» »

Nakup avtomobila katerega se ne dobi v Sloveniji ?

Nakup avtomobila katerega se ne dobi v Sloveniji ?

Netrunner ::

Je kdo že kupoval model avtomobila kateri ga ni mogoče dobiti v Sloveniji? Zanima me koliko je kaj komplikacij glede nakupa avtomobila v tujini in kakšne dodatne stroške lahko pričakujem?

Kakorkoli, zanimam se za nisan qashqai-a +2 katerega nevem zakaj ni mogoče kupiti v Slovenji.

hojnikb ::

DMV, holomogacija...
#brezpodpisa

St235 ::

Netrunner je izjavil:

Je kdo že kupoval model avtomobila kateri ga ni mogoče dobiti v Sloveniji? Zanima me koliko je kaj komplikacij glede nakupa avtomobila v tujini in kakšne dodatne stroške lahko pričakujem?

Kakorkoli, zanimam se za nisan qashqai-a +2 katerega nevem zakaj ni mogoče kupiti v Slovenji.


Odvisno od kje uvažaš.

V grobem:
Plačan mora bit DDV
Plačan mora bit DMV
Avto mora imet homologacijo

Odvisno od kje uvažaš ti bo manjkalo nekaj od naštetega (DMV ti bo vedno) in bo treba plačat. Največ težav je seveda lahko z homologacijo v kolikor vozilo ni bilo predvideno za slovenski oziroma evropski trg. Tukaj se preverja vse od izpuhov do barve smernikov.
Tako, da če boš uvažal iz EU je postopek relativno enostaven, karkoli izven pa se lahko zaradi homologacije zakomplicira. V grobem, če boš koga najel, da to dela namesto tebe pričakuj kakih 1000EUR ektra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

Če že kupuješ, potem probaj kupiti v evropi (oz bolj konkretno v Nemčiji). Z nemško homologacijo ni problem avta uvozit in registrirat, četudi so kakšne predelave narejene na avtu.
Naši bebčki samo gledajo da je TUV zraven in da se cifre popolnoma ujemajo. Ne znajo bit človeški, če je karkoli narobe (ena cifra bo nekje narobe napisana - se recimo vidi da je tupkarska napaka - pa boš moral papirologijo ponovno zbirat skupaj).

Je pa pri uvozu najbolj pomembno da plačaš DMV, samo to je važno za državo.


Pa preveri VIN številko avtomobila. Recimo toyota ima za EU vedno 16 mestno cifro. V nemčiji obstajajo tudi take s 13 mestno cifro (delane za afriko, kosovo,...). Teh pa v sloveniji ni mogoče registrirat, ker naši programi ne omogočajo vpisa manj cifer, kot so jih predvideli za posamezno znamko avtomobila (ja butasto, ampak ...) Sem imel možnost dobiti skoraj novo toyoto 4runner narejeno za policijo (enote, ki so iz EU tam kot policaji) na kosovu, pa sem ugotovil, da se je v sloveniji nebi dalo registrirat ravno zaradi prekratke VIN številke)

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Sem povprašal na nissan.si če mi lahko sporočijo v katerih državah EU je model +2 na voljo in vse kar so mi odgovorili je:
Žal z želenimi informacijami o vozilu Nissan Qashqai ne razpolagamo saj vozilo v Sloveniji ni komercializirano za prodajo.


Bom moral pogledat v sosednih državah če se ga da dobit. Na avtonet sem zasledil par rabljenih tako, da očitno ne bi smelo biti težav uvoziti v Slo.

Han ::

Qashqai +2 je obstajal v prvi generaciji. V drugi so ga uknili. Namesto njega imaš na voljo X-Trail.

P.S. Da si dobil takšen odgovor s strani Nissana, me sploh ne preseneča, saj ne poznajo niti lastnih avtomobilov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

St235 ::

na mobile.de ti najde samo stare q+2, tako da dvomim, da boš dobil novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Netrunner ::

hm... pa res. Očitno ni novih +2 modelov. X-trail kar sem videl je samo dizel, pa še malo predrag je za moj okus. Osnovni Qashqai mi je kul, samo prtljažnik ima premajhen in če ni več +2 verzije potem ga bom moral očitno črtati iz mojega seznama za potencialni nakup.

Han ::

X-Trail je tudi 1,6 bencinc.

Enako velik prtljažnik kot trenutno aktualen Qashqai ima novi Suzuki SX4 S-Cross, ki ima večjo kabino in precej nižjo ceno z več serijske opreme. Večji prtljažnik imata npr. Seat Ateca in VW Tiguan. Še večjega pa nova Škoda Kodiaq.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Prvi "uraden" Nissan Qashqai 2 facelift review:



Peugeot 3008 in nova (fejsliftana) Mazda CX-5 sta bolj "up-to-date". ;)

BC3 ::

kupil sem novo vozilo v nemčiji. furs je za izračun DMV-ja vzel vrednost vozila + že plačan DDV (v nemčiji), tukaj (na njihovi strani) - http://www.fu.gov.si/davki_in_druge_daj... - pa piše, da se vzame cena brez DDV-ja?
a so se zmotili ali si jaz narobe razlagam davčno osnovo?

za izračun plačila DDV-ja so pa potem vzeli vrednost vozila (brez že plačanega DDV-ja v nemčiji) + izračunan DMV (x 0,22)...

pe3c ::

Pri obracunu je pomembno kako FURS obravnava tvoje vozilo, kot novo, ali kot staro: za FURS je vozilo novo v primeru: da je vozilo bilo v DE prvic dano v promet pred manj kot sestimi meseci, ali ima manj kot 6000 prevozenih km.
V primeru, da je vozilo za FURS novo se obracuna DMV in nato tudi DDV; osnova je cena brez DDV v DE.
V primeru, da je vozilo za FURS staro se obracuna samo DMV, ker je DDV ze placan v DE.

