» »

Živeti na Novi Zelandiji

Živeti na Novi Zelandiji

1
...
3 4
5
»

BoomBoom ::

Ali ima kdo mogoče eno povezavo kjer piše za vsako državo kateri poklič iščejo?

Okapi ::

Nima.

strumf666 ::

:D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Kurzweil ::

waw, takšnih prijateljev se nebi branil. Edino kar mi pade na pamet je, da je pir verjetno topel, čeprav se delajo, da ni ;)

Malajlo ::

A tebi tudi samo topla voda teče iz pip? Lucky bastard, mi jo moramo gret...

stakub ::

Pozdravljeni,

zanima me ali kdo pozna kakšnega slovenca, ki je odšel delati kot IT-jevec na Novo Zelandijo? Ali če imate sami resen namen oditi na NZ kot IT-jevec? Sam namreč razmišljam o možnosti, da bi odšel in bi mi koristile kakšne informacije iz prve roke.

jype ::

Jaz sem s partnerko (ki je arhitektka) že šel skozi protokol za skilled migrant vizo, ampak ker sem imel tukaj še nekaj long term reči, ki bi jih rad končal, so mi to zdaj prijazno zamrznili (vplačal sem že neke zneske). Povpraševanja po senior IT kadru je ogromno, še posebej za infrastrukturo (torej "network and operations"), pa tudi tehničnih managerjev in programerjev se nikakor ne otepajo. Država skuša postati pomembna v filmski industriji in podjetja tam redno zaposlujejo IT kadre, ki potem skrbijo za podporo filmarjem (predvsem Park Road Post in WETA, oba zdaj že svetovno znani postprod hiši, ki tudi ogromno sodelujeta, pri čemer se prva specializira za zvok, druga pa za vizualne učinke, obe pa znata oboje in obe sami razvijata orodja za tako delo).

Glede na trenutno situacijo najverjetneje Slovenije še vsaj nekaj let ne bom zapuščal, potem bo pa verjetno itak bolj zanimiva investment oziroma enterpreneur viza - močno spodbujajo investicije v lokalna podjetja, še posebej v branžah, kjer bi radi povečali ponudbo (zdravstvo, turizem, transport).

Država je na veliko načinov podobna Sloveniji, hkrati pa je od nje tudi temeljito drugačna. Primerljiv življenski standard tam stane več (ker je geografsko tako odmaknjena), pa čelada je za kolesarje obvezna - če te zanimajo še kakšne konkretnejše podrobnosti, boš verjetno največ izvedel od tistih, ki tam že živijo in delajo.

Poleg tega je tja odšlo že veliko znancev. Eden je odšel tja kot programer in tam našel partnerja, drugi je arhitekt in tam živi in dela že skoraj 10 let, se pa redno vrača, tretja se ravno odpravlja tja za svojim partnerjem, ki je službo dobil kot filmar in čez nekaj mesecev ti bom lahko povedal, kako se je znašla ona.

Ramon dekers ::

Hm ni ravno tako. Papir prenese vse, tam pa tekmuješ s kitajci in indijci.

Znanec je s sledečim cv-jem uspel dobiti celo dva razgovora v 6 mesecih:

Nov. 2009 - May. 2013 Senior Software Engineer
Union Mobile Pay - http://www.umpay.com/englishumpay/index...

? Share knowledge and skills to colleagues.
? Strong knowledge and experience of Java/J2EE, etc.
? Produce program requirements, specifications and design documents.
? Perform systems programming tasks.
? Ensure that development tasks are completed within timeline provided and that issues are fully tested with minimal defects.
? Conduct code and design reviews for development initiatives.
? When needed, support other team members by helping with their work activities to ensure agreed time lines are met.
? Attend and participate in team meetings.
? Perform such other duties as reasonably directed by Management.
? Project Planning experience using Microsoft Project and Scrum method.
? Design and Development experience of large scale e-commerce system.

Jul. 2006 - Sep. 2009 Software Engineer
Chengdu Hewei Software Technology - http://www.heweisoft.com/

? Train and mentor new staff.
? Produce help documentation to guide the users of our software.
? Research and develop new features under guidance of Team Leader.
? Develop code.


