» »

Povišanje DDV na 22%, ter obveznega zdravstvenega zavarovanja za 100%

Povišanje DDV na 22%, ter obveznega zdravstvenega zavarovanja za 100%

BALAST ::

Seveda so te namigi bili izrečeni danes v dnevniku, ampak po mojem mnenju so še kako resnični.
Kaj bi bilo potrebno postoriti, da bi se izognili vsaj enemu?

Jaz menim, da je zadnji čas, da se število državnih zavodov in njih zaposlenih zmanjša.
Ne govorim samo za zavode, ki prinašajo izgubo ampak na splošno o zavodih, ki opravljajo podvojene funkcije in se ukvarjajo v večini samo z lobiranjem.
  • spremenil: BALAST ()

Tarzan ::

Javno upravo olajšati za 50% zaposlenih, ki ne delajo nič. Kjer jih rabijo lahko zaradi mene zaposlujejo nove, ker sedaj jih ne morejo, obstaja pa 1001 agencija, ki obstaja le zato, da greje stole in preklada papir.
Javni upravi znižat plače da bodo primerljive ali nižje od gospodarskega sektorja. Glede na to, da je v javni upravi služba zagotovljena in ni strahu, da boš zdaj-zdaj končal na cesti, plače morajo biti nižje od tistih v gospodarstvu iz katerih se mimogrede celotna državna uprava tudi napaja.

Gospodarstvo pri nas je v krču, država je ostala brez denarja, dražijo se krediti. Najbolj enostavno je priviti gospodarstvo, ko to več ne gre v nedogled, je treba začet jemat ljudstvu.

Obvezno, dodatno, dopolnilno... Vse skupaj dat v eno samo zavarovanje, obvezno zavarovanje. Na ta način ne bi rabili premije dvigati veliko, mogoče povprečno le par odstotkov. Zmagamo vsi, edino Vzajemna in podobne barabe izgubijo neomejen bazen denarja.

Dokler se problemov ne lotimo sistemsko bomo drveli v brezno iz katerega povratek bo hudo boleč. Če bi se končno odločili in začeli politiki delati v interesu države, iz sedla vreči mafijske botre iz "gospodarstva", temeljito zamenjati politično garnituro,... potem bi bili že v lepem vzponu, tako pa je samo še vprašanje časa, kdaj bo Slovenija shirana crknila.


Ko vidim mladino, ki se politično udejstvuje me je še bolj strah. Ko vidim mladino, ki bo, če bo šlo vse po (njihovi) sreči, končala v gospodarstvu, me kar zmrazi. Imam praktično vsak dan opravka s temi ljudmi in resnično mislim, da se nam, če se jim ne vgradi novega firmwera s povsem drugačnimi nazori, slabo piše.

fosil ::

Ne mešat stvari, oziroma ne nasedat slaboumnim novinarjem.

Zvišanje DDV na 22% je bilo predstavljeno v paketu skupaj z znižanjem dohodnine.

Povišanje zdravstvenega je pa čisto druga stvar. To je predlagal ZZZS, kjer so se nekaterim očitno že skisal možgani, čeprav temperature še niso tako visoke.
Tako je!

zee ::

Cez mesec in pol zapuscam Slovenijo. Kdor more, naj stori enako.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tarzan ::

Fosil, zvišanje DDV v kombinaciji z znižanjem dohodnine - predvsem za nižje sloje, se mi zdi korektno. Vprašanje je edino, kje se bo vse skupaj končalo. Dejstvo je, da že sedaj se splača kupovati v Nemčiji, če se DDV dvigne, ne bo več sploh nobene dileme, že pri malo večjem multipraktiku, se ti bo splačalo doplačat tistih 10 do 20 EUR poštnine, ker so cene tehničnih zadev že sedaj tudi do 50% nižje. Vprašanje, koliko bo država s tem dejansko pridobila. Živi bili (nadam se), pa vidjeli.

Zdravstveni prispevek zvišat - ni niti najmanjše možnosti, kot sem rekel, v kompletu s poenotenjem zavarovanj (ukinitev dopolnilnega zavarosranja) mogoče se lahko par procentov dvigne, drugače ne.


