» »

Microsoft izdal na pol popravljeno mobilno aplikacijo za YouTube

Microsoft izdal na pol popravljeno mobilno aplikacijo za YouTube

ZDNet - Microsoft je posodobil svojo mobilno aplikacijo za YouTube, tako da ustreza nekaterim Googlovim zahtevam, ne pa vsem. Spor se je začel, ko je Microsoft 7. maja izdal aplikacijo za Windows Phone, ki omogoča zelo svoboden dostop do YouTuba. Googlu je šlo v nos predvsem to, da aplikacija omogoča prenos videoposnetkov na disk in da odreže reklame pred in po posnetkih. To pa je, tako trdi Google, v nasprotju s pravili uporabe. Zato je Google Microsoftu poslal zahtevo za prenehanje kršitve in postavil rok 22. maj. Včeraj je rok potekel, Microsoft pa je izdal popravljeno aplikacijo, ki je nekje vmes med prejšnjo in Googlovimi zahtevami.

Nova verzija aplikacije ne omogoča več prenosa videoposnetkov na disk, še vedno pa poreže reklame. Kdor ima nameščeno staro verzijo aplikacije, bo omenjene možnosti izgubil ob prvi nadgradnji oziroma posodobitvi, novi uporabniki pa tako ali tako ne morejo prenesti drugega kakor prenovljene aplikacije. Microsoft v izjavi za javnost v bistvu ni povedal nič novega, razen obrabljenih fraz, da so v stiku z Googlom in da si prizadevjo za čim boljšo uporabniško izkušnjo, kar kanijo doseči v sodelovanju z Googlom. Google se sploh še ni odzval.

Situacija je precej zamotana. Microsoft namreč trdi, da jim Google ne posreduje ustreznih knjižic, da bi izdelali aplikacijo, ki bi stregla reklame. Po drugi strani Google ne dovoljuje izdelave aplikacij za YouTube za neadroidne platforme, temveč jih piše sam. Tu pa Windows 8 in Windows Phone izpadeta, saj nimata dovolj velikega tržnega deleža, da bi se Google lotil izdelave prave aplikacije zanjo (čeprav so jo za Xbox pripravili, ker ima zadosten tržni delež). Smešno, po drugi strani Google obtožuje Microsoft, da skrivajo knjižice za hipno sporočanje. Pa uporabniki? Ti lahko do YouTuba na mobilnih napravah pridejo z brskalnikom, če ga usmerijo na mobilno verzijo strani.

9 komentarjev

gemini ::

Zakaj bi moral na youtube preko brskalnika? Aja, zato ker sem prikrajšan za reklame, ja brez njih se mi bo še zmešalo. Aplikacija za wp8 je super, moram reči da sem vsak dan bolj prijetno presenečen nad tem telefonom, sem naletel že na kar nekaj aplikacij ki se mi zdijo precej boljše narejene kot na iphonu.

mikko ::

Edin to bi lahko še naredil, ko preko browserja brskaš in naletiš na YT filmček, da ti ga odpre znotraj appa, ne pa preko mobilne strani.

Jst ::

>Edin to bi lahko še naredil, ko preko browserja brskaš in naletiš na YT
>filmček, da ti ga odpre znotraj appa, ne pa preko mobilne strani.

Meni je na Androidu všeč, da me vpraša. Saj lahko v brskalniku daš full screen.

Drugače pa, vprašajte kakšne kolege iz USA, koliko reklam je na youtubu. Boste presenečeni. Mi jih nič ne vidimo. Še.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mikko ::

Baje je tudi v Nemčiji polno reklam...
Sicer je pa tako, da ko na WP pritisneš play, ti samodejno odpre v fullscreen video. V bistvu sploh ni slaba rešitev,
če primerjam z delovanjem na Android tablici z Jelly Beanom... Včasih ponudi opcijo, včasih ne... malo muhast sistem.

djurodrljaca ::

mikko je izjavil:

Baje je tudi v Nemčiji polno reklam...

O čem ti to? Nemčija sploh nima Youtube-a ... oni imajo samo predvajalnik reklam. Ogromno posnetkov ni na voljo, ker zlobni piratki kradejo video in avdio posnetke avtorjem in zato jih mora junaška GEMA varovati, ker če ne bojo bogi avtorji pocrkali od lakote.
(v primeru pokvarjenega sarkazm detektorja še enkrat preberi zadnjo poved :) )

mikko ::

djurodrljaca je izjavil:

mikko je izjavil:

Baje je tudi v Nemčiji polno reklam...

O čem ti to? Nemčija sploh nima Youtube-a ... oni imajo samo predvajalnik reklam. Ogromno posnetkov ni na voljo, ker zlobni piratki kradejo video in avdio posnetke avtorjem in zato jih mora junaška GEMA varovati, ker če ne bojo bogi avtorji pocrkali od lakote.
(v primeru pokvarjenega sarkazm detektorja še enkrat preberi zadnjo poved :) )


Jap, točno to sem danes slišal feedback iz Nemčije.

gendale ::

pomoje bi bil bolj primeren naslov "Microsoft izdal na pol pokvarjeno mobilno aplikacijo za YouTube"
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Bor H ::

http://www.wpcentral.com/wp8-youtube-ap...
Microsoft and YouTube are working together to update the new YouTube for Windows Phone app to enable compliance with YouTube's API terms of service, including enabling ads, in the coming weeks

mikko ::

Bor H je izjavil:

http://www.wpcentral.com/wp8-youtube-ap...
Microsoft and YouTube are working together to update the new YouTube for Windows Phone app to enable compliance with YouTube's API terms of service, including enabling ads, in the coming weeks


Upam, da dodajo še funkcijo Upload to YouTube.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube pripravlja plačljivo verzijo Music Key

Oddelek: Novice / Ostale najave
2911938 (9614) CaqKa
»

Tretji poizkus: Microsoft umaknil mobilno aplikacijo za YouTube

Oddelek: Novice / Windows Mobile
236915 (4197) Bor H
»

Google od Microsofta zahteva odstranitev mobilne aplikacije za YouTube

Oddelek: Novice / Windows Mobile
156206 (4485) Doc123
»

Microsoft vlaga pritožbo zoper Google pri Evropski komisiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7120782 (19318) dela

Več podobnih tem