» »

Intelov Haswell je prispel

1
2
3 4

Spock83 ::

enpac je izjavil:

Toraj trenutno 3370k je se vedno odlicna izbira al pa pocakat na naslednjo verzijo za desktop?


Odvisno od cene.

RejZoR ::

Jezst bom itaq čakal na Skylake. Čeprav če bo Intel nadaljeval tak trend ne bo nič posebnega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brias ::

.de je kao lagerd .... me zanima, kdo bo prvi SS sistema postal ....


http://geizhals.at/eu/intel-core-i5-457...
http://geizhals.at/eu/intel-core-i5-457...

Jaffa ::

Novih procesorjev še ne morete kupiti, boste pa to lahko storili kmalu.


Naj se to pobriše iz novice, ker ni res. :D Tudi pri nas jih je že možno dobiti.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Brias ::

Jaffa je izjavil:

Novih procesorjev še ne morete kupiti, boste pa to lahko storili kmalu.


Naj se to pobriše iz novice, ker ni res. :D Tudi pri nas jih je že možno dobiti.



ELKOTEX ( pure SLO intel distributer )

Haswell - 4 generacija Intel Core procesorjev
3.6.2013
Intel je 2. Junija predstavil novo 4. generacijo Core procesorjev, tokrat tudi na novem podnožju LGA1050.
Novi procesorji imajo kodno ime Haswell in so že dobavljivi iz zaloge.
http://b2b.elkotex.si/izdelki/?adv=1&s=...

tako do .... DANES SS :) ( pa ne od mene ... prestar sem ze za taksne joke :) )

Mitch ::

Ooo tole bo pa prava nadgradnja za mojega ostarelega Core 2 Duo.:D

Mogoče ve, ali bodo naši trgovci dolarske cene spremenili enostavno v evrske ali bodo končno uporabili tečajno listo?

Brias ::

evo elkotex ima tudi ze plato ...

he he he

asrockovo eno in edino :)

al pa se dodajajo plate ...




mlacom ima ze cene ampak je dobava 2-21 dni ( sivina, sivina .... elko je v stegnah, asbis ( svetlo sivi intel disti ) pa v crnucah )

http://www.mlacom.si/racunalniska-oprem...
cene so kar malo visje ... glede na .de .... ampak to je zaradi davka na banane ki ga placujemo ...


in pa 2 gigabyte plate ...
http://www.mlacom.si/racunalniska-oprem...


oooo .... AGT .... he he 4430 dobava 1 dan, dostava 27.3.2014 .... :)

D3m ::

Mitch je izjavil:

Ooo tole bo pa prava nadgradnja za mojega ostarelega Core 2 Duo.:D

Mogoče ve, ali bodo naši trgovci dolarske cene spremenili enostavno v evrske ali bodo končno uporabili tečajno listo?


To ne odločajo naši trgovci ampak Intel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

D3m je izjavil:

Full različni rezultati glede porabe.


Zares čudno, vsaj idle bi moral biti nižji. Kvečjemu to pokaže, da so komponente na osnovni plošči za idle še bolj pomembne od samega cpu. Baje da bo intel proizvajalce prenosnikov malo zategnil glede ostale elektronike ravno zaradi tega.

D3m ::

Poleg napajalnika, moramo zdaj biti pozorni še na model matične plošče in sestavne dele?

To je pa že preveč, če bi jaz kupoval zdaj Haswell bi bil zmeden kaj vzeti, da lahko dobim take rezultate, ki jih oglašujejo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jaffa ::

Brias je izjavil:

evo elkotex ima tudi ze plato ...

he he he

asrockovo eno in edino :)

al pa se dodajajo plate ...




mlacom ima ze cene ampak je dobava 2-21 dni ( sivina, sivina .... elko je v stegnah, asbis ( svetlo sivi intel disti ) pa v crnucah )

http://www.mlacom.si/racunalniska-oprem...
cene so kar malo visje ... glede na .de .... ampak to je zaradi davka na banane ki ga placujemo ...


in pa 2 gigabyte plate ...
http://www.mlacom.si/racunalniska-oprem...


oooo .... AGT .... he he 4430 dobava 1 dan, dostava 27.3.2014 .... :)

Asrock ni zaloge, sta pa 2 Intelovi. :)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

opeter ::

Mene samo čudi to, da so izdali ločene CPU-je. A ni blo enkrat v neki novici omenjeno, da bo naslednja generacije CPU-jev (sem mislil, da bo to ali pa Brodwell?) že direktno integirana (prispajkana) na matično in se ga ne bo dalo menjat? Torej, da boš moral kupit novo "matično", če želiš hitrejšo konfiguracijo?

