» »

ime@priimek.si

ime@priimek.si

joej970 ::

Zdravo,

a je kakšna možnost, da si izdelaš takle mail naslov zastonj?

Oz. če že ne zastonj, koliko bi stalo in kje bi to lahko 'naročil'?


Lp

Tilen ::

Domena .si je cca 14 eur na leto. Brezplačno jo pripneš na npr. Google mx ali Microsoft.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

harvey ::

registriraš domeno
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mipe ::

Domena že ni zastonj, razen če se pišeš Arnes. Bo treba ene 15€ letno za personalizirano domeno. E-mail pa urediš tako kot je Tilen predlagal.

direstrait ::

google mx ni več zastonj

joej970 ::

Mmm... Tudi če bi imel domeno com, bi moral zanjo placati? Torej 15 eur + narocnina za google mx...

Kako sploh naredim ime@priimek? Oz. Kje? Pri Arnesu?

hojnikb ::

ti rabiš domeno z svojim priimkom. Sepravi če si novak, rabiš novak.si/.com/.net.
Potem ko maš domeno z svojim imenom, pa MX record daš na Microsoft strežnike, ki ti zastonj nudijo mail. Potem pa sam še skreiraš uporabnika, recimo janez in maš potem mejl janez@novak.si..
#brezpodpisa

jype ::

Svoj mail šenkat Microsoftu al pa Guglu je obsceno.

hojnikb ::

še vedno lahko postaviš svoj mail server..
#brezpodpisa

lambda ::

jype je izjavil:

Svoj mail šenkat Microsoftu al pa Guglu je obsceno.

Predvsem je praktično. Rešiš se administracije strežnika. Žrtvuješ pa privacy (a nič več, kot pri *@gmail.com)

neskoncno ::

Kakšni močni registrarji, kot so Godaddy, Namecheap itd. imajo včasih akcije za nove domene .com,.net za recimo 1$. Je pa potem podaljšanje 7-8$ na leto, še zmeraj kar nekaj ceneje od .si domene.

Drugače pa zastonj gostovanje emaila, ti da Microsoft.

joej970 ::

Kako pa potem to združim z google mx?

neskoncno ::

Google nima več zastonj opcije, lahko urediš tukaj http://www.domains.live.com/. Večina registrarjev ponuja urejanje DNS zapisov za domeno, samo slediš navodilom, kaj moreš vpisati.

joej970 ::

Torej, ko preko godaddya kupim domeno novak.com, grem na https://domains.live.com/Signup/SignupD... in tam vpisem svojo domeno ter se registriram?

That's all?

...:TOMI:... ::

Ali pa pri naših ponudnikih hostinga nabaviš hosting, kjer imaš zraven tudi maile... Sicer je dražje, vendar spet ne pretirano, je pa vsaj malo boljši občutek glede zasebnosti.
Tomi

Mipe ::

Če je domena na voljo. Veš, koliko Novakom se podaljša nos, ko ugotovijo, da je že nek drug novak zakupil domeno? Pod .com imaš eno familijo, pod .si gospodinjske aparate, .eu je nekdo registriral, vendar domena sploh ni v rabi. In tako naprej.

Veliko sreče!

Furbo ::

Najprej sploh preveri, če so domene frej.

Probaš lahko tudi novak@janez.si torej obrnjeno, če še tega ni, si oplel.

Razen če pišeš lastniku domene, če je tako dober, da ti odpre mail :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FrEaKmAn ::

google ima še vedno zastonj, vendar omejeno na 1 mail :)

joej970 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ali pa pri naših ponudnikih hostinga nabaviš hosting, kjer imaš zraven tudi maile... Sicer je dražje, vendar spet ne pretirano, je pa vsaj malo boljši občutek glede zasebnosti.


Kateri pa so ti?

*novak sem dal le kot primer :D

joej970 ::

FrEaKmAn je izjavil:

google ima še vedno zastonj, vendar omejeno na 1 mail :)


Imas kaksno povezavo? Vse kar sem nasel je google apps for bussines za 50$ na leto. Vklucuje pa vse storitve -jaz bi potreboval samo mail.

Zmajc ::

Za tiste ki so signupirali ko je bilo še vedno zastonj je zastonj še vedno.

JohanP ::

Ta mali paket gostovanja (5GB) in registracija .si domene te prideta 37€ na leto.

LitralSM ::

Samo informativno me zanima, če bi tole šlo?
http://ducky-pond.com/posts/9

Phantomeye ::

Hvala bogu, da imam jaz čisto stari google apps, ampak res čisto stari. Kaj to pomeni? :D


Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

LitralSM je izjavil:

Samo informativno me zanima, če bi tole šlo?
http://ducky-pond.com/posts/9

Šlo bi, vendar so načeloma email storitve sinonim za visoko dosegljivost (high availability), kjer ti pošto sprejema (od drugih strežnikov) in posreduje (spletni vmesnik, POP3, IMAP) več kot samo en strežnik in tako nedelovanje enega ali več strežnikov nima vpliva na samo storitev.

Dosegljivost takšnega strežnika je pa odvisno od elektrike pri tebi doma ter zanesljivostjo internetne povezave. (V primeri RPi še zanesljivost samega strežnika, ker jaz ne bi ravno zaupal RPiju, seveda pa so mnenja o njegovi zanesljivosti deljena).

stb ::

Phantomeye je izjavil:

Hvala bogu, da imam jaz čisto stari google apps, ampak res čisto stari. Kaj to pomeni? :D


Kje pa vidiš ta podatek o vrsti naročnine ?

gslo ::

jaz imam nekaj let star google apps account. poleg obstoječe domene, ki še vedno omogoča do 50 poštnih predalov, sem pred 1 mesecem pripel še dve domeni in obe imata omejitev 50 poštnih predalov. "lucky me". :-)

Furbo ::

Saj te omejitve so za nove acc se mi zdi..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

b3D_950 ::

techfreak :) je izjavil:

LitralSM je izjavil:

Samo informativno me zanima, če bi tole šlo?
http://ducky-pond.com/posts/9


Dosegljivost takšnega strežnika je pa odvisno od elektrike pri tebi doma ter zanesljivostjo internetne povezave. (V primeri RPi še zanesljivost samega strežnika, ker jaz ne bi ravno zaupal RPiju, seveda pa so mnenja o njegovi zanesljivosti deljena).


maili bodo vseeno prišli tudi, če je kakšn dan offline. Jasno, če furaš enterprise imaš pogoje drugačne, za privat-use pa ne pretiravat.:P

Phantomeye ::

stb je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Hvala bogu, da imam jaz čisto stari google apps, ampak res čisto stari. Kaj to pomeni? :D


Kje pa vidiš ta podatek o vrsti naročnine ?




Evo je ta slika bolj zgovorna. Začneš v Dashboardu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630944 (10994) Marina2
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520210 (11731) kloko
»

1nadan.si - pokomentirajte nov dizajn

Oddelek: Izdelava spletišč
173412 (2369) Nummy
»

Ocena Moje Spletne Strani www.lap-stand.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9014921 (8896) ...:TOMI:...
»

Zakaj bi želeli biti srečni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7614992 (13255) judoka

Več podobnih tem