Bi rekel, da so se zmotili, ce si imel na racunu jasno zapisano ceno brez in z DDV v DE ter davcno stopnjo.

Sam sem lani uvozil nov avto iz AT in so mi za osnovo vzeli ceno v AT brez DDV. Po placulu davka v SI sem dobil povrnjen davek iz AT.

FTad ::

pe3c je izjavil:

Pri obracunu je pomembno kako FURS obravnava tvoje vozilo, kot novo, ali kot staro: za FURS je vozilo novo v primeru: da je vozilo bilo v DE prvic dano v promet pred manj kot sestimi meseci, ali ima manj kot 6000 prevozenih km.
V primeru, da je vozilo za FURS novo se obracuna DMV in nato tudi DDV; osnova je cena brez DDV v DE.
V primeru, da je vozilo za FURS staro se obracuna samo DMV, ker je DDV ze placan v DE.

Bi rekel, da so se zmotili, ce si imel na racunu jasno zapisano ceno brez in z DDV v DE ter davcno stopnjo.

Sam sem lani uvozil nov avto iz AT in so mi za osnovo vzeli ceno v AT brez DDV. Po placulu davka v SI sem dobil povrnjen davek iz AT.


Pa se ti je splacal uvoz iz AT? Jaz primerjam konfiguratorje npr za Passata in je ze razlika v base ceni cca 3k€, z isto opremo pa ze skoraj 9k€....

pe3c ::

Pri tem se je, drugace tega niti ne bi sel delati, seveda je vse odvisno kaj in kdaj kupujes; kupil sem Hondo Civic Tourer; cakalna doba pri nas bi bila 5 mesecev, AC Mobil pa nezainteresiran; v AT je bila iz zaloge in zaradi tega dokaj ugodno.

Najbolj se to splaca dela iz drzav, ki imajo visji DDV kot pri nas (recimo HU).

fikus_ ::

Fursu si dostavil račun, na kateren je bil vključen DE DDV, moral bi jim dati račun, na katerem ni prikazan. Ko pri nas plačaš vse dajatve, zahtevaš povračilo DE DDV v DE.
Približno tako to gre, ne me pa držati 100% za besedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

BC3 ::

pe3c je izjavil:

Bi rekel, da so se zmotili, ce si imel na racunu jasno zapisano ceno brez in z DDV v DE ter davcno stopnjo.

Sam sem lani uvozil nov avto iz AT in so mi za osnovo vzeli ceno v AT brez DDV. Po placulu davka v SI sem dobil povrnjen davek iz AT.
se je ,,zmotila", da in nato poslala popravljene vrednosti...

fikus_ je izjavil:

Fursu si dostavil račun, na kateren je bil vključen DE DDV, moral bi jim dati račun, na katerem ni prikazan.
nimam računa brez ddv-ja.

a kdo ve kje/kako se zahteva vračilo ddv-ja? tale stran - http://europa.eu/youreurope/citizens/ve... - me pošlje sem -
http://www.bundesfinanzministerium.de/W... - pa ne najdem nič uporabnega...?

fikus_ ::

Za račun brez prikazanega ddv bi moral prositi prodajalca. V vsake primeru ti ga prodajalec zaračuna. Vprašaj, če ti ga napiše sedaj.

Sicer bi pa morali na FURSu vedeti. Poskusi še enkrat iti do njih in razložiti.

Kje pa zahtevaš vrnitev DE ddv pa ne vem. Moraš pa imeti papirje, da si plačal SLO ddv.

pe3c ::

Ni potrebno, da imas racun iz DE brez DDV. Dovolj je, da je jasno zapisano, cena brez in cena z DDV na tem racunu.

Po poplacilu DDV v SI dobis potrdilo in z njim dokazes prodajalcu v DE, da je DDV placan in ti prodajalec povrne placan DDV v DE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

BC3 ::

prodajalec nič ne vrača.

pe3c ::

Ne bom trdil, da je prodajalec tisti, ki znesek nakaze; vendar sem jaz preko njega "zacel" in dobil povrnjen DDV.

BC3 ::

meni ni znal (ali hotel) nič pomagati glede tega. ti si vse urejal preko prodajalca? ali se spomniš na katero ustanovo je bilo treba pošiljati papirje?

pe3c ::

Da, potrdilo o placanem DDV sem poslal njemu in tudi dobil znesek (verjetno, napisan je kot placnik) iz njegovega racuna, sem preveril na izpisku iz bancnega racuna. Je pa res, da sem pred nakupom vse preveril pri njem kaj in kako bo sel postopek.
Ker informacij kako uvoziti nov avtomobil je bore malo. Priznati moram, da je pri meni edino FURS (NM) vedel tocno kaj mora narediti, ostali so se malo lovili.

Casovno postopek vzame priblizno mesec dni, ker ima FURS 30 dni za obdelavo vloge.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432824 (1851) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524298 (4369) benjaminp
»

Uvoz avtomobila iz Italije, IVA deducibile?

Oddelek: Na cesti
113762 (3682) zk_eu
»

Uvozne dajatve in DDV pri nakupu rabljenega blaga - ZAKAJ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12927471 (25315) chinko
»

nakup avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
2111436 (10516) mesoreznica

Več podobnih tem