» »

iPhone 4s med polnenjem zagorel

iPhone 4s med polnenjem zagorel

«
1
2

fingerling ::

Pozdravljeni

Danes sem pustil polniti iphone kot ponavadi in sem odsel v trgovino. ko sem se vrnil je bila cela soba zasmojena in nočna omarica ožgana. Iphone se je med polnenjem zažgal. Kaj naj naredim?

Lp

Hexx ::

Slika?

Gandalfar ::

Tipicno so proizvajalci zelo zivcni, ce njihovi produkti zagorijo. Se posebaj, kar zraven potem se kaksno stanovanje/hiso zazgejo. Kolikor sem slisal anekdoticne zgodbice o raznih Nokijah ipd. ti kar hitro dajo novega, samo pejt jih grdo pogledat tja kjer si ga kupil. Lahko se tudi z njim mimo kaksnega specializiranega Apple preprodajalca v .si oglasis (EPL, iStyle) pa jih povprasas kaj si oni kaj mislijo o tem.

Zgodovina sprememb…

fingerling ::

Pozabil sem omeniti da je telefon še vedno v garanciji. Slika pride v kratkem.

Aston_11 ::

Po moje hitro to rešiš s sliko prodajalcu in morda tudi Aplu. Če se na to ne odzoveta, potem jim pač omeniš, da bo slika v medijih tik tak. Saj si poslikal ožganino telefona in omarice? Če na to ne reagirajo, tudi na nič ne.

fingerling ::



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

čuhalev ::

8-O
Pa slika omarce?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

rfmw ::

To se je že dogajalo in je popravljivo.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

mojca ::

Nedvomno si upravičen do novega. Vprašanje je samo, ali ti ga bodo zamenjali brez besed ali jim boš moral pri tem malenkost pomagati.

V četrtek je šel k vragu že moj tretji iNapajalnik oz. bi imela zdaj že peti napajalnik (in peto baterijo) v šestih letih, če svojega zadnjega ne bi sama odprla in popravila/prelotala. Dva so mi brez besed menjali (prvi se je k sreči scvrl, ko sem bila zraven, sicer bi morebiti brez težav zagorela tudi postelja v študentskem domu), enega so mi menjali skupaj s "free replacement" mašino, do menjave tega pa bi bila tudi upravičena zaradi skupinske tožbe američanov, ki so zavoljo slabega dizajna dosegli obvezno menjavo uničenega napajalnika do tri leta po nakupu, četudi ni več v garanciji (http://support.apple.com/kb/TS4127). Cel kup baterij so menjevali preventivno in zastonj, tudi po preteku garancije.

Apple sicer ni edini z gorečimi prenosniki in telefoni, vendar sploh v primerih požara hitro menjajo. (Nenazadnje bi jih lahko tudi tožil za požar v stanovanju, če bi prišlo do resnih problemov.) Svetujem, da se oglasiš na EPL-ju na kongresnem trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

Furbo ::

Najprej me zanima če si polnil na original polnilcu in če je bil telefon povsem nedotaknjen iz tvoje strani, torej, da ga nisi kaj odpiral itd..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fingerling ::

Furbo je izjavil:

Najprej me zanima če si polnil na original polnilcu in če je bil telefon povsem nedotaknjen iz tvoje strani, torej, da ga nisi kaj odpiral itd..


Telefon je bil na original polnilcu in nedotaknjen z moje strani!

fingerling ::

Sedaj imam čas da vam predstavim bolj podrobno kako se je omenjeni dogodek zgodil. Z bratom sva šla v trgovino, bila sva odsotna cca 1 uro in ko sem nazaj prišel v svojo sobo sem videl da telefon rahlo gori. Poleg tega je bilo ogromno dima. Telefon je bil postavljen na papirjih, ki so čisto ožgani. Na srečo sem pravočasno odreagiral. Telefon sem iztrgal iz elektrike še sam ne vem kako, vse se je zgodilo zelo hitro in ga vrgel na parket, ki je tudi rahlo ožgan.

Prijatelji so mi rekli, da komot tožim apple ali simobil. Že sama grožnja, da bo to šlo v medije bi mi lahko prinesla pošteno vsoto denarja.

