» »

Računalnik noče vžgati

Računalnik noče vžgati

speedtouch ::

Pozdravljeni,

Kupil sem Asrock extreme4 Z77 ter Intel i7 3770k (hoh.de) .. Namontiral sem vse v novo ohišje priklopil psu (corsair 600w - čisto novi) ter ostalo kramo.. in računalnik ne kaže življenja.. Probal sem samo CPU & PSU in nič.


Hvala za pomoč..

SplitCookie ::

Priklopi vse napajalne konektorje.

CPU + RAM + PSU kombinacija se ponavadi že mora pobrati
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

speedtouch ::

RAM še trenutno nimam, ampak morali bi vsaj spustiti ''beep'' da javi da ni rama?

SplitCookie ::

Ni nujno
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

speedtouch ::

na matični je tudi power on button, kateri ne deluje če bi slucajno narobe priklopil kable za vklop in izklop..

SplitCookie ::

Potem si napajalnik uspel narobe priklopit (ali pa je plata/napajalc zanič)

Pozabi na vse skupaj za kak dan in poizkusi ponovno sestavit.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

speedtouch ::

bom zdaj probal napajalnik priklopnit na sedanjo matično.. najrajsi bi poslal na RMA..

EDIT: procesor sem vzel vun, in potem potem nazaj not in ko sem ''zaklepo'' se je nekaj čulo kako nekaj škripa, ker nisem upal it naprej sem procesor lepo pospravil k škatlo..

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

speedtouch je izjavil:

bom zdaj probal napajalnik priklopnit na sedanjo matično.. najrajsi bi poslal na RMA..

si prepričan da si prave kable priklopil na matično, dvomim da ne bi dala vsaj znaka ob vklopu, če bi bilo pravilno povezano.....vsaj led v power button bi moral posvetit.?????

speedtouch ::

r3dkv1c4 je izjavil:

speedtouch je izjavil:

bom zdaj probal napajalnik priklopnit na sedanjo matično.. najrajsi bi poslal na RMA..

si prepričan da si prave kable priklopil na matično, dvomim da ne bi dala vsaj znaka ob vklopu, če bi bilo pravilno povezano.....vsaj led v power button bi moral posvetit.?????


nič se ne posveti.. pravilno sem priklopil preveril vsaj 10x..

r3dkv1c4 ::

potem je odgovor jasen, razlog je navedel split cookie.

speedtouch ::

r3dkv1c4 je izjavil:

potem je odgovor jasen, razlog je navedel split cookie.


EDIT: procesor sem vzel vun, in potem potem nazaj not in ko sem ''zaklepo'' se je nekaj čulo kako nekaj škripa, ker nisem upal it naprej sem procesor lepo pospravil k škatlo..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AlienRR ()

AlienRR ::

*po pomoti stisnil gumb za izbris!

Tisto škripanje so pini podnožja matične.

Brez RAMa - sploh na novejših matičnih - nebo nič piskalo, redko katera matična ima danes zvočnik za to. Danes so ledice bolj pogoste.

Ko prideš do RAMa pa mora biti priklopljeno 1. 24pin za matično, 2. 8pin za CPU (NI vseeno kateri!) 3. vsa ostala perferija (grafična, diski, ipd.).
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

speedtouch ::

AlienRR je izjavil:

*po pomoti stisnil gumb za izbris!

Tisto škripanje so pini podnožja matične.

Brez RAMa - sploh na novejših matičnih - nebo nič piskalo, redko katera matična ima danes zvočnik za to. Danes so ledice bolj pogoste.

Ko prideš do RAMa pa mora biti priklopljeno 1. 24pin za matično, 2. 8pin za CPU (NI vseeno kateri!) 3. vsa ostala perferija (grafična, diski, ipd.).


upam da nisem kakšnega zvil..

zdaj sem itak vzel vun procesor ter hladilnik in se je termalna pasta nekak posušila, toraj dokler nebom naročil nove termalne paste, nebom mogel še enkrat probat.. ampak na matični ni bilo znakov življenja, napajalnik lepo dela na drugi matični..

