» »

Antivirus

Antivirus

«
1
2 3

Someoneilove ::

Potrebujem dober antivirus za Windows 7 (64x bit)

axee ::

Seljak ::

Someoneilove je izjavil:

Potrebujem dober antivirus za Windows 7 (64x bit)


Greš v trgovino(lahko tudi spletno) in ga kupiš,tako enostavno je to.

Someoneilove ::

To vem, sprašujem za IME. :)

5er--> ::

axee ::

MSE že dolgo časa ni OK, ima zelo slabo zaznavo.. Avast recimo že zelo dolgo časa na vrhu lestvic tako da je relativno zanesljiva izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

BorutK-73 ::

Seljak ::

Someoneilove je izjavil:

To vem, sprašujem za IME. :)


Res? Ni bilo videti,da bi spraševal za ime. Norton Internet Security recimo.
Požarni zid,nenehno posodabljanje AV baze,varno spletno brskanje,skeniranje pošte,....Jaz sem zadovoljen,pa še poceni je.lahko pa se odločiš za katerega Free,ampak za to raje uporabi forum,kot ti je že dal link @axee

solatko ::

axee - Noben AV program ni dober, ker se virusi proizvajajo za točno določene programe, ravno zato, da bi ga pri testih spoznali. To je komercialna igra na trgu z ogromno denarja.
Za normalnega uporabnika je MSE in en malware program čisto v redu.
Tako ali tako je varnost odvisna od uporabnika, za tisto večino je to kar sem napisal dovolj.

MSE je pač optimiziran za windows okolje in je praktično neopazen
Delo krepa človeka

Seljak ::

Ravno zaradi tega,ker on ni povprečni uporabnik(ker tisti poznajo imena AV-jev) potrebuje popolno zaščito,kar pa MSE ne ponuja! Sicer pa bi se ta tema lahko zaklenila,ker ena že obstaja,kjer je vse lepo razloženo!

solatko ::

Kateri AV pa te obrani pred neunostjo. Za vsakega domačega uporabnika je metanje denarja v AV čisti nesmisel, ker bo vsak naštimal po defaultu, MSE je pa ravno to. In nič raznega sranja, ki uporabnika samo meša, koristi ni pa nobene.

In tisti povprečni uporabniki imajo po navadi na računalniku 2-3 AV programe, oziroma jih trpajo, dokler vse ne breikne, pol pa tle sprašujejo zakaj računalnik ne dela.

MSE, AMalware in to je vse kar rabiš. Rabil bi še šoker, ko bi hotel stisniti svetleče zadevice, pa ga na žalost še ni.
Delo krepa človeka

axee ::

MSE je res enostaven, ampak je detekcija čedalje slabša. Zato sedaj dajem avasta ljudem, samo da še malo stvari ugasnem, da je neviden dokler ni kakšnih problemov.

Seljak ::

axee je izjavil:

MSE je res enostaven, ampak je detekcija čedalje slabša. Zato sedaj dajem avasta ljudem, samo da še malo stvari ugasnem, da je neviden dokler ni kakšnih problemov.


Tako nekako ja. Skratka jaz osebno nisem bil z njim zadovoljen,ker če se AV posodablja na dva dni me to ravno ne prepriča v njegovo varnost.Sicer pa so tudi testi pokazali,da ni ravno zaupanja vreden AV.

solatko ::

Računalnik zaščiten z Avastom, je imel 13 trojancev, skrekane Office in W7 s trojancem, skeniral sem ga z MSE, je vse najdu in odstranil, seveda so šli cracki v maloro. Malwarebyte je potem našel še kakšnih 60 failov in počistil še to. Avast niti besede (tudi v zgodovini niso bili označeni). Tako, da MSE najde tisto kar je treba zbrisat, razni low programčki gredo skozi. Ne gredo, če daš na full zaščito, samo potem komaj na internet prideš.
AV se posodobi takoj, ko se pojavi nova zlobna koda, ki grozi z večjo okužbo.
V nastavitvah se mu nastavi na avtomatsko brisanje, potegneš virus iz torrenta, pa je mapa prazna, ker ga takoj pobriše. Dela čisto v redu, če je uporabnik kolikor toliko normalen, če pa ni, pač noben AV ne dela čudežev.

Na w8 je bedarija dajat avasta, ker moraš potem defendrja ugasnit. Je pa v 8-ci defender zakon, ker je na Mcafee bazi, ki je pa dosti boljša, kot od drugih zastonj AV programov.
Delo krepa človeka

opeter ::

Zdaj po prišel RejZ0r in vam vsem razložil, zakaj je Avast übermegacool, sploh, če ga kupite pri njem ...

