» »

GPS ne zazna položaja

GPS ne zazna položaja

«
1
2

Pritor13 ::

Pozdravljeni,

že v prejšnji temi sem opisal moje težave s telefonom, se mi pa pojavljajo tudi težave z GPS signalom. Telefon mi namreč ne zazna trenutnega/izhodiščnega položaja. Preizkušal sem programe iGO, Sygic in Navfree pa mi telefon pri nobenemu ni mogel zaznati izhodiščnega položaja. Na nekaterih straneh sem prebral, da se to ne dogaja samo meni, ampak večim uporabnikom. Konkretnega odgovora, kako to popraviti/usposobiti pa nisem našel. Ravno zato prosim za nasvet.

Za odgovor in pomoč se zahvaljujem.

Lep pozdrav,
Pritor

shadeX ::

Najprej povej kateri telefon uporabljaš in kateri OS. Tudi sam imam veliko problemov z zaznavanjem GPS položaja, če direktno zaženem Sygic ali kateri podoben program. Težavo rešujem s programom GPS TEST. Ta program dokaj hitro zazna satelite in se "locka" na njih.

Torej poskusi sledeče.

1. Vklopi željeno GPS navigacijo
2. Izberi pot oz. izberi naj ti poišče trenutno lokacijo. Telefon bo začel iskati satelite
3. Pritisni tipko HOME in vklopi GPS Test
4. GPS test bo zaznaval satelite (In View)
5. GPS Test bo začel uporabljati satelite ( In use ). Takrat pojdi nazaj v GPS navigacijo in program ti bo deloval

Deluje preverjeno. (Razen če nimaš GPS pokvarjenega - hardware napaka )

EDIT: Seveda glej da boš imel prost vpogled v nebo ( brez velikih dreves, stavb ..itd )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Pritor13 ::

Hvala še enkrat. Imam pa Sony Xperio Go. Bom preizkušal in nato javil, kako deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pritor13 ()

shadeX ::

Ok. Če ti GPS Test zazna (in view ) satelite, potem si že na konju. Če ti napiše (in USE ) potem si pa zmagal. Poročaj..

Jst ::

Imaš kakšen čuden custom ROM iz XDA?

Jaz sem imel podobne težave, ko sem uporabljal nek čuden ROM. Ko je bil telefon že dlje prižgan je rabil Hard reset, da je GPS deloval.

Drugače je pa GPS Status meni boljši pripomoček, kot GPS test. Program se vedno zažene, kadar kakšna aplikacija hoče dostop do GPSa. Nastavljeno imam, da aGPS podatke pobere enkrat dnevno in vedno, v vsaki aplikaciji (Navigon, Maps, Sportstracker) traja 5-10 sekund, da dobi lokacijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pritor13 ::

Ne, nimam. Glede tega nisem spreminjal nič.

Bom pa oba preizkusil in javil, kateri (mi) je boljši.

hojnikb ::

heh mam enak problem na one x.
stvar enostavno ne locka nobenga satelita, čeprav sn naredu anntenna fix in agps fix..
#brezpodpisa

Jst ::

>Bom pa oba preizkusil in javil, kateri (mi) je boljši.

Pri GPS Statusu ne rabiš tistega skakanja iz ene v drugo aplikacijo, ker se z aktivacijo GPSa sam zažene. Razen če je človek, ki je naredil GPS Test, tudi dal to funkcijo notri. Drugače sta pa enakovredna, verjetno. Oba kažeta pač "status."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

hojnikb: Na HTC One X imaš probleme z GPSom? Takoj nesi na servis. Ta telefon sicer nima supporta za Glonass, ampak ima res dober GPS. (Meni kaže v gibanju v avtu natančnost na 5 metrov, povprečno. (GPS Status)) Fix položaja traja 5 sekund. Redko, res redko rabi več, do 20 sekund. Je pa res, da se mi včasih zgodi, da traja dolgo, da dobi fix, ampak če se to zgodi, potem ne bo dobro zaznaval položaja naprej. Nek bug. Raje naredim reset telefona. Ko grem na turo s kolesom, je razlika na števcu in Sportstrackerju +/- 500 metrov na 30KM. Če pa za prvi fix rabi več kot pol minute, se mu pa ponavadi zbezlja in je že na kilometer razlike +/- 300 metrov. Telefon imam pa v žepu na hrbtu v kolesarski majici.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

postar_si ::

Mam enak telefon in iste probleme. Navigacijo imam Navigon in mi deluje, res pa da prvič išče signal kakih 10 min. Androida mam še original 2.3.7. Kaj ti imaš tudi original al posodobljenga na zadnjo verzijo?

