» »

Težave z lustrom

Težave z lustrom

SlyCrespo ::

Lep pozdrav!
Nabavil sem nov luster in ga hotel priklopit. Pred tem sem vzel varovalko za to luč ven. Nato pa sem pred montažo lustra slučajno po pomoti kratko sklenil dve žici (od treh žic, ki štrlijo iz plafona). Ena od teh dveh žica mislim, da je bila ozemljitev (rumeno-zelena). No v glavnem vrglo je ven fit za celo hišo. Je to normalno, glede na to, da sem pred tem početjem odšraufal ven varovalko?
Imam pa še eno vprašanje glede tega lustra: luster je na 4 LED žarnice z GU10 priključkom in bo priklopljen na dve stikali, ki so vezane križno (ali kako se temu reče). Eno od teh dveh stikal bo zatemnitveno stikalo (s stikalom za vklop-izklop), drugo stikalo pa navadno za vklop-izklop. Zanima me, če bo to normalno delovalo, ker sta pač dve stikali? Aja pa LED žarnice sem kupil zatemnitvene, tako da to ni problem. Hvala za odgovore.

Hatchback678 ::

Pomoje je blo tako da ti nisi odlopil prave varovalke in je vrglo fit ven kar je povsem pravilno.

SlyCrespo ::

Varovalka je bila prava in tudi probal sem, če je bila not napetost in je ni bilo.

mirator ::

Ja, pravilno in normalno, da ti je izklopil FID. kratko si sklenil nulo (ki, ima zaradi drugih vključenih porabnikov) tudi nek potencial proti zemlji in pa vodnik za izenačevanje potencialov, ki je nekje ozemljen.
Drugi del ne razumem povsem. Verjetno gre za to, da luč prižigaš iz dveh lokacij in gre za dve menjalni stikali, s tem da preko enega tudi zatemnjuješ. Moraš pa narediti pravilno vezavo. Na luč gre vodnik iz zatemnilnega stikala, faza pa na navadno menjalno stikalo.

Fsegula62 ::

Vse je ok

SlyCrespo ::

Zdaj sem priklopil luster na zatemnitveno stikalo in deluje. Je pa en drug problem. In sicer ko vrtim zatemnitveno stikalo, se luč ne zatemni do konca, ampak le do približno polovice svetlosti. To verjetno ni normalno?

c3p0 ::

Stik nula na zemljo je tudi pravilno da vrže FID ven. Z varovalko odklopiš le fazo.

Je kaka LED luč to? Ima podporo za dimmer?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava kopalniškega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4320333 (8656) marjan_h
»

Luč ?!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92326 (1856) int47
»

Vezava elektrike pri viseči svetilki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1911351 (10298) energetik
»

Kabli pri stikalu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102099 (1988) RejZoR
»

Čudna vezava elektrike v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
114626 (4347) alexmarsic

Več podobnih tem