» »

Računalnik se ponovno in ponovno zaganja... Ali crkuje trdi disk??

Računalnik se ponovno in ponovno zaganja... Ali crkuje trdi disk??

SkyEye90 ::

Mesec dni nazaj se je računalnik z naloženimi XP-ji ob zagonu, ko je prišel do nalaganja Windowsev spet ponovno zaganjal, mogoče po 2x, 3x, nato po 5x preden se je zagnal in prišel do namizja. To je delal mogoče teden dni, potem pa se je samo še ponovno zaganjal in do sistema ni več prišel.
Vse skupaj sem formatiral, ponovno naložil XP-je in PC je delal mogoče 14 dni super. Nekaj dni nazaj se je začel čudno obnašat, internet zaganja tudi do pol minute, potem sicer deluje, ampak ga mogoče spet zapira dogo časa, določene ukaze melje kot da bi bil na polno zaposlen..začel je zmrzovat. Včeraj pa se je spet začela ponavljat zgodba o resetiranju ob zagonu, za uspešen zagon se je spet 3x zaganjal. Kaj bo naprej, nevem, mogoče spet ista zgodba.

Upam, da mi lahko kdo pomaga, kaj je lahko narobe? Glede na težave, hardware?

Hvala in prijeten dan. S.

amigo_no1 ::

DIAGNOSTIČNA ORODJA PROIZVAJALCEV TRDIH DISKOV
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

SkyEye90 ::

Najprej hvala. Katerega mi priporočaš, glede na to, da v Windowse sploh ne pridem več, niti v varnem zagonu ne. Kaj več ne znam poskusit.
Torej orodje, ki se zažene direktno s CD-ja in pregleda disk brez da uporabi Windowse?

Brias ::

na delujocem kompu pojdi na http://www.hdsentinel.com/hdsdos.php

tukaj mas opcije za usb kljucek, disketo, narejen boot image za CD rom ....

in bootaj na svoji masini, vse ti bo jasno, ......




pa glej da je verzija 1.05, katera ti tudi v dosu napise popolnoma enako kot v windowsih ...

SkyEye90 ::

Health: 22%
Se pravi, da je disk zanič? Mi je pa čudno, kako to lahko preveri v 1 sekundi, ker čisto takoj napiše, brez da bi kakorkoli preverjal disk, šel čez podatke?

Brias ::

hdd sentinel ( in veliko drugih programov ki bere SMART .log od HDDja ) ne rabi testirati diska, ampak prebere delovni dnevnik diska ...

zato rabi za ispis par sekund ...

ce je health na 22%, potem menjaj disk, nimas a ma kej razmisljat ...


ta program je dober ampak ga je treba tudi pametno uporabljati ( ce naprier kupujes rabljen disk je pametno najprej z katerimkoli programom disk FORMATIRATI na klasicen, SLOW nacin, in sele nato pregledati log ... )

SkyEye90 ::

Hvala za pomoč! S.

amigo_no1 ::

SkyEye90 je izjavil:

Najprej hvala. Katerega mi priporočaš, glede na to, da v Windowse sploh ne pridem več, niti v varnem zagonu ne. Kaj več ne znam poskusit.
Torej orodje, ki se zažene direktno s CD-ja in pregleda disk brez da uporabi Windowse?

Orodje proizvajalca.

hojnikb ::

Če se ti konstantno restarta komp ob zagonu, poglej še kondenzatorje, če niso slučajn napihjeni.
#brezpodpisa

SkyEye90 ::

Dva kondenzatorja sta malo napihnjena. Dobil sem drug disk, najprej bom menjal disk. Lahko kopiram podatke s starega na novega, se bodo prekopirali tudi Windowsi in cel sistem, ali je edina opcija ponovno formatiranje?

Potem bom zamenjal še kondenzatorja. In seveda preveril disk še s programom od Maxtorja, če najdem pravo verzijo (: poročam rezultate

amigo_no1 ::

SkyEye90 ::

Pregledal disk še z SeaTools in se preverjanje na polovici ustavi z napako. Očitno res preslab disk.
Clonezilla pa sem si tudi prenesel, a je disk preveč poškodovan in ne morem skopirati sistema. Bom namestil na novo.

Me pa zanima Hard Disk Sentinel: javil mi je health 22%. Koliko se lahko na to zanesem? Je disk samo za na odpad, ali je še dober za kakšne podatke?
Program sem pognal tudi na delujočem PC-ju, en disk ima 100%, drugi 40%, vendar je disk stalno v uporabi brez vsakršnih težav.

Kolikšna je meja za še uporaben in neuporaben disk? Ali zna računalnik uporabiti le dobre sektorje, poškodobane pa pusti kot da jih ni in disk deluje povsem normalno z manjšo kapaciteto?

Hvala za vso pomoč!

Brias ::

ce nisi bootal z verzijo 1.05 ki ti poleg statusa napise tudi komentar ( tok in tok slabih sektorjev, tok weak sektorjev, tok napak pri zapisu, koliksna je PREDVIDENA zivljenska doba diska glede na napake )

ga instaliraj v winsih in ti bo jasno ali je disk za stran ali ne ...

naredi copy-paste opis napak in prilimaj tekst tukaj :)

ampak ko je health tok v podnu ....

ta estimated time left je kar realen ...

ko je enkrat pod 365 days, jaz ne bi na disku imel niti backupa mp3-jev ...

SkyEye90 ::

Verzija piše 1.00.5
Tole je screen iz DOS-a.



Bom jutri, ko namestim sistem preveril še v windowsih. Sicer pa disk ne bo več uporabi, če nima smisla. Res hvala za vso pomoč!

JaffaCakes ::

Hvala da si napisal to temo saj imam jaz podobne težave. Računalnik dela perfektno dokler ne dobim BSODja ali pa se računalnik preprosto ugasne in ima težave z ponovnim zagonom! Tudi jaz sem že večkrat ponovno inštaliral windowse in je za nekaj časa delalo potem pa spet isto! Iskal se težave s pregrevanjem procesorja itd. vendar nikoli nisem posumil disk. Spomnim se da mi je pred kakšne pol leta računalnik padel na stran medtem ko je deloval in takrat se je po moje bralno/pisalna glava dotaknila plošče...(ne vem zakaj se prej nisem spomnil na disk!)
Tudi jaz bom probal testirati moj disk in se javim nazaj, če rešim problem. :)

Riff ::

če pa slučajno ni kriv disk, pa je lahko za bsod pa random reset lahko kriv tud ram

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ProBook 4710s problem

Oddelek: Strojna oprema
121007 (784) Skyman
»

Pomoč pri HP prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
212319 (2134) Gutjerez
»

Izredno počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
121200 (840) solatko
»

compaq NX6125...zaribal?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101476 (1331) Enron x86
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233103 (2257) PacificBlue

Več podobnih tem