» »

Računalnik za vsaj 3 leta

Računalnik za vsaj 3 leta

Aphanisis ::

proc: Intel ® Core 2 Quad Q6600 160,06€
matična: ASUS P5Q Pro 109,17€
graf: Sapphire Radeon HD 4850 512MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x 165,39€
napajal: LC Power LC5550 "Black edition" v2.0 32,81€
ram: Exceleram PC2-6400 "SW" KIT 4096MB 800 MHz DDR II 77,23€
disk: Western Digital WD6400AAKS "Caviar ® SE16" 640GB 7200RPM 16MB Serial ATAII 86,16€
dvdrw: Samsung SH-S223F BEBE Črna 22,67€
vent za proc: Xigmatek HDT-S1283 33,61€
ohišje: Cooler Master RC-334-KKN1-GP "Elite 334" Črna 38,41€

skupaj: 725 euro

1. Proc. mislim naviti. Koliko lahko pričakujem OC procesorja v tej konfiguraciji, v precej slabem ohišju brez dodatnih ventov za izpihovanje zraka?
2. Katero termalno pasto naj kupim?
3. Naj dodam še dobrih 10€ in kupim p5q-e namesto -pro?
4. Bo 550w dovolj tudi takrat, ko bom dodal še eno 4850 grafično v cross.?

Ta comp bom uporabljal predvsem za igre, ampak ker ne mislim kupovati novega vsaj 3 leta, kvečjemu tega nadgraditi, sem se odločil za 6600 namesto 8400.

Konfiguracija je sestavljena pri AGT. Mislim, da je pri Elektroniki cena zelo podobna.

Hvala za pomoč!

zee ::

1. Ne kaj dosti.
2. Arctic silver 5 (ne vem sicer, kaj je point kupovati neko drago termalno pasto, ce imas ohisje precej slabo).
3. Ne.
4. Ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Aphanisis ::

Pri navijanju mi ne gre za to, da bi dosegal rekorde, ampak da bi iz procesorja za nizko ceno ohišja in ventilatorjev iztistnil toliko, da se investicija v te komponente izplača po merilu price/performance. Kaj mi svetujete glede tega?

x45 ::

kupi amd ja x3 ali x4 , 775 je out. za detaile ZS. Tud upgradal boš lahko 775 pa gre v pokoj.

Volta ::

775 je out ? Pa ne glumi spet.

Aphanisis - mislim da si sestavil dobro mašino, vendar boš za navijanje moral poseči po recimo LC Arkangelu, ki ti bo zdržal tudi navit CF. Seveda bi pa blo dobro dodati tudi kakšen dodaten ventilator v ohišje, pa bo.

darius ::

kupi amd ja x3 ali x4 , 775 je out. za detaile ZS. Tud upgradal boš lahko 775 pa gre v pokoj.



x45 Naredi vsem uslugo pa si porini AMD lepo v rit. Amd še par let nebo dosegel razultatov core 2 duo na 775 podnožju, kar sam veš pa si vseeno mečeš skale v oči al pa si slep gluh nor pa definitivno. nub.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

mihajlo carr ::

x45, spet ti=)
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

BuBBle.D ::

Vote-ban X45 off forums, anyone?

Mašina ti bo čisto vredu. V kolikor je procesor G0, lahko pričakuješ tam 3,6ghz v kolikor bo temperatura v mejah normale.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Aphanisis ::

Glede na to, da je 850W napajalec dražji za 70eur in da še precej časa ne bi imel 4850 v CF, sem se odločil, da ostanem na 550W napajalcu in raje kupim čez toliko časa kar novo grafično kartico.

1. Je torej 550W dovolj za navijanje brez crossfire; če ni, koliko W naj kupim?
2. Katero ohišje in dodatne ventilatorje priporočate? (Čim bolj poceni, ne bi rad preplačal tistih nekaj mhz več - moj cilj ni navijanje zaradi navijanja ampak doseganje optimuma v price/performance).

Še enkrat hvala za nasvete.

Aphanisis ::

Kaj pomeni, da je procesor "GO"?

