» »

Kako dolgo lahko zadržite dih?

Kako dolgo lahko zadržite dih?

STU-III ::

Dobro jutro!

Ko danes nisem mogel zaspati, sem ugotavljal, kako dolgo lahko zadržim dih in rezultati so bili sledeči (napisal bom najboljše):

Ko sem ležal v postelji popolnoma sproščen, z zaprtimi očmi, sem zdržal 3:10, potem sem točno tako naredil še enkrat, le da sem se tokrat res močno nadihal prej in sem prišel do 3:46.
Ko pa sem sedel v postelji z odprtimi očmi naslonjen na steno, pa sem zdržal 2:30.

Meni se zdi, da so kar v redu rezultati, pravzaprav moji najboljši. Nisem si mislil, da bom kaj več, kot minuto oz 45s zdržal preden sem začel.

Najslabši rezultat sem dobil okoli 1:45 ali 1:50, ko sem začel, potem je bilo vsakič bolje.

Napišite še vi svoj rezultat. ;)
Line secured.

STU-III ::

Nobenega potapljača? No, tudi sam nisem ampak vseeno :D
Line secured.

tx-z ::

po kosilu: dobrih 20s :D

bom zvečer probu še 1x :)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

martincek1 ::

Potapljači se ob tej uri potapljajo, silly you.

Aston_11 ::

Minuto in pol med brskanjem po ST.

freesty ::

A celo tolk zdrzite? Js sm zvecer sproscen sprobal pred 14 dnevi in sem zdrzal okoli 50 sekund. Ne morm si predstavlat, da zdrzis 3 minute? Oo

EDIT: Ok probal zdle, sm se nadihal prej, gledal en video na youtubu, da sm pozabu mal, da zadrzujem zrak in sem zdrzal 1:45, se sam ne morm verjet :o
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

STU-III ::

freesty je izjavil:

A celo tolk zdrzite? Js sm zvecer sproscen sprobal pred 14 dnevi in sem zdrzal okoli 50 sekund. Ne morm si predstavlat, da zdrzis 3 minute? Oo

EDIT: Ok probal zdle, sm se nadihal prej, gledal en video na youtubu, da sm pozabu mal, da zadrzujem zrak in sem zdrzal 1:45, se sam ne morm verjet :o


Uležeš se v posteljo, pol minute res globoko dihaš in zadržiš. Pa ostati moraš čisto pri miru in zapreti moraš oči, pa izprazniti misli. Nekaj sekund pridobiš še, ko izdihneš (to se tudi šteje).
Line secured.

STU-III ::

Evo, jaz sem tudi po kosilu in sladoledu med brskanjem in tipkanjem po ST zdržal le 1:45

Mislim, da ima tudi kar dosti veze, če se prej nabašeš ali pa, če si lačen.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

miraldi ::

V bazenu pod vodo 1:40(10let kadilec).

Neverjamem, da zdržiš 3min+.
Kaj se potapljaš na dih čez celo leto?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

STU-III ::

miraldi je izjavil:

V bazenu pod vodo 1:40(10let kadilec).

Neverjamem, da zdržiš 3min+.
Kaj se potapljaš na dih čez celo leto?


Ne, saj sem rekel, da rabim ustrezne pogoje za to:

-to sem delal zjutraj, ko sem imel popolnoma prazen želodec
-bil sem popolnoma sproščen in sem ležal z zaprtimi očmi
-prej sem še cca 30s globoko dihal

Pa zelo važno je, da se tudi ne vznemirjaš, ko ti zmanjkuje sape, ker potem ti bo zmanjkalo še prej. Probaj narediti tako, kot sem napisal in odmisli vse druge stvari, pa ti bo ziher uspelo brez težav čez 2min spravit, če imaš pod vodo 1:40

Ne, ne potapljam se, še v vodi (razen pod tušem) nisem bil že nekaj let. Tudi mene je to presenetilo, da mi toliko uspe, ponavadi sem zdržal le cca. 60s ali manj.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

k--p ::

2:10 med brskanjem po spletu... sem pa bil rahlo lačen + 30 sekund prej sem zelo globoko in hitro dihal, brez te tehnike pa manj... Opazil sem da po ene 20 sekundah te mine kriza in ne cutis vec potrebe po zraku za nekaj časa.

shadeX ::

na hitro.. 1:02 :))

Da nebo kdo tožil če bo kaj narobe. Bi moral napisati: Preizkušate na lastno odgovornost.

