» »

računalnik zamrzne

računalnik zamrzne

botanik ::

prosil bi za pomoč

Imam računalnik Mediom(Hofer), ki je star 5-6 let. Pred časom mi je odpovedal napajalnik, ki sem ga dal zamenjati na servisu. Od takrat pa mi računalnik redno zamrzuje (vse se ustavi, računalnik je potrebno resetirati - nekje 4x dnevno ali več). Uporabljam Windows 7, imel sem tudi 8-ko, pa se mi je dogajalo isto. A ima kdo kakšno idejo kaj lahko naredim, mogoče je kakšna napaka na trdem disku - pogosto mi zamrzne, kadar preko utorenta prenašam velike datoteke. Tudi če zmanjšam hitrost downloada, se mi dogaja isto. A je kaj takega, kar bi lahko naredil sam. Ne bi ga rad nosil na servis, tudi denarja za kakšna popravila nimam.

Yacked2 ::

this!
Hofer


Nesi nazaj na servis.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

botanik ::

Ker je že kar nekaj časa od servisa, pa tudi računalnik ni več v garanciji.

fosil ::

Če je disk lahko preveriš s programom crystaldiskinfo.
Tako je!

tebodi ::

Verjetno je vzrok v trdem disku, ki ga lahko preveriš tudi s katerim izmed programov na "boot cd" oz. "boot dvd" diskih.
Eni pravijo, da so težave odkrili ali celo rešili npr. s programom Hard disk sentinel ali pa Spinrite.
Preveri proizvajalca tvojega diska in ga preveri s programom za iskanje napak, npr. SeaTools for DOS, HGST Windows Drive Fitness Test (WinDFT) ipd.

Lahko je vzrok povezan s strojno ali pa programsko opremo (ki jo ti verjetno običajno namestiš v računalnik), predvsem v drugem slučaju lahko poskusiš sam odkriti razlog, če ne bi rad hodil na servis ali s tem imel stroškov.

Ker sem se pred časom sam ukvarjal s podobnim, naj ti navedem par uporabnih virov:

S programi, kot je Process Explorer (ali Process Lasso ipd.) lahko vidiš, kateri procesi se izvajajo ali so se izvedli v danem trenutku, s čimer ugotoviš, kaj bi lahko bil vzrok.

Z orodjem za preverjanje sistemskih datotek popravite manjkajoče ali poškodovane sistemske datoteke
http://support.microsoft.com/kb/929833/...

How To Use Event Viewer
http://www.bleepingcomputer.com/forums/...

Poskusiš zagnati računalnik brez vseh dodatnih programov, nato jih postopoma vklopiš oz. omogočiš in vidiš, kateri bi lahko povzročal težave.
Odpravljanje težave v sistemu Windows 8, Windows 7 ali Windows Vista s čistim zagonom računalnika
http://support.microsoft.com/kb/929135

Prevsem pa ne pozabiti ali podcenjevati možnosti okužbe z malware, spyware ipd. Preglej disk z Malwarebytes Antimalware, Spybot S&D in verjetno bo še kdo kaj navedel.

Še en primer:
Windows 7: HELP! Almost ALL Programs doesn't respond.
http://www.sevenforums.com/performance-...

Bergyb ::

Ste zihr, da če bi bil disk, da bi računalnik zmrznil? Takrat se ponavadi ja pojavi bluescreen in se avtomatsko resetira? Res pa se disk da testirat.

Če ni disk, lahko opraviš test, če so krivi kakšni gonilniki, to storiš tako, da greš v windows safe mode with networking in boš lahko vseeno laufal torrente. Če ne bo nobenega random freeza, so krivi eni gonilniki.

Sem imel tudi primer, ko je bila kriva zvočna na eni od PCI rež, pri kolegu pa TV kartica.

Še prej pa dobro spucaj vse hladilnike, če se kaj pregreva v računalniku, bi tudi lahko bil razlog, da zamrzne. Lahko tudi naložoš kakšen SpeedFan, ki beleži temperature in nato online preveriš, pod kakšnimi temperaturami lahko dela CPU ali GPU.

botanik ::

Hvala vsem za pomoč.

Inštaliral sem Crystaldiskinfo in napiše Caution. Temperatura je 48 Stopinj.

Na servisu mi je rekel, da je potrebno takoj očistiti hladilnike oz. ventilatorje in predlagal, da jih očisti on. Ker nisem glih pri denarju sem rekel, da jih bom sam. S sesalcem sem presesal procesor, mislim da sem večino pobral.

Ko rečem, da zamrzne, to pomeni, da se vse ustavi, tudi kazalec miške, čisto nič ne dela. Imam pa tudi računalnik povezan z televizorjem. Grafična kartica je pasivna, brez ventilatorja. Čeprav mi pogosto zamrzne na začetku, zjutraj ko še ni tako ogret.

Vsak dan tudi nekaj ur kolesarim in ko se vrnem je vedno računalnik zmrznjen, čeprav teče samo utorrent. Pa še to ne downloadam ne vem kaj.

Bom pa poizkusil z nasveti, tako da vsem hvala za pomoč.

lonewolf_ ::

Sesanje računalnikov je katastrofa, zaradi statične elektrike :)
Definitivno bolje kak (ne premočan) kompresor pa spihaš, vzameš kako staro (ali novo) zobno ščetko pa očistiš hladilna rebra. Vzame čas ampak meni je tako najlažje.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6014586 (11750) tilen006
»

Nestabilni windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131223 (854) offsummer
»

BSOD

Oddelek: Strojna oprema
171057 (742) Duhec
»

BlueScreen!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51338 (1183) dejan1992
»

lokacija windows log files

Oddelek: Pomoč in nasveti
61048 (982) amigo_no1

Več podobnih tem