Hayabusa ::

Preizkušate najti gps signal na prostem ali 50 m pod zemljo ?

Pritor13 ::

Imam tudi še 2.3.7 različico. 4.0 ni delovala pravilno in sem ga nesel na servis, da so ga downgradeali.
Ampak pred downgradeanjem mi je GPS deloval, sicer na Wisepilotu, ampak je. Zdaj pa niti tam več ne ...
Bom danes preizkusil z GPS testom in GPS Statusom, upam, da bo šlo.

Hayabusa ::

Hard reset telefona si že naredil ?

shadeX ::

Bom danes preizkusil z GPS testom in GPS Statusom, upam, da bo šlo.


A ti potrebuješ 1 cel dan da to sprobaš? Če si doma, pojdi ven in sprobaj. Več ku par minut ti ne vzame.

Pritor13 ::

No, sem končno sprobal. Še vedno ne deluje ... Ne z GPS Statusom, kot ne z GPS Testom.

hojnikb ::

no jst sn naredu agps fix (dodal slovenske ntp serverje), dodal cin (enako kot za wifi) na kontakte od antene za gps in efekt je enak.
GPS status mi včasih najde 1 satelit, vendar na njega ni fixa (tako da sam hardware deluje).
Garancijsko popravilo pa tut ne pride v poštev zarad zgoraj omenjenih fixov :D

Sumim,da še vedno ni stika z kontaktom (kar mi je skoraj nemogoče) ali pa kak software bug..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::

Pritor13 je izjavil:

No, sem končno sprobal. Še vedno ne deluje ... Ne z GPS Statusom, kot ne z GPS Testom.


Pokvarjen GPS hardware. Nesi na servis. (Ti sploh pokaže satelite - in view ? )

Pritor13 ::

Ne pokaže mi nič. Kaže mi samo, da je GPS prižgan in je to to. Vse ostalo je na 0.

matobeli ::

naloži JellyBean (4.2), ICS (4.0) je bil malo bugast, meni nazadnje ni hotel polnit baterije... Če nimaš veliko aplikacij gor pa lepo čisti reset in iz novega naloži. Moraš pa updejtat preko PCja in Sony Companiona

Lahko poizkusiš tudi "reset" telefona, ki nič ne pobriše. Pritisni in drži power off in pa volume+ gumbka.

Pritor13 ::

Sem ga resetiral pa še vedno nič. Hvala za namig. Novega androida pa zaenkrat še ne bom nalagal, ker sem imel slabe izkušnje.
Sem pa poizkušal z drugim telefonom pridobiti GPS signal, če bi slučajno bila moja napaka, in je vse delovalo normalno. Tudi iGo in Sygic sta delovala popolnoma brez težav.

Očitno bom spet moral iti pozdravit kolektiv na Toptimeu ...

s1m0n ::

@Jst, pa nima One X tegra 3 a ne podpira to Glonass ? Ker meni na LGju s tegra 3 poveže na glonassove satelite pa tudi nikjer ne za tegra 3 in za 4X ne piše da bi podpiral GLONASS.

hojnikb ::

afaik sam ONE X+ podpira glonass satelite..
#brezpodpisa

matobeli ::

Jelly bean dela kot urca, baterija mi drži skoraj še enkrat dlje, nove aplikacije, boljša odzivnost. Se ti splača probat predn neseš na servis. Je pa tudi na mojmu precej počasn gps. Vsaj minuto-dve da se poveže

Invictus ::

minuta do dve je za GPS čisto normalno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pritor13 ::

matobeli je izjavil:

Jelly bean dela kot urca, baterija mi drži skoraj še enkrat dlje, nove aplikacije, boljša odzivnost. Se ti splača probat predn neseš na servis. Je pa tudi na mojmu precej počasn gps. Vsaj minuto-dve da se poveže



Imaš tudi ti Xperio Go?


