» »

Gokart dirkališča po sloveniji?

Gokart dirkališča po sloveniji?

«
1
2 3
...
5

RejZoR ::

Jih kaj poznate? Sam poznam samo Indoor karting v BTC-ju, slišal sem da naj bi bilo tud v Logatcu ampak niti ne vem kje naj bi to bilo niti ali imajo renta gokart al moraš to imet svojega...

Leta nazaj sem bil v BTC-ju na električnih in je bilo kar fajn ampak bi probal še kje drugje če je kaj na voljo (lahko tud bencinski če jih rentajo). Pa če je bil kdo v kratkem, kakšne so kej okvirne cene, da dobim mal predstave kako drag hec je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

Logatec v industrijski coni, potem je še v Luciji. Tist v BTCju ni nič :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ToniT ::

Na Ptuju oz. v Hajdošah ob koncih tedna.

mailer ::

SimplTech ::

V Celju in Mariboru imaš Karting center (na vrhu garažnih hiš trgovskih centrov).

http://www.karting-center.si/

RejZoR ::

Pa so kakšni posebni pogoji al pa zahteve al samo uletiš tja v delovnem času in greš lahko furat?
Da se ne bom peljal na drug konec slovenije pol pa ne bo nič iz tega :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Šimpanz ::

A ni en nov v Ljubljani na Brnčičevi.

jernejl ::

Če gre za stezo na prostem, je lahko v slabem vremenu (npr. dež) zaprta. Drugih pogojev pa, kolikor vem, ni.

RejZoR ::

Šimpanz je izjavil:

A ni en nov v Ljubljani na Brnčičevi.


Do tell more! Če je, mi je ta za začetek najbližji. Če seveda sploh je...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

duff ::

šernk je izjavil:

Logatec v industrijski coni, potem je še v Luciji. Tist v BTCju ni nič :)


V Luciji gokarta ni več, v Kopru je lepa pista, žal pa ne obratuje zaradi "papirjev".

innerspace ::

Jp, v kopru ne obratuje komercialno, vcasih pa kdo trenira.

Se komu sanja kaksne so fizioloske omejitve za gokart, mislim na max visino in tezo voznika?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

bdoxx ::

ToniT je izjavil:

Na Ptuju oz. v Hajdošah ob koncih tedna.

veš slučajno ceno za najem steze + gokardov oz pač kak majo narjeno?

ToniT ::

Pojma nimam, kako je zdaj, ker bi se naj dirkališče prestavilo 3 km višje ob kanalu (narejeno je že, ni pa še v uporabi). Drugače pa za to skrbi Uroš Langerholc in se pozanimaj pri njem.

Veron ::

Sprobal sem veliko rent-a-gokart scen v Slo.
Od vseh mi je Logatec še najboljši, ker s tistimi kosilnicami moraš celo kdaj pribremzat, napram Krkšem Racelandu, kjer cel krog pelješ s polnim gasom, ker je proga za rent-kosilnice prevelika.

V Luciji je tudi dokaj vredu, samo nevem če še dela?
Pa v Celju v Tušu je še, sam tista proga mi je preveč zaprta (počasna), vsaj za moj okus.
V Maribou pa nisem bil še.

Dobra proga je tudi, če se boš kdaj peljal proti Novigradu, Poreču, tam nekje tik pred porečom, če se zavije proti. Stran: http://istra-kart.arta.hr/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

piek ::

Na Racelandu lahko najames tudi kaksen tekmovalen gokart in potem imas polne roke dela, ce ti gre kaj narobe pa se polne hlace. :D
--- Finish it off if you started it! ---

martincek1 ::

Kaj pa v Puli? Še vedno obratujejo? je pa res, da so tam včasih imeli precej močnejše kosilnice, sem bil par let nazaj pa je bilo bolj švoh.

Veron ::

Sam na Racelandu ti ne dajo takoj tekmovalni gokart, majo nek predpogoj, pozanimaj se prej.

Hayabusa ::

Onega športnega z 200 (250?) ccm dobiš takoj, vseeno predlagam za začetek kosilnico s 50 ccm :D, da se malo spoznaš s progo in načinom vožnje.

snow ::

Na Brnčičevi (45) majo 390 ccm (13KM), zelo zabavna zadeva.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

furion ::

Offtopic: Lahko bi nam nardili pisto za avte/motorje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

šernk ::

A tisti na brnčičevi delajo? Zasledil sem zanje, vendar nikakor ne morem najti več podatkov o njih :/

raceland zgleda pa tudi zanimiv. To da v Luciji ne obratuje več, pa nisem vedel, škoda včasih je bilo lepo it po kopanju na mal dirkanja, pa čeprav proga ni spadala med zahtevnejše.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Siddh ::

priporočam motodrom poreč, super proga za gokarte


xplicit90 ::

Na Brnčičevi se odpre ta vikend, natančnejših podatkov nisem zasledil. Uradna otvoritev bo pa enkrat do konca meseca. Zaenkrat ponujajo 8 kartov s 13 KM.
http://avto.over.net/clanek/24361/#.UZR...

