» »

Vprašanje iz podjetništva

Vprašanje iz podjetništva

korošc ::

LP

Vprašanje bom naslovil kar sem ker ste še očitno edini resni forum z resnimi odgovori.

Torej če jaz odprem S.P. iz računalniških storitev kje za vraga naj dobim licenčno verzijo (30 dnevno) windowsow?
Naprimer: jaz naložim piratsko verzijo OS me potem inšpekcija lovi po pravem kajne?

Hvala za odgovore

flbroker ::

Trial verzije ne smeš uporabljati v podjetju, tako kot ne razne home in student varijante. Za podjetja mora biti Pro verzija najmanj. Če že imaš podjetje pa odštej tistih 200€ za licenco.

korošc ::

torej če sem prav razumel ...
Kupim naprimer Win 7 pro in potem imam eno licenco za vse računalnike katere bom formatiral itd.?

carota ::

Kaj točno hočeš s to licenco/licencami početi? Za svoj računalnik/računalnike, ali za računalnike za nadaljno prodajo?

Invictus ::

Inštaliraš Linux ...

a skrekane windowse v virtualno mašino, če jih že ravno rabiš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

dottor ::

Aha štekam kaj bi ti rad. Da kupiš eno licenco OSa in jo namestiš na vse svoje računalnike v podjetju in pol še na vsak komp ki ga formatiraš. Po moje to žal ne bo mogoče, bolj iz MS vidika. Preberi si malo EULA za Windows kaj piše. Drugače pa lahko strankam ki nimajo svojega OSa ponudiš nakup OSja pri tebi ali pa jim linux gor rukneš ki je brezplačen.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

_Denny_ ::

Če kupiš eno licenco, je le-ta samo za en računalnik; vsak pc v firmi mora imeti svojo.

Če sprašuješ za stranke - nobenemu ne smeš inštalirati piratske/trial/podobne verzije programov, tudi če to zahteva (npr. kaki BSA-jevci to počnejo, če privoliš pa dobiš lepo kazen).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

flbroker ::

Ne moreš. Ena licenca je za en PC. Ali inštaliraj ReactOS ali pa plačaj.

korošc ::

@carota - za računalnike za nadaljnjo uporabo
@Invictus - sem že tuhtal to opcijo z linuxi ampak saj veste kako so ljudje ko jih je večina navajena na Windows
@dj dottor - you read my mind
@Denny - hvala za odgovor

Zaključek je verjetno pri vsem enak - licenčni nakup pri meni ali pa Linux

dottor ::

Tako je. Sej človek, ki uporablja računalnik za osnovne zadeve se hitro navadi na linux. Jaz se do dveh let nazaj vedno samo Windows mel, pol sem pa dobu en starejši prenosnik in ker je švoh sem ruknu linuxse gor in morem rečt da stvar ni tako napačna. Hitro se navadiš, pa lepo tekoče dela, še posebej na starejših računalnikih, kjer zna Windows hitro požret ves ram in pol vse laga...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

St235 ::

Zaključek je verjetno pri vsem enak - licenčni nakup pri meni ali pa Linux


Stranka v bistvu lahko kjerkoli kupi licenčno opremo in pač tebi plača da jo namestiš, če seveda to hoče. Ne moreš pa ti nameščat nekih trial verzij in podobne variante.

korošc ::

@dj ottor - saj ponavadi je tako folk kupi računalnik brez OS in potem dajo najbližjemu sosedu da jim namesti piratske windowse ker je pač najceneje

@Lakotnik29 - odločitev stranke kje bo kupila izdelek je njegova/na odločitev, silit stranke k nakupu je po mojem mnenju bedarija

opeter ::

korošc je izjavil:

@Lakotnik29 - odločitev stranke kje bo kupila izdelek je njegova/na odločitev, silit stranke k nakupu je po mojem mnenju bedarija


Ja, ampak ti stranki NE SMEŠ naložit piratsko kopijo, četudi od tebe to zahteva. Lahko sicer to počneš, ampak potem moraš odgovarjat in plačat kazen, če te bo kdo prijavil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

korošc je izjavil:



@Lakotnik29 - odločitev stranke kje bo kupila izdelek je njegova/na odločitev, silit stranke k nakupu je po mojem mnenju bedarija


Kdo govori o siljenju stranke? Stranka lahko sama kupi OS kjer ji paše in če hoče, ga lahko da računalniškemu servisu, da ji ga namesti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti original Windows 10 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
19135330 (10016) Gospod
»

Italija: prednameščena programska oprema na računalnikih nezakonita (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
14139677 (34592) AndrejO
»

Windows 8 brez škatlaste različice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8422406 (16561) Jst
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
318140 (6629) s51as
»

SOSED d.o.o. v policijski preiskavi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9522614 (18075) ThinkPad

Več podobnih tem