2002-2006 Bachelor of Information and Computing Science NZQA LEVEL 7
University of Electronic Science and Technology of China

PERSONAL SKILLS

Communication skills ? Design of communication protocols within project systems.
? Arrange Agile Scrum meetings in the project.

Project management skills ? Experience in managing team to ensure project completed within deadlines
? Ability to recognize problem, a gap between what is and what should or could be
? Ability to Identify why it is a problem
? Created and implement solutions and watch to see how well solution works and revise if need
? Analysed and design the software
? Discuss and writing design document

Computer skills ? Languages: Java, J2EE, EJB, SQL, HTML, JavaScript, XML, JSP, Shell Scripting
? Database: DB2, Oracle, SQLite
? Operating System: Windows, Linux, Unix, AIX, Ubuntu
? Development Tools: Eclipse IDE, Tomcat, Resin, Apache2, SVN, CVS, Hudson, Jenkins, Axis2, Ant, JUnit, MyBatis, Struts, Spring, Webservice, Microsoft Office (Project, Word, Excel, PPT)
? Development Theory: TDD, OOAD, OOP, Scrum


Projects ? Designed and developed a back end project and some front end pages for the Payment, Clearing and Settlement System to support web pages properly for China Mobile.
? Designed and developed a back end program for coupon project and its management platform.
? Developed a link program between Payment, Clearing and Settlement System and Mobile Award System which was developed by China Mobile.
? Designed and developed a back end program for electricity, water and gas payment.

BoomBoom ::

Kako kaj poletje?

m0LN4r ::



Ker je nekdo omenil, mešanje vode :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Kakšen update o življenju v NZ? Dekers se že par mesecev ni nič oglasil.

O.

Matako ::

Govori se, da ga je povampirjeni kivi-kapitalizem čisto uničil. Želi si domov.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matevz96 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevz96 ()

DOOM_er ::

Kako je kaj z inženirji elektrotehnike tam spodaj? Malo brskam po spletu in služb nekako ni ravno veliko, ali pa sem sam nesposoben iskanja :D
Robots will steal your job. But that's OK

Smrkc ::

Službe so, samo žal v neprijetnih mestih (Auckland in ChCh)

mrki1989 ::

lep pozdrav mene pa zanima zivljenje na Novi Zelandiji ze 3 leta resno razmisljam da bi se preselil vendar sem sele sedaj povsem preprican v to in sem se odlocil storiti korak naprej pa me zanima ce me lahko kdo kontaktira ki zivi dol imam par uprasanj in bi rabil odgovore ce je seveda kdo pri volji hvala lp

moj mail markovicrok1989@gmail,com
lep pozdrav

DOOM_er ::

če boš dobil kakšnega imava verjetno podobna vprašanja :) se priporočam
Robots will steal your job. But that's OK

slitkx ::

Najcenejši let do Nove Zelandije? (Verjetno s prestopanjem.)
Sicer vem za strani z booking checkingom, zato me zanima bolj iz izkušenj tistih, ki ste potovanje že dali čez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Kalancek ::

Pozna kdo kakega slovenca v Aucklandu?
Prihajam čez mesec dni dol in bi rad imel kako zanimivo družbo v slovenskem duhu ;-)

chinko ::

Mene tud zanima, če je tule kdo al pa kdo koga pozna v NZ, North Canterbury?

jype ::

Poznamo, nočejo slovenske družbe (sicer ne bi pobegnili tako daleč), pa tudi novozelandska jim ne diši (kar so ugotovili šele, ko so nekaj let preživeli tam).

Lahko pa v Avstraliji, tam je veliko ljubiteljev narodnozabavne glasbe, ki se imajo za Slovence in se tudi radi družijo s Slovenci.

Machete ::

Dejansko dokaj zanimivo, da greš čez pol planeta, in si želiš slovencev okoli sebe :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

maco-maco ::

Sicer naj bi cene nepremičnin še nekoliko padle, samo če se boste množično tja preseljevali, bodo cene najbrž narasle. Če samo 1% EU prebivalstva zbeži tja, se prebivalstvo podvoji. Gostota poseljenosti je sicer 3x manjša kot v SLO, tako da zemlje najbrž ne bo zmanjkalo. Cene nepremičnin v vukojebini se mi zdijo zelo nizke, tako da bi bilo mogoče fino zdaj kaj kupit.
Kaj?

