» »

kvaliteten polnilec + polnilne baterije

kvaliteten polnilec + polnilne baterije

einstein :P ::

Me nič ne moti, prosim če poveš, kje sem rekel, da me moti? Samo skušam dopovedati, da se da tudi ceneje priti skozi in nisi do ničesar prikrajšan. Recimo ne kupuješ appla, ker je pol cene predrag in kupiš nekaj pol cenejšega, enako zmogljivega...

Upam, da te ni kaj od mojih postov prizadelo, ker vidim, da nekam jezno reagiraš - nisem mislil nič slabega, samo pravim... Nič ti ne branim, tudi če za en akumulator odšteješ vse svoje premoženje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

nUUb ::

einstein, če kupi eneloopke namesto lidlovih, to dela z razlogom. Niso namerno eneloopke dvakrat drazje. Ne moreš pa reči da je apple predrag. Nexus 7 proti ipadu mini, za podobno ceno, bo ipad bolj odziven. Če je pa vreden extra denarja, je pa to posameznikova odločitev. Neštetokrat je bilo povedano da dualcore 1.5GHz v iphone in galaxy liniji ni enako hitro zadeva. Prav tako ni "isto" 2000mAh dveh proizvajalcev, s tem da je eden pol cenejši od drugega.

In lastim si eneloopke, kot lidlove(al hofer) lsd baterije, počasne in "hitre" polnilce. Prav tako imam Nexus sedmico(2012). Sem pa tudi sprobal apple produkte.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

einstein :P ::

Govorim za polnilec, ne za eneloopke...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

Me nič ne moti, prosim če poveš, kje sem rekel, da me moti? Samo skušam dopovedati, da se da tudi ceneje priti skozi in nisi do ničesar prikrajšan.

S tvojimi zadnjimi predlogi bi bil zelo prikrajšan. Najcenejša približna zamenjava za to, kar je kupil, je LaCrosse BC-700 in njegovi kloni.

knap ::

zanimiva debata ;)


Nič ti ne branim, tudi če za en akumulator odšteješ vse svoje premoženje.


hotel sem samo povedat, da mi ni problem odštet 120 eur za nakup, ki sem ga opravil, se nisem olajšal za vse svojo premoženje, je še ostalo nekaj eurov ;)

in eneloop baterije so verjetno boljše kot pa lidl, hofer, varta... variante, ali se motim?
pa tudi c9000 je verjetno boljši kot varta, duracel, bc700 polnilci?

če zgornje ne drži, potem pa sem res mimo vsekal in pač opravil zelo slab nakup, še vedno pa ne bo konec sveta zaradi tega

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

schurda ::

knap je izjavil:

odgovorov ni, predvidevam da je vse ok :)

torej tukaj bom kupil

http://www.akkudo.de/POWEREX_Ladegeraet...
http://www.akkudo.de/POWEREX_Charger_Ba...
http://www.akkudo.de/4er-Blister_Sanyo_... - 2X
http://www.akkudo.de/4er-Blister_Sanyo_... - 2X
skupaj z poštnino je 93,66 EUR

Ali dobim lahko še kje ceneje?

LP



Koliko je poštnina?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

Koliko je poštnina? 12.90 EUR za vse pošiljke? Sicer pa ni skoraj ničesar več. Vse si izropal. :(
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

einstein :P ::

knap je izjavil:

zanimiva debata ;)


Nič ti ne branim, tudi če za en akumulator odšteješ vse svoje premoženje.


hotel sem samo povedat, da mi ni problem odštet 120 eur za nakup, ki sem ga opravil, se nisem olajšal za vse svojo premoženje, je še ostalo nekaj eurov ;)

in eneloop baterije so verjetno boljše kot pa lidl, hofer, varta... variante, ali se motim?
pa tudi c9000 je verjetno boljši kot varta, duracel, bc700 polnilci?