Pustil sem ga kar en čas zunaj na mizi, ampak ni bilo odziva ...
Mi je pa zanimivo, da sem z Galaxy Aceom položaj dobil v trenutku. Bi pričakoval, da bi ta telefon potreboval nekoliko več časa ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pritor13 ()

Highlag ::

Mislim, da ima v Experiji Go GPS enega hrošča.
Sam sem tudi opazil, da običajni programi ne zazanajo satelitov.
Pomagam si kot so napisali z GPS test programčkom.

Ko GPS test zaženem napiše, da vidi x satelitov, ni pa od nobenega signala. Opazil sem, da pomaga v nastavitvah programa izbira najprej Clear AGPS nato pa takoj klik na Update AGPS.
Potem v minuti ali dveh takoj nabere dovolj satelitov za določanje lokacije.
Never trust a computer you can't throw out a window

Pritor13 ::

Že mogoče, ampak meni, recimo, GPS Test ne zazna popolnoma nobenega satelita ... Je pa res, da sem, preden sem ga prvič nesel na popravilo, uporabil Wisepilota, tam pa mi je GPS po, recimo, pol minute zaznal satelite in me pripeljal do Toptimea brez težav. Sicer je nekoliko zaostajal, pa vendar.

matobeli ::

Pritor13 je izjavil:


Imaš tudi ti Xperio Go?

res je, sem ponosni lastnik. Sem mislil da je iz konteksta razvidno.
Z zadnjo nadgradnjo je telefon kar poletel.

z GPS pa res uporabljam samo google maps in pa PersonalEyeSistem (dobra tracking aplikacija za več ljudi) tako da za ostalo ne bi mogel rečt.

Pritor13 ::

Sem za vsak slučaj še vprašal. Si me kar navdušil s to nadgradnjo, kako jo hvališ, me kar muči, da bi ga upgradeal in ga tudi bom.

matobeli ::

še vedno jo lahko daš v garancijo če ne bo nič boljše.

shadeX ::

Če je hardwarska napaka na GPS-ju ti noben upgrade ne pomaga.

blackbfm ::

minuta do dve je za GPS čisto normalno ...


ne bi reku da je normalno..iphone 4 dobi signal v 5-10 sek... 4s z glonass pa verjetno še kakšno sekundo prej

Apofis ::

pritor13- a maš vključen "google location services" v nastavitvah? Mam tudi xp go 4.1.2

Pritor13 ::

Imam, ja.

Apofis ::

Uf, lohk probaš še z oruxmaps drgač pa leti na servis...

Jst ::

Če ti z GPS Test ali GPS Status ne zazna, nimaš kaj drugega, kot na servis.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ScottDJ_ ::

Majhen problemčič. Pred mescem sem kupil telefon (Hammer S), in je takrat delal GPS kot mora, sem testiral. A zdaj že 3 dni ne deluje, in sicer od začetka sploh ni našlo satelite, sedaj pa sem se poigral v gps.conf, in mi najde satelite v manj kot sekundi, takoj ko odprem GPS (lokacijo). Ampak problem je ta. Ne poveže se z nobenim satelitom.

Mogoče ve kdo v čem je problem? Vem da imajo MTK procesorji probleme z tem, pa vseeno. Če najde satelite, nevem v čem je fora da se ne poveže.

xda develope ::

ScottDJ_ je izjavil:

Majhen problemčič. Pred mescem sem kupil telefon (Hammer S), in je takrat delal GPS kot mora, sem testiral. A zdaj že 3 dni ne deluje, in sicer od začetka sploh ni našlo satelite, sedaj pa sem se poigral v gps.conf, in mi najde satelite v manj kot sekundi, takoj ko odprem GPS (lokacijo). Ampak problem je ta. Ne poveže se z nobenim satelitom.

Mogoče ve kdo v čem je problem? Vem da imajo MTK procesorji probleme z tem, pa vseeno. Če najde satelite, nevem v čem je fora da se ne poveže.