Ali pa je to bilo mišljeno za prihodnost?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jst ::

Broadwell is expected to launch in three major forms:[7]
(1) Desktop version (LGA1150 socket): Broadwell-D
(2) Mobile/laptop version (PGA socket): Broadwell-M
(3) BGA version:
(a) 35 W and 55 W TDP classes: Broadwell-H (For "all-in-one" systems, Mini-ITX form factor motherboards, and other small footprint formats.)
(b) Less than 15 W TDP class (SoC): Broadwell-U (For Intel's Ultrabook platform.)
(c) Less than 10 W TDP class (SoC): Broadwell-Y (For tablets and certain Ultrabook-class implementations.)

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

SuperVeloce ::

D3m je izjavil:

Poleg napajalnika, moramo zdaj biti pozorni še na model matične plošče in sestavne dele?

To je pa že preveč, če bi jaz kupoval zdaj Haswell bi bil zmeden kaj vzeti, da lahko dobim take rezultate, ki jih oglašujejo.

To je vedno blo tko, nekatere "gamerske" osnovne plošče so porabile sumljivo veliko elektrike.



opeter je izjavil:

Mene samo čudi to, da so izdali ločene CPU-je. A ni blo enkrat v neki novici omenjeno, da bo naslednja generacije CPU-jev (sem mislil, da bo to ali pa Brodwell?) že direktno integirana (prispajkana) na matično in se ga ne bo dalo menjat? Torej, da boš moral kupit novo "matično", če želiš hitrejšo konfiguracijo?

Ali pa je to bilo mišljeno za prihodnost?

Mediji obrnejo po svoje, intel je le omenjal večje število OEM modelov z bga. Iris pro je že BGA, za prenosnike bodo tudi bolj ali manj BGA pakiranja (vsaj za ultrabooke in ostale manj požrešne).

Zgodovina sprememb…

Brias ::

Jaffa je izjavil:

Brias je izjavil:

evo elkotex ima tudi ze plato ...

he he he

asrockovo eno in edino :)

al pa se dodajajo plate ...




mlacom ima ze cene ampak je dobava 2-21 dni ( sivina, sivina .... elko je v stegnah, asbis ( svetlo sivi intel disti ) pa v crnucah )

http://www.mlacom.si/racunalniska-oprem...
cene so kar malo visje ... glede na .de .... ampak to je zaradi davka na banane ki ga placujemo ...


in pa 2 gigabyte plate ...
http://www.mlacom.si/racunalniska-oprem...


oooo .... AGT .... he he 4430 dobava 1 dan, dostava 27.3.2014 .... :)

Asrock ni zaloge, sta pa 2 Intelovi. :)


a elkotex nima zaloge, si preveril?

ce acord nima se ne pomeni da elko nima ( oba sta listed )

murmur ::

M-XXXX je izjavil:

Gledam vse skupaj pa sem čedalje bolj sledečega mnenja. Imam i7 920.
2.9ghz za 920
3.9ghz za 4770k

To pomeni da ima 4770k cca 35% višjo frekvenco.

Pa malo na oko odštejemo razliko (35% zaradi frekvence)

sysmark: 341 vs 214. 60% razlike =25%
photoshop: 9.8 vs 17: tukaj je cca 70% razlike =35%
cinebench: 3800 vs 7500: 100% razlike =65%
par2: 14.4 vs 25: cca 70% =35%
excel: 9.5 vs 15: 50% razlike 15%
winrar: 53 vs 84: 60% razlike 25%

Saj ne rečem, da ni razlike ampak vseeno: i7 920 je prišel ven konec leta 2008. To pomeni 5 let!!! V petih letih je vse skupaj naneslo 20-30% razlike v preformancu. Žalostno, žalostno... To pa pomanjkanje konkurence dela...