;-) ::

2min... Mislim da mam to v glavi da to morm zdrzat, morm glavo obrnt na vec:)

martincek1 ::

Takoj po kosilu, sede pred računalnikom s 30 sekund počasnejšega dihanja - 2:30, pa bi še lahko zdržal kakšne 15 sekund če bi bilo res treba. Samo mam neko srčno napako pa se rajš ne teram preveč, da ne bo kj narobe :)

BorutK-73 ::

STU3 ti imaš pa res preveč časa na voljo da troll teme odpiraš:))

XIIT ::

Dva meseca nazaj sem zdržal 3 minute 22 sekund, ravnal pa sem se po TEM članku/vodiču.

Pred tem sem zdržal okrog minute, to pa sem se spravil testirat okrog 22h, pred računalnikom seveda :D
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Nagi Bator ::

Ni problem nekaj minut drzati dih v mirovanju.
Pravo vprasanje je koliksno dolzino (ne globino) lahko pretauhas?

jest10 ::

XIIT je izjavil:

Dva meseca nazaj sem zdržal 3 minute 22 sekund, ravnal pa sem se po TEM članku/vodiču.

Pred tem sem zdržal okrog minute, to pa sem se spravil testirat okrog 22h, pred računalnikom seveda :D

Tale vodič je smrtno nevaren, kar se tiče potaplanja. Noben normalen se ne bo hiperventiliral pred zadržanjem sape;((
Za doma pa je ok, dokler to počneš na postelji(da nimaš kam telebnit, če izgubiš zavest)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

kunigunda ::

V vodi je drugace kot na suhem pomoje. Ko smo bli mladi sem brez problem preplaval tivoli v obe strani pod vodo. Zdej pa po obcitkih pomoje sam se v eno stran :)

zenith1 ::

V mladih letih 2 minute, zdaj pa raje ne probam, ni urgence v bližini.

Tear_DR0P ::

STU-III je izjavil:

Dobro jutro!
Ko danes nisem mogel zaspati, sem ugotavljal, kako dolgo lahko zadržim dih in rezultati so bili sledeči (napisal bom najboljše):

Ko sem ležal v postelji popolnoma sproščen, z zaprtimi očmi, sem zdržal 3:10, potem sem točno tako naredil še enkrat, le da sem se tokrat res močno nadihal prej in sem prišel do 3:46.
Ko pa sem sedel v postelji z odprtimi očmi naslonjen na steno, pa sem zdržal 2:30.


Za te zadeve dejansko obstajajo športne discipline. Zadrževanju diha, ko imaš dihala pod vodo in si povsem umirjen, se reče statična apnea - na kratko STA. Imaš še druge discipline, ki zahtevajo kakšno obliko miganja. Organizacija, ki se ukvarja s potapljanjem na vdih je AIDA - tule so priznani svetovni rekordi.

POZOR - LJUDJE SE MED POTAPLJANJEM NA DIH UTAPLJAJO. NIKOLI SE NE POTAPLJAJ SAM!!!!
na suhem načeloma ni panike.

En dober prikaz statične apnee sta pripravila Jure Daić in Matej Bergoč na TEDx Ljubljana. Jure je tudi (mislim da še vedno) edini AIDA priznani freedive inštruktor v Sloveniji in deluje v društvu H2O team iz Maribora (ima tečaje tudi v LJ in KP). V Ljubljani so aktivni še DPR Tjulnji.

Rezultat 3:10 je že precej dober. Moj najboljši je bil 4:20, imaš pa talente, ki pridejo na tečaj, se potapljajo prvič v življenju in brez težav naredijo čez 5 minut. Voda dejansko ima vpliv in podaljša potop, če si se sposoben sprostiti (nikoli se ne potapljaj sam (tega se ne da dovoljkrat napisat).