PacificBlue ::

Kak ste eni smotani..sestavit skupi en komp pa res ni tak problem. Pasto dol spravis s kreditno kartico, če ni druge, tako jo tudi namazež..lepo, nežno sestaviš skupaj, pravilno priklopis kable..če ne znaš==)RTFM!!
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

speedtouch ::

*

PacificBlue je izjavil:

Kak ste eni smotani..sestavit skupi en komp pa res ni tak problem. Pasto dol spravis s kreditno kartico, če ni druge, tako jo tudi namazež..lepo, nežno sestaviš skupaj, pravilno priklopis kable..če ne znaš==)RTFM!!


Za napajanje sem 100x preveril če vse štima, na matično sem priklapljal kable po navodilih.. če bi bla matična delujoča bi dala neki znak življenja, neko utripajočo ledico vsaj za nekaj sekund, ampak nič.. mislim kaj je očitno Dead on arrival..

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

No ja, saj to je tudi možno. Nič ni stoprocentno. Poskusi odklopit disk, pa ostale pogone, pusti samo ram(brez njega jaz ne bi sploh probal) ,maticna, procesor, graficna, napajalnik in če ne da piska, ne pokaže življenja, mora biti nekje drugje problem ali kaj v okvari..
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

AlienRR ::

Saj je napisal, da RAMa še nima.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

speedtouch ::

Da, nimam še RAMa, ampak vsaj računalnik se bi mogel zagnati, vsaj za sekundo..

Hayabusa ::

Kdaj ga dobiš ?
Pc speaker kaj piska (če ga slučajno imaš) ?

Si vse komponente priklopil brez uporabe sile ? Nekaj pišeš o zvitih pinih na procesorju, tole ni dober znak.

upam da nisem kakšnega zvil..

Pogledaš pine iz dveh ravnin in vidiš če so vsi v linijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

speedtouch ::

Hayabusa je izjavil:

Kdaj ga dobiš ?
Pc speaker kaj piska (če ga slučajno imaš) ?


Lahko bi si ga sposodil jutri od kolega, ampak kot sem prej rekel da nebom mogel testirat ker se mi je termalna pasta na hladilniku ter procesorju in nimam nobene trenutno. Ne, nobenega piska, svetlobe. koda bi jo hotel prižgati brez napajanja.. :8)

Hayabusa je izjavil:

Kdaj ga dobiš ?
Pc speaker kaj piska (če ga slučajno imaš) ?

Si vse komponente priklopil brez uporabe sile ? Nekaj pišeš o zvitih pinih na procesorju, tole ni dober znak.

upam da nisem kakšnega zvil..

Pogledaš pine iz dveh ravnin in vidiš če so vsi v linijah.


na procesororju ni pinov (i7 3770k), na matični koliko se spomnim so bili vsi v istih linijah..

Zgodovina sprememb…

Samson ::

Pa si preprican da si power on pina staknil skupaj? Nekatere plate imajo malce tricky napisano na platah. Poglej v knjigico katera dva pina sta za power on. Skleni na kratko, seveda pa pred tem imaj napajalnik zadi prizgan. Aja...ce imas vse skupaj v ohisju, ali obstaja moznost da je gump v peesdi? Probaj z sraufencigerjem sklenit pine.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

speedtouch ::

Samson je izjavil:

Pa si preprican da si power on pina staknil skupaj? Nekatere plate imajo malce tricky napisano na platah. Poglej v knjigico katera dva pina sta za power on. Skleni na kratko, seveda pa pred tem imaj napajalnik zadi prizgan. Aja...ce imas vse skupaj v ohisju, ali obstaja moznost da je gump v peesdi? Probaj z sraufencigerjem sklenit pine.


vse pine sem priklapljal po navodilih vsaj 3x da sem bil ziher da ni to vzrok nedelanja. nimam jo več na ohišju ker sem vse spakiral v škatlo ker nimam več volje tega probavat ker sem celo popoldne zato porabil, najrajsi bi poslal v RMA.. kaj mislite?

