» »

Intel Haswell (LGA 1150)

Intel Haswell (LGA 1150)

Temo vidijo: vsi
««
4 / 27
»»

RC14 ::

Če se prav spomnem ni odpravljen bug z temi prvimi platami in bodo šele julija oz avgusta začele prihajati plate brez tega bug-a. Če se motim, naj me kdo popravi ;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

nightbird ::

aha, hvala za info. kako pa se bo vedelo, da je nova verzija plate? označeno bo z rev. 2.0?

hojnikb ::

bo sigurno označeno, tako kot je bilo v času sandy bridge ;)
#brezpodpisa

medenko ::

ogromno folka se pritožuje nad temperaturami, zato je haswell FAIL.

TechBeats je izjavil:

V Caseking.de naročil i7 4770k in Asus Z87 Deluxe >> 471€ z poštnino 8-)

Mogoče bom celo že v soboto dobil, ni da ni :D


Aja kar se pa temperature tiče,
povprečen retail 4770k @4.6ghz rabi 1.167v proti ES @ 1.28 -1.35v je kar razlika.


Oz review na techpowerup

http://www.techpowerup.com/reviews/Inte...
Review using ES are kinda BS, in my books. I don't have any NDA with Intel, so I could tell you the differences between retail and ES, and they are quite big differences, but I'll leave that up to sites that used ES chips for review. All of TPUs reviews were done with retail chips.




4770K @ 4.6 (undelidded) = 3770K @ 5.0 (delidded) pri Cinebench 11.5
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...


3770K vs 4770K
http://www.eurogamer.net/articles/2013-...

Upam da bom dobil dober batch in isto fural 4.6ghz pri samo 1.16v, ker potem bo še nekako možno ke do 4.9-5ghz


si dal kodo 3% notri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

wisky ::

Se splača menjat 3770k za 4770k?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wisky ()

7982884e ::

definiraj splača, ane.
imaš job kjer ti bodo plačali 50€ več mesečno ker boš z novim procesorjem delal stvari 5% hitreje?
potem se izplača.

D3m ::

7982884e je izjavil:

definiraj splača, ane.
imaš job kjer ti bodo plačali 50€ več mesečno ker boš z novim procesorjem delal stvari 5% hitreje?
potem se izplača.


Ta je bila dobra :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

kmetek ::

itak, da se ne splača, ampak se plača.

pa še za 3770k verjetno dobiš premalo oziroma bi preveč doplačal za 4770k + menjava matične.

kdor ima sedaj sandyja ali ivyja se ne splača.

FlyingBee ::

desktop useji lahko kar mirni ostanejo, mogoče se bo kaj spremenilo z broadwell-om, že zaradi 14nm bo zanimiv

mobilci pa kar v akcijo, doprinese na marsikaterem področju

mr1two ::

Damn and blast!
Zadnji dve generaciji i5 so čisti poraz. Mi je kar žal, da si nism že 2 leti nazaj vzel 2500k. 3570k in 4670k sta tko malo hitrejša, da je kr brezveze.
Zdaj nisem sploh prepričan, če bi rad kupil 2 leti star performance za to ceno, kot se prodajajo. Oh sure, imajo dodane te pa one funkcije, boljšo grafiko(ki mi ne pomeni nič), pa so mal bl šparovni pa... tralala. Iz performance pogleda niso naredili ama ništa(zamenjava socketa za 2% gaina mi smrdi). Za nameček se še grejejo(zaradi tega flopa pri 3570k sem se odloču počakat), tako da spet niso nič naredili, kar bi me razveselilo.