Res je totalna zalost, v tem casu je razlika v zmogljivosti graficnih kartic +300% (npr 4870 vs 7970, 2008 vs 2012 )

Invictus ::

Čakam na novega MacBook retina z Haswellom ... Ali pa če bodo naredili Macbook Air z 16 GB RAMa.

In Nvidia 7xx mobile. Bo za nekaj časa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

murmur ::

Invictus je izjavil:

Čakam na novega MacBook retina z Haswellom ... Ali pa če bodo naredili Macbook Air z 16 GB RAMa.

In Nvidia 7xx mobile. Bo za nekaj časa.


IMO te zna doleteti kar integrirani Intel Iris 5200 namesto prave locene kartice. Bo se zabavno pri eplu.

Invictus ::

Saj me to ne moti.

Igric ne špilam. Rabim dober CPU in veliko RAMa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jst ::

Invictus je izjavil:

Čakam na novega MacBook retina z Haswellom ... Ali pa če bodo naredili Macbook Air z 16 GB RAMa.

In Nvidia 7xx mobile. Bo za nekaj časa.



Air bo verjetno z Intelovo "grafično." Macbook Pro bo imel ločeno grafično...


edit: Tudi jaz imam raje v prenosniku samo Intelovo grafično brez diskretne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Spock83 ::

Jaz imam HD4000 in je pri bedni ločljivosti čisto ok :)

D3m ::

Spock83 je izjavil:

Jaz imam HD4000 in je pri bedni ločljivosti čisto ok :)


No shit! Dobri so bili tudi GMA X4500 ali Matrox G200. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mitch ::

Ima pa Intel kar dobre grafične gonilnike. Se še spominjam kakšno desetletje nazaj ko so GPUje izdelovala tudi S3 (Chrome) in Sis Graphics pa so bili gonilniki podn od podna tak da ni skor noben špil pravilno delal...

opeter ::

Spock83 je izjavil:

Jaz imam HD4000 in je pri bedni ločljivosti čisto ok :)


Verjetno nimaš težav poganjati full HD ali celo več (kot je ločljivost na recimo 27" ali 30" ekranih)? Ali pa si mislil igranje (naj)novejših računalniških iger?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Unknown_001 ::

@Mitch

No, glede grafičnih gonilnikov jih kar se špilov tiče jst ne bi koval kj preveč v zvezde :P

Recmo za začetek, da so solidni, ker proti veliki konkurenci nima za burek, ker GPU nekje istega ranga se pri njih veliko bolje odreže ko pa integrirka pr intlu.

hojnikb ::

murmur je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Gledam vse skupaj pa sem čedalje bolj sledečega mnenja. Imam i7 920.
2.9ghz za 920
3.9ghz za 4770k

To pomeni da ima 4770k cca 35% višjo frekvenco.

Pa malo na oko odštejemo razliko (35% zaradi frekvence)

sysmark: 341 vs 214. 60% razlike =25%
photoshop: 9.8 vs 17: tukaj je cca 70% razlike =35%
cinebench: 3800 vs 7500: 100% razlike =65%
par2: 14.4 vs 25: cca 70% =35%
excel: 9.5 vs 15: 50% razlike 15%
winrar: 53 vs 84: 60% razlike 25%

Saj ne rečem, da ni razlike ampak vseeno: i7 920 je prišel ven konec leta 2008. To pomeni 5 let!!! V petih letih je vse skupaj naneslo 20-30% razlike v preformancu. Žalostno, žalostno... To pa pomanjkanje konkurence dela...


Res je totalna zalost, v tem casu je razlika v zmogljivosti graficnih kartic +300% (npr 4870 vs 7970, 2008 vs 2012 )

grafikam je veliko lažje povečat zmogljivost kot cpujem, ker v končni fazi lahko proizvajalci nabijejo več stream procesorjev in je gain takoj viden. Pri procesorjih pa to ni tako enostavno..
#brezpodpisa

Spock83 ::

opeter je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Jaz imam HD4000 in je pri bedni ločljivosti čisto ok :)


Verjetno nimaš težav poganjati full HD ali celo več (kot je ločljivost na recimo 27" ali 30" ekranih)? Ali pa si mislil igranje (naj)novejših računalniških iger?