Meni je samo pomembno, da dobim nov telefon :)

Zgodovina sprememb…

Kamran ::

Hoj,

fingerling je izjavil:

Prijatelji so mi rekli, da komot tožim apple ali simobil. Že sama grožnja, da bo to šlo v medije bi mi lahko prinesla pošteno vsoto denarja.

Aaa... the art of blackmail. 8-)
Če se boš pravilno postopil problema, lahko dobro zaslužiš in se mogoče celo lahko kar "upokojiš", he he.

shinko ::

Daj prilimaj slike ožganega parketa in omarice ...

shadeX ::

Nimam pojma kako je to urejeno z zakonodajo, do česa si upravičen in do česa ne ampak dejstvo je da nimaš uničenega samo telefona ampak tudi omarico in parket. Uničenje pa je povzročil applov produkt. Če mene vprašaš ti mora apple kriti vsaj stroške za nov parket in omarico :D. Sicer je pa to moje skromno mnenje. Men se zdi da prav bi bilo.

Invictus ::

fingerling je izjavil:


Prijatelji so mi rekli, da komot tožim apple ali simobil. Že sama grožnja, da bo to šlo v medije bi mi lahko prinesla pošteno vsoto denarja.

1. Evropa ni ZDA.
2. Grožnja oz. izsiljevanje je kaznivo dejanje.

Nadomestni telefon, pa kake pol leta zastonj naročnina je vse kar lahko na lep način dosežeš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Janac ::

Nadomestni telefon??? Dokler me bo nasparal za novega? Svasta.

Magic1 ::

Pokliči na agencijo poravnava in jih vprašaj, kaj bi se dalo iztržit. Glede na to da gredo oni po metodi najmanjšega odpora, boš zvedel kolikšen minimum bi lahko dobil.
Magic

Furbo ::

fingerling je izjavil:

Sedaj imam čas da vam predstavim bolj podrobno kako se je omenjeni dogodek zgodil. Z bratom sva šla v trgovino, bila sva odsotna cca 1 uro in ko sem nazaj prišel v svojo sobo sem videl da telefon rahlo gori. Poleg tega je bilo ogromno dima. Telefon je bil postavljen na papirjih, ki so čisto ožgani. Na srečo sem pravočasno odreagiral. Telefon sem iztrgal iz elektrike še sam ne vem kako, vse se je zgodilo zelo hitro in ga vrgel na parket, ki je tudi rahlo ožgan.

Prijatelji so mi rekli, da komot tožim apple ali simobil. Že sama grožnja, da bo to šlo v medije bi mi lahko prinesla pošteno vsoto denarja.

Meni je samo pomembno, da dobim nov telefon :)


Pusti prijatelje, ki nimajo pojma, konec koncev tudi 99% ljudi na forumih.

Take stvari se ureja direktno s servisom, šele če se zaplete, se vplete javnost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

fingerling je izjavil:


Prijatelji so mi rekli, da komot tožim apple ali simobil. Že sama grožnja, da bo to šlo v medije bi mi lahko prinesla pošteno vsoto denarja.

1. Evropa ni ZDA.
2. Grožnja oz. izsiljevanje je kaznivo dejanje.

Nadomestni telefon, pa kake pol leta zastonj naročnina je vse kar lahko na lep način dosežeš.



Cakaj malo, ne zdaj primerjat grožnje z mediji kot blackmail. Ni isto. Vsaj v tem kontekstu ne.

fingerling ::

Zahvaljujem se Vam za nasvete. Mislim, da bom jutri kar stopil do odvetnika in se pozanimal kaj bi bilo najpametneje narediti.

Grumf ::

Aja pa s tem da si objavil sliko tule si že naredil napako, zadeva je lahko profitabilna samo dokler jo lahko pometejo pod preprogo!
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

mat xxl ::

Ma ste človeka podžgali :) sedaj po mojem čisto resno misli, da mu do smrti več ne bo treba delati.....

JesseP ::

Slaba izkušnja nimaš kaj. Na apple it, pokazat zadevo, razlozi zadevo, kaj se je unicill zraven in boste zrihtal. Dvomim da ne bodo pripravljeni resit situacije na korekten nacin.
Ce je pac ne bodo mal povej da je slaba reklama odmevnejsa od dobre.
Sele nato upostevaj ostala mnenja o tozbah in ostalih stvareh.

