» »

PC se ne ugasne

PC se ne ugasne

blossom ::

Živjo.

Menjal sem mrežno kartico na računalniku. Vse dela bp ampak ko hočem ugasnit pc se kar prižge nazaj. Probal sem odkljukat fast boot pa ne pomaga. A mogoče kdo ve kje je težava in kako jo odpraviti?
Hvala

matična: msi z270 m5
mrežna Gigabyte GC-WB867D-I

Bizkit45 ::

če se to res dogaja po menjavi kartice bi znalo iti za kakšen WoL (wake on lan). V BIOSu izklopi tudi to in poročaj..

Baja ::

tole se meni dogaja na dveh 775 c2d masinah. mislim da se je začelo po enem win updatu, sumim da je povezano z acpi. se nisem resno poglabljal v tole ker so masine tako ali tako prizgane 24/7.

krneki0001 ::

Nastavitve od mrežnih kartic - same lahko zbudijo računalnik iz spanja - izklopi to, pa bo delovalo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

romex ::

Same here.. po win updejtu ista težava.

ker sm prelen, da bi sformatiral ali se kako drugače ubadal z problemom ugašam kar z cmd/shutdown -l -s :)

solatko ::

Včasih se to dogaja zaradi izrabljenega napajalnika. A ti ponovni zagon dela normalno?
Delo krepa človeka

Mare2 ::

Tole bližnjico sem dodal v opravilno vrstico:
%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0 /f
Probaj. :)

blossom ::

V biosu WoL nisem našel sem pa v nastavitvah mrežne sem izklopil pa je rezultat isti. Tudi po tej bližnjici se je izklopil in takoj nazaj prižgal, kot če bi ga ugasnil normalno. Napajalnik bi moral biti ok, star leto pa pol be quiet. Še kakšna ideja? Probam sformatirat?

krneki0001 ::

Preveri power managment od kartice.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

Vseeno preizkusi z drugim napajalnikom, saj se zgodi, da sam od sebe zažene računalnik, ker se okvari vezje v napajalniku, ki ti takoj po izklopu, zopet požene. SW nastavitve po navadi niso krivec za samodejni zagon računalnika takoj po ugasnitvi. A ti ponovni zagon dela v redu ali se obesi, preden računalnik restarta?
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Nastavitev power managementa na mrežnih karticah je velikokrat kriva za "neugašanje" računalnikov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

blossom ::

Power management sem pogledal pa odkljukal pa ne pomaga.. Razen tega da se ponovno prižge kakšno sekundo po zaustavitvi ni nič drugače kot da bi dal normalen restart.. cmos lučka zagori ko se ugasne oz preden se nazaj prižge računalnik, če ta informacija to kej pomaga. D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blossom ()

filip007 ::

Gor odpri Linux Live, pa ga probaj ugasniti.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

blossom ::

Zej sem dal vn mrezno pa se je ugasnil normalno..ko sem jo dal nazaj not pa se spet noce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blossom ()

Han ::

Menjaj mrežno za drugo podobno. Če ne rabiš AC, je dobra alternativa Asus USB-N14.

blossom ::

Jp. Bom menjal. Bo še najlažje. hvala za pomoč :)

krneki0001 ::

Preveri:
- wake on link settings
- wake on magic packet
- wake on pattern match

Večinoma se računalnik nazaj reštarta zaradi "magic packet"
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

fujtajksel ::

Poglej Event log/System če je kej relevantnega. Pa wake-armed zadeve v powercfg (admin cmd okno). Pa mogoče poskusi še resetirat ali reflashat BIOS.

Meni se je nekaj takega dogajalo na prenosniku Dell po eni predhodni napaki pri avtomatskem preklopu iz Sleep v Hibernate. Namesto da bi zahiberniral, se je zbudil (po možnosti pol vroč v rukzaku). To zbujeno stanje je bilo navidez normalno ampak kakšne stvari so delale mal čudno, še zlati zlasti pa je bilo očitno da ni hotel zaspat ali se ugasnit za dlje kot tole sekundo. Je prijel samo hard shutdown (5 sekund power knof).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte GA-8I955x PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
9865 (697) haxorcek
»

Win7 se prebuja sam iz Sleep

Oddelek: Operacijski sistemi
101843 (1584) MrStein
»

wake on lan (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525924 (4035) d0rK
»

Wake On Lan - prosim za pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
62185 (1996) Pyr0Beast
»

WAKE ON LAN!!! Problem???

Oddelek: Omrežja in internet
51694 (1639) PaJo

Več podobnih tem