» »

500gb SSD disk za okrog 300€

500gb SSD disk za okrog 300€

«
1
2

psyke ::

Kaj mi priporočate? Uporabljal se bo predvsem za shranjevanje in hitri dostop do datotek velikost 3 do 40 MB. Važna mi je predvem življenska doba.

kaj takega?

http://www.mimovrste.com/artikel/337000...

hojnikb ::

potem 840 ne pride v poštev...

tole recimo
http://www.mindfactory.de/product_info....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

enpac ::

Zdaj, ce bos ogromno shranjeval in brisal potem niso najbol ssd znani po ogromni zivljenski dobi. Ce ze hoces najkvalitetnejsega samsunga potem ti priporocam PRO. Je pa tudi resitev solidni ssd in pa za sigurnost klon na en ali dva klasicna diska.

hojnikb ::

enpac je izjavil:

Zdaj, ce bos ogromno shranjeval in brisal potem niso najbol ssd znani po ogromni zivljenski dobi. Ce ze hoces najkvalitetnejsega samsunga potem ti priporocam PRO. Je pa tudi resitev solidni ssd in pa za sigurnost klon na en ali dva klasicna diska.

kar seveda ni res. Samsung 830 ma kvalitetnejši flash...
V vsakem primeru se izogibaj samsung 840, če se bo na veliko pisalo
#brezpodpisa

klinker ::

830 tudi spada med najzaneslivejse.

hojnikb ::

Zakaj je pa meni odpovedal, ce so tako neunicljivi? Sicer z garancijo ni problemov in glede nato, da redno delam backupe obnova tud ni bla problem. Ampak sevede ni res pro serija je majn zanesliva tolko pac, da nekaj napisejo in drazje racunajo.

zato ker vsaka komponenta crkne -- tudi ssdji, čeprav je mogoče en model znan po tem, da je zanesljiv.
Bistvo PRO serije je MLC flash, ki ima vsaj 3x daljšo življensko dobo (3x več prepisov kot TLC)
#brezpodpisa

klinker ::

Neunicljiv??? Kdo je to sploh napisal??? Nic ni neunicljivo in se tako kvalitetna stvar lahko crkne ze drugi dan, ali pa deluje vecno ;)
Si mel pac smolo, kaj ces.

psyke ::

hvala fantje, sem pozabil dodat da se bo večina podatkov na disk zapisala samo enkrat, potem bodo te datoteke največ uporabljanje za branje in hranjenje. Ker se ukvarjam z produciranjem glasbe gledam bolj na diske primern za branje, saj na njih imam vecinoma shranjene sample,loope ki sem jih naredil in ki so konstantno v uporabi, zato rabim disk, ki ponuja hiter dostop datotek, samo zapisovanje mi ni tako pomembno.

backup pa tako ali tako moram vedno delat, na kaka 2 mesca, ker sem enkrat izgubil že 1 leto dela in nočem da se mi še to enkrat zgodi. :) Kaj pa kaki Raptorji? Vcasih sem imel WD-raptorja.. se je kaj razvilo? Kaj je bolj zanesljivo? Vem za velociraptorja to je pa tudi vse:)

Imam plato, GA-EX58-UD5, revizija 2, sicer nisem laik v svetu strojne opreme, a trenutno sem out of date in več ne vem na kaj moram pazit in za kakšen disk je ta plata primerna, da ne bi kupoval kaj kar se ne more izkoristiti 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

hojnikb ::

psyke je izjavil:

hvala fantje, sem pozabil dodat da se bo večina podatkov na disk zapisala samo enkrat, potem bodo te datoteke največ uporabljanje za branje in hranjenje. Ker se ukvarjam z produciranjem glasbe gledam bolj na diske primern za branje, saj na njih imam vecinoma shranjene sample,loope ki sem jih naredil in ki so konstantno v uporabi, zato rabim disk, ki ponuja hiter dostop datotek, samo zapisovanje mi ni tako pomembno.