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Prejšnji vikend sem bil v kopru, pa sem videl eno dirkališče na desni strani ko uletiš po avtocesti. Je to tisto dirkališče, ki naj bi bilo tam ampak ne obratuje?

Btw, je že kdo bil na tem na Brnčičevi? Je zdej že uradno odprt?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Daedalus ::

Je to tisto dirkališče, ki naj bi bilo tam ampak ne obratuje?


Jap. Občasno so kaki treningi, to je pa tudi vse.

Btw, je že kdo bil na tem na Brnčičevi? Je zdej že uradno odprt?


Bom šal pogledat preko vikenda. Če tam ne dela, pa v Logatec malo navijat kosilnice... zdaj je vsaj vreme nečemu podobno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kurjač ::

Na dirkališču v Kopru sem bil pred leti dvakrat in mi je bilo zelo všeč. Za moje znanje dovolj močne kosilnice v primerjavi s tistimi iz Lucije, kjer sem vse kroge razen enega zvozil brez popuščanja. Kolikor vem imajo v Krškem - Racelandu tudi močnejšo verzijo kosilnice sam moraš vprašat in jo dobiš brez težav. Sicer se pa hitro opazi katera pometa čez ovinke.

ABX ::

Proga v Luciji ni primerna za amaterske gokarte.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

RejZoR ::

Daedalus je izjavil:

Je to tisto dirkališče, ki naj bi bilo tam ampak ne obratuje?


Jap. Občasno so kaki treningi, to je pa tudi vse.

Btw, je že kdo bil na tem na Brnčičevi? Je zdej že uradno odprt?


Bom šal pogledat preko vikenda. Če tam ne dela, pa v Logatec malo navijat kosilnice... zdaj je vsaj vreme nečemu podobno.


Ma ja, ko sem odprl to temo sem bil ful natripan za drikanje pol pa je dež scal čist vsak klinčev dan vsaj enkrat v dnevu, da je vse zjebalo. Mogoče, če je kdo slučajno pri volji, se lahko probamo zment več folka, pa naredimo en tak S-T Mini Cup na enem izmed dirkališč? :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kurjač ::

Nekaj utrinkov iz Racelanda

kurjač ::

Mimogrede se na Racelandu marsikaj dogaja čez celo leto
 drift

drift


Če za koga ni dovolj pa na Nordschleife

RejZoR ::

Kul kul. Sej a je Raceland največje dirkališče pri nas al je še kakšno večje?

Bi pa tud rad enkrat na Racelandu probal s svojim avtom če bi kdaj imel možnost. Sicer bi verjetno skuhal bremze in pojedel gume, ampak hej, fuck it :D Enkrat bi res rad probal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Daedalus ::

Mogoče, če je kdo slučajno pri volji, se lahko probamo zment več folka, pa naredimo en tak S-T Mini Cup na enem izmed dirkališč? :)


Meni se zdi ideja čisto kul. Lahko se tudi "neuradno" dobimo in gremo kak krog odpelat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

RejZoR ::

No, sej nekaj takega sem imel v mislih. Jezst sem takoj za :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

Lucija je 15€ za 10 minut. Pa proga ni več perfektno ohranjena.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RejZoR ::

A niso tud tega v Luciji zaprli?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

bi rekel, da očitno ne ker sem jih par dni nazaj vprašal za cenik ter včasih je videt koga, ki se z gokartom-i vozi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Buggy ::

tole bo verjetno dobrodosko ;)

http://www.zurnal24.si/ljubljana-ima-no...

Daedalus ::

Bo ja... upam, da majo tudi kako spletno stran. Nazadnje je nisem uspel najti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Buggy ::

Daedalus je izjavil:

Bo ja... upam, da majo tudi kako spletno stran. Nazadnje je nisem uspel najti.


evo http://www.karting-ljubljana.si/

mogoce se vidimo :)

Daedalus ::

Sobota bo očitno zabaven dan>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

VaeVictis ::

Buggy je izjavil:

tole bo verjetno dobrodosko ;)

http://www.zurnal24.si/ljubljana-ima-no...


Tako zanič članka pa že dolgo nisem videl, ne piše niti kje naj bi to bilo.

Potem pa šele v zadnjem odstavku napišejo vsaj ime Prokarting Ljubljana...

Več informacij sem našel v tem članku: Prokarting Ljubljana - Novi kartodrom v prestolnici

Novi kartodrom v prestolnici. Tehnično zahtevna proga in močni, 390 kubični, kartingi. Ljubljana je pridobila urejen prostor za varno hitro vožnjo in sproščanje adrenalina. Možnost prvih dirkalnih korakov tudi za najmlajše.

Prokarting na Brnčičevi ulici v Ljubljani je od sredine preteklega meseca posatl ceneter dirkalnega dogajanja v prestolnici. Novi kartodrom, ki je narejen na več kot 4.000 m2, ponuja vsem ljubiteljem hitrosti možnost dirkanja z močnimi 390 kubičnimi kartingi, ki premorejo 100 km/h. Proga, ki je v osnovni konfiguraciji dolga 400 metrov (najmanjša širina 6 metrov), je zelo tehnična in predstavlja vrhunski izziv za izkušene voznike, obenem pa zagotavlja varno zabavo tudi za tiste, ki še niso spoznali vse skrivnosti dirkalne vožnje.

