» »

polnilne baterije

polnilne baterije

FX6300B ::

imam vprašanje doma imam ogromno teh lidlovih tronic baterij ki so škart roba pač jih filaš cel dan pol pa dela par sekund (fotoaparat) nekje na forumu sem bral da je problem teh baterij da gre na mal nižjo voltažo in zaradi tega fotoaparat zazna da je prazna bi se jih dalo npr da bi jih polnil z mal večjo voltažo kot je original na polnilcu cca 2V da bi jih npr z 2,5 V ? hvla za odgovore sicer imam pa namen kupit te hvaljene eneloopke

hojnikb ::

imam kr neki teh tronic baterij in mi še vedno super delajo. Za tak denar so bomba, jasno pa niso primerljive z kakimi eneloopkami. Ampak za 1€ na komad posekajo vse. Tebe pač jebe to, da imaš zanič polnilec, ki ti jih ne polne prav al pa defektne celice.
#brezpodpisa

mirator ::

Težko je kar tako na pamet reči ali so krive baterije ali fotoaparat. Moja izkušnja z Olimpicusom je takšna, da če je ena baterija slaba, aparat ne bo delal. To se mi je dogajalo, ko sem mislil, da imam dovolj rezerve v napolnjenih rezervnih baterijah, pri zamenjavi baterij pa mi fotoapat ni delal. Vzrok je bila slaba baterija med rezevnimi, kar pri polnjenju nisem opazil.

lonewolf_ ::

Že imaš polnilne baterije, ki so na voltaži 1.5V. Alkalne polnilne, vendar je trenutna cena par x večja od tistih 1.2V.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

FX6300B ::

Ker poonilc pa priporoča te tak do 40;€

Brane22 ::

lonewolf_ je izjavil:

Že imaš polnilne baterije, ki so na voltaži 1.5V. Alkalne polnilne, vendar je trenutna cena par x večja od tistih 1.2V.


Ne samo da je cena višja, ampak se neprimerno slabše polnijo. Tiste lahko filaš do pardesetkrat in kapaciteta jim hitro pade.

lonewolf_ ::

Brane22 je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Že imaš polnilne baterije, ki so na voltaži 1.5V. Alkalne polnilne, vendar je trenutna cena par x večja od tistih 1.2V.


Ne samo da je cena višja, ampak se neprimerno slabše polnijo. Tiste lahko filaš do pardesetkrat in kapaciteta jim hitro pade.


No tega pa še nisem ugotovil, hvala ti. Se pravi moraš imet globok žep še trenutno za te 1.5V alkalnih polnilnih.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

FX6300B ::

kateri polnilec priporočate bi bil ta ok ? http://www.conrad.si/Naprava-za-polnjen...

zrataj4201 ::

Počakaj na lidlski ali hoferjev polnilnik.Deluje dobro.Zadnji je imel celo polnenje li-ion baterij.
Kar se tiče baterij:
so slabše kvalitete in kar precej se jih ne da ponovno napolniti z avtomatskim polnilnikom. Moraš jih ZBUDITI.In sicer na regulacijskem napajalniku z omejevanjem toka.Počasi dvigijuš napetost da se zbudi, potem pa jo znižač nazaj.Polnenje Ni-Mh(iz hoferja in lidla) se praviloma polnejo 1,4-1,44V.Tok polnenja pa piše na njih.
Meni jih 10 10 baterij iz lidla pri nekako 3-4 polnenjih 3 ne napolni več avtomatsko.Nato jih napolnim prisilno.Vendar po nekako 10 polnenjih, se mi 1 zagotovo ne napolni niti prisilno. To je pač cena poceni baterij.Meni sicer ustreza, ker jih imam viška in vedno napolnjene za zamenjavo. Zadnje iz Lidla so boljše, saj se same minimalno spraznijo.Kako dolgo bodo zdržale, pa bo pokazal čas.

Brane22 ::

@zrataj4201

Glede celic imam povsem drugačne izkušnje. Vzel sem jih ziher več ko 50 in se ne spomnim da bi naletel na slabo.

Je pa res, da jemljem izključno LSD verzijo - prednapolnjene.

al1976 ::

Ce koga zanima...Vceraj so bile 50% off AA, danes so AAA:
https://www.mimovrste.com/polnilne-bate...

twom ::

Preverjena trgovina nkon.nl
Polnilci pa Panasonic Eneloop BQ-CC16 ali pa Technoline BC 700 = PS-NC1000 = La Crosse RS-720 = IPC-1L (pri Conradu)

Cene so pa pol nižje kot pri nas.

FX6300B ::

hvala za odgovore imam lidlov tronic polnilec tisti čudni vesoljski pa ne fila vredu res da dela samo se mi zdi da tudi nove baterije ne napolni do vrha ker se vidi čas 4aaa baterije v lijak na senzor in čez 2 dni je treba menjat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

radmannsdorf ::

al1976 je izjavil:

Ce koga zanima...Vceraj so bile 50% off AA, danes so AAA:
https://www.mimovrste.com/polnilne-bate...

u hvala! skor bi zgrešil. pa še free poštnina je :) morm takoj dva kompleta naročit :)

zrataj4201 ::

Hofer bo imel 23 polnilec za 16 eurov.Meni hoferjev polnilnik dela odlično in tudi dobro napolni.

FX6300B ::

Čudno pol mozn pa dsa MORS met srečo

hojnikb ::

al maš pa ti nesrečo in en kup defektnih celic.
#brezpodpisa

FX6300B ::

vrjetn ,, kakšno mnenje glede polnilca se splača al ne ?

FX6300B ::

twom je izjavil:

Preverjena trgovina nkon.nl
Polnilci pa Panasonic Eneloop BQ-CC16 ali pa Technoline BC 700 = PS-NC1000 = La Crosse RS-720 = IPC-1L (pri Conradu)

Cene so pa pol nižje kot pri nas.


kako pa je s poštnino?

radmannsdorf ::

za slovenijo imajo ugodne cene tukaj: http://www.eaelektronika.com/?polnilci-...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30783872 (22578) d0rK
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964508 (38939) McLuzo
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124288 (15976) hojnikb

Več podobnih tem