Tudi pri meni MSE deluje BP. Kaj pa vi delate, da fasate toliko virusov, pa veste vi sami.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

axee ::

solatko je izjavil:

Na w8 je bedarija dajat avasta, ker moraš potem defendrja ugasnit. Je pa v 8-ci defender zakon, ker je na Mcafee bazi, ki je pa dosti boljša, kot od drugih zastonj AV programov.


Kako točno se Win8 defender razlikuje od MSE?? Od kje si slišal za "mcafee bazo"? Link? Kot jaz vem sta identična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

dope1337 ::

Seljak je izjavil:

Ravno zaradi tega,ker on ni povprečni uporabnik (ker tisti poznajo imena AV-jev) potrebuje popolno zaščito ...


Zelo zanimiva teza ... Še nisem srečal tajnice (imho povprečen uporabnik), ki bi poznala imena vsaj treh AV-jev.

Drugače pa !vote za MSE (enostavnost, neopaznost, zastonjskost) ... Najšibkejši člen je ponavadi itak za tipkovnico.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

RejZoR ::

opeter je izjavil:

Zdaj po prišel RejZ0r in vam vsem razložil, zakaj je Avast übermegacool, sploh, če ga kupite pri njem ...

Tudi pri meni MSE deluje BP. Kaj pa vi delate, da fasate toliko virusov, pa veste vi sami.


In zakaj bi kogarkoli posiljeval z nakupom? Mal poglej nazaj, pa boš videl, da NIKJER in NIKOLI niti omenjal nisem plačljive verzije. Samo v primeru če je šlo za podjetje kjer free verzija ni dovoljena. Fora avast!-a in njihovega poslovnega modela je v tem, da se folk običajno sam odloči za plačljivo verzij, ker jim je program tolk všeč. Je pa avast! svetlobna leta boljši od MSE-ja. Fact potrjen tko iz strani uporabnikov kot testov in ne nekaj kar sem si jezst izmislil.

Je pa dost dobrih alternativ čeprav vsaj men osebno niso glih neki.

Še najbolši alternative so Comodo Internet Security, BitDefender Free in Panda Cloud, če ti avast! pač ni všeč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

RejZoR - Po navadi imajo uporabniki ne samo enega, ampak 2 ali 3 različne AV pograme. Ne vem zakaj ne daste mira in pustite uporabnikom, enostavno tisto, kar pride zraven.
Avast free v real lifeu ni vreden nič, sem napisal, kaj je imel uporabnik gor. Enako srečujem pri Aviri, AVG in vseh ostalih. Ko uporabnik klikne na nepravo stvar, ne pomaga noben AV, ko pa si cracka Windowse, pa tako, najprej nevtralizira AV program.
Če je čisti instal, original OS, potem je sigurno, najbolje MSE uporabit in je mir. Meni, od prve instalacije ni spustil nič kritičnega, tako, da kar imej tisti svoj Avast.
Lahko pa podrobno napišeš, čemu je po tvoje Avast, svetlobna leta pred MSE, razen če misliš na dodatne funkcije, za tisto kar dam jaz AV program, ni vreden pol žlice mrzle vode, z vsemi tistimi vred, k si jih naštel.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Jao, eni res padate na marketinške fore. Kar se tiče odkritih virusov so vsi antivirusni bolj ali manj enako dobri, stvari prej ko slej končajo v bazi. S tem da mse je zmaga po "tečnosti"

Kar se tiče neodkritih pa obstajao neke napredne tehnike, ki so bolj ali maj zanesljive(ponavadi manj... ), tu so razlike večje, ampak za navadnega uporabnika nima nekega smisla se ubadat s tem, ker bo virus ponavadi itak dobil preko kake ranljivosti v kakem programu brez da bo sploh prišlo do aktivacije antivirusnega programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Valentin ::

Tudi jaz dam glas za MSE. Kot je bilo že omenjeno, je optimiziran za okolje Windows, zastonjski in čisto solidnen pri odkrivanju golazni.

Včasih mi je bil Avast tudi všeč, potem pa je postal eden od najbolj sistem "bremzajočih" AV-jev kar jih poznam. No, morda je hujši samo še Norton...