če zgornje ne drži, potem pa sem res mimo vsekal in pač opravil zelo slab nakup, še vedno pa ne bo konec sveta zaradi tega

LP


Motiš se, seveda... Niso eneloopke najboljše baterije na svetu - menda ne boš nasedel vsem, ki tukaj to trdijo... To, da zdržijo malo dlje napolnjene, ni za večino uporabnikov nobena prednost, ker 99% ljudi ne shranjuje po celo leto napolnjenih akumulatorjev po predalih...

pa tudi c9000 je verjetno boljši kot varta, duracel, bc700 polnilci?


WTF? To ni nobeno vprašanje, niti trditev (primerjaš model polnilca firme powerex s firmami na splošno...) Vsekakor tudi to ne drži, varta je zelo dobra firma (tudi nemška, ki so znane po kakovosti) in se že zelo dolgo ukvarja z izdelavo baterij, akumulatorjev, polnilcev... in recimo tisti hitri polnilnik je definitivno boljši od tega, ki si ga nabavil, ki rabi nekaj ur, da napolni običajne akumulatorje...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

skyline ::

OK, da razčistmo, torej je tvoj edini kriterij za 'kvaliteto' polnilca čim višja hitrost polnjenja?

Po enem letu morjo bit tvoje baterije v super stanju...

einstein :P ::

@skyline

Čim večja hitrost polnjenja je vse, kar polnilec rabi, vse ostalo je malo za šminko, da tisti, ki radi kupujejo drago mislijo, da so kupili polnilec v katerega je bila vložena raketna znanost.

"Po enem letu morjo bit tvoje baterije v super stanju..."

Saj so. Pa še kupovat jih ne rabim, grem k zbiralnem mestu baterij in akumulatorjev, ki jih ljudje mečejo stran in naberem baterije in akumulatorje zastonj, pa delujejo večinoma ravno tako, kot novi, iz trgovine.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Čim večja hitrost polnjenja je vse, kar polnilec rabi, vse ostalo je malo za šminko, da tisti, ki radi kupujejo drago mislijo, da so kupili polnilec v katerega je bila vložena raketna znanost.

Hec je, da hitrost polnjenja ni nikakršna raketna znanost ampak čist enostavni tradeoff med časom polnjenja in številom polnilnih ciklov, ki jih bojo baterije preživele.

Hiter polnilec == polnilec ki skozi baterije spusti večji tok
Počasnejši polnilec == polnilec ki skozi baterije spusti manjši tok
Zbogom in hvala za vse ribe

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@skyline

Čim večja hitrost polnjenja je vse, kar polnilec rabi, vse ostalo je malo za šminko, da tisti, ki radi kupujejo drago mislijo, da so kupili polnilec v katerega je bila vložena raketna znanost.

A moreš res znova očitno kazati svoje neznanje:|

einstein :P ::

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@skyline

Čim večja hitrost polnjenja je vse, kar polnilec rabi, vse ostalo je malo za šminko, da tisti, ki radi kupujejo drago mislijo, da so kupili polnilec v katerega je bila vložena raketna znanost.

A moreš res znova očitno kazati svoje neznanje:|


Očitno nisi prebral mojega podpisa.

WarpedGone je izjavil:

Čim večja hitrost polnjenja je vse, kar polnilec rabi, vse ostalo je malo za šminko, da tisti, ki radi kupujejo drago mislijo, da so kupili polnilec v katerega je bila vložena raketna znanost.

Hec je, da hitrost polnjenja ni nikakršna raketna znanost ampak čist enostavni tradeoff med časom polnjenja in številom polnilnih ciklov, ki jih bojo baterije preživele.

Hiter polnilec == polnilec ki skozi baterije spusti večji tok
Počasnejši polnilec == polnilec ki skozi baterije spusti manjši tok


Wau in kje sem rekel, da je hitro polnjenje raketna znanost? Dajte se naučit slovenščine, da boste vsaj razumeli, kar je napisano.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

knap ::

Einstein, paket je prispel, bom kar vrgel vse v smeti ker je vse skupaj za en drek.... ;)
Prosim če lahko nehaš s tvojimi komentarji kako je vse ostalo odlično, le eneloop in c9000 je eno veliko sranje.