Z to trditvijo se nestrinjam imam 3 tablice z mtk proci in vsem gps dela.2 sta v avtih ravno zaradi gpsja

ScottDJ_ ::

Večina MTK ima te probleme. Sem se narobe izrazil. Koliko berem po forumih, vsak 3 nekaj preko MTK vrže :)

No, če ve kdo kaj narediti, naj prosim pomaga :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ScottDJ_ ()

Heavy ::

Saj najbolj banalna, ampak mojemu Xcover 2 pomaga restart, ko se mi to zgodi.

ScottDJ_ ::

Ne pomaga restart, vse živo sprobal že. Od agps reseta, do EPO, OTA reseta, nič ne pomaga. Satelite samo najde, ne poveže pa se z njimi :/

AC_DC ::

Si zunaj na prostem ko testiraš ?

ScottDJ_ ::

Sem probal oboje že... In zunaj, in ko no megle, in v stanovanju.

Mi pa tam, ko grem v engineermode, pa location based service, pa ko dam GPS test, mi spet najde v sekundi vse satelite, ki so okoli, potem pa je spodaj zanimivo:

PRN=5 SNR=0.0 AZI=194.0 ELE=1.0 false

pa to piše tak enih 12 vrstic, vedno druge številke, ampak vedno false. verjetno ima to kaj s tem, da se mi gps ne fixa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ScottDJ_ ()

ScottDJ_ ::

Lahko postam tudi kakšen screen, če bi komu kaj pomagali karkoli :)

anyone? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ScottDJ_ ()

laguna1 ::

A se je vam že kaj popravilo glede gps.

Tudi meni na telefonu samsung galagsy grand že od sobote ne najde satelitov oz. pri vklopu navigacije here+ mi samo piše awaiting gps, in to mi piše v nedogled.

Če ste rešili težavo, prosim povejta kako.

LP

ScottDJ_ ::

Zadeve nisem rešil, kvečjemu samo poslabšal. Sem se nekaj igral z app (gps fix ipd.), in mi sploh ni več našlo satelitov. Nato sem resetiral telefon, in mi spet takoj najde satalite, ampak se ne poveže. Probal sem že vse mogoče, od zategovanja šraufov (beri: vijakov), do reseta, hard reseta... ne gre in ne gre.. nevem v čem je fora :) a najde mi satelite v 1s...

laguna1 ::

Rešil zadevo z ugašanjem telefona (ne hard reset). Sedaj mi deluje navigacija HERE. ScottDJ izgleda da je pri tebi nekaj narobe z modulom za gps, če je v garanciji (ponavadi je 2 leti), ga nesi na servis in upaj, da ne opazijo, da je bil telefon odprt.

LP

ScottDJ_ ::

Hja, imam kitajski telefon, tako da moram dat 50€ za poštnino. pa čakat da uredijo ipd... Dvomim da je modul, saj če ne bi delal modul, sploh ne bi najdlo satelite. Tako pa jih najde vse takoj ko jih mora :) mislim da je software nekaj problem.

lp

AC_DC ::

Hja, imam kitajski telefon, tako da moram dat 50€ za poštnino.

Pišeš na pamet ?

Mare2 ::

ScottDJ_ je izjavil:

Hja, imam kitajski telefon, tako da moram dat 50€ za poštnino. pa čakat da uredijo ipd... Dvomim da je modul, saj če ne bi delal modul, sploh ne bi najdlo satelite. Tako pa jih najde vse takoj ko jih mora :) mislim da je software nekaj problem.

lp

Naredi firmware.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS na telefonu ne dela!?

Oddelek: Mobilne tehnologije
294501 (2243) Domobrancek
»

Sports tracker

Oddelek: Mobilne tehnologije
237077 (4847) Machete
»

Gps ne deluje pravilno-samsung galaxy s2

Oddelek: Mobilne tehnologije
51063 (900) BladE_
»

Ali lahko reklamiram telefon, če ne izpolnjuje pričakovanj?

Oddelek: Mobilne tehnologije
193045 (2013) ttommy
»

Kitajski navigacijski sistem Beidou začel komercialno delovanje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
164308 (2829) CaqKa

Več podobnih tem