Grumf ::

JesseP je izjavil:

Dvomim da ne bodo pripravljeni resit situacije na korekten nacin.

Seveda! Absolutno bodo probali biti korektni, njegova naloga je samo, da bodo morali biti več kot korektni!!! Taka zadeva se na netu hudo daleč sliši in
tudi mediji so napaljeni na Apple zaradi njegovega hvalisanja in radi objavijo kaksno taksno senzacijo. Kar se mene tiče, bi v vlogi Appla plačal hudo
veliko denarja, samo da bi bil tiho, ker ti v enem šusu lahko sesuje celo oglaševalsko kampanijo "Nevarni Apple", "Uničevalec nepremičnin", "IPhone nevaren
za življenje",...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

blackbfm ::

fingerling je izjavil:

Zahvaljujem se Vam za nasvete. Mislim, da bom jutri kar stopil do odvetnika in se pozanimal kaj bi bilo najpametneje narediti.


odvetnik ti bo naložu točno tisto kar hočeš slišat:))

fingerling ::

Definitivno bom poskusil iztržiti nekaj denarja. Nič ne bom izgubil če bom probal.

Poročam v naslednjih dneh kaj sem dosegel :)

Grumf ::

Ne! Bodi tiho, obdrži zase, še enkrat, kar si "zadel" ima vrednost samo če se da pomesti pod preprogo in "pod preprogo" absolutno ni JAVNI FORUM, sploh pa za svoje dobro, bodi že enkrat TIHO. Prosi administracijo, da temo izbriše in to je to.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

JesseP ::

Katastrofa. Kje zivimo, sam da se nekoga tozi, in proba iztrzit cimvec denarja.
Upam samo da na koncu tut za omarico ne dobis denarja...
Gre za okvaro, hudo okvaro ki verjetno ni predvidena, to pa se ne pomeni da si upravičen do odškodnine ki jo zeliš doseči.
Na korekten in pošten način boš več iztržil. Če bodo pa ingnorirali zadevo potem je pa to druga zgodba...

blackbfm ::

jah v tem primeru bi lahko prišlo do požara..tako da naj se skeširajo..

tu je bolj problem kako hitro in poceni prit skoz..ker odvetniki, bolj ko se stvar vleče po sodišču raj te imajo

mat xxl ::

JesseP je izjavil:

Katastrofa. Kje zivimo, sam da se nekoga tozi, in proba iztrzit cimvec denarja.
Upam samo da na koncu tut za omarico ne dobis denarja...
Gre za okvaro, hudo okvaro ki verjetno ni predvidena, to pa se ne pomeni da si upravičen do odškodnine ki jo zeliš doseči.
Na korekten in pošten način boš več iztržil. Če bodo pa ingnorirali zadevo potem je pa to druga zgodba...


Se podpišem pod tole, sploh pa do odvetnika nima smisla hoditi, ker še par let ne boš dobil nič, kasneje pa tudi ne ob naših sodiščih, tudi odškodnina bo nizka če sploh bo za omarice, saj še ene slike ni bilo o silni škodi .....

In take nebloze, da bi hiša lahko zgorela ...., ja lahko bi bil voznik avtocisterne za prevoz bencina pa bi kot voznik v njej vozil bencin in bi se ta vžgal, ti bi bil pa ravno zraven JE Krško in bi razneslo cisterno, jederski reaktor, kar bi sprožilo........... take nebloze je nesmiselno sploh napihovati, zadeva se je pregrela in smodila, očitno se zaradi kvalitete materialov tudi vžgala ni.

Kamran ::

blackbfm je izjavil:

tu je bolj problem kako hitro in poceni prit skoz..ker odvetniki, bolj ko se stvar vleče po sodišču raj te imajo

No ja, dobra motivacija za odvetnika bi bila, da se zmeniš, da polovico (morebiti) iztoženega dobi on. Potem se bo pa res potrudil za realno vsoto in bo zelo motiviran, da "njegova stran" dobi primer.

Grumf ::

JesseP je izjavil:

Katastrofa. Kje zivimo, sam da se nekoga tozi, in proba iztrzit cimvec denarja.