backup pa tako ali tako moram vedno delat, na kaka 2 mesca, ker sem enkrat izgubil že 1 leto dela in nočem da se mi še to enkrat zgodi. :) Kaj pa kaki Raptorji? Vcasih sem imel WD-raptorja.. se je kaj razvilo? Kaj je bolj zanesljivo? Vem za velociraptorja to je pa tudi vse:)

Imam plato, GA-EX58-UD5, revizija 2, sicer nisem laik v svetu strojne opreme, a trenutno sem out of date in več ne vem na kaj moram pazit in za kakšen disk je ta plata primerna, da ne bi kupoval kaj kar se ne more izkoristiti 100%.

vezmi samsung 830, nimaš kej sfalit... velociraptorji mi ne pridejo blizu
#brezpodpisa

trnvpeti ::

vzami en 32,64G ssd za cache, vse ostalo pa imej na hdd

klinker ::

Brez skrbi, Samsung 830 je vec kot odlicen za ta namen. Sam sem vzel 840 basic za enak namen in sem zadovoljen in celo na mojem hackintoshu vse dela kot mora, 830 pa je se boljsi.
Trnvpeti...si sploh sprobal SSD cache? Vecjega shita ne mores predlagat, sploh pa ne za produkcijo glasbe.

trnvpeti ::

seveda sem sprobal
tip bo rabil vecinoma branje,idealno za cache

hojnikb ::

če ma na razpolago 300€, keširanje ni ravno najbolša opcija...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

seveda je

klinker ::

Slabo ocitno, ker napram pravemu SSDju je en drek, se Velociraptor deluje boljse od te kombinacije...sprobano.
Sicer pa njegova plata tega niti ne podpira. To je prislo s Z68 chipsetom

trnvpeti ::

slabo si sprobal

klinker ::

trnvpeti je izjavil:

seveda je


Ne pa ni.

trnvpeti ::

zelo slabo si sprobal, ce sploh si

hojnikb ::

wow res ste kekci. model ma na razpolago 300€+ vi mu pa priporočate ssd cache.

Nič razmišlat... Tole vzam in je to to..
http://www.mindfactory.de/product_info....

stvar ma FDE, 20nm mlc flash, dodatne kondenzatorje, da ti flusha podatke če štroma zmanjka...
#brezpodpisa

klinker ::

Ja, mas prav...sem kar na pol sprobal ;((
Si ti sploh sprobal direkt razliko med tem shitom, real SSDjem in Velociraptorjem? Jst pac sem in ta SSD cache se je najslabse obnesu.

hojnikb ::

#brezpodpisa

trnvpeti ::

ce ma veliko pisanja,malih datotek,... pol ssd
hibrid za ostale, pa da ne rabi veliko velikih datotek
tip pa ima zelo redko, da veliko datotek, vecinoma branja
idealno za ssd cache

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

klinker ::

Si nepismen, a ;(( Mu niti plata tega ne podpira.
Jst pravim, tace stran od SSD cache-a...nema veze ta tehnologija.

trnvpeti ::

ce mu plata ne podpira, pol itak ne more

ni tezko najti testov ssd cachinga in videti kaj in kako

hojnikb ::

ssd cache je smiseln, če si na budgetu in hočeš met "ssd like" performance, sicer pa nima nobenga smisla..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

3 do 40M file imas
kolk taksnih datotek pa imas

slabost hibrida, pocasno pisanje
pa vecja poraba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

klinker ::

Te teste in benche si kar tam pospravi, ker je real use totalno druga pesem.
Ne stekas, a...sem stestiral Velociraptor 150GB, 120GB SSD in ta cache...zadeva dejansko deluje porazno ze napram Velociraptorju.
Hojnik...ne pride niti blizu SSDju v realni uporabi, resno.

trnvpeti ::

za njega je idealno
sigurno si bo sam nasel teste hibridov

ce mu odleti cache ssd, bo se vedno imel podatke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

hojnikb ::

klinker je izjavil:

Te teste in benche si kar tam pospravi, ker je real use totalno druga pesem.
Ne stekas, a...sem stestiral Velociraptor 150GB, 120GB SSD in ta cache...zadeva dejansko deluje porazno ze napram Velociraptorju.
Hojnik...ne pride niti blizu SSDju v realni uporabi, resno.

vem..
#brezpodpisa

klinker ::

Ti pa ves. Sam se tudi s glasbo ukvarjam, tako da...ne govori kar ne ves.
In se 1x...testi tu nimajo veze z realno uporabo.