Bom zgleda še kr čakal, za nekaj, kar bo spet "novi 2500k". Hladen, navijaški, pošten procesor.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

trnvpeti ::

ko jih bo amd stisnil, bodo dali ven posten cpu
pol bodo pa spet spali(lužili)

mr1two ::

Hm, računat na to, da jih bo amd sedaj stisnil je nekoliko sanjaško, vsaj po izkušnjah. Bom pa takoj pograbil, če dajo ven nekaj, ki je podobnih performans za podobno ceno.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

hojnikb ::

mr1two je izjavil:

Damn and blast!
Zadnji dve generaciji i5 so čisti poraz. Mi je kar žal, da si nism že 2 leti nazaj vzel 2500k. 3570k in 4670k sta tko malo hitrejša, da je kr brezveze.
Zdaj nisem sploh prepričan, če bi rad kupil 2 leti star performance za to ceno, kot se prodajajo. Oh sure, imajo dodane te pa one funkcije, boljšo grafiko(ki mi ne pomeni nič), pa so mal bl šparovni pa... tralala. Iz performance pogleda niso naredili ama ništa(zamenjava socketa za 2% gaina mi smrdi). Za nameček se še grejejo(zaradi tega flopa pri 3570k sem se odloču počakat), tako da spet niso nič naredili, kar bi me razveselilo.

Bom zgleda še kr čakal, za nekaj, kar bo spet "novi 2500k". Hladen, navijaški, pošten procesor.

si kr optimist, če si mislu da bo kej bolš.
#brezpodpisa

Jst ::

Jaz pa komaj čakam nove MacBook Pro, če bodo imele Iris Pro verzijo Haswella.

1. Build quality mi je od Appla za Macbooke super. (Do sedaj nisem imel nobene iNaprave, sem pa jih imel nekaj v rokah - Air je super.)

2. Najbrž ne bom laufal OSX, ampak Win gor - zaradi dela.

Upam, da bodo na voljo še letos, ker bo letos prenosnik star dobre dve leti, garancija je potekla, upgrade "nujen".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

klinker ::

@jst...winsi v paralells lavfajo na airu presenetljivo dobro ;) je vsekakor bolje od bootcampa, oz bolj prakticno s paralellsi. Jst na mojem hackintoshu furam v njih winse in pa ubuntu istocasno in tudi dela kot se zagre.

TechBeats ::

medenko je izjavil:


si dal kodo 3% notri?


Nevem neki je bilo ja, kolega je naroču na nejgovo firmo, pa še en paypal 13% popust tako, da ja je kar kul končni znesek.

Woot glihkar vidu, da imajo Asus Z87Deluxe že na zalogi, zadeva že potuje k meni domov :D
AciD TriP

kmetek ::

kakšen 13% paypal???? več povej :)

TechBeats ::

Nevem on je imel še en kupon za paypal, nek popust, res pojma nimam dele. Mogoče kšna stara stvar al kaj..

Zadeva že na poti:D
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

x45 ::

AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

BorutK-73 ::

Asus z novo mrcino ki je zelo podobna Sabertooth-u in je pripravljena za vodno hlajenje.
http://www.maximumpc.com/article/news/a...
http://www.asus.com/News/zL7IeZEL32b3YS...

kuglvinkl ::

x45 je izjavil:

navijanje - stabilnost:

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/displa...


Which means: nabavim H87 plato in non-k proc, ter ušparam ene 60 evrov.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

kje sploh navijanje prav pride, itak že prej zamenjaš, še preden je to potrebno

kuglvinkl ::

Ah, ker sem navajen mašino navit :).
Your focus determines your reallity

hojnikb ::

a kdo ve, se da navijat non-K proce sam z fsb strapi al so dejansko ti strapi sam pri K modelih ?

x45 je izjavil:

navijanje - stabilnost:

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/displa...

Still faster than amd
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Brias ::

ma itak da se greje ...

sandy je imel crap graficno / top OC / low temps
ivy je imel slabo middle graficno / slabsi OC / middle temps
hashwell ima top middle graficno / polnoslab OC / bizarne temperature

nej si intel nabije nekam te GPUje ki jih lota zraven ....

a mu je cilj v enaki velikosti 4/8 CPU + 7950 like GPU @ 120 stopinj idle ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

TechBeats ::

^
btw ring bus L3 cache se najbolj pregreva in je boljš, če je manjši multi kot hitrost jeder recimo 39-41 je ok, in seveda cpu voltaža tam do nekje 1.3v, najboljše max 1.25v