Igrice + še kakšno igro (no oboje je redkost), HD pa že nekaj časa ni problem.

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hojnikb ::

precej debiln test, ker je bottleneck grafa in ne procesor..
#brezpodpisa

filip007 ::

Na testu so imeli Radeon HD 7970 GHz Edition, če bi dali noter 7990, nevem če bi imelo smisel.
http://www.techspot.com/review/679-inte...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

klinker ::

M-XXXX je izjavil:

Gledam vse skupaj pa sem čedalje bolj sledečega mnenja. Imam i7 920.
2.9ghz za 920
3.9ghz za 4770k

To pomeni da ima 4770k cca 35% višjo frekvenco.

Pa malo na oko odštejemo razliko (35% zaradi frekvence)

sysmark: 341 vs 214. 60% razlike =25%
photoshop: 9.8 vs 17: tukaj je cca 70% razlike =35%
cinebench: 3800 vs 7500: 100% razlike =65%
par2: 14.4 vs 25: cca 70% =35%
excel: 9.5 vs 15: 50% razlike 15%
winrar: 53 vs 84: 60% razlike 25%

Saj ne rečem, da ni razlike ampak vseeno: i7 920 je prišel ven konec leta 2008. To pomeni 5 let!!! V petih letih je vse skupaj naneslo 20-30% razlike v preformancu. Žalostno, žalostno... To pa pomanjkanje konkurence dela...


Pa sej, a ti trenutni sistem ne zadostuje? Sam menjam ko vidim da to potrebujem, ne pa da zapravljam za brezveze. Za 920ko itak dosti ne dobis in ga je prav skoda prodajat za male pare, ter dajat 300€+ za ne tako visji performance. Sej ce stvar dejansko rabis, ok...ce ne ga pa zguncaj do konca. Kar se mene tice bo moj i5 750 sigurno to in pa se eno generacijo preskocu, razen ce ne bo novi Logic 10 magicno zacel stekat na njem, pa se takrat bo sel iz trenutnih 3,6 na 4,2Ghz pa bo :)

=Exceed= ::

Tukaj imajo MSI

hojnikb ::

maksimalna količina podprtega pomnilnika: 64GB

8-O
#brezpodpisa

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:

mislim, da se 2500k ne sme steti za dve gen. nazaj glede na 4770k. 3770 je v bistvu prakticno isti, samo da je na manjsem procesu. sama arhitektura je pa minimalno spremenjena, obicajno tisto, kar jim ni uspelo narediti v casu, da bi prislo v 2500.
hasw je smiselen upgrade z c2q ali prvih i5, i7, saj ponuja gladko 40% vec performance.
da bi 2500k upgradal, je pa nesmisel.

Sama arhitektura načeloma sploh ni spremenjena. Je pa proces nov, ergo je zadeva bolj učinkovita, ergo na W dobiš več zmogljivosti. To ti pa da nov gen.

hojnikb je izjavil:

intel nej lepo vrže iris gpu na i3 in bo amd še na tem področju popušo 8-)

Itak, GPU vrednosti X na CPU, vreden X oz. celo manj, kajne :>

Tr0n je izjavil:

Kolko se spomnim so to porihtali se preden so sle v masovno proizvodnjo.

Niso. Ampak ima hudičevo malo efekta, vsaj za desktop use. Proizvajalci laptopov bodo pa verjetno res počakali respin čipsetov.

mirancar je izjavil:

poudarjajo manjšo porabo energije ampak po testih zadeva troši več ...

Zaradi integriranega VRM-ja, ja. Ampak pod črto je poraba nižja, ker BISTVENO hitreje preklaplja napetostna stanja in je v idle še toliko varčnejša. Pa mislim da so še rahlo spremenili metriko TDP-ja (ki je zdaj itak test TDP, karkoli že to pomeni).

M-XXXX je izjavil:

Gledam vse skupaj pa sem čedalje bolj sledečega mnenja. Imam i7 920.
2.9ghz za 920
3.9ghz za 4770k

To pomeni da ima 4770k cca 35% višjo frekvenco.