Osebno, če bi bila to fizična oseba, mi niti na kraj pameti ne bi padlo, da bi jo probal "ožeti". Ker je pa to fcking mednarodna korporacija, ki celi svet nateguje z daleč precenjenimi izdelki, ki jih proizvaja za 10% cene, in so vsi kupci ze po defaultu nategnjeni, pa mislim da jih, v kolikor imaš priložnost MORAŠ pritsniti za vsak cent, ki ga lahko dobiš. Še toliko bolj, potem ko se sam obnaša tako da toži vsenaokrog. Eno so medčloveški odnosi in tukaj bi se strinjal z "kje živimo", drugo so pa mednarodni stroji za izdelavo denarja, ki jih vodijo pokvarjeni strojevodje... no mercy.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Aston_11 ::

Ni to amerika, temveč slovenija in pri nas dobiš kvečjemu vrednost novega telofona, če imaš srečo.

kmetek ::

Poslikat omaro itd...vse kar si imel stroške zaradi tega....pa če imaš zavarovano stanovanje, še agenta itd.

Furbo ::

Grumf je izjavil:

JesseP je izjavil:

Katastrofa. Kje zivimo, sam da se nekoga tozi, in proba iztrzit cimvec denarja.

Osebno, če bi bila to fizična oseba, mi niti na kraj pameti ne bi padlo, da bi jo probal "ožeti". Ker je pa to fcking mednarodna korporacija, ki celi svet nateguje z daleč precenjenimi izdelki, ki jih proizvaja za 10% cene, in so vsi kupci ze po defaultu nategnjeni, pa mislim da jih, v kolikor imaš priložnost MORAŠ pritsniti za vsak cent, ki ga lahko dobiš. Še toliko bolj, potem ko se sam obnaša tako da toži vsenaokrog. Eno so medčloveški odnosi in tukaj bi se strinjal z "kje živimo", drugo so pa mednarodni stroji za izdelavo denarja, ki jih vodijo pokvarjeni strojevodje... no mercy.


Nikogar s pištolo na čelu ne silijo v nakup, tako da vendarle ne trapaj preveč.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

francek1 ::

Furbo je izjavil:

Grumf je izjavil:

JesseP je izjavil:

Katastrofa. Kje zivimo, sam da se nekoga tozi, in proba iztrzit cimvec denarja.

Osebno, če bi bila to fizična oseba, mi niti na kraj pameti ne bi padlo, da bi jo probal "ožeti". Ker je pa to fcking mednarodna korporacija, ki celi svet nateguje z daleč precenjenimi izdelki, ki jih proizvaja za 10% cene, in so vsi kupci ze po defaultu nategnjeni, pa mislim da jih, v kolikor imaš priložnost MORAŠ pritsniti za vsak cent, ki ga lahko dobiš. Še toliko bolj, potem ko se sam obnaša tako da toži vsenaokrog. Eno so medčloveški odnosi in tukaj bi se strinjal z "kje živimo", drugo so pa mednarodni stroji za izdelavo denarja, ki jih vodijo pokvarjeni strojevodje... no mercy.


Nikogar s pištolo na čelu ne silijo v nakup, tako da vendarle ne trapaj preveč.

Me zanima, če bi tako razmišljal, ko bi ti na avtomobilu odpovedala zavore...odpuščat tako šalabajzarstvo pri izdelku, ki stane 600 €, je res znak hlapčevstva.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

...:TOMI:... ::

Vsi tisti, ki mislite, da bodo pometli pod preprogo se motite. Če se zadeva pojavi v medijih, je to REKLAMA, čeprav slaba. Je pa ZASTONJ. Kdo se danes brani reklame, še posebej, če je zastonj. V današnjih časih tudi ni pomembno, če je slaba reklama, važno da je reklama.

Bodo pa obrnili v svoj prid, javno bodo povedali, da so krili vse stroške, izplačali odškodnino, dali nov telefon ... PR dela čudeže, ne more en posameznik škoditi multinacionalki, kvečjemu ji lahko koristi.