Glede na videno v zadnjih mesecih, se razmere pri nas dejansko zaostrujejo in nad nami začenjajo ropotati črni nevihtni oblaki. Glede na trenutno referendumsko klimo, bomo vse reforme gladko zavrnili in dokončno pahnili vlakec v prepad. Krivda pa na koncu ne bo na nas ljudeh, ki bomo glasovali proti - kriva je politika, ki namenoma dopušča mahinacije. V kolikor se spravimo popravljat vse luknjaste prečrvičene zakone, če se spravimo poslat za rešetke vse, ki si to zaslužijo, če sprejmemo nekaj dobrih zakonov in se odločimo za dobro gospodarsko strategijo, potem bomo hitro spet na konju, dotlej pa - na naših plečih bosta nemški in francoski vlak podirala rekorde.

USS Liberty ::

Ne mešat stvari, oziroma ne nasedat slaboumnim novinarjem.


so novinarji vprašali Marušiča o tem, pa ni dal komentarja. Očitno on tiho podpira 100% povišanje cene obveznega zavarovanja. Na koncu pa najbrž ne bo 100% povišanje in nam bo vlada "velikodušno" predstavila "kompromis", to je 50% povišanje.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

algo ::

fosil je izjavil:

Ne mešat stvari, oziroma ne nasedat slaboumnim novinarjem.

Zvišanje DDV na 22% je bilo predstavljeno v paketu skupaj z znižanjem dohodnine.

Povišanje zdravstvenega je pa čisto druga stvar. To je predlagal ZZZS, kjer so se nekaterim očitno že skisal možgani, čeprav temperature še niso tako visoke.


+1

Če bi obveljala dohodninska lestvica kot je bila prikazana v drugem primeru (nad 100.000€ 41%), potem kar naj zvišajo DDV, pa še zdravstvene prispevke. Trenutna lestvica je porazna! 41% že nad 15.000€. Halo?! Pobruhal bi idiota, ki si je to izmislil oz. idiote zaradi katerih je takšna stopnja (javni sektor ;((). Da sploh ne omenjenjam bedaka, ki je v Pogledih Slovenije razlagal, da je janševa vlada kriva, da je v državni blagajni premalo denarja, ker je znižala določene prispevke. Pa kako je lahko ta bedak sploh na tem mestu? Mislim, skoraj najbolje obdavčena država na svetu in potem ti gre tisti debilni birokrat takšno izustiti. Porazno. Edino kar bi ti debili znali je poviševanje davkov! Kreteni pač niso sposobni razumeti, da se lahko v državno blagajno nateče več sredstev, če pravilno zmanjšajo obdavčitev in hkrati malo bolj racionalizirajo državne parazite, katerih edina službena aktivnost je praskanje jajc.

opeter ::

fosil je izjavil:

Zvišanje DDV na 22% je bilo predstavljeno v paketu skupaj z znižanjem dohodnine.

V tem primeru absolutno podpiram!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Yohan del Sud ::

Kakšen argumet bi prav prišel.

Sam trdim, da (ta zakon) ni potreben.

Če jih bo pol manj v upravi in bodo štirkrat bolj mislili (kot moramo to normalni državljani z ubogo denarnico, vsakič, ko gremo v štacuno), bo tričetrt problemov rešenih.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Neko slovensko občino tako skrbi, da je neučinkovita ter draga in ima zaposlenih preveč ljudi, da je nabavila 10kom nadražjih iPad2. Še sreča, da se gre za mobilno napravo, da jih lahko zaposleni odnesejo domov pa prinesejo samo enkrat letno na inventuro :)
Samo tako, za vmes. Hehe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vasquez ::

Povečanje prispevkov za zdravstvo je mišljeno za s.p.-je, kmete, lastnike firm in še nakatere druge. Te prasce kapitalistične je treba iztrebit. Če hoče že kdo delat so na voljo državne firme in javna uprava.

Karaya 52 ::

fosil je izjavil:

Zvišanje DDV na 22% je bilo predstavljeno v paketu skupaj z znižanjem dohodnine.


Ne vem kaj mi je bilo, da sem za hip verjel v dobronamernost Senjurja in te vlade. Zgodilo se je, kar so mnogi napovedovali. Križanič je že ploskal višjemu DDV in dodatnemu obdavčevanju premoženja, na ostalo pa lepo pozabil. Tako so verjetno tudi kopirali nemško zakonodajo, kar je bilo dobro za njih so spremenili, za ostalo pa obdržali jugoslovanski standard. To mi je pred časom povedala oseba blizu Pahorjevega kabineta.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Treba bo odpret podjetje v Bolgariji.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Treba je zapret nesposobneže.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blazz ::

BALAST je izjavil:

Seveda so te namigi bili izrečeni danes v dnevniku, ampak po mojem mnenju so še kako resnični.
Kaj bi bilo potrebno postoriti, da bi se izognili vsaj enemu?