Lahko 2 jedri na 4.9ghz furaš 2 pa na 4.8ghz in še zmerja odbdržiš okoli 1.26v.. Dosti for in ubistvu še zmraj lahko OCjaš vsaj 4.6 po tamalem., no če dobiš dober primerek, itak pa je večina reviewerjev dobila ES čipe, retail stavim da bo boljši.
AciD TriP

7982884e ::

kaj so to ES čipi pa zakaj naj bi bli retail boljši glede tega?
morem upgradat svoj ancientni cpu pa ne vem a bi vzel haswella al ivy bridge

hojnikb ::

es čip je nekaj kar nemorš kupit po legalni poti in je ponavad preproduction zadeva..
#brezpodpisa

Isotropic ::

http://www.hardocp.com/article/2013/06/...
http://www.overclockers.com/3step-guide...

overclockanje sploh ni tak problem. edino kar je res slabo, je to, da bos tezje imel navit proc IN mem controller (2133mhz recimo). na 1600mhz je pa cist kul navijanje afaik.

y45 pa ignorirajte prosim.

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Kakorkoli, daleč je od tega, kar ste nekateri pričakovali, ko ste "sanjali" o 6GHz. Priznam, tudi sam sem upam na malo boljše OC in nižje temp pri haswellu,ampak intel se dela norca iz nas. Nekaj že nardi svoje sam proizvodnji proces in vgrajena zmogljivejša grafična v samem CPU-ju, ampak sem prepričan , da bi to lahko letelo višje, če ne bi intel kot intel neki zaj*bu kot vedno. (nalašč ustvarijo slab stik med IHS in jedrom, slabe paste in podobne bedarije).
Tko da 4.5 Ghz bo nekje povprečen OC in to je to, podobno kot ivy, temperature pa celo znajo viti še višje.
Bravo intel. Upam, da AMD po nekaj letih izda nekaj dostojnega, da nas intel ne bo več nateg*val z temi kvazi izboljšavami.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

SB je zakon

RC14 ::

Če gledamo kaj ponuja ivy in haswell in glede na to, da sta oba neka novejša čipa, je SB res zakon. Tud ivy bi bil, če ga ne bi zanalašč Intel zasral z tistim stikom, pastami in podobnimi zadevami, da je posledično vroč čip.
Z vsako generacijo je očitno slabše, moralo bi biti ravno obratno. Gre pa nekako takole. + 5% zmogljivosti in +10% višje temperature8-)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

FlyingBee ::

problem je, ker je AMD še vedno na 32nm in 100+W

hojnikb ::

kaj se bunite, sj še vedno lahko nardiš delid..
in kak oc lahk dosežeš, je pa še vedno odvisno od primerka (vedno blo, vedno bo), tako da ja.. je tud lahko super serija za navijat, ampak če dobiš šrot primerek, nebo nič in obratno..
#brezpodpisa

RC14 ::

hojnikb

Res je odvisno od primerka, ampak če večina primerkov gre do 4.5 Ghz, boš verjetno padu v to skupino ane, razen če si med tistimi srečneži, ki je že tudi zadel sedmico na lotu. Ali pa če imaš možnost sprobat 100 procov in si izbrati najboljšega. Si?
Drugače pa nimaš kaj dosti experimentirat. Torej Ne obetajo kej veliko, kar se tiče OC, oz lahko bi obetali več, pa ga je intel spet zasral.
Moje mnenje je, da če ga ne bi tko biksal intel, bi lahko 5Ghz letel vsak haswell proc na dobrem zračnem hlajenju.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

NightHawk ::

Fino bi bilo, če bi imela kakšno resno konkurenco s strani AMDja. Potem bi se pa morali zmigati. Sedaj pa imaš na voljo tega Haswella ali pa FX 8xxx procesor... ah

hojnikb ::

Remember folks, overclocking is a bonus not a feature ;)
Intel pač zagotavlja,da bo stvar delala pr deklarirani frekvenci, vse kar je pa več, je pa pure luck..

