena v 80'. Pancerka na podstrešju, števec za elektriko v pritličju, za vodo pa v kurilnici.

Kako, zakaj? Pojma nimam. Je pač tako, kot je in še nihče ni zatežil, da bi bilo potrebno kaj spremeniti.

St235 ::

Sicer OT ampak vseeno... kako ti je pa to ratalo? Kolikor vem mora biti števec dostopen upraljavcem vodovoda.

saj je, enkrat na leto jih spustiš v hišo, da popišejo števec. Bolj ali manj vse hiše pred letom 90 imajo takšen sistem.

BlaY0 ::

Ne vem, mi smo gradili pred tem letom in smo MORALI dati ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

AndrejO ::

Glede na to, da nisem bil zraven, ko se je to naredilo, resnično ne vem kako in zakaj. Za elektriko vem kako se že nekaj časa dela nove stvari, videl sem tudi kako so pri prenovah dajali na fasado na zunanji strani omarice, ni mi pa potegnilo, da je tako morda tudi z vodovodi.

Kar se tiče "spuščanja v hišo", enkrat letno me pozovejo, da naj jim sporočim te zadeve (pri el. je to zahteva operaterja omrežja, ne tisto mesečno sporočanje na Gen-I). Niti toliko niso, da bi zahtevali kakšen vstop.

Pred nekaj leti so mi zamenjali števec za vodo, ko sem konec meseca ugotovil, da se "sploh ne vrti". Mojster je prišel, zamenjal, zaplombiral nazaj in odšel. Ne spomnem, da bi imel kakšen komentar na temo.

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

Ne vem, mi smo gradili pred tem letom in smo MORALI dati ven.


Ne vem katerega leta je bila ta zadeva spremenjena, naša hiša je letnik 84, pa ima števec še znotraj. Bistveno je, da imajo možnost odčitavanja enkrat letno (ponavadi zadostje, da jim sam sporočiš vrednost) in je to to.

urosh ::

Pri nas so lani zamenjali števce na "digitalne". 1x/mesec se stric pelje po ulici in odčita vse števce. To je to. Po teh podatkih se tudi obračuna.

telexdell ::

St235 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ne vem, mi smo gradili pred tem letom in smo MORALI dati ven.


Ne vem katerega leta je bila ta zadeva spremenjena, naša hiša je letnik 84, pa ima števec še znotraj. Bistveno je, da imajo možnost odčitavanja enkrat letno (ponavadi zadostje, da jim sam sporočiš vrednost) in je to to.

So nam obračunavali vodni pavšal vse do tam 2010. Potem smo morali namestiti števce za vodo (neka EU uredba), katerega imam v kleti za glavnim ventilom. Enkrat na leto pride popisat in se izvede poračun (voda + kanalščina).

PS- se mi je pa poraba vode drastično zmanjšala. Iz 30 m3 pavšala na tam 12 m3 po števcu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

LordTado ::

Da še jaz dam na staro temo moje izkušnje.
Ko sem hodil po gradbiščih so vodovodari dajali cevi po tleh,ker je to hitro in poceni.
Ampak ko poči ti nalije celo bajto in tudi popravilo je grdo in drago...
Tako je boljše dat cevi v zid pri tleh.
Takoj se vidi če cev spusti,popravilo pa minimalno...
Tudi toplotna izguba ti v zidu gre v stanovanje,pod stiroporjem pa je res izguba...

c3p0 ::

Ali raje v klet, če jo imaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921098 (8694) floyd1
»

Centralna v hiši

Oddelek: Loža
418833 (1381) mancini
»

Sanacija stare vodovodne napeljave brez menjave cevi?

Oddelek: Loža
389281 (4247) Assass1n
»

Pušča voda

Oddelek: Loža
195096 (4564) STU-III
»

Števec za vodo

Oddelek: Loža
227634 (6958) St235

Več podobnih tem