Tilen ::

Glas za MSE.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gslo ::

fantje, fantje.. tip je reku, da rabi DOBER AV. in vi pol uletavate z MSE. please shut up! obstaja ena stran, ki dela (baje) nedovisne raziskave antivirusnih programov: http://www.av-comparatives.org/

je kar dost podrobno opisan, z grafi n stuff. moj nasvet: kaspersky/f-secure. seveda ne piratski.

disclaimer: moj nasvet ne velja za apple produkte. :-)

edit: evo, še link na grafe n stuff: http://chart.av-comparatives.org/chart1...

edit2: in dejansko sem mal pentestal komp z mojim kasperskyem gor. rezultati so bli presenetljivo dobri. free AV-ji niti ne trzajo. treba se je skeširat, ampak ni drago, če rabiš varnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

opeter ::

@gslo: čeprav imaš plačano varnostno službo, te lahko še vedno oropajo oz. k tebi vlomijo ... ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Valentin je izjavil:

Tudi jaz dam glas za MSE. Kot je bilo že omenjeno, je optimiziran za okolje Windows, zastonjski in čisto solidnen pri odkrivanju golazni.

Včasih mi je bil Avast tudi všeč, potem pa je postal eden od najbolj sistem "bremzajočih" AV-jev kar jih poznam. No, morda je hujši samo še Norton...


Iz kje vlečete take neumnosti mi tud ni jasno. Mal poglejte performance teste, pa boste videl, da noben od omenjenih (avast! in Norton) ne bremzata sistemov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gremio ::

Ni dneva kjer ne bi imeli diskusije o antivirusnih programih.Po nekaj letih menda ze spoznas kateri AV ti najbolje ustreza.In seveda prvo pravilo Ne biti paranoicen!

Someoneilove,ne izrazaj svojo lenobo na forumu ter naredi dva klika in bos dobil vse
Predlagam da se ta tema zaklene saj je ena Forum >> Informacijska varnost >> Anti-virus programi cisto
dovolj za vse odgovore.


Lp

Unknown_001 ::

Kokr sem zadnje teste gledal, je Bitdefender najbolj zanesljiv AV trenutno.

Zgodovina sprememb…

StoneFox ::

Moje mnenje je da je trenutno najboljši antivirus ESET Nod. Če pogledam z vidika detekcije in porabe resursov je to trenutno najbolj optimalna izbira.

fosil ::

MSE je zadnje čase ena velika žalost.
Par let nazaj je bil v redu, sedaj so pa zaspali in se je močno poslabšal.
Tako je!

Valentin ::

RejZoR je izjavil:

Valentin je izjavil:

Tudi jaz dam glas za MSE. Kot je bilo že omenjeno, je optimiziran za okolje Windows, zastonjski in čisto solidnen pri odkrivanju golazni.

Včasih mi je bil Avast tudi všeč, potem pa je postal eden od najbolj sistem "bremzajočih" AV-jev kar jih poznam. No, morda je hujši samo še Norton...


Iz kje vlečete take neumnosti mi tud ni jasno. Mal poglejte performance teste, pa boste videl, da noben od omenjenih (avast! in Norton) ne bremzata sistemov.


Take "neumnosti" vlečemo nekateri iz prvoosebnih izkušenj. In jaz imam kar se tega tiče za ta dva AV-ja slabe...

:|

hojnikb ::

@OP
Najprej ti svetujem vklop zdrave pameti, ker ta te boš še najbolj obvarovala smeti, ki se pojavlajo na internetu. Potem šele začni iskat antimalware program.
Imaš v tej temi in tudi na internetu dovolj primerjav in možnosti, izbereš pač tistega, ki ti najbolj odgovarja (kar se tiče financ, izgleda, porabe resourcov, itd)
#brezpodpisa

b0rc ::

Bitdefender ima po novem tudi free edition. Primanjkuje mu nastavitev, ker deluje bolj lite verzija, samo meni zadostuje. Splača se ga preizkusit.
O MSE pa sploh ne bi kaj komentiral, verjetno ne najde virusa, če mu ga pod nos postaviš.

dope1337 ::

Pa jz res nevem, kaj delate takšno umetnost glede AV-jev ... Če je uporabnik kreten in pritiska vse možne knofe mu ne bo noben AV pomagal ... Lahk gre sam k dohtarju na brain check ... Pa mi lahka devate tu gor nevem kakšne grafe in reviewe od neki kvazi neodvisnih strani (na katerih mimogrede ni niti ene objave dejanskih uporabnikov le-teh, le neka "strokovna" mnenja od ljudi brez imen).