Bom kaj poslikal, ko bo več časa...

Morda kdo pozna optimalno nastavitev za polnjenje eneloopk?
Ali naj delam break in, baterije imajo datum 02 in 04/2013, v navodilih pa piše da če stojijo več kot 3 mesece, se priporoča break in.

https://static.eleshop.nl/mage/user-man...

Hvala

LP

einstein :P ::

@knap

In, kje za vraga sem rekel, da je kaj od tega, kar si kupil sranje???!!!

Mislim, WTF a ljudje ne znate brati???
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

knap ::

schurda je izjavil:

Koliko je poštnina? 12.90 EUR za vse pošiljke? Sicer pa ni skoraj ničesar več. Vse si izropal. :(


za celotno pošiljko, lahko kupiš za 5 eur ali 300 eur in poštnina je enaka

vidim pa da je c9000 res razprodan, in tudi baterije.... res čudno :(
očitno niso resni,

imaš še opcijo
http://www.akkushop.de/de/maha-mh-c9000...
http://www.akkushop.de/de/die-neue-sany...
http://www.akkushop.de/de/sanyo-eneloop...
itd..

LP

einstein :P ::

@knap

eneloop naj bi se polnil s 300ma, če ima tvoj polnilec te nastavitve.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

knap ::

einstein :P je izjavil:

@knap

In, kje za vraga sem rekel, da je kaj od tega, kar si kupil sranje???!!!

Mislim, WTF a ljudje ne znate brati???


vsi tvoji komentarji grejo v to smer, no saj nima veze, vsak ima pravico do svojega mnenja, če je za tebe lidl baterija in polnilec za 15-20 eur najboljša izbira, tudi prav.

jaz imam zadevo doma, kako pa se bo obnesla, pa bomo videli...

LP

einstein :P ::

Moji komentarji gredo v tako smer, v kakršno jih drugi uporabniki vodijo.

Nikoli v življenju se še nisem dotaknil lidlove baterije oz. akumulatorja, tako da nič ne rečem, so pa mnenja drugih tukaj na forumu dobra, kar se lidlovih tiče.

Kar se pa tiče polnilca, pa so osnove tam od 10€ naprej, za 20 recimo že dobiš "pametni" polnilnik z lcd-jem, ki prikazuje polnjenje, recimo moj polni NiMH, NiCd in Alkalne baterije, pa me je prišel okoli 20€. Napolni 2700mah baterije v okoli 3eh urah. nikoli me še ni razočaral in zato tudi nimam nobene potrebe po dražjem polnilcu. Dražji (kot tvoj) imajo še kakšne programe polnjenja in kakšen piškotek več, to je pa tudi to.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

jest10 ::

Tisti za 10€ nimajo dV odklopa, ampak končajo polnenje pri določeni napetosti, ali pa so celo na tajmer. Poleg tega imajo večinoma združena po 2 kanala.
Neodvisne kanale in -dV/dt odklop, kar je minimum za dober polnilnik, dobiš od okoli 20€ dalje

einstein :P ::

Ravno takega z neodvisnimi kanali sem dobil za nekaj čez 19€.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

schurda ::

Magic1 je izjavil:

Sem na hitro pogledal in dobil dost pocen pro: http://www.ebay.com/itm/New-4-Sanyo-ene...
Imajo jih tudi na amazonu, kjer je pa za poštnino dražje.


80$ + carina + DDV je poceni za 4?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

jest10 ::

Ceno ponavadi nabijejo, ko izdelka nimajo na zalogi. Da jim ni treba umikat in ponovno plačeveti za nov oglas.

r3dkv1c4 ::

gregor je izjavil:

Zakaj 3x ne za eneloop, ali niso to ene izmed boljših baterij, ki imajo low self discharge, torej se ne praznijo hitro
Lp

sem imel eneloop in potem sem za foro poizkusil duracell rechargable z isto vrednostjo in glej ga zlomka......se mi zdi da zdrzijo dlje.

schurda ::

Oglasi se čez 1 leto.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

knap ::

Torej...