V Sloveniji je trenutno ena izmed najboljših freediverk Alenka Artnik, zelo dober je še Adrej Ropret, ko pride na površino, lahko vidite, da komaj še obvlada telo (temu se reče samba).

Med Hrvati sta trenutno precej pomembna Goran Čolak - s svetovnim rekordom v dinamiki in Veljano Zanki, ki obvlada statično apneo (z 9:12).

Seveda sem spustil še mnogo drugih, ampak že zdej je preveč :) ne se utapljat.

Filmček, ki se ga splača pogledat - by Guillaume Nery (musko je uporbil prej kot reklama za Garnier :D)
Pa Herbert Nitsch, ki se je lansko leto resno poškodoval med podiranjem rekorda na 245m
in William Truebridge, ki je eden izmed bolj sposobnih aktivnih freediverjev

Na to temo maš še klasiko Luca Bessona, ki se močno podaja v polje fantazije - The Big Blue

edit: hipervantiliranja - ali hitro dihanje je zelo nevarno. naše možgane na vdih opomni visok odstotek CO2 v krvi. Če hiperventiliramo, si nivo CO2 zelo zmanjšamo, zato se zgodi, da ti že povsem zmanjka kisika, možgani pa tega še sploh ne opazijo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Fairplay ::

Jaz v filmih pri scenah, ki se dogajajo pod vodo pogosto zraven držim zrak, da vidim, če bi mi uspelo zdržati tako dolgo pod vodom kot tistim v filmu....ko sem gledal Finding Nemo sem skoraj umrl :/ :P

gendale ::

>edit: hipervantiliranja - ali hitro dihanje je zelo nevarno. naše možgane na vdih opomni visok odstotek CO2 v krvi. Če hiperventiliramo, si nivo CO2 zelo zmanjšamo, zato se zgodi, da ti že povsem zmanjka kisika, možgani pa tega še sploh ne opazijo.
hujše je če si v prostoru, kjer ni kisika, je pa kak drug nenevaren plin (recimo samo dušik in toliko co2 kot ga izdihaš)
zadušil se boš, brez da bi sploh pokapiral da je kaj narobe
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

STU-III ::

Če pa je v prostoru CO, pa se sploh ne boš zadušil ampak zastrupil (posledica - nenadoma omedliš oz. lahko tudi umreš ob neukrepanju ljudi v bližini)>:D

Pred kratkim sem pri elektrolizi ponesreči vdihnil kar precejšnjo količino klora in tega ne bom ponovil, zapeklo me je v pljučih in grlu, ter mi vzelo sapo, tako da sem se moral močno izkašljati medtem, ko sem stal na rokah (klor je težji od zraka), da je bilo potem v redu. Po tistem sem bil še nekaj ur bolj omamljen. Skratka, ko vdihneš klor, se v pljučih poveže z vodo in nastane HCl (klorovodikova kislina - solna kislina) in hkrati poskušajo pljuča vzdrževati pH in se polnijo s tekočino, tako da se poleg strašnih muk še utapljaš v lastni tekočini.

@offtopic off
Line secured.

MasterTade ::

minuto 11...

furion ::

2:05 leze

Tear_DR0P ::

gendale je izjavil:

>edit: hipervantiliranja - ali hitro dihanje je zelo nevarno. naše možgane na vdih opomni visok odstotek CO2 v krvi. Če hiperventiliramo, si nivo CO2 zelo zmanjšamo, zato se zgodi, da ti že povsem zmanjka kisika, možgani pa tega še sploh ne opazijo.
hujše je če si v prostoru, kjer ni kisika, je pa kak drug nenevaren plin (recimo samo dušik in toliko co2 kot ga izdihaš)
zadušil se boš, brez da bi sploh pokapiral da je kaj narobe


v takem prostoru je vseeno kako dihaš :) tud če čist počas, se boš zadušil - razen če prej spokaš ven.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dihanje iz navadne plastenke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6414506 (12939) St235
»

Potapljanje na 2m

Oddelek: Loža
487044 (5851) JanK
»

Potapljanje

Oddelek: Loža
487533 (6228) perci
»

[počitnice] Hrvaška - potapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627739 (6770) perci
»

Tekočinsko dihanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
737498 (5959) ali3n

Več podobnih tem