Od splava sedmice mam gor MSE in ni znaka o nedelovanja le-tega (pred nakupom original OS-a sem imel Avast (zastonjskost pač - tečn AV k pes)) ... Vsako malo bolj sumljivo datoteko oz. sklop datotek, pa pač pošlješ na virustotal in ti analizira z vsemi možnimi AV-ji ... and guess what ... Rezultati so v 99% enaki na vseh AV-jih ...

Tak da prosim ... Ubavte si AV, ki vam je pač najmanj moteč (najbolj neopazen), najlažji za nastavit (za vaše potrebe ofc), po možnost zastonjski (za povprečnega uporabnika napredne nastavitve ne pridejo v upoštev oz. od njih več izgubi kot pridobi - performansa OS-a) in pa čimbolj preprost za uporabo (naj AV čimveč naredi sam, brez vmešavanja uporabnika - seveda mora biti vnaprej dobro nastavljen, po možnosti po defaultu).

Prosim vas stučkoti, ne zdej ljudem nabijat o vseh featurih, ki jih vaš priljubljen AV premore, ker večina ljudi takoalitako nima pojma o čem se tam sploh gre in pustijo vse nastavljeno na default, kar jih pa v večini primerov bolj tepe po prstih, kot pa pomaga.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

solatko ::

Slučajno me včasih zaskrbi za varnost strank in se spravim stestirat vse kar je free. Zaenkrat največ denvne in pogoste nesnage, najde in uniči Malwarebyte in MSE skupaj. Vse ostalo je več ali manj porabnik resursov, brez kakšne posebne dodane vrednosti. Nisem pristaš prebiranja raznih testnih strani, ker so več ali manj namenjene plačnikom. Tiste "neodvisne" pa najboljšemu plačniku.
Microsoft ne plačuje in ni naročnik takih testov, zato nikjer ni prav visoko, za splošno uporabo je pa dovolj, da je uporaben, predvsem noben ni dosti boljši.
Če se kaj zaštrika, je na netu M$-ov Defender offline, se ga instalira na ključek in potem iz boot-a počisti, dejansko čisto vso nadlogo. Tudi bootnecke.
Delo krepa človeka

TheJack ::

Če ponovim tisto, kar sem že večkrat. Odkar uporabljam računalnike (cca. od začetka devetdesetih dalje) so mi neprimerno več težav povzročili antivirusi kot virusi. Razmerje je recimo 100 proti 1. Pa tu ne govorim o kurjenju resursov, ki so pri vseh antivirusih (vsaj tistih, ki sem jih jaz probal) precejšnji, ne glede na to, kaj pravijo testi.

Kar se tiče Avasta, sem probal in uporabljal vse večje verzije od 4.6 dalje. Doslej še nisem naletel na niti eno, ki mi ne bi odločilno zjebala računalnika na ta ali oni način (predvsem glede dostopa/omejevanja/upočasnjevanja zveze z internetom).

Nisem strokovnjak za antiviruse, daleč od tega. Ampak od vsega kar sem probal, je MSE daleč najmanj zoprn in najmanj omejuje delo z računalnikom.
Bonis nocet, qui malis parcit.

RejZoR ::

Kako lahko eni rečete, da je avast! tečen kot pes mi tud ni jasno. Sej ne da odkljukaš 2 nastavitvi in ne vidiš nobenega informativnega popupa ali pa zvokov.

In od brezplačnih je daleč najbolj napredoval. AVIRA je zaspala na lovorikah in ima sabo govno od toolbara, AVG je že od nekdaj bugast v tri krasne in nabasan z bedarijami čeprav detekcije nima slabe. MSE je sicer enostaven ampak kriminalno počasen s povprečno detekcijo. Ostane samo če Comodo kjer so programerji in QA povsem nesposobni in jim ne moreš nič dopovedat, BitDefender Free pa je čuden tič kjer romunci furajo neko svojo čudno logiko designa vmesnika in funkcij. Detekcija sicer ni slaba ampak je vse okoli tega narejeno čudno, da ga niti ne maram. Pa dokaj bugast je, kar pa je že tradicija BitDefenderja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Zaenkrat največ denvne in pogoste nesnage, najde in uniči Malwarebyte in MSE skupaj.

Tole me spominja na tisti pregovor, ki pravi: Nas in rusov je 200 milijonov :))
V kombinaciji z malwarebytes je vsak AV dober, sam po sebi pa je MSE žal zadnje čase zelo slab.
Tako je!

solatko ::

V kakšnem smislu slab?
Delo krepa človeka

opeter ::

To tudi mene zanima.

