» »

zbudi računalnik z ir daljincem

zbudi računalnik z ir daljincem

Tine:) ::

Pozdravljeni,
pred kratkim sem iz kitajske naročil sledeči ir daljinski upravljalnik:
http://www.ebay.com/itm/K1BO-18m-Wirele...

Zadeva deluje super imam pa eno težavico. In sicer ne znam naštimati, da bi z daljincem lahko zbudil (wake up) računalnik iz sleep stanja. Pod device manager sem daljinec označil kot napravo, ki ima dovoljenje, da zbudi računalnik, a kljub temu ne deluje (imam tudi brezžično tipkovnico, ki pa lahko zbudi računalnik iz spanja brez težav).

Prosil bi za nasvet, kako naštimat, da komp zbudiš s tem daljincem, če je to sploh možno?
Lep pozdrav!

nitro2 ::

Hibernate sleep mode moraš naštimat

Tine:) ::

nitro2 je izjavil:

Hibernate sleep mode moraš naštimat


sm dal računalnik v hibernate mode, pa še zmer nobena tipka na dalincu ne prime

ne vem pa kaj točno je hibernate sleep mode (kje to nastavš)?

Tine:) ::

nitro2 a drugač ti tut uporabljaš tak daljinec pa ti to normalno dela?

BorutK-73 ::

Meni tudi ne dela iz sleepa. Imam pa isto in je super stvarca za moj htpc, čeprav je wireless tipkovnica blizu ampak raje uporabljam tole stvarco.

Zgodovina sprememb…

Tine:) ::

ja jst sm tut kr mal presenečen kok dobr dela za tolk mal dnarja. To da računalnika ne morm z njim zbudit je zaenkrat edina pomankljivost. Zdej če ma še kdo doma isti daljinec pa mu z njim rata zbudit pc nej prosim sporoči. Sam tok da bom vedu ali je to s tem daljincem sploh možno, da nam za brez veze reševal nerešljiv problem :)

BorutK-73 ::

Bom sprobal zvečer ko ga bom zbudil, zdajle spi da ne greje sobe.

matobeli ::

jaz sem tudi mel tale dalinček, prav tako mi ga ni uspelo uporabiti kot power on.

Morm pa rečt da mi ni bil preveč všeč, na razdalji 2-3m sem moral točno pomeriti v USB reciever da je prijelo, med tem ko daljinec za hifi nese kamorkoli ga obrnem.

Je pa res da pač za ta denar ni nič za izgubit.

BorutK-73 ::

Jaz sem včeraj malo sprobal in nastavil da lahko zbudi računalnik. Ampak ko sem računalnik dal spat da bi sprobal, se je čez minuto ali malo več kar sam zbudil in to se mi je dvakrat zgodilo. In sem raje izklopil v nastavitvah da ne zbuja več računalnika in sedaj je računalnik normalno v stand-by že nekaj ur.
Sploh nisem imel možnosti sprobat če dela zbujanje na tej tipkovnici.

BorutK-73 ::

update:
Sem se včeraj malo igral in pritiskal skoraj vse gumbe na IR tipkovnici in računalnik se je zbudil ko sem pritisnil na rdečo power tipko (prva tipka). Sem še danes sprobal samo z rdečo in računalnik se normalni zbudi. Tako da zbujanje z IR tipkovnico dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
17898 (637) fujtajksel
»

Računalnik se sam prižiga in "zbuja"

Oddelek: Pomoč in nasveti
71775 (1610) solatko
»

Moj računalnik ima težave z spanjem.

Oddelek: Pomoč in nasveti
253104 (2377) SloBiscuit
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162846 (2443) ST-777
»

Windows XP 64bit se zbujajo iz sleep mode

Oddelek: Operacijski sistemi
5870 (746) Ulixes

Več podobnih tem