» »

Doma narejeno ohišje za disk

Doma narejeno ohišje za disk

teddy81 ::

Pozdravljeni!
Imam en Maxtor disk 60gb, ki pa ob uporabi cvili oz. pisk (trajajoč zvok, najbrž od vrtenja plošč). Ker ni potrebe, da bi ga imel priklopljenega v računalniku, sem se odločil, da ga bom uporabljal kot zunanji disk. Kupil sem to USB 2.0 to ATA/IDE/SATA zadevo in deluje odlično. Vendar me pa sedaj moti, sam izgled diska, ki ga kar tako postavim na mizo (lahko rečem golega). Res malenkost čudno izgleda. Tako sem se odločil, da si doma naredim eno ohišje za ta moj disk.
Sem že sicer dobil eno idejo na netu, da vzamem ohišje kakega nedelujočega CD rom pogona in tja namestim zadevo.
Zanima me, če je že kdo delal kaj takšnega doma ali pa videl kje narejeno? Rad bi tudi v ohišje namestil en majhen ventilatorček, v primeru da se preveč segreje zadeva in me zanima s čem bi lahko zmanjšal vrtljaje ventilatorčka, da ne bi bil preglasen pri 12V.

Vse to bi skušal nekako lično uredit... Upam, da mi uspe kje dobiti kakšen nedelujoč CDrom pogon.

Že vnaprej hvala za informacije.
Lep pozdrav
Teddy

subby ::

če potrebuješ kak cdrom, pm me - mam cel kup starejših, delujočih(zastonj)
za zmanjšat obrate na ventu pa lahko samo uporček nalotaš na žičko - ne vem točno koliko ohmskega
mam tudi nekaj manjših ventilatorjev(4, 5cm) če rabiš kakšnega

teddy81 ::

Subby, sem ti pisal pm.

Če ima še kdo kakšno idejo. Mogoče tudi, glede ohišja, če bi lahko kaj drugega uporabil.

Thx
Teddy

teddy81 ::

A mislite, da bi na kakem računalniškem servisu dobil kak nedelujoč cd rom pogon? Moram povprašat malo v Mariboru pri Comtronu.

teddy81 ::

Tako, ohišje cdroma imam, zdaj še moram samo ugotoviti, kako spraviti elektriko do ventilatorčka, ki bi ga rad vgradil, da bi malenkost hladil trdi disk. Kakšna ideja? Aha... pa da bi tista led diodica, ki je pri cdromu spredaj bliskala, ko bi disk deloval... Mislite se to kako da narediti?

wooted ::

tisto ledico prklopš na matično

Oddin ::

Mater maš cajta! :D :D A misliš, da je tale res predrag in da se tvoje delo lahko kosa s tem ohišjem? Sam dvomim v to, kljub temu pa upam, da ti bo uspelo. Nekaj pa človek mora počet. :D
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

teddy81 ::

Ohišje je pripravljeno, bo sicer brez diodice in brez ventilatorčka, ker nimam pojma kako bi to izpeljal...pač nisem električar in nimam opreme. Upam, da bo vsaj na zunaj lepo izgledalo.

Oddin, ni drago tisto ohišje, ampak ker sem že nabavil ta kabel usb2 na ide/sata, mi je zdaj škoda dat 20€ za ohišje, ki ga bom samo tu in tam potreboval. Tako pa še bom imel nek "mod" :)

Jaz tudi upam, da bo uspelo, vsaj izgled.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3 priključki IDE kabel

Oddelek: Strojna oprema
171146 (934) 69charger
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317284 (13407) G_mAn
»

Kako že obstoječo particijo razdeliti na 2 brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
236669 (6338) Icematxyz
»

Hišni računalnik včasih "zmrzne"!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191968 (1642) Pyr0Beast
»

bi bilo možno iz starega diska narediti usb disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181453 (859) Caligula

Več podobnih tem