» »

GPS na telefonu ne dela!?

GPS na telefonu ne dela!?

_Sajmon_ ::

Na dost novem Huawei P10+ sem opazil, da mi je med cestno navigacijo začelo jamrati, da išče GPS signal. GPS Test program mi je sicer na prvi pogled pokazal, da je vse ok, tako da se nisem vznemirjal do včeraj, ko se je težava ponovila. No, ne bodi ga len, si naložim par gps programov in pobrišem in ponovno naložim agps podatke. In glej ga šmenta, gps neha delati. GPS test sploh ne pokaže več satelitov (no, razen na trenutke samo enega), pozna se tudi pri google maps, ko navigacija sploh ni več uporabna, ker očitno nima več pomoči satelitov. Poskusil sem še z različnimi namigi z interneta, pa par gps programov sem še sprobal, pa nič.

Občutek imam, da so tisti agps podatki napačni ali kaj podobnega. Jaz si predstavljam, da ima telefon neke informacije glede satelitov glede na lokacijo telefona, dobljeno na druge načine, s katerimi hitreje dobi lokacijo od satelitov. In to se pokvarilo ali izgubilo.

Rad bi torej rešil to težavo brez reseta telefona, kar je moja zadnja rešitev. Kak namig? Hvala.

TheBlueOne ::

Kako deluje GPS si predstavljas narobe. Ne potrebujes nobene druge informacije. :)

Drugace pa poglej kako prides v servisni meni in pobrisi podatke za gps in za kompas. Praviloma #*neke stevilke #*#*...

Drug problem, ki je pogost je varcevanje baterije. Poglej, ce lahko dodas izjeme.

_Sajmon_ ::

Sem uspel prit v servisni menu, ampak nisem nič našel za gps... Glede varčevanja pa po mojem nima veze. GPS Test mi na ženinem telefonu v sekundi prikaže satelite, torej tako hitro da telefon po mojem ne utegne gps izklapljat. Sem poskusil sicer "napajanje" preklopit na ročno pri GPStest-u, a pričakovano ne spremeni nič.

Ma če prav razumem, agps so dodatne informacije, ki pripomorejo k precej krajšemu TTFF-ju in se stankajo preko podatkovne povezave. Po kmečko razlišljam, da če te informacije niso prave, lahko TTFF traja in traja. Nisem pa poskušal pustit telefon 15min na odprtem.

DeeCoy ::

https://forum.xda-developers.com/p10-pl...

Lahko da je software, lahko pa tudi, da je hardware. Nesi na garancijo - če jo še imaš

Mare2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Na dost novem Huawei P10+ sem opazil, da mi je med cestno navigacijo začelo jamrati, da išče GPS signal.


Naredi backup.
Nastavi na tovarniške nastavitve.
Če ne dela, nesi na servis. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

_Sajmon_ ::

DeeCoy - tisto stran sem videl. Mare2: ja, tovarniške nastavitve je varianta, ampak iščem način, kako bi se temu izognil... Sicer pa servis, ja...

BlaY0 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kako deluje GPS si predstavljas narobe...

Niti ne. Praktično vsi telefoni za hitrejši FIX uporabljajo AGPS podatke, ki jih poberejo z "interneta". Če teh podatkov ni, so stari ali pa so za področje ki od tvoje trenutne pozicije precej odstopa, potem boš dogo časa čakal na FIX. Seveda je vse skupaj močno odvisno tudi od tipa GPS sprejemnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

nsa_ag3nt ::

BlaY0
Kar si napisal velja za kakšen stare mediatek based, meni npr stari sgs3 lte dela v offline načinu bp.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

TheBlueOne ::

BlaY0 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kako deluje GPS si predstavljas narobe...

Niti ne. Praktično vsi telefoni za hitrejši FIX uporabljajo AGPS podatke, ki jih poberejo z "interneta". Če teh podatkov ni, so stari ali pa so za področje ki od tvoje trenutne pozicije precej odstopa, potem boš dogo časa čakal na FIX. Seveda je vse skupaj močno odvisno tudi od tipa GPS sprejemnika.


Tnx za info. :) Sem ocitno za casom. Nasel seznam podprtih naprav, ce morda koristi OPu.

List of devices with assisted GPS @ Wikipedia

Mavrik ::

AGPS imajo telefoni že praktično od vsega začetka, vprašanje je samo kaj software počne na njih - novejši chipseti so precej boljši pri shranjevanju almanaha in ostalih podatkov za hitri start. Pa na veliko si jasno pomagajo z baznimi postajami, wifiji in vsem ostalim.
The truth is rarely pure and never simple.

BlaY0 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

BlaY0
Kar si napisal velja za kakšen stare mediatek based, meni npr stari sgs3 lte dela v offline načinu bp.

Nope, kot je Mavrik napisal... praktično vsi telefoni imajo in uporabljajo AGPS. Je pa res da imajo high-end telefoni integrirane boljše (beri precej dražje) GPS sprejemnike, ki so tudi brez AGPS -ja pri cold startu sposobni precej hitro pridobiti FIX, zato me malo čudi da bi ravno Huawei imel probleme z AGPS.