Uporabnik tega telefona se pa naj zdila pri simobilu za kako leto ali dve brez naročnine, oziroma odpis aneksa. Pri apple-u pa naj se zdila za iPhone 5 in kak iPad. Vse se da zmenit, če se pogovarjaš s pravim človekom. Če boš pa tiho, ne boš nič dobil.
Tomi

Kamran ::

...:TOMI:... je izjavil:

Vsi tisti, ki mislite, da bodo pometli pod preprogo se motite. Če se zadeva pojavi v medijih, je to REKLAMA, čeprav slaba. Je pa ZASTONJ. Kdo se danes brani reklame, še posebej, če je zastonj. V današnjih časih tudi ni pomembno, če je slaba reklama, važno da je reklama.

No ja, če na Svet na kanalu A/33kur.com ne bi prišel, lahko še zmeraj kakšen YT filmćek izdela npr. in ga gor pošlje. Slednje je res zastonj. :|

...:TOMI:... ::

Ne razumeš, medijski prostor je plačljiv, če se neki firmi uspe uvrstiti med novice zastonj, potem je to reklama. Brezplačna.

"Vojna" med applom in samsungom je točno to. Obojestranska brezplačna reklama po celem svetu.
Tomi

blackbfm ::

apple vs samsung je mal drugač kot pa samovžiganje naprave pri normalni uporabi

čeprav je logično da je na toliko in toliko tisoč naprav kakšen tak primer..sam take zadeve sigurno niso dobre za reklamo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

...:TOMI:... ::

PR službe uredijo tako, da je vse super, fino, brez napak... Čeprav je drek zavit v celofan.
Tomi

Pithlit ::

fingerling je izjavil:

Meni je samo pomembno, da dobim nov telefon :)


fingerling je izjavil:

Definitivno bom poskusil iztržiti nekaj denarja.


Case closed.
Life is as complicated as we make it...

TESKAn ::

Zaradi šlamparije firme se mu vžge telefon, posledično bi lahko šla cela bajta, večina tu vas jepa mnenja, da naj bo vesel, če bo dobil kak star telefon v zameno? Cm'on. Firma je zaj**, naj še plača.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ziga Dolhar ::

Saj bo "plačala". Za dejansko nastalo škodo (npr. "bajta mi je pogorela!"), ne pa za potencialno škodo ("loh bi zgorela bajta, pa ni, ker sem požar pravočasno fental").
https://dolhar.si/

BladE_ ::

TESKAn je izjavil:

Firma je zaj**, naj še plača.


Kako veš, da je firma zajebala? Kaj pa, če je bil telefon polit z vodo, stik na vezju zaradi padca ob tla, poškodovan polnilec ali pa kaj podobnega in je to posledica, da se je vžgal(samo razmišljam, da ne bo kdo vzel osebno!)? Kdo je potem kriv, firma?
Akcija - Reakcija

Vajenc ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Saj bo "plačala". Za dejansko nastalo škodo (npr. "bajta mi je pogorela!"), ne pa za potencialno škodo ("loh bi zgorela bajta, pa ni, ker sem požar pravočasno fental").

Telefon ni štedilnik...naj kar plačajo za strah pred potencialno škodo. Pametni telefoni so tako dragi, da bi moralo biti zavarovanje za takšne primere vključeno v ceno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Oki ::

Koliko pa naj plačajo izdelovalci štedilnikov za strah pred potencialno škodo? Štedilniki toliko stanejo, da bi moralo biti zavarovanje vključeno v ceno.

Vajenc ::

Oki je izjavil:

Koliko pa naj plačajo izdelovalci štedilnikov za strah pred potencialno škodo? Štedilniki toliko stanejo, da bi moralo biti zavarovanje vključeno v ceno.

Ampak na štedilniku mora bit tako vroče, da je lahko potencialno nevarno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Oki ::

In pod štedilnikom imaš bombo plina? Tam si lahko tudi jajca spečeš? Potevcialna nevarnost ne da lahko stanovanje zgori, lahko tudi ubiješ kakšnega soseda. Zahtevam zavarovanje vključeno v ceno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple dosegel zmago proti Googlu/Motoroli v Nemčiji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
389165 (7789) nekikr
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348743 (6715) BALAST
»

Sedaj Apple terja prepoved uvoza Samsungovih izdelkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8827728 (24659) Limit-sky
»

Čigav je Facebook?

Oddelek: Novice / Zasebnost
277887 (4943) CaqKa
»

Opera za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6023192 (21874) sirotka

Več podobnih tem