NightHawk je izjavil:

Fino bi bilo, če bi imela kakšno resno konkurenco s strani AMDja. Potem bi se pa morali zmigati. Sedaj pa imaš na voljo tega Haswella ali pa FX 8xxx procesor... ah

dokler bojo vztrajal z buldi archom, bo težka. Razn če bo intel spau in bo amdju uspel predstavit 5Ghz+ serijske procesorje, ki ne porabijo 200W+ ..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NightHawk ::

hojnikb je izjavil:

Remember folks, overclocking is a bonus not a feature ;)
Intel pač zagotavlja,da bo stvar delala pr deklarirani frekvenci, vse kar je pa več, je pa pure luck..


S tem, ko dobro zaračunavajo odklenjen množilnik bi lahko zagotavljali tudi kaj več. Sej imajo procesorje posebno za navijanje....ni tako kot včasih, ko si kupil nek srednji procesor in ga navil da je šel preko najboljšega. Sedaj moraš že kupiti najdražjega, da se lahko igraš in na koncu niti ne dobiš nevemkaj. Waste :)

hojnikb ::

sj te nihče ne sili k nakupu K procesorja ali Intel procesorja nasploh.
#brezpodpisa

NightHawk ::

Kaj, ne moreš tega pogledati kritično? Seveda bom kupil Intel procesor ko pa ima AMD zdej tak šrot. Ampak to še ne pomeni, da ne morem gledati kritično na njihove produkte. No sej, verjetno obstaja nekdo ala D3m na drugem, na Intlovem bregu ;)

Kaj veš, mogoče se pojavi tudi kak x45 klon na Intel strani...ampak to je manj verjetno....

hojnikb ::

NightHawk je izjavil:

Kaj, ne moreš tega pogledati kritično? Seveda bom kupil Intel procesor ko pa ima AMD zdej tak šrot. Ampak to še ne pomeni, da ne morem gledati kritično na njihove produkte. No sej, verjetno obstaja nekdo ala D3m na drugem, na Intlovem bregu ;)

Kaj veš, mogoče se pojavi tudi kak x45 klon na Intel strani...ampak to je manj verjetno....

pripravi se na x45,d3m in 3 ... 2 ... 1 :))

Res je da intel od sandy bridge ni prinesel nekih revolucij (kar se tiče cpu perf.), ampak sj jim ni treba, če jih konkurenca ne sili v to.
#brezpodpisa

RC14 ::

sj te nihče ne sili k nakupu K procesorja
A ti si zadovoljen z haswellom in njegovimi "hibami" al kako, da tako razmišljaš ?

Že res da nas nihče ne sili, ampak sem istega mnenja kot NightHawk, ki pravi "S tem, ko dobro zaračunavajo odklenjen množilnik bi lahko zagotavljali tudi kaj več." , tudi plate se na veliko oglašujejo super OC in podobno, potem bi lahko ponudili kaj več, se ti ne zdi? Oni pa samo "ZARAČUNAVAJO", A hkrati pa zanalašč nardijo proc tko, da se slabo navija in da je vroč kot pečeno jajce, mislim??

In ja, problem je v konkurenci, ki je nimajo in se lahko mirne volje igrajo z nami, ampak zato pa pravim, da ne ponujajo nič kaj prida, niti OC ni kaj prida, pa še grejejo se. Za nek nov proc bi lahko ponudili več, če že ni neke blazne pohitritve, naj ponudijo ali hladnejši proc, ali varčnejši ali pa boljši OC. In kaj haswell ponuja od tega??? nič, kvečjemu višje temperature in večjo porabo na konc koncu.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

mr1two ::

Meh, meni se zdi veliko reviewov na netu preveč naklonjenim intlu. V zadnjih dveh osvežitvah ni bilo praktično nobenga napredka, sori sam par % ni nevemkaj. Če bi amd delal isto kratke korake, bi ga spluvali v momentu.
Ko berem te reviewe dobim filing, kot da ga pišejo sami pristaši intela. Bottom line sicer piše- runs hotter in not much improvement on oc over ivy, sam zakaj da fak mu dajo še vedno "gold" in "recommended".
Premalo so kritični, kar se tega tiče in dajajo nagrade in priporočila že kar tako. Serija 3xxx je bila prevroča za nadgradnjo iz 2xxx, serija 4xxx je pa po zadnjih podatkih še večji grelec.
A so tolko zajebali z sandijem, je bil enostavno predober al kaj? To umetno bremzanje napredka(ekonomija je res kurba) mi gre že pošteno na jetra. Najboljše bi blo kupit rabljeno 2500k, pa bi mel mir. Oh wait, sej se ne splača, ker so cene pretirane- 3 generacije star čip dohaja najnovejšega? Nekaj je narobe s to sliko.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

