» »

Filtri za vente

Filtri za vente

kalisto ::

Na ceniku od Mlacoma sem odkril ,da prodajajo filtre za 80 mm ventilatorje.Zanima me če ji kdo uporablja in če niso kakšni papirnati ,ki se ne dajo več vredu očistit. Skoraj 1000 sit za filter se mi zdi preveč če je za enkratno uporabo. Potem uporabim rajši kakšno najlonko.
LP

OZZY ::

Jest jih mam doma, samo ne še namontirane.
Filtri niso papirnati ampak imajo prvo neko kovinsko mrežico katera drži nekakšen material ki je podoben filtru za kuhinjsko napo, samo da je tanjši.

Samo moraš nekaj vedeti. Vsak filter ti bo dobro zmanjšal maksimalen pretok zraka. Pa še boš kupil, jih daj obvezno na tisto stran venta, ki zrak srka.
Go with the flow.

Yacksy ::

Jurja za en filter je res precej močna. Pri Mlacomu mi grejo res na jetra, ker se igrajo neke težke monopoliste s tem, da navijajo cene u 3 pm
Malo se znajdi. Po mojem bo najlonka povsem dovolj.

kalisto ::

O.K. thanks

morphling1 ::

Najlonka pomoje ni najboljša kar dobro zaustavi pretok zraka (zakaj misliš da žensk ne zebe tudi pozimi tudi če so samo v najlonkah :D), tanjši filter za nape je dosti boljši nujno ga pa moraš dati čisto zraven venta na stran kjer sesa kot je že OZZY napisal, vse kar bo malo več odmaknjeno od venta bo pretok zelo zmanjšalo, enostaven test je že če daš filter zraven ust ni dihaš, tudi debelejši filter nape ne predstavlja skoraj nobenega upora.
Za malenkost zmanjšan pretok se definitivno splača, ker ko vidiš koliko prahu se v enem tednu nabere na filtru vidiš kako koristen je.
Potem še en nasvet, ki je bil že parkrat povedan, več zraka naj gre v ohišje tako da bo notri večji tlak kot zunaj, ker v nasprotnem primeru prah vleče skozi vsako špranjo v ohišju. Na ta način je notranjost ohišja prah free, kar ima tudi svoje prednosti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Binji ::

Jst sm nardil tocno to. Vzel filter od nape in ga razdelil na 3 plasti.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

morphling1 ::

Na kako tanke rezine si pa uspel narezat ter s čim si rezal ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Kaboom ::

jaz imam pa eno balo klima filtra v kleti (free of charge), 2cm debel in je zgrajen iz različnih plasti, na novi kišti bo definitivno filter zraka, ker je preveč praha v računalniku pa pucam vsake dva tedna ko ventilatorji začnejo preveč ružit ;((

ideja za tiste ki bi z veseljem prihranli denar: kupite balo filtra pa sami naredite ohišje ki bi šlo pred ventilatorje.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Dr_M ::

jest sm dau cca 10mm debelo peno z zelo velikimi luknjicami pred ventilator pa lepo prah zadrzuje, pa se tisje je use skupi. pretok zraka pa je oviran minimalno, tako kot s ksno fino mrezico.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kalisto ::

Filter od nape bo kar uredu. V kuhinj ,ga bo treba zamenat pa še za sebe vzamen enega:D

Fury ::

bom su jest tut po filter... astra bo ok?

kaksnega ap morm vzet?

Blisk ::

Problem pr teh filtih je to, da ko se umažejo, kar se zelo hiter, se tudi pretok zraka drastično zmanjša, tako, da u končni fazi, se teh filtrov ne splača montirat, ampak enostavno, 1x na leto odpreš kišto in posesaš ven prah.
Drgač pa lahk tud uporabite, papir, ki je namenjen za filtre v kavnih avtomatih, so zelo dober prepustni in zlo tanki, proti filtrom v napi.

Fury ::

jest mam 3 tedne brez filtra pa mi vulcano zacne 10 stopinj manj hladit.. pol morm pa vent dol pa prah pucat pa vent nazaj pa 1 ura dela skratka

zile ::

morphling1 ::

Jaz grem tja v četrtek malo situacijo prečekirat :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejena filtracija zraka

Oddelek: Loža
264096 (2552) Heisenberg
»

filter prašnih delcev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121546 (1260) BuBBle.D
»

filtri za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152087 (1972) MedusasPath
»

V boj proti prahu

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
222921 (2921) Ghero0
»

kam obrnem ventilatorje? ven ali noter

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151673 (1131) Hrček

Več podobnih tem