» »

Antivirus

Antivirus

1 2
3
»

BivšiUser2 ::

Ko na straneh ala VirusTotal dam nekaj skenirati, mi ponavadi eden javi, da je stvar malware/virus/trojanec,... Kolko antivirusov mora na datoteko opozorit, da se dejansko smatra za škodljivo datoteko oz. obrnjeno vprašanje kakšna je vaša meja z false positive datoteke?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

konspirator ::

1 je dovolj za okužbo, če gre res za malware/virus/trojanec.

Pazi se tega:
https://www.virustotal.com/#/file/275a0...
--

Zgodovina sprememb…

vres.ales ::

Jaz vsem, ki formatiram naredim gor Panda free.
Za sebe pa kupim vsako leto BitDefender Plus za malo več kot 20€ za tri računalnike in imam mir s tem.

radmannsdorf ::


>:D

solatko ::

vres.ales - Boge tvoje stranke. Že takoj na frišno jim nabutaš gor bloatware;(
Delo krepa človeka

vres.ales ::

Zakaj bi bil bloatware? Ni požrešen pa še vse tiste reklame izklopim.

solatko ::

Bejž no in kakšno funkcijo ima? Sicer pa ima windows čisto uporaben lasten AV, ki je za normalne uporabnike dovolj, za idiote pa noben AV ni.
Delo krepa človeka

vres.ales ::

Na moje vprašanje si odgovoril z vprašanjem. V katero kategorijo potem ti spadaš, ki deliš uprabnike računalnikov na dve skupini?

hdx ::

http://vxvault.net/ViriList.php

Na tej strani se vsaj približno vidi, kateri AV so OK in kateri ne. Windows Defender včasih tudi več kot en teden stare viruse ne zazna. Za tiste, ki točno vedo kaj delajo bo v redu, za ostale so pa boljše alternative.

Han ::

In kaj bi se naj videlo s te strani?

hdx ::

Klikneš na en url in potem VirusTotal

solatko ::

vres.ales - Vse uporabnike dovolj zaščitiš, če jim pravilno nastaviš orodje, ki je sestavni del sistema. Delim pa uporabnike po pogostosti okužb, približno tretjino se jih ne da normalno zaščitit, saj klikajo yes na vse, brez, da bi prej prebrali, kaj se jim bo nasralo v mašino. To so fahidioti, za katere rešitve ni, imamo pa zato računalničarji več dela in posledično več zaslužka, sploh obnovitve izgubljenega ali prekodiranega je zlata jama.

hdx - Defender odkrije čisto vse, kar ogroža povprečnega uporabnika ravno toliko, kot vsak drug AV program. Za nekatere niti zaščita, ki jo uporabljajo tričrkovne organizacije in banke, nebi bila zadosti.
Delo krepa človeka

BivšiUser2 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Ko na straneh ala VirusTotal dam nekaj skenirati, mi ponavadi eden javi, da je stvar malware/virus/trojanec,... Kolko antivirusov mora na datoteko opozorit, da se dejansko smatra za škodljivo datoteko oz. obrnjeno vprašanje kakšna je vaša meja z false positive datoteke?

Gre se sicer za https://www.revoltrace.net/downloads.php igro ReVolt.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

hdx ::

.exe je ok, za 7z pa samo dr.web opozori. 7z sem pregledal z Zemano in ne javi nič, tako da je 99% vse v redu.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621655 (20393) mat xxl
»

zastonjski antivirus

Oddelek: Programska oprema
405065 (3238) mtosev
»

Comodo Internet security free

Oddelek: Programska oprema
356469 (4684) BorutK-73
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359626 (45426) d4vid
»

Noče odpreti stran z antivirusnimi programi

Oddelek: Omrežja in internet
202195 (1797) satfinder

Več podobnih tem