FlyingBee ::

Intel je imel resource za popravt tragedijo z netburstom, vprašanje če ima AMD za zglihat bulldozerje

7982884e ::

Če bi amd delal isto kratke korake, bi ga spluvali v momentu.
sej tud amd dela take korake, v tem je problem. sam da so oni daleč zadaj

trnvpeti ::

Korak naprej so naredili samo z NUC v3, i3/5 z 4400/5000,usb3, sata port,....

Dr_M ::

Z eno arhitekturo zelo tezko pokrijejo celoten spekter.
Porabo ob nekaj W, do ~90W, potem pa se blazno velik OC? Sej intel je dober, ampak vsemogocen pa ni.
Poraba pri haswellu je sla precej dol, vecje segrevanje je po mojem mnenju "umetno" ustvarjeno, podobno kot pri IB.
Nikakor ne smete pozabit, da je haswell ustvarjen za mobilno platformom desktop je bolj stranski produkt, oc pa bolj tako tako. Navijalci smo premajhen trg in nam vrzejo nekaj, ce dela dela, ce pa ne, pa jebiga, bo pa mogoce drugic bolje.

Pro_moted ::

FlyingBee je izjavil:

Intel je imel resource za popravt tragedijo z netburstom, vprašanje če ima AMD za zglihat bulldozerje


Bilokaj AMD izpljune na CPU trgu se bo prodajalo v približno istih količinah. Ljudje so kupovali množično pentium 4 pa čeprav je bil AMD tedaj boljši, tako da je vseeno kaj AMD izpljune, masa ljudi vedno kupuje Intel, ker pač drugega ne poznajo povečini, če pa že v trgovini vpraša za AMD pa mu "nepristranski" delavci v štacunah gladko spljuvajo AMD in priporočijo Intel. Tako to pač je. Intel zakupuje trg, software se povečini prilagaja njim ker imajo večino trga in tako je to potem zaćaran krog. Isto je pri grafičnih, ko še zdaj ljudje trdijo da so AMD driverji zanič, pa čeprav še niso sprobali kakšne radeonke, glavno da se poveličuje Nvidio.
In če primerjaš dobiš za 150 evrov FX 8320 za 215 pa i5 3570K, torej skoraj 30% razlike v ceni, v performansu pa v realnih aplikacijah in igrah takšne razlike ni (razen v striktno enojederni aplikaciji, pa še tam ponavadi od 20-25%). Zato je lahko za nekoga, ki uporablja CPU za igre kakor tudi za kakšno renderiranje in video edit, FX 8320 odlična in predvsem poceni izbira, saj v večnitnih aplikacijah ponavadi prednjači, v igrah (sploh v novejših) pa le malo zaostaja. Vse to za 60 evrov manj, ki si jih pač nekdo ne more potegnit iz denarnice.
Se pa strinjam da če si nekdo kupuje PC samo za igranje pa ima dovolj denarja za top CPU in GPU potem pa kupi i5 ali i7 plus TOP grafo. Za tiste ki pa lahko kak FPS ali dva pozabimo pa je FX čisto dovolj.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

mr1two ::

"umetno" segrevanje kot praviš- to ni dober začetek. S stališča daily overclockerja poglej- trudiš se z nekim hudim hlajenjem, vodnim ali še kaj bl na hard, zato da ti ga intel vtakne s tem, da naredi slab HS. Sure, lahko ga delidaš, da ode garancija in imaš potem nižje temperature... sam resno- takih poslov jaz ne podpiram.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.
««
4 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Broadwell (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
17536327 (26565) SuperVeloce
»

gretje AMD in INTEL (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7717183 (15668) galu
»

Intelov Haswell je prispel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
18450421 (43396) PrimozR

Več podobnih tem