» »

Pomoč,velikost TV

Pomoč,velikost TV

traxxas ::

Zanimajo me izkušnje tistih,ki imate večje TV-je.Bi kupili še večje,če bi imeli možnost!?
Namreč,bolj ko gledam ponudbo,bolj sem v dilemi.Trenutno sem zagret za nakup Tv 55".Razdalja gledanja je cca 3,2m.Uporaba splošna,kakšen 3D,skayp,internet...Bi bilo bolje vzeti še večji TV?
Hvala za odgovore.

Map ::

Za 3,2m mislim da je 55" kar ok. Sam gledam iz razdalje okrog 5m in imam 47". Prvi dan je bila ogromna, saj smo prej imeli malo katodno televizijo, danes, po dobrem letu pa bi takoj zamenjal za večjo. Če se ti zdi, da bo premajhna vzami večjo, sčasoma ti bo pa itak vsaka premajhna.

traxxas ::

Sej to me skrbi.Nakup je večje vrednosti,pa če je tako dam še tistih nekaj eur zraven.Mogoče še kakšno mnenje?

6151 ::

vzemi 60ko če imaš prostor (LG plazma) http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Furbo ::

Jaz imam 52 oddaljeno 4m in je odločno premajhna. Če bi kaj dosti gledal tv, bi že imel večjo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

gendale ::

mi imamo eno 46" (se mi zdi) v dnevni sobi (ta je všeč tudi mački, ki se redno sprehaja po vrhu :D), razdalja gledanja malo več od 3m, poleg tega imam v svoji sobi še eno malenkost pod 40", razdalja gledanja nekje 2.5m

oboje je solidno, s tem da na ta večji sdtv zgleda že rahlo grdo (je pa res, da je antenski kabel malo zjahan, ker sigurno ne koristi), hdtv posnetki s prenosnika/telefona (bodisi 720p ali 1080p) pa na obeh izgledajo super

po večjih ne vidim potrebe, dokler ne bomo imeli večjih ločljivosti (no čeprav, če bi mo jo kdo dal zastojn...), oziroma ob menjavi stanovanja, ki bi povzročila gledanje z daljših razdalj
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

tomaz- ::

Sam imam 50Inch LG plasmo na razdalji okoli 3m.. Je fino, bi lahko bilo pa tudi več... torej, če ti proračun dopušča, go for it..

traxxas ::

Mogoče še kakšna izkušnja glede velikosti?

koli99 ::

Vzel 50¨ LG plazmo pred mesecem dni, gledam na razdalji 3m. V trgovini se mi je zdela ogromna (v primerjavi z raznimi 40¨, 42¨), zdaj če bi kupoval bi dodal tistih 200 Eur in kupil isti model 60¨.

Tako da, večje je, boljše je. Če ne gledaš z ravno 1,5m ti nobena TV na tržišču ni prevelika.

KuntaKinte ::

55 je ok,če pa že zdaj razmišljaš o večjem pa ga vzami,da ti ne bo žal

negot ::

tu velja verjemi, večja boljša, sam imam panasonic 65" na razdalji 2,8 m in je super, lahko bi bila še večja, lp :)

traxxas ::

Naj povem,da sem se odloču za nakup 55" TV.Sem popustu pod pritiskom boljše polovice je že prej govorila kaj tako veliko,da je to prevelik TV.Gledamo iz razdalje 2.5-3m in povem vam,naslednjič kupim zagotovo še večjega(če bo keša).Slika v HD je super(720p mam ip)na kabelski bi bila še boljša.Filmi preneseni iz rač.(1080p,3D)so pa še lepši za pogledat.
Tako da svetujem bodočim kupcem, "VZEMITE VEČJO".

LP

tomaz- ::

Tocno tako. Imam Lg 50 inc plasmo. Gledamo na 3 metre.. Ce bi se enkrat kupoval. Bi bila vsaj se 30% vecja... Od viska glava ne boli, hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

Furbo ::

Jap, ne more biti prevelika, pa bab se ne posluša pri nakupu tehnike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

Ubistvu lahko poslusas. Ko sva z mojo kupovala tv, je prav ona navijala za vecji tv, tako da sva uzela LG 55LA6918, razdalja dobre 3m.
Sem gledal tudi plazme (konkretno nek samsungov model) in je bila slika porazna. Crne pike absolutno prevec vidne.
Ce je prostor, potem vsaj 55" :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Okapi ::

Splošno sprejeto mnenje je, da ni praktično nikogar, ki bi kupil tv in potem ugotovil, da je kupil prevelikega. Prevelik je, če ga ne moreš spravit skozi vrata v sobo.;)

O.

Dr_M ::

Ali pa ce imas ogromen avto, pa tv vseeno komaj not spravis :>

ttommy ::

Imamo 47" za razdaljo 3 metre. Je OK, bi pa kupil še malo večjo, če bi jo še enkrat kupoval.
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1080p na 4K TV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5714317 (12507) iMark
»

Odločitev med 40" in 46" televizorjema (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557355 (6084) phixion
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333116 (29924) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334129 (29727) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922294 (20199) Yoni

Več podobnih tem