Plačljivi testi, kateri se na veliko oglašujejo, da so "neodvisni", tipa www.av-comparatives.org pa sorry, zame niso merodajni ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Cold1 ::

Microsoft Security Essentials fail

The last specific observation was the most surprising and disconcerting: in every single instance of scanning and screening for malware, Microsoft Security Essentials (MSE) did not detect any threats even after a full scan. The only conclusion to draw is that it is not a good program to reveal the type of adware encountered in my searches. This full scan was done after both "free screensaver" and "free wallpaper" installs. It did not detect the hijacker or other obvious instances of malware that would be unwanted by almost all users. MSE had reliably found the occasional piece of malware on my other laptops several years ago, but it failed me here. (Interestingly, that seems to be in line with recent professional reviews of it.)



Vir:
http://arstechnica.com/information-tech...

RejZoR ::

opeter je izjavil:

To tudi mene zanima.

Plačljivi testi, kateri se na veliko oglašujejo, da so "neodvisni", tipa www.av-comparatives.org pa sorry, zame niso merodajni ...


Ker ti pa veš da niso neodvisni ane... testi so plačljivi ker so dragi (sploh Dynamic testi kjer morajo dejansko zagnat na stotine samplov na pravih sistemih). Naročnik ima potem tud proste roke, da se odloči ali želi objavit določene rezultate (ne pri vseh testih) in določene teste če jih opravljajo jih morajo v paketih ali pa jih sploh ne morejo. Znesek ne vpliva na outcome rezultatov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gslo ::

opeter je izjavil:

@gslo: čeprav imaš plačano varnostno službo, te lahko še vedno oropajo oz. k tebi vlomijo ... ;)


opeter, se popolnoma strinjam. jaz sem sam inštaliral MSE AV vsem uporabnikom, ki sem jim rihtal mašine. je zastonj, je microsoftov, je simple. ampak ni varoval pred malwareom, razen pred virusi, ki jih odkrijejo vsi ostali AV-ji, da o kakšni detekciji omrežnih napadov sploh ne govorimo. takemu uporabniku ne pomaga živ bog, mu pa kaspersky v primerjavi z MSE močno olajša življenje. pač, razlika v detection rate-u, real-time protekšnu in še čem drugim, kar MSE sploh fali, je prevelika. kaspersky omenjam samo zato, ker ga uporabljam sam (oz. sem na ta AV spravil domačo firmo in celotno familjo).

zase lahko sklepam, da sem primeren uporabnik za MSE. ker mi je jasno, kje se ponavadi malware skriva, poznam klasične phishing fore, obiskujem preverjene strani in downloadam načeloma preverjeno robo. če si dobro informiran, se virusom lahko izogibaš leta in leta. odvisno tudi od načina dela - če imaš mail, na katerega stranke pošiljajo material za tiskanje - tam ti koristi pač dober antivirus, ki bo preverjal priponke. MSE tukaj popuši big time.

daj MSE povprečnemu uporabniku, ki surfa po spletu in išče ilegalne športne prenose, uporablja kup P2P servisov, ima 5 chat klientov, facebook account iz njegovega računalnika izgleda kot ciganski lunapark, na "installed programs" listi pa imaš paleto toolbarov, pc health protekšn programov, driver installerjev in sploh ves bloatware, ki ga lahko najdeš na netu.

takemu uporabniku MSE ne koristi popolnoma nič. bo super zadovoljen, ker bo antivirus lepo tiho tam v kotu, redno se bo updejtal in skor skos bo zelen. life bo good! ne, ne bo.

opeter ::

Pa dobro no, potem pa pač naložite Avira Free, Avast Free, AVG Free, Commodo ... saj brezplačne izbire je ogromno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Unknown_001 ::

fosil je izjavil:

Zaenkrat največ denvne in pogoste nesnage, najde in uniči Malwarebyte in MSE skupaj.

Tole me spominja na tisti pregovor, ki pravi: Nas in rusov je 200 milijonov :))
V kombinaciji z malwarebytes je vsak AV dober, sam po sebi pa je MSE žal zadnje čase zelo slab.


