» »

GTX 280 problem

GTX 280 problem

SlashSpeed ::

Zadeva je sledeča. Predvčerajšnjim sem zamenjal svojo HD 4870 + moje doplačilo za rabljeno GTX 280 (eden od razlogov je bil ta, da AMD ne bo izdal driverjev za Windows 8 za grafične starejše od HD5xxx serije). Prvi problem na katerega sem naletel je bil ta, da grafična potrebuje 6-pinski in 8-pinski priključek, medtem, ko je imela HD 4870 2-6 pinska. Nabavil sem pretvornik iz 6-pinskega v 8-pinskega in zadeva deluje, vendar. Po določenem času igranja (popolnoma odvisno, od 5-30 min) se pojavi barvni zaslon oz. se sesuje sistem (slika spodaj). Battlefield 3 poganja z lahkoto na konstantih 40+ FPS na high, potem pa se zgodi to. Naložene imam najnovejše driverje. Se komu sanja v čem tiči problem? Je možno, da kartica ne prejme dovolj energije in se zato sesuje?
Omenit moram, da se kartica ne segreva, temperature so normalne. Proizvajalec je MSI in je Super OC verzija, kar pomeni, da je zadeva navita na 700/1400/1150 mhz.

Slike:
 Barvni zaslon

Barvni zaslon


 Priključki

Priključki




Že v naprej hvala za pomoč.

stock ::

Dopiši še znamko pa model napajalnika. Jaz bi rekel, da ke prav ta problem -premalo moči. Probaj malenkost navit sistem CPU grafo.. da vidiš če se ti prej sesuje. Lahko pa, da je sama kartica pokvarjena, to so čipi, ki so že v letih in znajo takole zezat že pri normalnih temperaturah. Upam pa da nisi kaj preveč doplačeval glede na to da si maltene downgradal :/

SlashSpeed ::

Future Power 750W, Ultra silent. Bom poskusil in poročam.
Doplačal se 25€, tko no, malce skeptičen sem glede tega. Sicer pa je GTX 280 kar malce bolj zmogljiva.

stock ::

Če prav gladam ima tale napajalnik 4 12V linije? po 20A. Mogoče mu nagaja to, da teraš iz ene ali iz dveh linij vso moč za grafo. Če bi preko razdelilnih kablov malo porazdelil moč na vse 4 linije ali kaj takega.

SlashSpeed ::

Če bi ti znal odgovoriti na tole..pa ravno ne znam. Je možno, da sta oba 6-pinska priključka na isti liniji?
Zadeva izgleda takole:
 Na enem 6-pinskem priključku je pretvornik v 8-pinskega

Na enem 6-pinskem priključku je pretvornik v 8-pinskega





Sem rahlo navil grafično(iz 700mhz na 725mhz) in se mi zdi (nisem štopal), da se je sistem rahlo hitreje sesul.

Zgodovina sprememb…

SlashSpeed ::

Napisal sem, starejše od HD5xxx serije. Kar pomeni, da je tvoja, 5770 podprta. Starejše serije kartic, 4XXX, 3XXX, itd. pa ne.
In ja, govorim od WDDM 1.2 gonilnikih.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

aiaaaaaa narobe sem prebral

nimam vec 5770!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

stock ::

Imaš mogoče kak adapter 2x molex/sata v 6pin PCIe, da bi potegnil iz 2 drugih linij pa dal potem še tega iz 6pin na 8pin tako bi izkoristil več linij, kar bi lahko pomagalo. Polek tega to kar si navil nebo bol nič razlike, če bi navil procesor za kakih 20% bi se če je kriv napajalnik sistem verjetno sesul že ob nalaganju windowsov. Ob teh zadevah seveda lahko pride tudi do trajnih poškodb komponent, da smo na jasnem. Pomoje bi blo najbolše če bi lahko probal kak drug napajalnik. Po možnosti tak, ki ima že v osnovi 8pin konektor (da je taka obremenitev tudi predvidena).

SlashSpeed ::

Imam naročen 2xmolex v 8-pin PCIe iz Ebaya in bo trajalo nekaj časa, da ga dobim. Druge opcije pa na žalost trenutno nimam.
Aha, pardon, nisem vedel. Hvala! :)

SlashSpeed ::

Kaže, da je problem rešen. Nastavil sem frekvence navadne GTX 280 (602/1296/1107) namesto teh "Super OC" (700/1400/1050) in nastavil ventilator na višjo hitrost delovanja in zadeva deluje brez problemov. :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

port forwarding dynamic IP

Oddelek: Omrežja in internet
136419 (5514) steev
»

Rami - in njih nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
314398 (3701) cobrastar
»

Monitor ne dela - slike vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202365 (1955) STU-III
»

Primerjava bele - Amoled vs LCD

Oddelek: Mobilne tehnologije
153100 (2607) LordPero
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922446 (21257) LukaTCE

Več podobnih tem