Najprej sem opravil "discharge" z 500mA, baterije AA z datumom 02/2013, rezultati na koncu:
1339
1357
1350
1345 mAh

Sedaj so v postopku "break in", le ta na c9000 traja 39 do 45 ur, po prvem 16 urnem polnjenju z 190 mA je rezultat:
2720
2728
2721
2723 mAh
:)

V tem trenutku je na vrsti "discharge" z 400 mA, nato sledi ponovno polnjenje 16h. Javim končne rezultate.

Slike sedijo kmalu ;)

Zanimiva stran, kjer je poleg testov svetilk, na voljo tudi veliko testov baterij in polnilcev (žal ni c9000):
http://lygte-info.dk/

Baterije in polnilci:
http://www.lygte-info.dk/info/indexBatt...

Eneloop AA HR-3UTGB 1900mAh
http://lygte-info.dk/review/batteries20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

knap ::

discharge končan, vrednosti:
1919
1925
1913
1922 mAh

torej to je prava vrednost kapacitete po prvem polnjenju

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

WarpedGone ::

Nazivna pa je 2000mAh?
Po parih ciklih zna it kapaciteta gor, lahk tut čez 2000.
Zbogom in hvala za vse ribe

kumer ::

Nazivna je: min 1900 mAh

knap ::

knap ::

...
















Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

knap ::

sedaj so na vrsti še AAA
po praznjenju so rezultati naslednji:
517
526
522
523 mAh

break in je v teku...

LP

Brane22 ::

Ne rabiš komplicirat. Če je verjet polnilcu, celice dajo od sebe približno to, kar je deklarirano.

To je vse, kar rabiš. Začni jih uporabljati. Zato si jih najbrž vzel.

OK.d ::

knap je izjavil:

...

















ali ne bi še serijskih številk poslikal8-O
LPOK.d

knap ::

v čem je tvoj problem?

saj sem poslikal ;)

Furbo ::

Iz kje naj si na brzaka naročim dve bateriji 18650 z zaščito, solidna kvaliteta in da poštnina ni dražja od samih baterij? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jest10 ::

Furbo je izjavil:

Iz kje naj si na brzaka naročim dve bateriji 18650 z zaščito, solidna kvaliteta in da poštnina ni dražja od samih baterij? :)

tukaj ali tukaj Poštnina je pa žal čist slovenska;((

r3dkv1c4 ::

schurda je izjavil:

Oglasi se čez 1 leto.

tudi eneloopke mi žal niso zdržale eno leto...
neke oh in sploh večje vzdržljivosti itak ne dosežejo....
govorim ti iz lastnih izkušenj in če pogledaš koliko več(in če sploh) dosežejo eneloopke glede na ceno v primerjavi z duracell, hvala lepa za te solde dobim duplo in po tej točki več energije.

einstein :P ::

Brane22 je izjavil:

Ne rabiš komplicirat. Če je verjet polnilcu, celice dajo od sebe približno to, kar je deklarirano.

To je vse, kar rabiš. Začni jih uporabljati. Zato si jih najbrž vzel.


Mogoče jih je pa samo zaradi testov vzel...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

knap ::

tako je, vzel sem jih SAMO zaradi testov ;)

so že v uporabi :), ker pa imam 32 kom baterij in "break in" traja 39-45 ur za 4 baterije, bodo pač šle postopoma v uporabo
rezultat sem napisal za 4 x AA, sledi še za 1 set AAA,

če pa je prepovedana objava rezultatov, objava slik itd, pa lahko zaradi mene admin vse pobriše

LP

schurda ::

Ali lahko pojasniš brek-in?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

knap ::

https://static.eleshop.nl/mage/user-man...

copy/paste iz pdf navodil:


Battery "Forming"
New batteries and those stored for extended period become chemically deactivated. Battery forming is a charge - discharge - charge cycle which forces a full charge into the battery at a very slow rate. This process activates the battery. In certain cases, it needs to be repeated two or three times. Battery forming can be performed using the Break-In mode.