Okapi ::

Dejansko dokaj zanimivo, da greš čez pol planeta, in si želiš slovencev okoli sebe :D
Ne gredo vsi na Novo Zelandijo, da bi bili čim dlje od Slovencev.

ahac ::

Mislm, da je ogromna razlika med tem, če poznaš par Slovencev tam ali pa če je cela družba slovenska.
Sicer jasno, da če bi tam živel samo Slovenci ne bi bilo nič drugače kot tukaj...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Trubar ::

Kaj novega v NZ? Sam ze nekaj casa sanjarim glede selitve v NZ. :D
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

buttcrack ::

m0LN4r je izjavil:



Ker je nekdo omenil, mešanje vode :D

sicer tole pogruntavšno vidim šele danes, ampak če bi jo postnil vsaj eno leto prej, bi tam živel vsaj par % bolje :D :D :D

Malajlo ::

Mešalna baterija. Iz recikliranega materiala. Top shit!
Enkrat so Angležem kazali pametno hišo, in od vsega jih je navdušila - enoročna baterija! Pusti elektroniko...

lorte ::

Mah, jaz sem bil v usa pa v nemciji. Slovenija je zakon.

Ganon ::

Trubar je izjavil:

Kaj novega v NZ? Sam ze nekaj casa sanjarim glede selitve v NZ. :D


Poznam družino, ki je podobno sanjala o medu in mleku v Avstraliji. Tukaj so vse prodali, kupili karte in odšli. Letos so se vrnili, po približno treh letih in pol. Razočarani. Od sanj hitro preideš na realne probleme.

PrihajaNodi ::

Trubar je izjavil:

Kaj novega v NZ? Sam ze nekaj casa sanjarim glede selitve v NZ. :D


Ne sanjaj. Meni je Romunija zakon, skrbi me samo vrnitev v Slovenijo, ce sploh kdaj bo:(. Pa sem dal Nz skozi za Avstralijo je pa res skoda kesa.
Vsi sanjajo o medu in mleku tam na koncu sveta.

Zenske tam so pa grozno grozno neprivlacne...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Drevesce ::

PrihajaNodi je izjavil:

Trubar je izjavil:

Kaj novega v NZ? Sam ze nekaj casa sanjarim glede selitve v NZ. :D


Ne sanjaj. Meni je Romunija zakon, skrbi me samo vrnitev v Slovenijo, ce sploh kdaj bo:(. Pa sem dal Nz skozi za Avstralijo je pa res skoda kesa.
Vsi sanjajo o medu in mleku tam na koncu sveta.

Zenske tam so pa grozno grozno neprivlacne...


Zdaj me pa res mika, da še sam preverim to tezo. Se spomnim kakšne dve leti nazaj, kako mi je nek novozelandec govoril, da so njihove ženske res neprivlačne.

gruntfürmich ::

Drevesce je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zenske tam so pa grozno grozno neprivlacne...
Zdaj me pa res mika, da še sam preverim to tezo. Se spomnim kakšne dve leti nazaj, kako mi je nek novozelandec govoril, da so njihove ženske res neprivlačne.
kako so se odvijala priseljevanja tja dol niti ni tako nemogoče...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

buttcrack ::

glede na to da sem na obeh destinacijah skupaj preživel več kot eno leto, se zelo težko strinjam.

se spomnim pozno spomladanskega/zgodno poletnega sprehoda po ulicah melbourna in s sem v parih korakih srečal precej deklet s katerimi bi se z lahkoto potrudil pridobiti vizo :)
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple na Novi Zelandiji desetletje ni plačal nič davka na dobiček (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9316959 (14215) AndrejO
»

Magisterij: DA / NE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6515718 (11790) Invictus
»

Koliko stane računalniški inženir v ZDA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21753855 (40418) AndrejO
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518132 (9867) Pegaz

Več podobnih tem