Bi se strinjal. Poznam enga ki ma samo Malwarebytes že par let, nikol ni formatiral računalnika ne nič, nasnago je najdu okol 20x okol 30različnih primerkov (s torrentov je zraven programov kaka nesnaga zraven pršla), pol sva pa za foro AVIRO pognala in začudaprečuda ni nič najdla, isto je bilo ko sva pognala Avast.

gslo ::

brezplačne izbire majo pač svoje haklce. dobri antivirusi so plačljivi. basta. tudi malwarebytes je velik bolj uporaben prvih 30 dni. :-) ampak dobr, malwarebytes inštaliram povsod kot sekundarnega iskalca pizdarij. :-P

Fukomuko ::

Med brezplačnimi še vedno kraljujeta Comodo (za napredne uporabnike) in Avast (za začetnike). Se pa da oba zelo prilagodit tipom uporabnikov, ki jih je opisal gslo (:))). Pri Avastu nastaviš samodejno posodabljanje, samodejni peskovnik, samodejno karateno malware-a in vklopiš tihi način.
Pri Comodo bistveno vlogo odigrata HIPS in auto-sandbox, ki se ga iz Partially limited prestavi na vsaj Limited, akcije v primeru zaznave malware pa tudi nastavi na samodejno kakor v primeru Avasta. V tem primeru bo uporabnik prejel minimalno količino obvestil, hkrati pa se bo moral precej potrudit, če bo želel okužit sistem.

Malwarebytes ni primeren za real-time zaščito.

Goody ::

In kaj fali BitDefendru free?

fosil ::

opeter je izjavil:

To tudi mene zanima.
Plačljivi testi, kateri se na veliko oglašujejo, da so "neodvisni", tipa www.av-comparatives.org pa sorry, zame niso merodajni ...

Določeni testi so res plačljivi, ampak plačali so vsi, ki so udeleženi na tem testu.
Za primerjavo je tako zadeva čisto merodajna.
Tako je!

axee ::

Goody je izjavil:

In kaj fali BitDefendru free?


Sem ga ravno preizkusil, ZELO navdušen, morda zna zamenjati MSE za tisto set and forget uporabo za klasičnega uporabnika.

Seljak ::

solatko je izjavil:

Računalnik zaščiten z Avastom, je imel 13 trojancev, skrekane Office in W7 s trojancem, skeniral sem ga z MSE, je vse najdu in odstranil, seveda so šli cracki v maloro. Malwarebyte je potem našel še kakšnih 60 failov in počistil še to. Avast niti besede (tudi v zgodovini niso bili označeni). Tako, da MSE najde tisto kar je treba zbrisat, razni low programčki gredo skozi. Ne gredo, če daš na full zaščito, samo potem komaj na internet prideš.
AV se posodobi takoj, ko se pojavi nova zlobna koda, ki grozi z večjo okužbo.
V nastavitvah se mu nastavi na avtomatsko brisanje, potegneš virus iz torrenta, pa je mapa prazna, ker ga takoj pobriše. Dela čisto v redu, če je uporabnik kolikor toliko normalen, če pa ni, pač noben AV ne dela čudežev.

Na w8 je bedarija dajat avasta, ker moraš potem defendrja ugasnit. Je pa v 8-ci defender zakon, ker je na Mcafee bazi, ki je pa dosti boljša, kot od drugih zastonj AV programov.


Ko je govora o crack-anih programih se jaz poslavljam,kajti le teh ne uporabljam,še najmanj pa popravljam sisteme,ki so piratskega izvora sploh. Sicer pa je čisto normalno,da bo našel MSE v Windowsih in Office paketu okužen crack,ker pač v ta namen je bil tudi narejen.Ko pa obiščeš okuženo stran pa je zgodba drugačna,kajne?! Sicer pa kar je dan danes zastonj se ve,da ne more bit vrhunsko in oh in sploh.
Najbolj sovražim,ko pogovor steče glede AV in kateri je boljši.Še vedno trdim,naj si vsak pogleda nekaj neodvisnih testov(http://www.av-test.org/no_cache/en/test... ),poskusi prvo brezplačne verzije in se na to sam odloči kateri najbolj paše njemu samemu,PC-ju in denarnici.Še vedno pa se uporabniki delijo na varnostno osveščene in takšne,ki nimajo pojma o varnosti na spletu in nasplošno.

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620805 (19543) mat xxl
»

zastonjski antivirus

Oddelek: Programska oprema
405056 (3229) mtosev
»

Comodo Internet security free

Oddelek: Programska oprema
356447 (4662) BorutK-73
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359581 (45381) d4vid
»

Noče odpreti stran z antivirusnimi programi

Oddelek: Omrežja in internet
202187 (1789) satfinder

Več podobnih tem