SaXsIm ::

Dobi ram ter poskusi z njim.
SaXsIm

stock ::

Nevem kaj sploh prižigaš brez rama!?? Pusti na miru boš res še kaj zjebal še preden boš mel cel računalnik.

speedtouch ::

bom probal ko dobim RAM.. :)

rdecaluc ::

Aja samo toliko. Vseeno je kako power in reset priklopiš gor. Važno je le za PwrLED, ter HDDled, pa speaker ofc.

Načeloma če sumiš da je morda stikalo od ohišja pokvarjeno, samo z izvijačom stakneš pina pa je :D
Est modus in rebus. ,typos

Samson ::

Rdeca luc zeli powedat da treba pravilno priklopit zice na pine da bo delalo (svetilo).
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

speedtouch ::

Jutri dobim termalno pasto in RAMe.. Zanima me če sta npr. zvita 2 pina na cpu socket in se procesor gor priključi, kakšne poškodbe cpuja lahko nastanejo? cpu je i7 3770k.


Lp.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Če si uničil pine na ležišču procesorja, ti bo znalo delat štalo. Po vsej verjetnosti boš moral menjat plato.
Z lečo dobro preglej, da niso plehki, ki pokrijejo pin (te si namreč zvil) v stiku. Rabiš mirno roko, dobro lečo, šivanko in čisto tenko pinceto (to je najtežje dobit), potem pa poizkusiš plehke poravnat. Če so v stiku, najverjetneje PC ne bo delal.
Ta podnožja so močno občutljiva na premikanje in popravljanje lege procesorja, saj so debeline plehkov, kot papirček, spodaj pa so pokonci postavljeni pini - žičke.
Delo krepa človeka

speedtouch ::

sprasujem zato ker ko sem drugič daval cpu not je nekaj škripalo, in potem sploh nisem dokonca dal not in rajsi vun vzel.. zato sem vprasal rajsi da nebi kake bediraje naredil :)

Dober dan ::

Bedarijo si tako že naredil ;)

Zgodovina sprememb…

speedtouch ::

Dober dan je izjavil:

Bedarijo si tako že naredil ;)


s čim pa?

rdecaluc ::

Jst bi reku da probaš z šivanko oz čim podobnim nežno izrvnat pine na matični, tako da bo kot novo. Če ti to ne uspe, raje nebi gor procesorja polagal.
Est modus in rebus. ,typos

speedtouch ::

bom probal danes slikat pine pa bom sem prilepil :)

speedtouch ::

update: rama še nimam, sem probal brez in se je matična lepo zagnala :)

solatko ::

Kaj pa se je zagnalo, brez RAM-a?
Delo krepa človeka

speedtouch ::

matična se je zagnala brez rama, ter prikazala error kodo, sem potem pogledo v navodilih od matične kaj ta error koda pomeni.. pomenla pa je nekako ''No memory found'' :)

hojnikb ::

to še ne pomen da bo stvar delala, ko bo ram..
#brezpodpisa

speedtouch ::

to pa bomo videli :)

solatko ::

Lahko bo tudi delalo, vendar bo prihajalo do nestabilnosti. Vprašanje je namreč, katere pine si pokvaril in pri katerih operacijah se bo to poznalo.
Delo krepa človeka

speedtouch ::

kolikor sem včeraj videl, so pini vsi v svojem položaju in ni zvitih..

speedtouch ::

UPDATE: Sem dobil nove rame 8GB, in računalnik se je normalno zagnal in dela vse.. Hvala vsem za nasvete/pomoč :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
947204 (5316) strumf666
»

Sestavil komp a ne dela... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
517112 (4906) barocco
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317212 (13335) G_mAn
»

Računalnik se ne vžge pravilno

Oddelek: Strojna oprema
462169 (1824) Robi :P
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922356 (21167) LukaTCE

Več podobnih tem