Za tehnično brezhibno stanje kartingov in proge ter za varnost skrbi izkušena profesionalna ekipa, ki je usposobljena tudi za svetovanje s področja tehnike vožnje. Prokarting kartodrom Ljubljana je odprt vse dni v tednu med 12:00 in 21:00h, razen posameznih voženj, pa je možna tudi organizacija dirkalnih dogodkov za skupine ter poslovnih eventov.

Spletna stran je pa:

Karting Ljubljana

RejZoR ::

Pismo, da znam v soboto uletet tud jezst. Če bo le vreme.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Kako pa je s tem na AMZS centru Vransko? Vidim, da naj bi tud ponujal gokart in celo dirkanje z lastnim avtomobilom (kar me tud ful interesira). Sej vsa ta manjša dirkališča za karting so kul, ampak se mi vse zdi premajhno. Poligon na Vranskem pa je ogromen in bi bil feeling čist drugačen. Je to samo če najameš plac in plačaš nore zneske al imajo opcijo tud za nedeljske dirkače gokartov?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Buggy ::

jaz sem na Vranskem leta 2012 v okviru EU akcije "Evropa izobrazuje - 1000 tecajev za 1000 voznikov" vozil z lastnim avtomobilom, vendar organizirano po vajah, ki so jih pripravili. Da bi pa z avtomobilom dirkal prosto po presernu za kar, ce sem odkrit, poligon s preozkim cestiscem sploh ni primeren, pa se ne vem.

RejZoR ::

Ne prosto, pač speljana proga, po kateri greš v krogih. Neke vrste trackday za povprečne voznike, da spustiđš željo po hitrosti ven na poliginu in ne na cesti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

borutz ::

kurjač je izjavil:

Nekaj utrinkov iz Racelanda


pa to ima dejansko tak zvok kot kosilnica , haha

Blinder ::

390 ccm in samo 13 konjev, pride 30 konjev na liter prostornine. Verjetno je tak počasivrteči motor, da ima zato daljšo življenjsko dobo. Na posnetku zgleda kr len gokart. Doseže sploh maksimalno moč na tem posnetku? Ki če ima največjo moč pri 4000 rpm, na progi pa laufa med 2000 in 2500 rpm pol gre manj kot bi človek pričakoval
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mr1two ::

Ti motorji so narejeni, da predstavljajo kar se da majhen strošek. Kubiki niso problem, zato ker tudi teža ne igra vloge. Tko da 400ccm bi lahko dal od sebe sicer več, ampak bi bil ustrezno dražji- tu tudi materiali ni treba, da so nevemakako dobri, da zdrži, ker so bremena dokaj nizka.
Problem je tudi v samem menjalniku(mislim da ima variomat ali nekaj temu podobnga), ker ni dost direkten, da bi imel dober izkoristek.

Za amaterje je super - tudi največji grobjan ga ne bo uniču in tudi največji neznalec ga bo znal peljat. Pa še poceni je za vzdrževat.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

RejZoR ::

Whaaaaaa, danes sem bil na tem dirkališču na Brnčičevi in sem bil prijetno presenečen. Lokacija je sicer dokaj slabo označena ampak sem našel (zadaj za Hyundai-em), prostor je lepo urejen, zraven imajo mini lokal z žejotikom (ki ga po eni dirki skoraj nujno rabiš) in plac v senci za chillat.

Kar pa se proge tiče pa sem tud presenečen. Dolga je baje okoli 400m in je zelo dobro zastavljena in presenetljivo hitra (sem pričakoval, da bo počasnejša). Dva dela sta izjemno hitra (na začetku in koncu), potem so trije 180° ovinki in par 90°, nekje na sredini proge pa je high speed polkrožni ovinek kjer pobereš tud kar visoko hitrost.

Bencinskih gokartov še nisem vozil (samo električne) ampak so me navdušili. Če si precizen in upošteval apeks so preklemano hitri. Če si jih prisilil v drift pa je sicer nor feeling ampak neoptimalno in se čuti, ko nima moči in greš iz ovinka dokaj počasi.

Ne vem če je bil kdo od vas tud tam danes, ampak jezst sem se kar fino zabaval. Skupaj sem fural 20 minut, ki so se mi zdele daljše kot so dejansko bile. Feeling je hud, čase sem kar dobro izboljšal in definitivno bom še šel. Dobro zapravljenih 25 EUR z žejotikom vred. Bom pa probal še dirkališče v Logatcu in Raceland. Definitivno.

Btw, moj najboljši krog v drugi vožnji (gokartov nisem vozil ene 10 let, sploh pa ne bencinskih) je bil 36,937 sekund.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

10€ za 10 min?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjši poskočen avto za na stezo. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17425850 (9162) krneki0001
»

Napredni simulator vožnje za izboljšanje varnosti v cestnem prometu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913075 (11488) solatko
»

kje v SI so gokarti

Oddelek: Loža
439412 (6077) amigo_no1
»

karting-rekreativni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779672 (5758) mastah

Več podobnih tem