» »

Odločitev med 40" in 46" televizorjema

Odločitev med 40" in 46" televizorjema

1
2
»

trololo2 ::

BlaY0 je izjavil:

To itak, ampak vedno obstaja nek prag, do katerega zadeve niso stresne. V primeru TV-ja je to pač čas trajanja buljenja. No, ampak tukaj se več ali manj govori o tem kako se velik TV gleda od blizu. Recimo 55" na manj kot 3m. Meni ni prav noben problem gledat filma na 55cm ekranu s treh metrov, še posebej ker to počnem 1x na mesec in ne vsak dan. Seveda, če pa je to tvoj job, in se koncentriraš na piksle ter je tvoj main goal presoditi kvaliteto izrisa slike, je pa to druga pesem. Ampak jaz mislim, večina tukaj prisotnih ne dela to za zaslužek ali greater good ;)


Lej ostali TV kupimo da ga gledamo vsaj ~1h na dan. In kakorkoli obrneš je bolje za oči gledati 50" iz 3m, kot 40" iz 2.5m.

Mislim da je dovolj vrtenja okrog velikosti, če finance in prostor dopuščata se kupi čim večjega. Pika.

Karen ::

Se pridržujem mnenju: the bigger the better (nobenega ne poznam ki bi nesel nazaj tv z razlogom da je prevelik, razen če ni pasal v omaro - tko k še nobena bejba ni rekla da ne bo hodila s tabo ker imaš prevelikega). V enem tednu se navadiš velikosti in razmerja 16:9, pol ti pa niso vsi več tolk debeli k od začetka. Jaz imam sedaj 50fullHD na ene 4m, pa bi takoj zamenjal za 60 (sam ni vredno razlike v denarju glede na mojo količino gledanja), če pa ima kdo 60 in želi manjšega brez ali z min. doplačilom pa pod privat takoj:D

energetik ::

trololo2 je izjavil:

Pri gledanju na blizu je leča (in mišice) bolj napeta kot na daleč. Ergo je manj stresno gledati večjo TV od daleč kot manjšo od blizu.
A dej no. Za mišice očesa je skoraj identično, če gledaš na 2,5 ali pa na 5m. Oboje je za optiko očesa praktično v neskončnosti.
Nisem pa govoril, da se usedeš 30cm pred 17" TV in da je isto, ker tukaj pa je že precejšnja razliak za oko.

refosk ::

Se strinjam s tistimi, ki pravijo da TV ni nikoli dosti velik !

itak37 ::

Evo, se THX priporocila.

35 inch class TV = 3.5-5 feet away
40 inch class TV = 4-6 feet away
50 inch class TV = 5-7.5 feet away
60 inch class TV = 6-9 feet way

http://www.thx.com/consumer/home-entert...

phixion ::

Simon: Kaj si potem kupil? Sam sem se tudi zagrel za ES5500.

lp
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč,velikost TV

Oddelek: Zvok in slika
171316 (914) ttommy
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358307 (7466) nejc1337
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333022 (29830) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334042 (29640) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922238 (20143) Yoni

Več podobnih tem