» »

GPS ne zazna položaja

GPS ne zazna položaja

1
2
»

ScottDJ_ ::

AC_DC je izjavil:

Hja, imam kitajski telefon, tako da moram dat 50€ za poštnino.

Pišeš na pamet ?


glede denarja pišem na pamet ja. nevem kolko je poštnina...

Mare2 je izjavil:

ScottDJ_ je izjavil:

Hja, imam kitajski telefon, tako da moram dat 50€ za poštnino. pa čakat da uredijo ipd... Dvomim da je modul, saj če ne bi delal modul, sploh ne bi najdlo satelite. Tako pa jih najde vse takoj ko jih mora :) mislim da je software nekaj problem.

lp

Naredi firmware.


Sem naredil že parkrat, ne pomaga.

facepalm ::

ce pobrises cache/dalvik cache in zraven se data od tiste aplikacije, ki uporablja gps?

ScottDJ_ ::

Tudi cache sem ze pobrisal v recovery mode. Zaenkrat probavam samo v ygps (engineer mode), tako da nimam nobene aplikacije, ki bi mi uporabljala gps. Če se tam ne poveže, nima smisla davat aplikacije gor.

Mare2 ::

ScottDJ_ je izjavil:



glede denarja pišem na pamet ja. nevem kolko je poštnina...

Poštnina do Kitajske je cca 15 EUR. Seveda označiš kot pismo in ne paket. Torej priporočeno. Če je garancija, ti povrnejo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

facepalm ::

ScottDJ_ je izjavil:

Tudi cache sem ze pobrisal v recovery mode. Zaenkrat probavam samo v ygps (engineer mode), tako da nimam nobene aplikacije, ki bi mi uporabljala gps. Če se tam ne poveže, nima smisla davat aplikacije gor.


jaz bi proval se z libsi in konfiguracijo od ksnega drugega telefona (z istim chipsetom). potegnes dol sys dump in gres copy/paste :)

AC_DC ::

Če je telefon kaj padel po tleh, potem je možno da je šel kabel ali kaj podobnega.
Meni je tako počil zvočnik/mikrofon na eni nokiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

facepalm ::

nimajo telefoni ponavadi GPS anteno zalepljeno na notranjo plastiko? kot nek crn lepilni trak? sam kontroler pa je itak v chipsetu.

je kdo preizkusil tole? http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-...

ScottDJ_ ::

AC_DC je izjavil:

Če je telefon kaj padel po tleh, potem je možno da je šel kabel ali kaj podobnega.
Meni je tako počil zvočnik/mikrofon na eni nokiji.


Dvomim, da je to, ker mi (še) ni padel iz rok, pa tudi v ovitku je. Nevem...

facepalm je izjavil:

nimajo telefoni ponavadi GPS anteno zalepljeno na notranjo plastiko? kot nek crn lepilni trak? sam kontroler pa je itak v chipsetu.

je kdo preizkusil tole? http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-...


Sem že odpiral zadaj vse, pa nisem nič zasledil kakšnega traka. Meni zgoraj v levem kotu pise gps, nič drugega. Nekje sem zasledil da je treba zategniti vijake okoli te plastike. pa sem naredil to, nič pomagalo.

Glede tega linka je pa tako... Telefon je rootan, ampak nimam tega na izbiro --> After that press “Engineer Mode (MTK)”.

Ampak mi piše samo Engineer Mode, brez MTK. In ko stisnem, nimam zavihka EPO. Ostalo je identično.

facepalm ::

ok, moj zadnji predlog (nimam mtk chipseta, da bi sprobal):

ScottDJ_ ::

Evo, sprobal. Sem se že veselil, 12 satelitov v manj kot sekundi našlo. but still no luck... -> GPS Status: No Fix

miha1135899 ::

Pozdravljeni,

nabavil sem navi avtoradio. Iz radia se anteno posebej pripelje nekam na avtu (ni vgrajena) da dobro lovi. Zdaj pa ne vem kje bi bil dober prostor za to. Proizvajalceva navodila pravijo v A stebricek, ampak imam notri airbage in zato tja ne bi rinil.

Naceloma, mislite, da bi bilo OK jo pustit pac kar za radiem ali pa jo fiksirat nekje znotraj predala pri sovozniku?

Tako za diagnostiko, da bi napravo sprobal kako lovi, koliko satelitov naj bi nasla na nasih cestah?

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS na telefonu ne dela!?

Oddelek: Mobilne tehnologije
294525 (2267) Domobrancek
»

Sports tracker

Oddelek: Mobilne tehnologije
237102 (4872) Machete
»

Gps ne deluje pravilno-samsung galaxy s2

Oddelek: Mobilne tehnologije
51067 (904) BladE_
»

Ali lahko reklamiram telefon, če ne izpolnjuje pričakovanj?

Oddelek: Mobilne tehnologije
193060 (2028) ttommy
»

Kitajski navigacijski sistem Beidou začel komercialno delovanje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
164327 (2848) CaqKa

Več podobnih tem