Meizu ::

Neee, BuBBle.D :P Ne ga banat. Take ljudi rabimo, da se malo nasmejimo ane? Pol bi blo preveč dolgočasno tu gor :P Tu gor je enih par takih, ki te redno nasmejijo z njihovimi izjavami... :D

Meizu ::

Tko po domače: G0 stepping pomeni, da se malce boljše navija kot pa prvotna različica Q6600.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Volta ::

@Aphanisis

1. 550W ti bo pomoje skoraj gotovo dovolj za navit Q6600 in 4850.
2. Dobro prevetrena ohišja so praviloma kar draga, tako da ti priporočam eno čisto preproto Big Tower ohišje, ki bo hladnejše že zaradi tega, ker je prostorno + noter daš še ena 2 120mm ventilatorja in pustiš odprto stranico pa si na konju. Pomoje ne potrebuješ drugega.

BuBBle.D ::

Neee, BuBBle.D :P Ne ga banat. Take ljudi rabimo, da se malo nasmejimo ane? Pol bi blo preveč dolgočasno tu gor :P Tu gor je enih par takih, ki te redno nasmejijo z njihovimi izjavami... :D


Dober argument, vendar mi specifično on, ki že res pretirava, ni več smešen. Batine bi mu dal.
Dost offtopica z moje strani.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

x45 ::

Neee, BuBBle.D :P Ne ga banat. Take ljudi rabimo, da se malo nasmejimo ane? Pol bi blo preveč dolgočasno tu gor :P Tu gor je enih par takih, ki te redno nasmejijo z njihovimi izjavami... :D


Ja saj to so taki " strokovnjaki" ki vse delajo v stilu Intel uber Alles.

tole je smešno in žalostno hkrati.

BuBBle.D ::

Ja saj to so taki " strokovnjaki" ki vse delajo v stilu Intel uber Alles


Ne mešat "price/performance" ljudi z fanboyi. Poleg tega pa trenutno res je intel uber Alles, hands down.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Aphanisis ::

Doma imam bigtower Chieftech DA-01BD ohišje, tako da bom najbrž nove komponente kar sem not zložil. Na hrbtišču ima 2 reži za 80mm vente. Problem je v tem, da imajo 80mm venti 3-pinske konektorje, ki se vključijo v matično. Nekje sem prebral da to ni najbolje početi. Je to sploh res? Če ni, a mogoče kdo ve koliko 3-pinskih konektorjev ima P5q? - rabil bi seveda 1 za procesor in 2 za izpihovanje zraka. A se da kupiti kakšne pretvornike 3 v 4 pinske, tako da oba venta potem normalno vključim na napajalec?

Zgodovina sprememb…

BuBBle.D ::

Na matično ni pametno kakšne Delte priklopit, ki vlečejo dosti elektrike, za navadne ventilatorje pa ni panike. V cool-pc pa imajo pretvornik z 3 na 4pin. Celo dobi se en od zalmana ki ima 4 mesta za 3pin priklipe, katere priključiš na en 4pin molex.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Blinder ::

Zakaj vam je tako tezko nadgrajevat računalnik? MIslm meni takrat postane najbolj zanimivo ko se kaj šraufa testira..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Aphanisis ::

Matična: ASUS P5Q PRO - P45
Procesor: Intel Core2Quad Q6600 SLACR G0 Tray
Ventilator za proc.: SCYTHE Ninja Plus Rev. B SCNJ-1100P
Ram: CORSAIR XMS2 DHX 4096MB KIT cl4
Disk: SATA2 WESTERN DIGITAL 640GB 16MB
DVDRW: SATA2 Samsung SH-S203P
Grafična: Sapphire Radeon HD4850 512MB
Napajalnik: Future Power 750W Ultra Silent
Ohišje: ANTEC Three Hundred

Skupaj: 752€

Po celodnevnem googlanju sem se odločil za zgornji sistem, nakup pri Elektronika.si. Zavedam se noname napajalnika, ampak kaj hočem, imam omejen budget in v prihodnosti želim dokupiti še eno 4850, zato rabim 750.

Sicer pa je moja želja poganjati stvar stable na 3,2GHz, bo šlo? Je sistem ok?