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

za njega je idealno
sigurno si bo sam nasel teste hibridov

ce mu odleti cache ssd, bo se vedno imel podatke

za take stvari imamo backup...

zakaj sploh debatiramo o ssd keširanju, če ga njegova plata ne podpira ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

je 8G dovolj (3-40M file)?

klinker ::

Zato ker nek troll to vsiljuje. Na zadnje sem mel ultrabook s tem shitom not...sem mislu da so pa ja kaj zadevo izboljsali od 1 leta nazaj, ampak stvar dela se slabse kot desktop plata s tem. Moj 5 let star laptop z 7200 HDDjem je bolj odziven od tega sranja, da ne omenjam problemov pri reinstalaciji winsew. Sej ce 5x zaganjas eno te isto aplikacijo se pozna, ampak boot traja dlje in prvi zagon aplikacije je daljsi kot na mojem srotu od laptopa. Pri desktop plati je blo malo boljse, pa vseeno je z Velociraptorjem bil sistem vsaj 2x odzivnejsi.

klinker je izjavil:

Zato ker nek troll to vsiljuje. Na zadnje sem mel ultrabook s tem shitom not...sem mislu da so pa ja kaj zadevo izboljsali od 1 leta nazaj, ampak stvar dela se slabse kot desktop plata s tem. Moj 5 let star laptop z 7200 HDDjem je bolj odziven od tega sranja, da ne omenjam problemov pri reinstalaciji winsew. Sej ce 5x zaganjas eno te isto aplikacijo se pozna, ampak boot traja dlje in prvi zagon aplikacije je daljsi kot na mojem srotu od laptopa. Pri desktop plati je blo malo boljse, pa vseeno je z Velociraptorjem bil sistem vsaj 2x odzivnejsi.


A zdaj bos pa ze z ramdiskom trolal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

Zakaj za vraga bi kupo 2.5" hdd z cacheom, če si lahko prvoši enako velik ssd ?
i see no logic here
#brezpodpisa

trnvpeti ::

sta ze oba parkrat dobila teste pred sabo
pa ocitno se nista utegnila pogledati

pa vidim kako si testiral, v ultrabooku z kaksnim hibridom?

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj za vraga bi kupo 2.5" hdd z cacheom, če si lahko prvoši enako velik ssd ?
i see no logic here
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ker bo prihranil
in vlozil v recimo ram

ker bo imel malo vecjo varnost

hojnikb ::

model rabi zanesljiv SSD, ne ram, ne ssd cache. 8-O
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ssd je manj zanesljiv kot hibrid, ali pa kot ssd+hdd v dveh kosih

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

ssd je manj zanesljiv kot hibrid, ali pa kot ssd+hdd v dveh kosih

ampak to še vedno ni SSD, kar bi OP rad imel.
#brezpodpisa

klinker ::

trnvpeti je izjavil:

sta ze oba parkrat dobila teste pred sabo
pa ocitno se nista utegnila pogledati

pa vidim kako si testiral, v ultrabooku z kaksnim hibridom?