Kar se tiče pa starejših MTK-jev... ti pa so poleg AGPS podatkov dejansko z interneta (samo en MTK strežnik nekje v CN) vlekli MTK proprietary lokacijske podatke. Strežnik je bil iz EU večino časa zelo slabo dostopen ali pa celo nedostopen, tako da je FIX lahko trajal tudi do 10 minut. Spomnim se, da sem nekoč v SLO za te podatke celo postavil proxy, potem pa na telefonu v /etc/hosts usmeril naslov, ki je bil hardkodan v MTK Android frameworku, na IP svojega proxy-ja. Zadeva je potem delala kot šus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mavrik ::

TBH men se sliši kot da je OPjev telefon pokvarjen oz. ima nek hardwarski problem. Ker to obnašanje je zelo čudno - če bi bil problem z AGPS bi pač trajal začetni fix zelo dolgo, potem bi pa delal bp.

Huawei tudi počne neko sranje z varčevanjem baterije in pobijanjem aplikacij, tako da je treba 2x preveriti če so Maps oz. tvoja aplikacija izvzeta iz njihovih "optimizacij".
The truth is rarely pure and never simple.

louser ::

Ročno dovoli dostop do lokacije.

BlaY0 ::

Mavrik je izjavil:


Huawei tudi počne neko sranje z varčevanjem baterije in pobijanjem aplikacij, tako da je treba 2x preveriti če so Maps oz. tvoja aplikacija izvzeta iz njihovih "optimizacij".

Hja, samo njemu se to dogaja pri prižganem ekranu v foreground uporabi če prav zastopim. Lahko da se kaj prekomerno pregreva (recimo da je heat dissipation element odstopil s čipa ali kaj podobnega) in potem zaradi tega "crkuje" ali pa ima zadeva napako, ki se je pokazala šele zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

_Sajmon_ ::

Sem našel par youtube posnetkov, kjer ima folk enake težave. Reset jim ni pomagal. Vse kaže na hw napako. Vseeno me čudi, da je Gps Test v nekem trenutku še kazal satelite, potem ko sem se začel igrati z brisanjem agps podatkov, pa jih nisem več videl (ok, samo en se prikaže pa izgine). Zato sem upal, da gre zgolj za softwersko težavo. Vmes mi telefon ni padel na tla ali kaj podobnega, po drugi strani pa lahko stvari odpovejo brez razloga in kadarkoli, a ne ;).

Zaenkrat hvala za pomoč.

louser ::

Uporabi garancijo. Itak jo imaš tri leta.

tindi ::

Živjo, še sama naj napišem moj nov problem. Prej sem imela Huawey pro7, in nikoli ni bilo težav z gps-om. Tudi, če sem ga imela "skritega" v torbici, je delalo vse, tako kot mora.
Uporabljam Stravo in SportTrackerja. Ta teden sem dobila nov telefon xiaomi redmi note7.
In vse okej. A, ko vžgem Stravo ali pa Sporttracker, pri obeh isti problem.
Začetek in konec poti mi zazna, vmes pa samo ravna črta.
Kaj naj zdaj to pomeni? Da gps ne dela, ali nimam vsega prav nastavljenega, ali kaj? Prosim, če kdo ve odgovor, naj napiše po domače:)) In čim bolj natančno, kam pa kaj it reševat...
Hvala.

Mavrik ::

Bolj verjetno je da ni problem v GPSu, ampak v Xiaomijevem drekavem softwaru, ki v imenu "varčevanja" z baterijo pobija aplikacije. V tvojem primeru verjetno pobije Stravo/SportTracker in aplikaciji ne moreta slediti tvoji poti ko laufaš.

Poskusi ju zaščititi pred tem z nastavitvami napisanimi tule: https://dontkillmyapp.com/xiaomi (čeprav v praksi še vedno ogromno opažamo da to ne deluje in so take aplikacije na Xiaomijih pač nezanesljive).
The truth is rarely pure and never simple.

tindi ::

Ah, jej, sem prav mal jezna.... super fotke mi dela, ( tudi fotkam dosti med potjo), pa me gre tu razočarat... če ne bo bolje, bo treba starga s sabo... še ena utež več, pač.
Hvala za odgovor.
Lep dan Valentina

tindi ::

Še enkrat pozdrav in sporočam, da je bilo dovolj, da sem izklopila varčevanje baterije za Stravo. Mogoče za tiste, ki jim to tudi nagaja, in ki so bolj kot jaz... se ne znajdejo glih...:))
Greš v Baterija in zmogljivost>>>Izberi aplikacije>>>>in izberi Ni omejitev.
Hvala še enkrat za pomoč
lp valentina

Domobrancek ::