Jaz menim, da je zadnji čas, da se število državnih zavodov in njih zaposlenih zmanjša.
Ne govorim samo za zavode, ki prinašajo izgubo ampak na splošno o zavodih, ki opravljajo podvojene funkcije in se ukvarjajo v večini samo z lobiranjem.



100% dvig je bil govora o prispevku specifične grupe ljudi in ne o dvigu obveznega zdr. zavarovanja...

http://www.rtvslo.si/zdravje/zzzs-bi-pr...

jalovec09 ::

zee je izjavil:

Cez mesec in pol zapuscam Slovenijo. Kdor more, naj stori enako.


pojdi in ne vračaj se, nikjer se ne cedi med, jaz se počutim v Sloveniji svobodnega, kot drugje, ko je vse tak zakonsko omejeno...

Blazz ::

Drgač pa vsi k whineate o višjih davkih, rad bi od vas videl neko spodobno kalkulacijo kako nabrati denar, da vrnemo, kar je že prejšna vlada pripravila, da se bo zapufalo...najlažje je whineat...

Brane2 ::

Evo ti kalkulacije:

Odpreš firmo drugje in se zaposliš v njej, nato pa počakaš da prasci tu sami požrejo kar so skuhali.

Nato se vrneš.

Prej ne bo mir. Ta sistem ni penaljen za neko učenje, priznavanje napak in boljše upravljanje jutri. In kaznovanje odogovornih.

Penaljen je na izčrpavanje do konca. Ne bit ti tisti debil, ki boš dal zadnjega beliča za tole.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Blazz ::

Brane2 ne vem a mi sarkazem detektor ne deluje, al kake bedarije so to?....

Brane2 ::

Sarkazem detektor ti deluje ćisto OK.

Glede bedarij, brez skrbi.

VSE TO smo že videli nekih 30 let nazaj pred zlomom prejšnjega sistema.

Tudi ta se ni zlomu kar tako. najprej je blo ene 10 let škripanja in pokanja po šivih in vsake dva tedna je bla neka inicijativa za izhod iz krize in polno enih zagnanih posameznikov, ki so se poskušali organizirat v nekakšne kabarejske klube za rešitev.

Ka se bolgarije tiče, mi je všeč, ker so davki nizki, firmo odpreš v 5 min., dajatve na plače sploh niso problematične in ker je v EU.
On the journey of life, I chose the psycho path.

sidd ::

Blazz, jaz pa se sprašujem, kje ti živiš zadnje čase?

pojdi in ne vračaj se, nikjer se ne cedi med, jaz se počutim v Sloveniji svobodnega, kot drugje, ko je vse tak zakonsko omejeno...

Ti pa nisi iz gospodarstva, kajne?
no idea for signature
signed
I

Brane2 ::

Aja, pa kar nekaj pogodbenih partnerjev je že odprlo enote v Bolgariji.

Sicer so to prikazali kot "veliko širitev" a podrobnejši vpogled je pokazal, da so si v bistvu samo zbili davke.


Samo vprašanje DNEVA je, kdaj bojo začeli odpuščat domači personal in zaposlovat tujce v poslovalnicah v tujini. Če že ne vse, pa vsaj support personal- tiste, ki jih ravno ne rabijo za delo na določenem terenu. Kar pomeni mirno 75% folka ali več.

A kdo ve, kako je z Republiko Srbsko ?

Ne palim se na Karadžića, ampak raje bi delal tam, kjer poznam jezik. SH govorim dokaj dobro, da bi se učil Bolgarščine, mi pa ne diši, čeprav se bom zagotov spustil tudi v to, če ne bo šlo drugače.

RS ni v EU, ampak ziher ima nek poseben status v sklopu Bosne. Kako je s pretokom blaga RS-EU ?