Break-In Mode (IEC capacity analysis)
- Applies a 16-hour 0.1C charge (0.1 times the capacity of the battery), rest of one hour, followed by a 0.2C discharge, rest again, and finally a 16-hour 0.1C recharge again.
- Recommended for brand-new batteries. This process is also known as "Forming Charge." Also recommended with batteries that cannot be rescued by the Refresh & Analyze mode.
- Recommended once every 30 cycles for NiMH batteries.
- Requires 39 to 45 hours to complete.
- The process follows the IEC standard for determining battery capacity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

bauci ::

Knap,
imam enake baterije in polnilec kot in te prosim, da mi poveš na koliko mA naj nastavim pri Break-in modu za AA in za AAA baterije ali toliko kot je nazivna moč 1900 oz. 750 ali kako drugače.
Ali mi lahko na kratko razložiš razlike in nastavitve za Charge, Refresh analyze, Break-in in cycle. Imam navodila ampak mi zadeva ni čisto jasna.
Hvala!

knap ::

Zaenkrat sem se igral samo z "break in" in "discharge" ter "charge",

Discharge sem jaz naredil z 300 mA za AAA in 500 mA za AA, to se izvede pred "break in".

Pri break in modu te c9000 vpraša samo za kapaciteto baterij, torej nastaviš samo kapaciteto AA - 1900 mAh, in AAA 800 mAh (750 ni mogoče nastavit), vse ostalo potem polnilec naredi sam, polni, počiva, prazni, počiva, polni.
Polni z 0,1C torej 1900 mAH baterijo polni z 190 mA, 16 ur, prazni pa z 0,2C torej 380 mA.
Enako velja za AAA, le vrednost so drugačne ker je pač 800 mAh, polni 80 mA in prazni 160 mA.

Za redno polnjenje se priporoča 0,5C, kar pomeni 900-1000 mA za AA in 400-500 za AAA.

LP

knap ::

še nekaj slik.. še vedno SAMO testiram ;)





posebnost ekrana je ta da je zelo svetel, razsvetli celo sobo in da se v času delovanja ne ugasne.

pozabil sem navest še končne rezultate za 4 x AAA
780
786
780
782

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

bauci ::

Knap, hvala za razlago. Ko boš kaj novega pogruntal še za ostale načine prosim napiši

schurda ::

Kot vidim, je razlika med break in ter refresh majhna, bolj kot ne gre pri break in za majhen tok, kar je itak smiselno tudi ponavadi pri polnjenju. Pri BC 700, ki ima izbiro 200/100, 500/250, 700/350 mA, lahko rečeš, da v refresh modu, z deafult tokom 200/100 mA, v bistvu dela break in.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

Pa še to, iz navodila:
"Note:
The charger has many features like “conditioning” batteries, which means discharging and
charging. It is not recommended to condition batteries until after they have been charged and
used 10 times."

Čisto drugače kot pri c9000. Zdej pa bodi pameten.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

knap ::

razlika med "break in" in refresh-analyze je v tem da lahko pri R+A nastaviš tok za polnjenje in praznjenje, med tem ko je pri BI tok in št ur že nastavljeno, ne moreš spremenit

pri "cycle" pa lahko nastaviš kolikokrat zaporedoma ti polni in prazni baterije, na koncu pa zaključi z polnjenjem, nastaviš lahko mA za polnjenje in praznjenje.

LP

Daniel ::

C 9000 je res lahko tudi namesto nočne lučke v sobi :) Imam tudi sam, zaenkrat brez pripomb.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964507 (38938) McLuzo
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124287 (15975) hojnikb
»

polnilne baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192728 (2233) radmannsdorf
»

polnilec + baterije AA + AAA?

Oddelek: Kaj kupiti
338661 (7696) hojnikb

Več podobnih tem