Evo, da še js obudim temo. Imamo isto težavo kot prvi OP na telefonu P20pro. GPS je včasih delal super, zdej pa je bolj švoh. Včasih nisem imel težav pri navigaciji, sedaj pa najprej traja nekaj minut samo, da najde satelit. Tudi potem, ko že najde satelit je situacija slaba, ker se redno dogaja, da izgubi povezavo in išče satelit, ki ga po tem ne najde. Traja tud do 15min, da se spet poveže s satelitom in potem včasih po 10-30 sekundah spet zgubi povezavo in ponovno išče satelit naslednjih 10 minut. Navigacijo nujno rabim za službene poti, ki jih imam in s telefonom v takem stanju si je težko pomagat. Enaka situacija je bila, ko smo bili ta vikend s kolegi v Kopru in nismo uspeli najti apartmaja. Vsi so lahko gledal prek google maps-ov, meni pa satelita ni našel 8-O.

Naložu sm že neke GPS aplikacije, probal brisat neke podatke pa nič ni pomagal. Se da še kej naredit al pač nesem na servis? Drugače me skrbi, da na servisu ne bodo našli napake..

Lp,

Zgodovina sprememb…

Fsegula62 ::

Si ti tudi uporabljal Google Maps ali katero tretjo aplikacijsko?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Domobrancek ::

Fsegula62 je izjavil:

Si ti tudi uporabljal Google Maps ali katero tretjo aplikacijsko?


Tudi google maps. Probal sem tudi na Here WeGo (katero drugače bolj uporabljam kot google maps) pa je bilo tam isto. Sem probal tudi telefon držati ob oknu (in nekaj časa čez okno :D) pa vseeno ni nič našel.

TheBlueOne ::

Moja izkusnja, sicer drug telefon ampak prakticno identicen problem. Zadeva je menda kar pogosta. Poslal na servis 3x, ampak testi vedno pokazali, da je vse OK. Po Resetu je tudi znal nekaj casa OK delat.

Na koncu sem dobil povrnjeno kupnino. V glavnem na Sonyju niso znali popravit oz. na testih ni bilo napake. Vzel xz2c in vse dela kakor mora.

Med tem, ko sem imel Sonyja na servisih mi je frend posodil Xiaomija, ki je imel enak problem, ko se je polnil. :)

Sem malo prebiral forume in je kar znana napaka. Imas kaksen trik, ki zadeve zacasno spravi v red, ampak praviloma slej kot prej vecinoma ponovno tezave.

Ce moj ne bi bil v garanciji bi poskusil se drug ROM.

Zgodovina sprememb…

Fsegula62 ::

Poskusi kaj od tega, in še brez ovitka če ga imaš gor. Drugače pa teži na servisu ja.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Domobrancek ::

Drugega rom-a ne morem dati gor, ker je Huawei zaklenil to funkcijo.

Bom probal, kar piše na povezavi. Telefon je še v garanciji tako, da če nič ne bo pomagalo ga bom pač nesel na servis. Sem pa 99.9% prepričan, da bodo tam rekli, da vse dela okj in ne bom imel nič od tega..

TheBlueOne ::

Domobrancek je izjavil:

Drugega rom-a ne morem dati gor, ker je Huawei zaklenil to funkcijo.

Bom probal, kar piše na povezavi. Telefon je še v garanciji tako, da če nič ne bo pomagalo ga bom pač nesel na servis. Sem pa 99.9% prepričan, da bodo tam rekli, da vse dela okj in ne bom imel nič od tega..


Kje si kupoval? Meni je Amazon po skoraj dveh letih vrnil kupnino, ker servis ni nasel napake. Posnemi kaksen video in jim poslji YT link. To jih motivira. :D

krho ::

Tole je zgleda precej pogosta napaka Huaweia. Pri nas so zamenjali oba P10
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Domobrancek ::

krho je izjavil:

Tole je zgleda precej pogosta napaka Huaweia. Pri nas so zamenjali oba P10

So na servisu kaj kompliciral al so takoj zamenjal?

Domobrancek ::

En update: GPS na telefonu je dokočno umru. Sploh ne najde več satelitov. Zalufal sem tudi GPS test in zraven za primerjavo dal telefon HONOR 8. Honor je našeč cca. 8 satelitov in se na enega povezal, na mojemu pa je bila tema. Tudi danes na službeni poti ni od Zagorja do Kranja našel nič.

A se da narediti karkoli, kar bi pomagalo? Je možno, da bo spet začel delat, če ga dam na tovarniške?

Telefon je drugače v garanciji tako, da ga bom nesu na popravilo, če ne bo nič pomagal. Sam ne bi rd bil brez telefona x tednov..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sports tracker

Oddelek: Mobilne tehnologije
237120 (4890) Machete
»

GPS ne zazna položaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6014216 (10883) miha1135899
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37482043 (40058) mailer
»

Kateri gps mobilnik kupiti? Nokia, Samsung, ipd.

Oddelek: Kaj kupiti
235682 (4937) Mirč

Več podobnih tem