Pa še eno vprašanje: pri elektronika.si ponujajo ob nakupu celotnega računalnika še Hanns.G 22" LCD Monitor za 170€. Na njihovi strani ni omenjeno, kateri model točno je. Ali mogoče kdo ve kaj več o tej ponudbi. Monitorja še nisem mislil kupovati, ampak za 170€ 22" izgleda splačljivo, pa tudi moj 19" CRT je za v pokoj. Seveda se zavedam, da je za malo denarja tudi malo muzike, ampak če se da plesat...?

Dami ::

Bi ti vseeno priporočal da nabaviš novo ohišje, tako ki ima spredaj in zadaj 120mm vent (to ma tak 99%). Na plato jih lahk komot priklopiš kok pač gre. Jaz jim mam 6 :)
Za 3 leta naprej je pa težko gledat. Intelovi proci se bojo drug let zamenjal komplet (podnožje, dd3). Če ne druga boš čez slabe 2 leti menjal grafo. Price/performance je tvoja konfiguracija odlična, vendar bo čez 2leti podn (razn če boš sam stare špile igral).
ps. ignore komentar za ohišje, nism vidu da boš vzel anteca.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

levaky ::

Mja, jaz bi rajše vzel 500W napajalnik znane firme kot 750W noname. Tistih 750W bo prej polovica le-te pri cheap firmah.

lp, Matej

Aphanisis ::

levaky, to govoriš iz izkušenj ali samo sumiš? Ko sem googlal ta napajalnik nisem naletel na podobne pritožbe.

BuBBle.D ::

@Dami: najverjetneje nisi pogooglal za tole ohišje, ker ima spredaj 2X120mm venta in zadaj enega (ali celo 2, ne vem več točno).
Ohišje za svojo ceno ponuja ogromno vetra.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

jimyboy ::

Tudi LC 550W je poceni in bogi po kvaliteti. Nabav kak Corsair,Enermax,Tagan napajalnik ki imajo minimalno 3 leta garancije pa je mir.

Dami ::

@Dami: najverjetneje nisi pogooglal za tole ohišje, ker ima spredaj 2X120mm venta in zadaj enega (ali celo 2, ne vem več točno).
Ohišje za svojo ceno ponuja ogromno vetra.

Očitno tudi ti ne prebereš celega komentarja (preber še enkrat moj zadni stavek v prejšnem replyu), kot tudi jaz nisem vidu spodaj, da bo vzel anteca in je bil prvotni reply mišljen na chiefteca.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BuBBle.D ::

Ja, komaj sedaj sem videl, da je temo uredil, le-to pa pred edit-om nisem videl.. Se ti opravičujem!
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Meizu ::

jimyboy - raje Arkangela. Za manj denarja več moči in enako stabilne linije.

levaky ::

Izkušenj iz prakse v primeru napajalnikov nimam, imam pa nekaj izkušenj iz avtoakustike. Sub "noname" podjetja ima deklarirano moč, ki jo prenaša mogoče 10min, medtem ko kaka bolj znana firma prenaša tudi 2x večjo moč od deklarirane brez problema.

Meizu ::

Pri Arkangelu je malce drugače. Tagan in podobne variante, plačaš sigurno en kos firmo. Pri Arkangelu pa ne tolko, ker je to še vedno LCPower ampak je kvalitetneje narejen. 850W Arkangel se lahko komot primerja z vsaj 750W Tagani.

tilinho20 ::

Tako kot je Meizu rekel. Arkangel je res kvaliteten napajalnik in se cenovno bolje splača kupit Arkangela kakor druge napajalnike za isti dnar.

Zgodovina sprememb…

biokill ::

pakaj pa glede njegove glasnosti? je npr. glasnejši kot corsiar hx 620 al kar že je tist ta tih :D

tilinho20 ::

Meni je neslišen. Naj bi bil pa glasen če ga bi pa res na polno obremenil. Sam to sigurno ne boš obremenil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212485 (8119) Napajalc
»

Slike vaših računalnikov (komentarji)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122355 (1389) erzy
»

računalnik do 400 €

Oddelek: Kaj kupiti
272246 (1419) norfeks
»

zmogljiv in tih pc

Oddelek: Kaj kupiti
172199 (1712) knehtl
»

ulTrA PC - need your help plz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
674109 (3018) PrimozR

Več podobnih tem