Si pa res nepismen...nalasc, al???
1. Testi niso dejansko stanje realne uporabe tega srota. Same stevilke ne pomenijo nic napram realni uporabi.
2. Sprobal prvic na desktopu slabo leto nazaj ker me je zanimalo kako zadeva deluje, saj sem tudi sam prav zaradi glasbene produkcije hotu saltat na novejso platformo prav zaradi tega, saj je takrat 512GB SSD kostal se prevec. Sem dobu sanso dobit komponente na test, pa smo poskusli stvar. Notri smo imeli 150GB Velociraptor, 64GB 830 in 120GB 830ko in se je ta cache zal izkazal kot najslabsa opcija. Nato sem sprobal se pred par mesci na novem ultrabooku od frenda. Je jokal da zadeva ne gre nikamor, ter da je zadevo sformatiral da bi nalozil na novo winse, ker je mislu da bo boljse. Se mu je zalomlo, saj je malo tricky nalozit winse s tem srotom...in nima hibrid diska ampak SSD na pci-e + navaden HDD.

Tako da ze 1x dojemi da je SSD cache en fail. Marketing trik in nic drugega da zgleda fency, a dalec od dejansko uporabne zadeve.

trnvpeti ::

ce si ga bo kupil, si ga bo
ampak za njegovo uporabo, je isto, ali hibrid ali ssd
z hibridom bo malo bolj varen(posebej cez 3+ leta)
pa prihranil bo

ce bo ocenil, da pac rabi ssd, bo pac vzel ssd

testi pokazejo, da bo za njegov primer isto
testi so bili ze veckrat linkani
in je razlika minimalna

ce pa seveda najdes test, ki pokaze veliko razliko za njegovo uporabo, bomo pa vsi veseli

klinker ::

Teste si pa ze nekam vtakni ;((
Boze, eni res ne vidite dlje od stevilk 8-O

hojnikb ::

pusti ga, model ma ta SSHD in ga kuje v nebo...
#brezpodpisa

klinker ::

Dvomi da ga ima, ker bi mu blo jasno kak drek je to, pa niti ne ve da se winsi malo drugace nalagajo s tem. Drugega razen testov niti vidu ni.

trnvpeti ::

sem napisal, da sem sprobal
ocitno spregledala

klinker ::

Slabo si sprobal :D se manj pa direkt primerjal v prakticni uporabi, z drugimi nosilci ;)
Da si sfural par benchev je prav en drek vredno. Razen ce zaganjas eno te isto aplikacijo 20x dnevno, pol je to prava zadeva zate, ja >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

trnvpeti ::

jz sem dobro, se ostali testi kazejo isto
ti pa si potrdil,da sploh nisi
oz si na ultrabooku testiral ne vem kaj

klinker ::

se 1x ;((

klinker je izjavil:


Si pa res nepismen...nalasc, al???
1. Testi niso dejansko stanje realne uporabe tega srota. Same stevilke ne pomenijo nic napram realni uporabi.

2. Sprobal prvic na desktopu slabo leto nazaj ker me je zanimalo kako zadeva deluje, saj sem tudi sam prav zaradi glasbene produkcije hotu saltat na novejso platformo prav zaradi tega, saj je takrat 512GB SSD kostal se prevec. Sem dobu sanso dobit komponente na test, pa smo poskusli stvar. Notri smo imeli 150GB Velociraptor, 64GB 830 in 120GB 830ko in se je ta cache zal izkazal kot najslabsa opcija. Nato sem sprobal se pred par mesci na novem ultrabooku od frenda. Je jokal da zadeva ne gre nikamor, ter da je zadevo sformatiral da bi nalozil na novo winse, ker je mislu da bo boljse. Se mu je zalomlo, saj je malo tricky nalozit winse s tem srotom...in nima hibrid diska ampak SSD na pci-e + navaden HDD.

Tako da ze 1x dojemi da je SSD cache en fail. Marketing trik in nic drugega da zgleda fency, a dalec od dejansko uporabne zadeve.


No...s cim sem jst kaj od tvojega trollanja potrdil?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6720042 (14713) noob96
»

SSD-ji vzdržljivejši od pričakovanj proizvajalcev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15646115 (39642) hojnikb
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24648107 (44988) MrStein
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318510 (16154) b3D_950
»

Seagate izdal najhitrejši 2,5-palčni trdi disk

Oddelek: Novice / Diski
237393 (6115) MrStein

Več podobnih tem