» »

Izredno počasen računalnik

Izredno počasen računalnik

GregaST ::

Imam težavo, ki je nisem še nikjer zasledil...

Računalnik, ki sem ga nekaj let nazaj sam sestavil je sledeč:

Intel Core 2 Duo E4500
2x1GB Ram Geil
Gigabyte GeForce 8600 GT
WD 500 GB Disk (menjan približno pol leta nazaj)


Kar naenkrat je računalnik začel delat nenomalno počasi (Zato, da si naredil shutdown si rabil približno 20 min)

Po ponovnem zagonu je računalnik delal z enako hitrostjo (BIOS in na začetku ko pokaže diske melje kakih 10 min)

Naj omenim še, da se mi je procesor zelo grel (večkrat je zapiskal alarm za temperaturo, ki je nastavljen na 70 stopinj)

Če je računalnik ugasnjen kakih 5 min in ga ponovno zaženem dela z normalno hitrostjo, kot da ne bi bilo nič narobe, dokler ne pride do napisa "Windows". Tam se zadeva ustavi in nič več ne moreš...
Resetiram računalnik in spet se pojavi težava s hitrostjo...
Po 10 min (ko zazna DVD in disk) se zadeva premakne naprej, nato pa po nekaj minutah napiše DISK BOOT FAILURE.....


Danes sem kupil nov hladilnik, ker sem mislil da je težava v pregrevanju, pa očitno ni, ker je težava še vedno prisotna...


Ima kdo kakšno idejo, v čem bi lahko bila težava?

Brias ::

zna biti kaj z diskom .. probaj priti do windowsov in nalozi hd senetinel in prilimaj sliko ( http://www.hdsentinel.com/ )

GregaST ::

Do windowsov je zdaj nemogoče prit, ker se že prej zatakne...

Sicer pa možno dvomim, da bi bil disk, ker so enake težave tudi če zaženem kubuntu live cd.

Han ::

Potem je verjetno krivec osnovna plošča in posušeni kondenzatorji na njej. Tudi napajalnik lahko ima defektne kondije, če je že v letih...

GregaST ::

Pa je kakšen način da bi to kako ugotovil, kdo je krivec, ali je edina možnost da poskusim menjat vsako stvar posebej?

Brias ::

a si ubuntu zagnal z izklopljenim HDDjem?


tudi ce bi disk kupil 1 mesec nazaj 1 teden nazaj ali 10 let nazaj ....

pomoje ... 50% disk, 10% plata, 5% ram, 25% proc .... 10 posto ...vse ostalo ...

lahko dljas in zapeces boot CD ali usb kljucek ...

http://www.hdsentinel.com/hard_disk_sen...

Downloads

Hard Disk Sentinel for DOS - application only, should be copied to DOS boot device

Hard Disk Sentinel for DOS - installer, creates FreeDOS boot disk with HDS for DOS

Hard Disk Sentinel for DOS - bootable CD ISO image, does not require floppy drive/disk

Hard Disk Sentinel for DOS - Windows executable to make bootable USB drive with HDSDOS (pendrive, memory card)
Please read the instructions carefully on creating and using bootable USB drives.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Han ::

Če je kondenzator posušen, je ponavadi napihnjen - zgoraj izbočen. Katero osnovno ploščo imaš in kateri napajalnik?

solatko ::

GregaST - To kar ti dela tvoj PC je znak močnega pregrevanja procesorja. Dvojederni procesorji so namreč narejeni tako, da se ob pregrevanju, izklaplja drugo jedro, če še to ni dovolj, pa se zmanjšuje množilnik.
Računalnik odpri, odstrani hladilnik procesorja, zamenjaj termalno pasto, popolnoma spihaj kišto, očisti vse ventilatorje, tudi tiste na napajalniku in grafični, zadevo lepo zloži skupaj in čudežno bo mašina, kot nova.
Ne uporabljaj sesalec, zadeve počni ob ugasnjenem, iz napetosti odstrani kabel, s plošče pa poberi napajanje. Pazi na statično elektriko (najbolje da delaš v lekarniških - gumastih rokavicah).
Na koncu pazi, da boš vse priklopil prav, ventilatorje moraš ob izpihovanju fiksirati (zobotrebec ali izvijač).

Če to nisi še nikoli delal, prosi prijatelja, ki to obvlada ali se posluži lokalnega servisa (računaj na strošek do 50€).
Delo krepa človeka

GregaST ::

@solatko:

Verjemi, da ne bi šaril po računalniku, če se ne bi vsaj malo spoznal.
Ker se mi je računalnik pregreval in je ventilator na procesorju postajal vse glasnejši sem kakšna 2 meseca nazaj računalnik popolnoma očistil (vzel hladilnik iz procesorja, ločil ventilator iz reber in rebra posebej očistil z vodo, in ponovno premazal procesor z Arctic silver 5 termalno pasto. Ven sem vzel tudi grafično in očistil hladilnik in spihal prah ven iz ohišja.)

Ker je bil hladilnik na procesorju že bolj slab (polomljene nogice, kjer se zatakne na matično ploščo) sem poskusil zadevo z novim hladilnikom.
Nobenega izboljšanja ni bilo (temperatura procesorja se giblje med 40 in 50 stopinjami).

Naj še povem da imam hladilnik tudi na severnem in južnem mostu.

Hayabusa ::

Ubuntu live 13, kako dela brez diska ?

solatko ::

GregaST - Temperature so idealne, torej je napaka na RAM-ih ali kakšni od perifernih enot - DVD, HDD, USB naprave. Moral boš v izločevanje komponent.
Začni s tem, da izklopiš vse, razen procesorja, grafike (idealno je če imaš integrirano in lahko tudi PCI-e pustiš prost) in en RAM. Če prideš normalno v bios in nastavitve, greš naprej, dodaš HDD in poizkusiš s ključka instalirat sistem, če gre to v redu in se sistem naloži, dodaš še druge RAM-e, spet preizkusiš, dodaš DVD, preizkusiš, dodaš drugi disk, zunanji disk, pač vse kar imaš normalno priklopljeno. Nekje se ti bo napaka pokazala.
Najprej pa preizkusi napajalnik.
Delo krepa človeka

GregaST ::

Hmm... kako naj preizkusim napajalnik? Samo z menjavo?

solatko ::

Če nimaš možnosti ga probat na drugem, potem samo z novim. Naročiš v internetni trgovini in ga potem v roku vrneš, če nimaš druge možnosti.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
7710 (622) lonewolf_
»

Pomoč pri HP prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
212217 (2032) Gutjerez
»

Računalnik se ponovno in ponovno zaganja... Ali crkuje trdi disk??

Oddelek: Pomoč in nasveti
152815 (2547) Riff
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233036 (2190) PacificBlue
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144365 (4225) clovk

Več podobnih tem