» »

višji ddv

višji ddv

buuu ::

Na finance se ravno ne spoznam, ampak me zanima če bo višji ddv v slovenji povzročil višje cene tudi računalnik, mobilnih telefonov in podobno?
  • zaklenil: Mavrik ()

trnvpeti ::

buuu je izjavil:

Na finance se ravno ne spoznam, ampak me zanima če bo višji ddv v slovenji povzročil višje cene tudi računalnik, mobilnih telefonov in podobno?

seveda

matobeli ::

verjetno vsaj ene 3-4% višje cene. Kdo bo pa opazil...

Mipe ::

Drobiž. Razlike med različnimi modeli so večje.

trololo2 ::

Ce bos narocal robo iz tujine ne bo prav nic drazje. Jebes nas 22% DDV, v Nemciji je le 19%, trgovske storitve pa neprimerno boljse.

hojnikb ::

yup, zdej bo tujina še toliko bolj zanimiva.. :D
#brezpodpisa

medenko ::

trololo2 je izjavil:

Ce bos narocal robo iz tujine ne bo prav nic drazje. Jebes nas 22% DDV, v Nemciji je le 19%, trgovske storitve pa neprimerno boljse.


+ višje plače, le kako? samo tam verjetno nimajo toliko tajkunov in goljufov, nekako sistem deluje.

Nikec3 ::

Lahko povem kar moj primer. Želel sem kupiti kalkulator, ki pri nas stane 240 €, še po starem davku. Iz Nemčije sem ga naročil za 140€ + 30 € poštnine, z dostavo na dom. Že pri 20% DDV smo bili nekonkurenčni, kaj bo šele pri 22%.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

šernk ::

Konkurenčnost? Po čem? :))

nismo konkurenčni evropi ne po plačah, ne po cenah, ne po kupni moči in ne po kvaliteti trgovcev in njihovega odnosa do stranke.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Glugy ::

Okol nas prenašajo ker se premal bunimo za svoje pravice in premal pritiskamo na trgovine.

Furbo ::

Seveda bo višji DDV neposredno vplival na cene. Razna pisarjenja novinarjev, ki so v žepu politikov, kako naj bi trgovci 'absorbirali' te razlike in podobno so navadni kretenizmi.

Ko se DDV dvigne, popraviš program za računovodstvo, izdajanje računov itd, namesto 20% pač pribije na ceno ustrezno več. To je vsa znanost.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Vikking ::

Nikec3 je izjavil:

Lahko povem kar moj primer. Želel sem kupiti kalkulator, ki pri nas stane 240 €, še po starem davku. Iz Nemčije sem ga naročil za 140€ + 30 € poštnine, z dostavo na dom. Že pri 20% DDV smo bili nekonkurenčni, kaj bo šele pri 22%.


Če nemci zvišajo ddv na 30% mi pa spustimo na 15%, bo kalkulator še vedno cenejši pri nemcu.

Drugače pa si lahko izračunaš za koliko bo dražje pri višjem 2% ddv-ju.

Sicer višji ddv bo prenešen na končnega potrošnika oziroma nekateri bodo pač znižali cene za 2% če bodo zaradi tega več prodali. Se pravi ne bodo spremenili cen.
Podjetja znotraj v sloveniji ki so del verige, zanj ne bo nobenih razlik, saj bodo kupovali in prodajali po 22% ddv-ju. Kako pa to vpliva na konkurečnost pa je drugo vprašanje.

para! ::

Tehnična roba se itak iz tujine naroča.
Death before dishonor!

St235 ::

Furbo je izjavil:

Seveda bo višji DDV neposredno vplival na cene. Razna pisarjenja novinarjev, ki so v žepu politikov, kako naj bi trgovci 'absorbirali' te razlike in podobno so navadni kretenizmi.

Ko se DDV dvigne, popraviš program za računovodstvo, izdajanje računov itd, namesto 20% pač pribije na ceno ustrezno več. To je vsa znanost.


na žalost ne pri nas. Dam roko v ogenj, da bo poleg 2% višjega DDV prišlo tudi do zaokroževanja cen. V lokalu tukaj zraven mene si 2% podražitev pri kavi predstavljajo kot dvig iz 1,1€ na 1,2€. Pivo pa bo šlo iz 2,3 € na 2,5 €.

Glugy ::

Jah če si tko predstavljajo majo bl slabo predstavo kok je 1%. Nazaj v šolo pa k matematiki računat. Procenti so pa ja neka osnovna razgledanost.

para! ::

Ampak oni lahko podražijo kavo tudi na 3 EUR, samo verjetno ne smejo povedat, da je to sam zarad DDVja. Tko da nima nobene veze kako oni vračunavajo ta DDV.
Death before dishonor!

St235 ::

Right, podražitev, ki se slučajno zgodi na isti dan kot DDV. Le zakaj?

para! ::

Torej se podražitev ne sme zgoditi na isti dan kot DDV? Je to prepovedano črno na belem?
Death before dishonor!

Furbo ::

Kadarkoli lahko podražiš kar hočeš, le zakaj se ne bi smela zgoditi? Saj nismo več v času državno določenih cen lol.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Glugy ::

Sj ne rečem je po pravilih. Lahk kdorkol draži kadarkol, sam preveč pravično pa tole ni lih. V bistvu bodo zdej mnogi še več zaslužl.

Mavrik ::

Dajte dvignit nivo nad jamranje drugič no.
The truth is rarely pure and never simple.

D3m ::

Glugy je izjavil:

Sj ne rečem je po pravilih. Lahk kdorkol draži kadarkol, sam preveč pravično pa tole ni lih. V bistvu bodo zdej mnogi še več zaslužl.


Kaj ni pravično? Imaš določeno ceno, če imaš denar boš kupil, če nimaš ne boš kupil.
Socialo si pa tukaj žal ne moremo iti.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14618770 (15386) Mato989
»

Nakup avtomobila katerega se ne dobi v Sloveniji ?

Oddelek: Na cesti
213558 (2126) pe3c
»

ZDA in DDV

Oddelek: Loža
3110062 (9388) givos
»

Apple bo Italiji po dogovoru plačal 318 milijonov evrov zaostalih davkov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
15539635 (36147) Invictus
»

Povišanje DDV na 22%, ter obveznega zdravstvenega zavarovanja za 100%

Oddelek: Loža
274108 (3156) Brane2

Več podobnih tem