Pa malo na oko odštejemo razliko (35% zaradi frekvence)

sysmark: 341 vs 214. 60% razlike =25%
photoshop: 9.8 vs 17: tukaj je cca 70% razlike =35%
cinebench: 3800 vs 7500: 100% razlike =65%
par2: 14.4 vs 25: cca 70% =35%
excel: 9.5 vs 15: 50% razlike 15%
winrar: 53 vs 84: 60% razlike 25%

Saj ne rečem, da ni razlike ampak vseeno: i7 920 je prišel ven konec leta 2008. To pomeni 5 let!!! V petih letih je vse skupaj naneslo 20-30% razlike v preformancu. Žalostno, žalostno... To pa pomanjkanje konkurence dela...

Bravo, ker razmerja se kar odšteva med seboj, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

s1m0n je izjavil:

Zanimivo, da v delovanju, če je procesor v varčevanju požira ca. 0,2V meni se to zdi kar lep dosežek :)
Pa tudi drugače je pod 1,2V na privzetih nastavitvah (brez OCja).

Kdaj se pa lahko pričakujejo pri nas ? Ter kdaj lahko pričakujemo tudi prve mamaplate ?

1,2 V je itak nuja zaradi 22 nm, z nižanjem veliksoti tranzistorjev mora napetost padati. Kar v bistvu povzroča velike probleme za sockete, ker smo pri praktično enaki porabi šli s skoraj 2 V na 1,2. Tokovi pa seveda v obratno smer ;)

Aston_11 ::

Načeloma z napetostjo je tudi vsaka generacija varčnejša, kar pomeni, da gredo tudi tokovi dol na ravni proca.

PrimozR ::

D3m je izjavil:

Mitch je izjavil:

Ooo tole bo pa prava nadgradnja za mojega ostarelega Core 2 Duo.:D

Mogoče ve, ali bodo naši trgovci dolarske cene spremenili enostavno v evrske ali bodo končno uporabili tečajno listo?


To ne odločajo naši trgovci ampak Intel.

To ne določa Intel ampak davki in dajatve ter garancije. V ZDA pri cenah NI davkov, akr ti že praktično v celoti pokrije razlike v ceni med .de in .us. Garancijo imajo pa tudi bistveno bolj okrnjeno. Davku pa lahko dodate še kako carinjenje pa ste tam.

opeter je izjavil:

Mene samo čudi to, da so izdali ločene CPU-je. A ni blo enkrat v neki novici omenjeno, da bo naslednja generacije CPU-jev (sem mislil, da bo to ali pa Brodwell?) že direktno integirana (prispajkana) na matično in se ga ne bo dalo menjat? Torej, da boš moral kupit novo "matično", če želiš hitrejšo konfiguracijo?

Ali pa je to bilo mišljeno za prihodnost?

Za Broadwell se je to špekuliralo, ja, čeprav se je potem izkazalo, da je bila špekulacija v drugo smer - da bi bili Broadwell (torej Haswell na 14 nm) zgolj mobile čipi, za desktop bi pa ostali na 22 nm, dokler ne bi izdali Skylake na 14 nm (nov proces in nova arhitektura). Bomo videli v roku enega leta, kako točno bo s tem (verjetno pa že bistveno prej).

Aston_11 je izjavil:

Načeloma z napetostjo je tudi vsaka generacija varčnejša, kar pomeni, da gredo tudi tokovi dol na ravni proca.

Pri enako W in nižji napetosti so tokovi lahko le višji. Varčnost se dela drugje, Core 2 se praktično ni izklapljal in je bil eden prvih, ki je nižal frekvenco na namizju, ko ni bil obremenjen. Grafe so pred leti ves čas tekle na full power. Danes se ti 250 W kartica pri ugasnjenem monitorju odklopi na manj kot 1 % porabe. Okej, peak power CPU-jev se je zmanjšal, znatno, s 130 W za P4 na 77 W za novejše desktop i7, ampak po drugi strani se je rahlo spremenila tudi klasa izdelko - P4ke bi lahko mirne duše primerjali z LGA-2011 i7kami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

D3m ::

Si me narobe razumel ampak je tudi res, da nisem upošteval ostalih stvari.