Koneckocev tudi tega ne rabim- rabim pretok IP storitev in denarja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Avenger ::

Tuji investitorji se Sloveniji lepo izognejo. Po TV je enkrat ena delegacija Japoncev, ki so dosti vlagali v gospodarstvo okoliških držav, izjavila, da Slovenija za njih ni zanimiva in da imajo delež le v eni naši firmi. Kakor je videti, nas čakajo še bistveno slabši časi.

Birokracije je ogromno, pravila pogosto kontradiktorna, na sodiščih neverjetni zaostanki, na vsako uradno stvar je treba dolgo, dolgo čakat.

Za začetek bi lahko skenslali 30 poslancev. Glede na porazno prisotnost, očitno ti ne jemljejo zadeve dovolj resno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

USS Liberty ::

Jaz sem bil še do nedavnega zagovornik tega, da se ukine dopolnilno zdravstveno zavarovane in se združi skupaj z obveznim. Sedaj sem pa zelo proti temu in je bolje, da ostane tako kot je, saj bolje sigurno ne bo, ampak kvečemu slabše, ker česar koli se dotakne ta sedanja oblast s svojimi "reformami", se spremeni v šit. Če nam bodo vladni bedaki "reformirali" še zdravstveni sistem, ga bodo sigurno tako, da bodo prispevne stopnje mnogo večje. Plačali bi sicer 24 evrov manj zaradi ukinitve prostovoljnega zavarovanja, na drugi strani bi nam pa enormno povečali ceno obveznega zavarovanja, tako da bi nas na drug način še mnogo bolj odrli za denar, kot nas sedaj.

Je pa tale predlog o povečanju cene obveznega zavarovanja navadna perverzija. Kako sploh upajo priti v javnost s takim predlogom v teh težkih časih za večino ljudi. Zdravstvena blagajna ima 25 milijomov minusa, oni pa hočejo 300 milijonov dodatnih sredstev, da si bodo polepšali pisarne, kupovali nove službene mercedese ter izplačevali petnajsto plačo...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

opeter ::

A petnajsta plača obstaja?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jernejl ::

USS Liberty je izjavil:

Jaz sem bil še do nedavnega zagovornik tega, da se ukine dopolnilno zdravstveno zavarovane in se združi skupaj z obveznim. Sedaj sem pa zelo proti temu in je bolje, da ostane tako kot je, saj bolje sigurno ne bo, ampak kvečemu slabše, ker česar koli se dotakne ta sedanja oblast s svojimi "reformami", se spremeni v šit.

Sama ideja, da bi bilo tole združeno, morda ni slaba. Sem pa tudi sam proti, predvsem zaradi enega razloga.
Obvezno zdr. zavarovanje se plačuje v % od dohodka, medtem ko je dopolnilno enako za vse. Če ju bodo združili, se bo % za obvezno zavarovanje povečal in tisti z nadpovprečno plačo bodo še dodatno obremenjeni. Kot, da niso že dovolj. Po eni strani bi radi imeli družbo znanja z visoko dodano vrednostjo, po drugi strani pa za te ljudi ustvarjamo zelo slabe pogoje. Seveda, "bogatim prascem" (op: tisti, ki zaslužijo nad 1000eur neto) je treba čimveč vzeti in dati ubogim delavcem.

Brias ::

he he...

hrvaska ma a na vse 23% + 3% recesijskega dodatka :)
srbija ma dva davka, 18% generalno in 8% osnovna zivila, RACUNALNIKI IN KOMPONENTE, zdravila... :)

Brane2 ::

Ti govoriš o DDV/PDV. Ta je tu manjši problem. Največji problem so pizdarije s plačami, ker od tega sranja nimaš nič.

Pomemben je tudi davek od dobička.

Pri nas je sploh hecno to,d a ti mislijo opizdit siacialije celo na dobiček.


Včasih je bila to cela fora DDVja. ja, imaš pizdarije ampak kar se dobička tiče, pač plačaš Davek na dobiček pa je.

Sedaj, ko mislijo tudi to ukinit, za koji kurac bi sploh še imel firmo ?

Država, zaposli še mene !
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937874 (9714) jocoj

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14617234 (13850) Mato989
»

znižanje ddv-ja na pred krizno raven

Oddelek: Loža
476590 (5064) Smurf
»

Zavarovanje

Oddelek: Loža
375153 (3968) paraboŁa
»

Trošarine - ko bodo državo držali pokonci reveži (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10223465 (21696) bosmla

Več podobnih tem