Intel določi ceno, ostale je pa, kar je PIPI omenil. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

=Exceed= ::

hojnikb je izjavil:

maksimalna količina podprtega pomnilnika: 64GB

8-O


Hmmm KLIK

PrimozR ::

Ja kaj je pa to tok posebnega? Saj Ivy je pa imel do 32 GB. Takrat več kot 8 GB palčk ni bilo, zdaj se pa celo že da dobiti 16 GB palčke. 4 take in si na 64 GB :)

Isotropic ::

Invictus je izjavil:

Čakam na novega MacBook retina z Haswellom ... Ali pa če bodo naredili Macbook Air z 16 GB RAMa.

In Nvidia 7xx mobile. Bo za nekaj časa.

air bo zelo verjetno z iris pro in retina zaslonom.

opeter ::

Grafično so kar popravili:
http://www.techspot.com/review/679-inte...

Čeprav se lahko primerja zgolj s Trinityjem, Richlanda sploh še ni bilo na testu ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

PrimozR je izjavil:

Ja kaj je pa to tok posebnega? Saj Ivy je pa imel do 32 GB. Takrat več kot 8 GB palčk ni bilo, zdaj se pa celo že da dobiti 16 GB palčke. 4 take in si na 64 GB :)

sploh nisn vedu, da so že 16GB moduli za desktop ... 8-O
linkz please ?
#brezpodpisa

Isotropic ::

PrimozR je izjavil:

Ja kaj je pa to tok posebnega? Saj Ivy je pa imel do 32 GB. Takrat več kot 8 GB palčk ni bilo, zdaj se pa celo že da dobiti 16 GB palčke. 4 take in si na 64 GB :)

aja, od kdaj to? in kje
na geizhals.at so samo do 8gb.

glede na ark.intel.com ima 4770 se vedno samo 32gb podprtega rama.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Hm, očitno res še ni. Vem da se e že nekaj časa nazaj govorilo o čipih, ki bi omogočili navadne DDR3 16 GB palčke. Damn... Kaj kvačkajo? o.O

Ahim ::

murmur je izjavil:

Res je totalna zalost, v tem casu je razlika v zmogljivosti graficnih kartic +300% (npr 4870 vs 7970, 2008 vs 2012 )


To seveda ni res. V tem casu se je povecala tako frekvenca delovanja, kot stevilo "jeder" (izvajalnih enot), ki jih premore GPU.

Vprasanje je ali je za isto operacijo pri isti frekvenci in na istem stevilu izvajalnih enot nov GPU res hitrejsi kot stari (najbrz ni).

hojnikb ::

če intelov spec pravi 32GB, potem je tut 32gb. Proizvajalci mamaplat so pač 64gb potegnal iz riti..
#brezpodpisa

Mitch ::

Kaj morda kdo ve, če bodo navadne, ne odklenjene verzije procesorjev (non-K) vsebovale tudi vse množilnike izpod nominalnega? Se pravi ali bo recimo imel 3.0 GHz Core i-5, ki ima privzeti množilnik 30, tudi vse nižje množilnike (1, 2,...,29)?

hojnikb ::

yup ;)
#brezpodpisa

PrimozR ::

Hm, pa res, Haswell je še na 32 GB. Morda so dodali 64 GB support v upanju na 16 GB palčke in podporo v Broadwellu, če bo ta res LGA-1150. Obenem vse to pomeni DDR4 nič prej kot v Skylake.

Mitch je izjavil:

Kaj morda kdo ve, če bodo navadne, ne odklenjene verzije procesorjev (non-K) vsebovale tudi vse množilnike izpod nominalnega? Se pravi ali bo recimo imel 3.0 GHz Core i-5, ki ima privzeti množilnik 30, tudi vse nižje množilnike (1, 2,...,29)?

Mitch downclockanje je vedno možno, itak na temu principu deluje samodejno navijanje (in odvijanje, včasih je Intel to prodajal kot Speedstep, kako je danes pa ne vem iz glave :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelova prva procesorja iz družine Skylake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14956552 (22852) m0LN4r
»

Intel Broadwell (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
17536158 (26396) SuperVeloce

Več podobnih tem